Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ειδοποιήσεις οντως πρεπει να κανεις δυο κινησεις... Έρχονται διπλες. Δεν βλεπεις τι σου γράφει κάποιος στο viber πχ. Δεν μπορώ να απαντησω αμεσα οπως πριν... Επισης πετάει καποιες στιγμες το εικονιδιο του system android χωρίς λογο. Αποτι ειδα στο miui forum εχουν γινει αναφορες απο ολο το κοσμο για τα συγκεκριμένα θεματα οποτε θα δωσουν νεο update σύντομα. Επισης διαφορα στη μπαταρία δεν ειδα Edited by Nikos302
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρήγορο το ότι το αγόρασε από Ελλάδα. Καλό κουράγιο

 

Εδω και 1μιση μέρα έπαιζε καλά μέχρι που σύνδεσε αυθεντικό φορτιστή και καλώδιο (πιο πριν το φόρτιζε με τον κλασσικό 2πλο blitzwolf και high speed καλώδιο της ιδιας εταιρίας που έπαιζε άψογα στα 2 προηγουμενα κινητά της) και ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα. Πριν λίγο έκανε την αναβάθμιση σε 9.2.3.0 (της ειπα να την κάνει παρά το πρόβλημα με τις διπλές ειδοποιήσεις) και μέχρι στιγμής δουλεύει και πάλι το μικρόφωνο καλά. Οπότε το βλέπουμε και ξαναενημερώνω. Μακάρι να ήταν κάποιο bug και να το διόρθωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι με 9.2.3 και είμαι πολύ απογοητευμένος.. Για τον λόγο ότι πολύ απλά πήγα να αλλάξω ένα θέμα και μου μαύρισε η οθόνη μετά από αυτό μου bootare μόνο στο mirecovery με αποτέλεσμα να κάνω επαναφορά από εκεί για να επανέλθω. Το έχω πάνω από 6μηνο πρώτη φορά τέτοιο σκαλομα τώρα να φταίει η νέα αναβάθμιση; η το θέμα που άλλαξα; τι να πω στήνω το κινητό απο την αρχή χωρίς λόγο!
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία.... Καθαρή εγκατάσταση έκανε κανείς? Μέσω fastboot και όλα απ την αρχή? Μήπως και πάει καλύτερα η ρομ.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα θα φτιάξουν. Πάντως από Android 7 στο νέο 8.0 θέλει οπωσδήποτε factory reset και μετά format data για να κάτσει σωστά και στισημο ξανά από την αρχή.. Σε μένα ή τελευταία 8.0 xtrv dev παίζει μια χαρά ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα θα φτιάξουν. Πάντως από Android 7 στο νέο 8.0 θέλει οπωσδήποτε factory reset και μετά format data για να κάτσει σωστά και στισημο ξανά από την αρχή.. Σε μένα ή τελευταία 8.0 xtrv dev παίζει μια χαρά ;);)

 

Μάλλον γιατί στην κοινότητα κάνουν καλύτερη δουλειά από τους οι προγραμματιστές της xiaomi! Καλά απορώ, οι beta testers δε διαπίστωσαν προβλήματα;Μοιάζει να βγήκε στο πόδι η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Αφου έχουν βγάλει 1200 συσκευες και ανοίγουν κιάλλες δουλειές με microsoft, cloud και τα ρεστα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αφου έχουν βγάλει 1200 συσκευες και ανοίγουν κιάλλες δουλειές με microsoft, cloud και τα ρεστα

 

Η ναυαρχίδα τους δεν άξιζε καλύτερης προσοχής όμως;

Link to comment
Share on other sites

Eξυπακουεται

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με factory reset εγω που το εκανα τα ιδια ειναι..... Λογικα θα πεταξουν νεα αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ότι χειρότερο έχω πίασει στα χέρια μου! το μενού πρέπει να βγάλεις ΤΕΙ για να βγάλεις άκρη!!

δεν περνώ ειδοποίηση στο messanger! μια βγάζει μια δεν βγάζει!! ΤΡΑΓΙΚΟ!!! μακρυααααααααααααα

Edited by argtym76
Link to comment
Share on other sites

Καλυτετα να μην αναβαθμισει καποιος καιβνα περιμενει 2 βδομαδες λογικα θα δωσουν την αναβαθμιση. Άλλωστε η 9.2.2 είναι πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! ότι χειρότερο έχω πίασει στα χέρια μου! το μενού πρέπει να βγάλεις ΤΕΙ για να βγάλεις άκρη!!

δεν περνώ ειδοποίηση στο messanger! μια βγάζει μια δεν βγάζει!! ΤΡΑΓΙΚΟ!!! μακρυααααααααααααα

 

φιλε νομιζω αυτο με τις ειδοποιησεις το φτιαχνεις στις ρυθμισεις νομιζω.κατα τα αλλα νομιζω δεν εχει κατι δυσκολο για να χειρηστης το μενου.αν και δεν το εχω το κινητο.αλλα εχω xiaomi κινητο και πιστευω πως πανω κατω το ιδιο θα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω την 9.2.2.0 απο το επίσημο σαιτ. Θα τηβπερασω κανονικα μεσω της επιλογης πακέτου ενημέρωσης. Λετε να εχει θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες εγω δεν αντεξα με την 9.2.3. Ουτε καν το ξυπνητήρι λειτουργούσε κανονικά. Ευτυχώς ειχα unlocked bootloader και φλασαρα την τελευταια dev και έστρωσε όπως τότε με την 9.2.2. Eιχα κανει κι ενα τοπικο backup και επανέφερα το 50-60% των εφαρμογών και ρυθμίσεων, διότι μερικές εφαρμογες δεν στηρίζουν επαναφορά. Ταλαιπωρήθηκα λίγο να το ξαναστήσω αλλα τουλάχιστον βελτιώθηκε. Και μάλλον θα παραμείνω σε dev updates
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Η 9.2.2 παλεύεται η έχει και αυτή θέματα ?

 

Η 9.2.2 ειναι σουπερ φίλε ******* καναμε οσοι το αναβαθμισαμε

Link to comment
Share on other sites

Η 9.2.2 ειναι σουπερ φίλε ******* καναμε οσοι το αναβαθμισαμε

 

χρειάζεται και factory reset για να πάω απο 9.0.2 σε 9.2.2 ? γιατί ακόμα δεν έχω αναβαθμίσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά έχω κάποια μεγάλα αρχεία στην βαθιά εκκαθάριση τα οποία μου πιάνουν 700 mb χώρο

είναι : miui blockota sagit global

cnss fw logs 001 txt

host driver logs 001 txt

cnss fw logs current txt

host driver logs current

αυτά αν τα διαγράψω θα έχω κάποιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται και factory reset για να πάω απο 9.0.2 σε 9.2.2 ? γιατί ακόμα δεν έχω αναβαθμίσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά έχω κάποια μεγάλα αρχεία στην βαθιά εκκαθάριση τα οποία μου πιάνουν 700 mb χώρο

είναι : miui blockota sagit global

cnss fw logs 001 txt

host driver logs 001 txt

cnss fw logs current txt

host driver logs current

αυτά αν τα διαγράψω θα έχω κάποιο πρόβλημα ?

 

Δε χρειάζεται factory reset μην ανχωνεσαι... Ειτε τα διαγραψεις ειτε οχι δε θα δεις κάποια διαφορά. Πάντως ουτε αυτο μη σε ανχωνει δε κανεις ζημια

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει καμιά custom rom της προκοπής με vanilla Android? Σε οσες έχω βάλει (RR, cDroid) έχω βρει σοβαρά bugs ειδικά σε λειτουργία με 2 SIM.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...