Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις βρει κάπου αλλού Ευρώπη φθηνότερα;

 

Ευρώπη όχι μόνο μέσο τρίτης χώρας Γαλλία οπως ειχε έρθει το τωρινό mi5 και ειχα πληρώσει 20 ευρώ περίπου τελωνείο Γαλλία

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://gr.gizchina.com/2017/05/20/xiaomi-mi-6-available-citismarket/

 

Ιnternational rom με Β20. Ωραιο ακουγεται, και μαλιστα Ελλαδα !!!

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

http://gr.gizchina.com/2017/05/20/xiaomi-mi-6-available-citismarket/

 

Ιnternational rom με Β20. Ωραιο ακουγεται, και μαλιστα Ελλαδα !!!

1on International rom δεν σημαίνει β20, κανένα mi δεν υποστηρίζει την β20 btw. 2on δεν είνια ip67
Link to comment
Share on other sites

1on International rom δεν σημαίνει β20, κανένα mi δεν υποστηρίζει την β20 btw. 2on δεν είνια ip67

 

Το ξέρω ότι το κινητό κανονικά δεν την υποστηρίζει. Πάτα όμως το link που σου δίνω και θα δεις ότι στην περιγραφή την έχει

Link to comment
Share on other sites

http://gr.gizchina.com/2017/05/20/xiaomi-mi-6-available-citismarket/

 

Ιnternational rom με Β20. Ωραιο ακουγεται, και μαλιστα Ελλαδα !!!

 

Χαχαχα 700ευρω λέει ο άλλος Χαχαχα...

Οτι τιμή θέλουν δίνουν

 

400 από την μαμα 550+ από κινεζομαγαζο Και πουλά ο άλλος 700

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι το κινητό κανονικά δεν την υποστηρίζει. Πάτα όμως το link που σου δίνω και θα δεις ότι στην περιγραφή την έχει

 

Κι επειδή την έχει στην επιγραφή απέκτησε ξαφνικά Β20 το κινητο; μακάρι, αλλά δίνω 1% πιθανότητα να ισχύει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο συγκριτικό που έχω δει ως τώρα

S8 vs G6 vs P10 vs Mi6

Στο 28:12 ξεκινά ανακεφαλαίωση ανα κατηγορία.

 

Σύμφωνα με τον reviewer έχουμε ισοπαλία στην ποιότητα και απόδοση της οθόνης μεταξυ S8 και Mi6 ( με το Mi6 να έχει την κορυφαία φωτεινότητα) , κορυφαία μπαταρία, την καλύτερη ποιότητα ήχου (με ακουστικά) , το καλύτερο design , την καλύτερη επιδοση, τον δεύτερο καλύτερο σαρωτή δαχτυλιδιών αποτυπωμάτων .

Χάνει στην απόδοση της κάμερας (όχι της μπροστινής) σε χαμηλό φωτισμό και βίντεο όπου το S8 είναι πρώτο με διάφορα (πρώτη θέση σε κεντρική κάμερα δίνει στο G6). Στην μπροστινή κάμερα είναι πολύ καλό.

Εγώ θα πρόσθετα και το MIUI ως πλεονέκτημα σε σχέση με τα υπόλοιπα (το αναφέρει και αυτος ως τη δεύτερη καλύτερη υλοποίηση μετά το αυτή του S8)

 

Κορυφαία συσκευή

Αν είχε και την B20 τότε θα ήταν αναγκαστική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει την B20 που είναι το πρόβλημα? δεν έχεις σήμα?

 

Wind με 5gb το μήνα και επαρχία.

Ok , με h+ κάνω τα πάντα δεν έχω θέμα , στριμαρω μέσω spotify μουσική άνετα στο αυτοκίνητο και χάρτες κλπ ... αλλά όταν πιάνει 4g Αθήνα είναι σαν να ανοίγει turbo , ενώ σε ορισμένα απομακρυσμένα μέρη σε παραλίες και χωριά δεν υπάρχει ούτε h+ .

Επίσης μέσα σε κτίρια έχω edge ενώ με το tab s2 που έχω επίσης data της wind πιάνει 4g άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Wind με 5gb το μήνα και επαρχία.

Ok , με h+ κάνω τα πάντα δεν έχω θέμα , στριμαρω μέσω spotify μουσική άνετα στο αυτοκίνητο και χάρτες κλπ ... αλλά όταν πιάνει 4g Αθήνα είναι σαν να ανοίγει turbo , ενώ σε ορισμένα απομακρυσμένα μέρη σε παραλίες και χωριά δεν υπάρχει ούτε h+ .

Επίσης μέσα σε κτίρια έχω edge ενώ με το tab s2 που έχω επίσης data της wind πιάνει 4g άνετα.

 

δλδ το πρόβλημα είναι μόνο με την wind και το 4g αν θέλεις να καλέσεις κάποιον έχεις θέμα? με cosmote και vodafone είναι κοπλε όλα?

Link to comment
Share on other sites

δλδ το πρόβλημα είναι μόνο με την wind και το 4g αν θέλεις να καλέσεις κάποιον έχεις θέμα? με cosmote και vodafone είναι κοπλε όλα?

 

Ναι εννοείται, ποτέ και πουθενά πρόβλημα με κλήσεις.

Μόνο με 4g το θέμα εκτός Αθήνας.

Link to comment
Share on other sites

αφού έχουν snapdragon 835 πως γίνεται αυτό;

Είναι θεμα software η hardware ?

Μου θύμισε nexus 4 που μόνο με μα έκδοση λογισμικού έπαιζε το 4g αλλά στο επόμενο update αφαιρέθηκε

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

αφού έχουν snapdragon 835 πως γίνεται αυτό;

Είναι θεμα software η hardware ?

Μου θύμισε nexus 4 που μόνο με μα έκδοση λογισμικού έπαιζε το 4g αλλά στο επόμενο update αφαιρέθηκε

 

Μάλλον ειναι software γιατί εκεί έχουν κλειδώσει την μπαντα 20 ,οπως ειπες και εσύ σε άλλες συσκευές με Snapdragon 835 εχει και την μπάντα 20.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

1on International rom δεν σημαίνει β20, κανένα mi δεν υποστηρίζει την β20 btw. 2on δεν είνια ip67

Οχι κανενα.

Το mi note2 την υποστηριζει κανονικα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ειναι software γιατί εκεί έχουν κλειδώσει την μπαντα 20 ,οπως ειπες και εσύ σε άλλες συσκευές με Snapdragon 835 εχει και την μπάντα 20.

Είναι Θεμα hardware και όχι software . Αν ψαξεις στο ίντερνετ να δεις διάφορες μεταξύ των ίδιων μοντέλων με τον ίδιο επεξεργαστή (snapdragon) με b20 και χωρίς έχουν διαφορές στη πλακέτα.

Στο περσινό redmi note 3 το μοντέλο με την b20 είχε και μεγαλυτερο μέγεθος επειδή μεγάλωσε το κύκλωμα.

Οι εικασίες ξεκίνησαν στο xda οτι είναι θέμα software και ξεκλειδωνει αλλά εντέλει διαψεύστηκαν πανηγυρικά .

Link to comment
Share on other sites

Κάποια κινητά της την υποστηρίζουν την band 20 (redmi note 3+4 global version, redmi 3s+4 global, redmi 4a και redmi note 2 αν τα θυμάμαι καλά). Όλα τα υπόλοιπα όχι. Ως πρώην κάτοχος του mi5 το θεωρώ εξαιρετικό κινητό αλλά η έλλειψη της συγκεκριμένης μπάντας ήταν ο βασικός λόγος που το έδωσα.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Lumia 950XL

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο xda δεν καταφεραν να ανοίξουν την b20 αν και 2 ειπανε οτι το καταφεραν αλλά δεν εδωσαν στοιχεία ή κατι που να το αποδεικνύει.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να το καταφερουν..Ειναι κριμα που δεν εχει το κινητο ολλες της μπαντες οχι οτι εχει τρελη διαφορα αλλα καλο θα ηταν !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα παρελαβα το κινητο.Σαν πρωτη αποψη ειναι πολυ ομορφο απλως πρεπει να περασει λιγος καιρος για να βγει καμια ζελατινα η tempered glass που να πιανει ολη την οθονη.Βεβαια ολα τα κινητα τα καινουργια κινητα curved glass εχουν θεμα με προστασια οθονης.Πληρη αποψη για το κινητο θα εχω το απογευμα τι εννοω.Πηγα να το ξεκλειδωσω με το mi unlock και απλως γραφει να δοκιμασω υστερα απο 6 ωρες.Τελοςπαντων απ οτι διαβασα ειναι προβλημα της xiaomi.Μολις το ξεκλειδωσω θα περασω απο χιαομι ευ rom γιτι τωρα φοραει μια fake rom multilanguage.Aπο φωτο με εκανε εντυπωση η λειτουργια πορτραιτο.Το βραδυ θα ανεβασω και φωτο και πρωτα συμπερασματα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα παρελαβα το κινητο.Σαν πρωτη αποψη ειναι πολυ ομορφο απλως πρεπει να περασει λιγος καιρος για να βγει καμια ζελατινα η tempered glass που να πιανει ολη την οθονη.Βεβαια ολα τα κινητα τα καινουργια κινητα curved glass εχουν θεμα με προστασια οθονης.Πληρη αποψη για το κινητο θα εχω το απογευμα τι εννοω.Πηγα να το ξεκλειδωσω με το mi unlock και απλως γραφει να δοκιμασω υστερα απο 6 ωρες.Τελοςπαντων απ οτι διαβασα ειναι προβλημα της xiaomi.Μολις το ξεκλειδωσω θα περασω απο χιαομι ευ rom γιτι τωρα φοραει μια fake rom multilanguage.Aπο φωτο με εκανε εντυπωση η λειτουργια πορτραιτο.Το βραδυ θα ανεβασω και φωτο και πρωτα συμπερασματα
Για δες και το liquid armor για προστασια οθονης .....

Αποφευγεις τζαμακια, ζελατινες, και εχεις παντα την αισθηση της γυμνης οθονης..... Εγω στις συσκευες μου πλεον βαζω μονο αυτο (παλιος fan των tempered glasses) :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σημερα παρελαβα το κινητο.Σαν πρωτη αποψη ειναι πολυ ομορφο απλως πρεπει να περασει λιγος καιρος για να βγει καμια ζελατινα η tempered glass που να πιανει ολη την οθονη.Βεβαια ολα τα κινητα τα καινουργια κινητα curved glass εχουν θεμα με προστασια οθονης.Πληρη αποψη για το κινητο θα εχω το απογευμα τι εννοω.Πηγα να το ξεκλειδωσω με το mi unlock και απλως γραφει να δοκιμασω υστερα απο 6 ωρες.Τελοςπαντων απ οτι διαβασα ειναι προβλημα της xiaomi.Μολις το ξεκλειδωσω θα περασω απο χιαομι ευ rom γιτι τωρα φοραει μια fake rom multilanguage.Aπο φωτο με εκανε εντυπωση η λειτουργια πορτραιτο.Το βραδυ θα ανεβασω και φωτο και πρωτα συμπερασματα

 

Βαλε παλιοτερη εκδοση mi unlock και θα ξεπεράσεις το μηνυμα "προσπαθήστε αργοτερα" ;)

Link to comment
Share on other sites

1on International rom δεν σημαίνει β20, κανένα mi δεν υποστηρίζει την β20 btw. 2on δεν είνια ip67

To mi note 2 βγαινει και σε global edition

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...