Jump to content

Σχετικά με τις Κάρτες SIM της COSMOTE


Nikos1972
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να αλλάξεις την SIM σου σε ένα καταστημα, αν έχεις το νούμερο λιγότερο από 6 μήνες έχει εγγύηση και είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να αλλάξεις την SIM σου σε ένα καταστημα, αν έχεις το νούμερο λιγότερο από 6 μήνες έχει εγγύηση και είναι δωρεάν.
Πριν μερικές μέρες την πήρα από promo βέβαια... Θα πάω αύριο το πρωί, αν και τώρα βλέπω πως διορθώθηκε το πρόβλημα... Θα δω και το πρωί αν υπάρχει το θέμα και αν είναι θα πάω σε ένα κατάστημα Γερμανός.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιλάμε οι τύποι στον Γερμανό δεν υπάρχουν... Πήγα σήμερα το πρωί και όχι μελονο με μιλούσαν με ένα ύφος, με τουπέ αλλά και δεν έκαναν τίποτα.. Ούτε έναν απλό έλεγχο στην κάρτα sim. Και όταν τους είπα για αλλαγή κάρτας, με είπαν πως δεν έχουν κάρτες τώρα και κοστίζει 7,90€ η αλλαγή... Τι να πω;

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Έχουν εγγύηση οι κάρτες 3 μήνες, άρα είναι δωρεάν :)
Πάντως η συμπεριφορά τους είναι φια μπατσες.... Τέλος πάντων... Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα, απλά πετάω την sim και κρατάω μόνο το βασικό νούμερο. Αυτοί θα χάσουν με αυτά που κάνουν. Όχι εγώ.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εν τω μεταξύ κάποιες φορές, όχι πάντα, δεν έχει και πολύ καλή ποιότητα η κλήση... Αυτό συμβαίνει σχετικά σπάνια αλλά και πάλι... Τι να πω.. Θα πάω να το δω και σε άλλο κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ κάποιες φορές, όχι πάντα, δεν έχει και πολύ καλή ποιότητα η κλήση... Αυτό συμβαίνει σχετικά σπάνια αλλά και πάλι... Τι να πω.. Θα πάω να το δω και σε άλλο κατάστημα.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο πολύ φαίνεται για θέμα baseband (μητρική) πάρα της sim
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ φαίνεται για θέμα baseband (μητρική) πάρα της sim
Δεν ξέρω.. Μου φαίνεται όμως παράξενο το γεγονός πως με Vodafone στην συσκευή και με wind παίζει κανονικότατα και δεν είχα ποτέ μου θέμα.. Μόνο με cosmote είχα.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.. Μου φαίνεται όμως παράξενο το γεγονός πως με Vodafone στην συσκευή και με wind παίζει κανονικότατα και δεν είχα ποτέ μου θέμα.. Μόνο με cosmote είχα.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αλλες συχνότητες άλλα baseband quarters

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Ελλάδα από κατάστημα κωτσοβολος.. Είναι δυνατόν να φτάσει τόσο πολύ η συσκευή; Θα το πάω και σε ένα άλλο κατάστημα Γερμανός να το δούμε και μετά θα δούμε τι θα κάνουμε...

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
Δεν το έχω δοκιμάσει. Το είχα κάνει παλιότερα αλλά όχι για το πρόβλημα αυτό.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά πήγα σε ένα άλλο κατάστημα Γερμανός, την άλλαξα και βλέπω διαφορά... Δεν έχει θέμα τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το HRY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,έβαλα ένα σιμακι της κόσμοτε mobile internet στο κινητό μου a2 lite xiaomi χωρίς ρουτ ,έχω πρόβλημα όμως όταν πάω να μοιράσω ίντερνετ μεσω wifi .υπάρχει τρόπος να το ξεπεράσω και να μπορώ να στείλω ίντερνετ μέσω σημείου πρόσβασης wifi?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ,έβαλα ένα σιμακι της κόσμοτε mobile internet στο κινητό μου a2 lite xiaomi χωρίς ρουτ ,έχω πρόβλημα όμως όταν πάω να μοιράσω ίντερνετ μεσω wifi .υπάρχει τρόπος να το ξεπεράσω και να μπορώ να στείλω ίντερνετ μέσω σημείου πρόσβασης wifi?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια από τα ίδια, αλλά το έδωσα σε σερβο και το έβαλε σε mifi συσκευή και δουλεύει απροβληματιστα.

Τους πήρα τηλέφωνο και δεν βλέπουν πρόβλημα, όλο το καλοκαίρι είχα κάνει το κινητό Hotspot για να πάρουν οι άλλοι.

Όταν έβαζα την extra sim σε άλλο κινητό για να μην αναγκάζομαι να το αφήνω σπίτι, μόνο εγώ επερνα ίντερνετ, κανένας άλλος.

Δε έβγαλα άκρη, ακόμα και από το κινητό μου, την έβαλα και το έκανα! Hotspot και πάλι δεν πήρε κανείς...

Αν έχεις extra sim... Μάλλον θέλει mifi ξεκλείδωτο, δεν ξέρω τι άλλο να πω

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...