Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα..ανάμεσα απο mi 6,mi note 3 και Νοκια 8 τι θα προτείνατε;Εβαλα το mi note 3 μονο λόγο οθόνης γιατί θεωρώ ότι είναι το ιδανικότερο για μένα στις 5,5"αλλα μάλλον χανει σε specs.Είχα το J5 2016,πηρα προσωρινά ενα αλκατελ με 6αρα οθόνη και χάρηκα σερφάρισμα και βίντεο παρολαυτα το θεωρώ μεγάλο για τηλέφωνο και θέλω την γνώμη σας...με ενδιαφέρει η καθαρή και φωτεινή οθόνη η καλή αυτονομία και η καλή κάμερα.Εχω διαβάσει πολύ καλα λόγια και για mi 6 και mi note 3 αλλα θέλω και την γνώμη σας.Τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θέλεις μεγάλη οθόνη πάνε καλύτερα σε oneplus 5t. To mi6 είναι μικρό μέγεθος εγώ το πήρα γιατί ήθελα μικρό κινητό για να χωράει στη τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είπαμε κάνουμε για να εμφανίζεται το όνομα της επαφής στα μηνύματα και στην κλήση κι όχι ο αριθμός μόνο; Βάζω το +30; Το βγάζω; Ένα ένα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..ανάμεσα απο mi 6,mi note 3 και Νοκια 8 τι θα προτείνατε;Εβαλα το mi note 3 μονο λόγο οθόνης γιατί θεωρώ ότι είναι το ιδανικότερο για μένα στις 5,5"αλλα μάλλον χανει σε specs.Είχα το J5 2016,πηρα προσωρινά ενα αλκατελ με 6αρα οθόνη και χάρηκα σερφάρισμα και βίντεο παρολαυτα το θεωρώ μεγάλο για τηλέφωνο και θέλω την γνώμη σας...με ενδιαφέρει η καθαρή και φωτεινή οθόνη η καλή αυτονομία και η καλή κάμερα.Εχω διαβάσει πολύ καλα λόγια και για mi 6 και mi note 3 αλλα θέλω και την γνώμη σας.Τι προτείνετε;
Τα είχα όλα αυτά που λες εκτός του Alcatel

Προτείνω mi note 3

Ίδια κοψιά με το mi 6 χάνει λίγο σε επιδόσεις κερδίζει σε πιο σωστό μέγεθος για αυτό που το θες συν πιο καλή κάμερα στα πολύ σκοτεινά.

Το 6 είναι μικρό για τις social ανάγκες του σήμερα αλλά και για browsing etc γιαυτό το έδωσα.

Είναι πιο πολύ τηλέφωνο βέβαια είναι σφαίρα όπως μπορείς να δεις απ το δικό μου σε ένα μικρό βιντεάκι που είχα κάνει πριν το δώσω.

 

 

Εσύ αποφασίζεις

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είπαμε κάνουμε για να εμφανίζεται το όνομα της επαφής στα μηνύματα και στην κλήση κι όχι ο αριθμός μόνο; Βάζω το +30; Το βγάζω; Ένα ένα;

 

Εγώ τα αποθηκεύω και με τα δύο για να μην έχω θέμα. Άλλη λύση δεν είχα βρει.

 

Τώρα το θέμα που αντιμετωπίζω το τελευταίο διάστημα είναι ότι αν επιλέξω να ανοίξω ένα link από τα email ή από το viber αυτά ανοίγουν με τον browser της xiaomi και όχι με chrome.

 

Πώς μπορούμε να κάνουμε προεπιλεγμένο τον chrome;

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και πατάς clear defaults

 

MI 5 using Tapatalk

4dededaf0687e622f31fdee4dd3a741e.jpg

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είπαμε κάνουμε για να εμφανίζεται το όνομα της επαφής στα μηνύματα και στην κλήση κι όχι ο αριθμός μόνο; Βάζω το +30; Το βγάζω; Ένα ένα;

 

Κατεβάζεις το number fixer απο το Google play

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα όλα αυτά που λες εκτός του Alcatel

Προτείνω mi note 3

Ίδια κοψιά με το mi 6 χάνει λίγο σε επιδόσεις κερδίζει σε πιο σωστό μέγεθος για αυτό που το θες συν πιο καλή κάμερα στα πολύ σκοτεινά.

Το 6 είναι μικρό για τις social ανάγκες του σήμερα αλλά και για browsing etc γιαυτό το έδωσα.

Είναι πιο πολύ τηλέφωνο βέβαια είναι σφαίρα όπως μπορείς να δεις απ το δικό μου σε ένα μικρό βιντεάκι που είχα κάνει πριν το δώσω.

 

 

Εσύ αποφασίζεις

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια,είδα και το βιντεακι όντως είναι μικρό αλλά πιο κινητό..ενώ έλεγα δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω κινητό με μεγάλη οθόνη όσο είχα το J5,άλλαξα απόφαση από το αλκατελ και μετά..τοσο ωραίο,άνετο σερφαρισμα και gaming δεν το ξαναειχα με την μεγάλη οθόνη..αλλα για τηλέφωνο δεν μ άρεσε τόσο γιατί το χρειάστηκα κάποιες φορές να πάρω άμεσα με ένα χέρι στη δουλειά και δεν μπόρεσα..επισης κάτι άλλο που συνήθισα στο J5 είναι η super amoled μ άρεσε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και πατάς clear defaults

 

MI 5 using Tapatalk

4dededaf0687e622f31fdee4dd3a741e.jpg

 

@@@

 

Το έχω κάνει και απλά θα πάει να ανοίξει πάλι τον xiaomi browser και ζητά πάλι από την αρχή άδειες.

Link to comment
Share on other sites

@@@

 

Το έχω κάνει και απλά θα πάει να ανοίξει πάλι τον xiaomi browser και ζητά πάλι από την αρχή άδειες.

Ρυθμίσεις>εγκατεστημενες εφαρμογές > τρεις τελίτσες πάνω δεξιά >προεπιλεγμενες εφαρμογές

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>εγκατεστημενες εφαρμογές > τρεις τελίτσες πάνω δεξιά >προεπιλεγμενες εφαρμογές

 

MI 5 using Tapatalk

 

Να σαι καλά ρε φίλε γιατί εκεί δεν είχα ψάξει.

 

Thnx!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τώρα τελευταία παρατήρησα κάτι περίεργο. Για δοκιμάστε και εσείς να μου πείτε αν σας συμβαίνει. Κλειδώνω το κινητό. Το αφήνω κλειδωμένο 5 με 10 δευτερόλεπτα (και παραπάνω να είναι δεν έχει σημασία). Το ξεκλειδώνω και αμέσως ανοίγω μια εφαρμογή π.χ. τα μηνύματα. Πατάω μια φορά το δεξί κουμπί (το οποίο πάει πίσω) και δεν κάνει τίποτα. Το πατάω δεύτερη φορά και λειτουργεί κανονικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει. Μετά λειτουργεί κανονικά. Το θέμα δημιουργείται όταν ξεκλειδώνω και τρέχω κάποια εφαρμογή. Γίνεται και σε εσάς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,φοραει κανεις το glass της nillkin?εχει 2 διαφορετικα.

Amazing H

Amazing H+PRO.

Το H+ εχω αγοράσει δυο φορές. Υποτιθεται πως ειναι πιο ανθεκτικό. Αφηνει ελάχιστο κενο στο πλάι. Κοντραστ και αισθηση καλή. Αλλά...ηδη και το δεύτερο εβγαλε χτύπημα χωρίς να καταλαβω πως που και γιατί.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τώρα τελευταία παρατήρησα κάτι περίεργο. Για δοκιμάστε και εσείς να μου πείτε αν σας συμβαίνει. Κλειδώνω το κινητό. Το αφήνω κλειδωμένο 5 με 10 δευτερόλεπτα (και παραπάνω να είναι δεν έχει σημασία). Το ξεκλειδώνω και αμέσως ανοίγω μια εφαρμογή π.χ. τα μηνύματα. Πατάω μια φορά το δεξί κουμπί (το οποίο πάει πίσω) και δεν κάνει τίποτα. Το πατάω δεύτερη φορά και λειτουργεί κανονικά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει. Μετά λειτουργεί κανονικά. Το θέμα δημιουργείται όταν ξεκλειδώνω και τρέχω κάποια εφαρμογή. Γίνεται και σε εσάς αυτό;

 

Λοιπόν, το εντόπισα το πρόβλημα! Φοράω αυτήν την θήκη. Η συγκεκριμένη θήκη έχει έναν εσωτερικό μαγνήτη. Αυτός της δίνει την δυνατότητα όταν την κλείνεις να κλειδώνει το κινητό και όταν την ανοίγεις να ξεκλειδώνει. Αυτό είναι που δημιουργεί αυτό το πρόβλημα με το δεξί κουμπί. Η λύση είναι να κλειδώνεις κανονικά το κινητό από το κουμπί και μετά να κλείνεις την θήκη. Έτσι δεν δημιουργείται πρόβλημα στο κουμπί. Αυτά για όσος θέλουν να αποκτήσουν την συγκεκριμένη θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Το H+ εχω αγοράσει δυο φορές. Υποτιθεται πως ειναι πιο ανθεκτικό. Αφηνει ελάχιστο κενο στο πλάι. Κοντραστ και αισθηση καλή. Αλλά...ηδη και το δεύτερο εβγαλε χτύπημα χωρίς να καταλαβω πως που και γιατί.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

σε ευχαριστω για την απαντηση,λεω να αγορασω την κανονικη Nillkin..http://nillkin.org/smartphones-accessories/xiaomi-phones-accessories/xiaomi-mi6-accessories/nillkin-xiaomi-mi6-h.. που αφηνει καποια κενα στο πλαι για να μην εχω θεμα με τις θηκες.την εχει βαλειες κανεις?

καποιο καταστημα στην αθηνα?

Edited by geodal
Link to comment
Share on other sites

Βαλανε παλι την 9.2.2.0 στην stable rom στο επισημο σαιτ. Εντομεταξυ παω στον updater και απο εκει που μου ελεγε την 9.2.3.0 σταθερη τωρα την λεει καθε βραδυ. Ρεζιλικια ειναι αυτα για την εταιρεία... Λετε να κανω download την 9.2.2.0 και απλα απο την επιλογη πακετου ενημερωσης στον updater να μπει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... Κανενα νεο για το ποτε θα ερθει καμια αναβάθμιση για το προβλημα με τα notifications? Οσοι διαβάζετε και ξενα forum. Εχουν και σε αλλες χωρες γκρινιάξει? Εχει τοποθετηθεί επισημα η xiaomi γι'αυτο?

Και ενα αλλο θεμα. Με bluetooth ακουστικα και με τον native music player, εχει κανεις αλλος θεμα εκτος απο μενα?

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... Κανενα νεο για το ποτε θα ερθει καμια αναβάθμιση για το προβλημα με τα notifications? Οσοι διαβάζετε και ξενα forum. Εχουν και σε αλλες χωρες γκρινιάξει? Εχει τοποθετηθεί επισημα η xiaomi γι'αυτο?

Και ενα αλλο θεμα. Με bluetooth ακουστικα και με τον native music player, εχει κανεις αλλος θεμα εκτος απο μενα?

 

Τι θέμα έχεις με τα ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχεις με τα ακουστικά;

 

Καποιες φορες δεν ακουγεται τιποτα στην αρχη του τραγουδιου και οταν πατησω pause και ξανα play τοτε ακουγεται κανονικα. Μετα, αν πατήσω pause, αν απομακρυνθω πολυ απο τα ακουστικα και χασουν επαφη με το κινητο, οταν ξανά ερθω κοντα ξεκιναει μονη της η μουσική.

Αυτο μου συμβαινει και με ακουστικα bt και με bt speaker. Αρα ειναι θεμα του music player.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...