Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος θελει να παρει γυαλακι για την οθονη

επειδη εχω δοκιμασει πανω απο 20 απο Aliexpress και αλλου

τελικα μονο ενα αξιζει

https://www.ultimateshield.co.uk/collections/xiaomi-mi6/products/xiaomi-mi6-black-tempered-glass-screen-protector

 

ειναι το μοναδικο που δεν μπορεις να ξεχωρισεις αν φοραει γυαλι ή οχι . τελεια εφαρμογη. δεν χαλαει καθολου τα χρωματα της οθονης και δεν κανει αυτο το oil view που κανουν ολα τα αλλα γυαλακια

 

βεβαια οτι πληρωνει παιρνεις ... καθως αυτο εχει καπου στα 12ευρω ενω στο αλι τα αλλα παιζουν 2-4 ευρω

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά,χθες παρέλαβα το mi 6 Ceramic από το https://www.eglobalcentral.eu/ έκανε να μου έρθει 8 μέρες και φυσικά χωρίς τελωνείο και με συνεχείς ενημερώσεις το που βρίσκετε,το πήρα στα 416 ευρώ χωρίς κουπόνι.

Είμαι άσχετος από κινητά.

Δυο με τρία πραγματάκια θέλω να ρωτήσω.

1. Πόσες φορτίσεις πρέπει να κάνω; πρέπει να αδειάσει όλη η μπαταρία και να το φορτίσω κλειστό η όχι;

2. Πως δουλεύει το φωτάκι για τις ειδοποιήσεις; τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;

3. Για προστατευτικό οθόνης τελικά ποιο προτείνετε;

Υ.Γ. MIUI έκδοση: MIUI Global 9.0 Σταθερή 9.0.2 (NCAMIEI) Είναι εντάξει αυτή η έκδοση η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ Χρονια πολλα..Μενω μονιμα Αγγλια κ θελω να παραγγειλω το εν λογο κινητακι..Βασικα περιμενα το LG V30 αλλα εχει ερθει με τιμη 700 λιρες κ επειδη ειναι σχεδον ιδια χαρακτηριστικα με το mi6 αποφασισα να προχωρησω στην αγορα του δευτερου.Με ενδιαφερει εκδοση με τα κορυφαια χαρακτηριστικα κ να φοραει ρομ που να εχει ελληνικα κ αγγλικα,να ειναι σταθερη χωρις προβληματα_κολληματα κτλ κ να μην χρειαστει να μπλεξω με ξεκλειδωματα,αναβαθμισεις κτλ. Επισης θελω να το παραγγειλω απο καπου που δεν θα εχω μπλεξιματα με τελωνειο.Μπορειτε να μου προτεινετε απο που κ ποια εκδοση;;;ευχαριστω εκ των προτερων. Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να παρει γυαλακι για την οθονη

επειδη εχω δοκιμασει πανω απο 20 απο Aliexpress και αλλου

τελικα μονο ενα αξιζει

https://www.ultimateshield.co.uk/collections/xiaomi-mi6/products/xiaomi-mi6-black-tempered-glass-screen-protector

 

ειναι το μοναδικο που δεν μπορεις να ξεχωρισεις αν φοραει γυαλι ή οχι . τελεια εφαρμογη. δεν χαλαει καθολου τα χρωματα της οθονης και δεν κανει αυτο το oil view που κανουν ολα τα αλλα γυαλακια

 

βεβαια οτι πληρωνει παιρνεις ... καθως αυτο εχει καπου στα 12ευρω ενω στο αλι τα αλλα παιζουν 2-4 ευρω

 

Με θήκη πως συμπεριφέρεται? Μπαίνει θήκη ή επειδή είναι τοσο edge to edge ακόμα και η πιο μαλακή θήκη το ξερνάει?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους...

 

Κάτοχος κ εγώ εδώ κ μερικές ημέρες ενός mi6. Σε γενικές γραμμές είμαι εραστής ευχαριστημένος αλλά μερικές εφαρμογές που σε ένα ταπεινό redmi 4x λειτουργούσαν μια χαρά τώρα στο mi6 μου κάνουν νερά....

 

Πιστεύεται ότι με μια αλλαγή rom θα στρώσει καθόλου; Και αν ναι ποια προτείνεται;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά είναι πύραυλος! Πιο σβέλτο από note 8 και mate 10 pro που παράλληλα έχω. Αξιοπρεπέστατο συν αξιόλογη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους...

 

Κάτοχος κ εγώ εδώ κ μερικές ημέρες ενός mi6. Σε γενικές γραμμές είμαι εραστής ευχαριστημένος αλλά μερικές εφαρμογές που σε ένα ταπεινό redmi 4x λειτουργούσαν μια χαρά τώρα στο mi6 μου κάνουν νερά....

 

Πιστεύεται ότι με μια αλλαγή rom θα στρώσει καθόλου; Και αν ναι ποια προτείνεται;

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι; Και τι rom φοράει; Global:

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι; Και τι rom φοράει; Global:
Η μία είναι το bodyspace κ η άλλη η εφαρμογή για το gimbal της zhiyun. Περιστασιακά μου έχει κρασαρει κ ο chrome αλλά οκ είναι λίγες φορές δεν με πειράζει....

 

Το κινητό φοράει την global.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά είναι πύραυλος! Πιο σβέλτο από note 8 και mate 10 pro που παράλληλα έχω. Αξιοπρεπέστατο συν αξιόλογη κάμερα.
Και από νότε8 που τα είχα μαζί μέχρι χθες βράδυ που το πούλησα (το νότε)

Και από S8 plus εννοείται

Και από Sony XZ1

Και γενικά απ ότι είχα είναι πιο αεράτο και κυρίως έχει Miui!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και από νότε8 που τα είχα μαζί μέχρι χθες βράδυ που το πούλησα (το νότε)

Και από S8 plus εννοείται

Και από Sony XZ1

Και γενικά απ ότι είχα είναι πιο αεράτο και κυρίως έχει Miui!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχουν κάνει τρομερή δουλειά οι τύποι σε γενικές γραμμές. Λίγο οθόνη να βελτιώσουν και την κάμερα στο επόμενο μοντέλο και θα είναι κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,χθες παρέλαβα το mi 6 Ceramic από το https://www.eglobalcentral.eu/ έκανε να μου έρθει 8 μέρες και φυσικά χωρίς τελωνείο και με συνεχείς ενημερώσεις το που βρίσκετε,το πήρα στα 416 ευρώ χωρίς κουπόνι.

Είμαι άσχετος από κινητά.

Δυο με τρία πραγματάκια θέλω να ρωτήσω.

1. Πόσες φορτίσεις πρέπει να κάνω; πρέπει να αδειάσει όλη η μπαταρία και να το φορτίσω κλειστό η όχι;

2. Πως δουλεύει το φωτάκι για τις ειδοποιήσεις; τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;

3. Για προστατευτικό οθόνης τελικά ποιο προτείνετε;

Υ.Γ. MIUI έκδοση: MIUI Global 9.0 Σταθερή 9.0.2 (NCAMIEI) Είναι εντάξει αυτή η έκδοση η όχι;

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,Καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία και αγάπη.

Μια ενημερωσει εδώ αν μπορείτε;;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη πως συμπεριφέρεται? Μπαίνει θήκη ή επειδή είναι τοσο edge to edge ακόμα και η πιο μαλακή θήκη το ξερνάει?

 

δεν χρησιμοποιω θηκη, αυτη που ειχε η συσκευασια απο μονη της (σιλικονη) + το τζαμακι που αναφερω (ultimate shield) και δεν χανει σε ομορφια και προστατευεται πολυ.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο γρατζουνιές το κινητό πως παει; Εχω το mi note 3 αλλα δεν το χουν πολλοί για να μου πουνε και επειδη ειναι απο περιπου τα ιδια υλικα ρωτάω εδω. Αν το έχεις χωρις θηκη και tempered glass γρατζουνιεται εύκολα;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά ολα ωραία. Ενα θέμα έχω μόνο. Οπως το κρατάω στο χέρι μου πατιέται το κουμπι "πισω" απο μόνο του. Σε φάση που γίντεται ενοχλητικό μερικές φορες. Εκει που βλέπεις ενα βίντεο πχ, πάει πίσω (βγαίνει δηλαδη απο το βίντεο). Δε μπορω να καταλάβω πως το παθαίνει. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
...Ν73➡Nokia5800➡N900(one mobile-one love!)➡S3➡G2➡Note Edge➡G4➡Xiaomi Mi6
Link to comment
Share on other sites

Από γυαλί το φοράτε παιδιά? Έχω τo mi note 3 και πήρα από την Ace case ένα full tempered glass.

Πολύ καλό αλλά χαλαει η ποιότητα της οθόνης ειδικά τη ημέρα χρώματα και μαυρο

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κιν το πουλάνε στην ελληνική αγορα? δεν υπαρχει πουθενά

 

εννοεις επισημο αντ/πο ; γιατι στο σκρουτζ σε μαγαζια που κανουν εισαγωγη υπαρχει κανονικα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εννοεις επισημο αντ/πο ; γιατι στο σκρουτζ σε μαγαζια που κανουν εισαγωγη υπαρχει κανονικα

 

ναι φίλε επίσημο αντ/πο. κοτσοβολος κτλ δεν το βρίσκω πουθενά πήρα και τηλ μου λένε οτι τα σηκώσανε όλα. να πάρω infoquest να ρωτήσω λες? :mad:

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε επίσημο αντ/πο. κοτσοβολος κτλ δεν το βρίσκω πουθενά πήρα και τηλ μου λένε οτι τα σηκώσανε όλα. να πάρω infoquest να ρωτήσω λες? :mad:

 

δεν χρειαζεται να παρεις Infoquest. Εδω εχει ολους τους επισημους αντ/πους και μπορεις με ενα τηλ να δεις που ειναι διαθεσιμο

http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να παρεις Infoquest. Εδω εχει ολους τους επισημους αντ/πους και μπορεις με ενα τηλ να δεις που ειναι διαθεσιμο

http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

 

τα κοίταξα αυτά και δεν το έχουνε. ελπίζω να το φέρουνε σύντομα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλή Χρονιά και από αυτό το νήμα.

Ξέρω ότι το θέμα της Β20 έχει πολυσυζητηθεί κι ενδεχομένως να έχει κουράσει.

Επειδή όμως με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο κινητό, ήθελα να ακούσω από συνδρομητές cosmote αν είναι όλα εντάξει με το 4G+.

Πιάνετε σχεδόν πάντα 4G ή αντιμετωπίζετε πρόβλημα καμιά φορά; Για Αθήνα μιλάω.

Αυτό που λένε ότι η έλλειψη της Β20 είναι πρόβλημα μόνο για τους συνδρομητές Wind ισχύει ή είναι μύθος και τελικά επηρεάζει όλους;

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλή Χρονιά και από αυτό το νήμα.

Ξέρω ότι το θέμα της Β20 έχει πολυσυζητηθεί κι ενδεχομένως να έχει κουράσει.

Επειδή όμως με ενδιαφέρει πολύ το συγκεκριμένο κινητό, ήθελα να ακούσω από συνδρομητές cosmote αν είναι όλα εντάξει με το 4G+.

Πιάνετε σχεδόν πάντα 4G ή αντιμετωπίζετε πρόβλημα καμιά φορά; Για Αθήνα μιλάω.

Αυτό που λένε ότι η έλλειψη της Β20 είναι πρόβλημα μόνο για τους συνδρομητές Wind ισχύει ή είναι μύθος και τελικά επηρεάζει όλους;

Ευχαριστώ.

 

Ειμαστε γειτονες , δεν προκειται να εχεις κανενα προβλημα ....

Τωρα ειναι αυτα τα screenshot μεσα στο σπιτι 4g και στις 2 εταιρειες

Αν αλλαξω τα δεδομενα και τα βαλω στην καρτα της vodafone τοτε θα γυρισει αυτη 4g .. δες και τις 2 φωτογραφιες

 

image.jpg image.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...