Jump to content

Cosmote Prepaid Mastercard


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ περιμένω να πείτε αν όντως έφτιαξε, για να βγάλω καινούργια κάρτα και να αλλάξω λάστιχα στο αυτοκίνητο. :D

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία αγορα 35 ευρώ τώρα. Μέχρι αύριο θα ξέρουμε αν μπαίνουν πλέον τα mb.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσα τώρα κάτι να δω εάν μπουν μβ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τα Mb μπαίνουν. Τα παλιά να δούμε αν χάσαμε.

 

Έχεις δίκιο. Μόλις μου μπήκανε τα mb από την χθεσινή αγορά. Και τώρα αρχίζουμε νέο κύκλο επικοινωνίας με 1305 για τα mb του περασμένου διμήνου που δεν μπήκανε... Σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωστόσο για το αστείο του θέματος, κοντεύω που λέει 4 χρόνια που έχω την prepaid, δεν με έχει ρωτήσει ούτε ένας τι είναι αυτή. Πριν κανά μήνα σε δύο διαφορετικά μίνι μάρκετ, οι υπάλληλοι με ρώτησαν τι κάρτα είναι αυτή. Όταν τους εξήγησα ότι για κάθε 1 ευρώ παίρνεις 10 mb, ενθουσιάστηκαν και είπαν θα πάω να βγάλω μία στον Γερμανό! Να φανταστώ θα έχω φάει κάμποσες κατάρες... :lol:

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

5mb ανά ευρώ αγοράς όχι 10

Όχι ρε συ, όταν μπαίνω στην εφαρμογή της prepaid μου λέει πάνω δεξιά στην κάρτα "1€=10mb".Συν ότι το έχει τσεκάρει και σε αγορά πχ των 10 ευρώ, μου δίνει 100 mb.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ, όταν μπαίνω στην εφαρμογή της prepaid μου λέει πάνω δεξιά στην κάρτα "1€=10mb".Συν ότι το έχει τσεκάρει και σε αγορά πχ των 10 ευρώ, μου δίνει 100 mb.

Το έκαναν 10? Μπράβο, ευχαριστώ δεν το είχα παρατηρήσει. Ευχαριστώ!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε εμένα 5 γράφει και μπήκαν σε 124€ 50μβ μόνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην χθεσινή σου αγορά? Μόνο 50 mb?Κατά τα άλλα το φτιάξανε να δίνει τα mb από εδώ και πέρα... Ούτε αυτό δεν φτιάξανε σωστά, ούτε τα mb του περασμένου διμήνου δεν μπήκαν ακόμα. Να δω που το πάνε, να δω αν θα βγάλουν μία ανακοίνωση, κάτι... Δεν γίνεται να μην λειτουργεί καν τους τελευταίους δύο μήνες και πλέον να υπολειτουργεί το σύστημα. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να υπάρχει σοβαρό τεχνικό θέμα, αλλά ενημερώστε μας να ξέρουμε τι θα γίνει. Έλεος δηλαδή!

 

Και όσο περί του 1€=10mb ή 1€=5mb θέλω να πω το εξής. Όταν είχα πρωτοπάρει την κάρτα μου έλεγε και εμένα και της γυναίκας μου 1€=5mb.Κάποια στιγμή είχε αλλάξει σε 1€=10mb σαν προσφορά της στιγμής. Και καλά για μία εβδομάδα για κάθε αγορά παίρνεις διπλά mb. Από τότε δεν μας άλλαξε ποτέ και έχει παραμείνει το 1€=10mb σε εμένα και την γυναίκα μου. Και δεν είναι κόλλημα, τσεκαρισμένο σε κάθε αγορά(γιατί είμαι βλαμμένος ψείρας χαχα)δίνει πράγματι για κάθε 1 ευρώ 10mb.

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα πριν λίγο ανανέωση 10€ κοσμοτε μπήκαν, αγορά 300€ δεν έχουν μπει τίποτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω τα mb μπαίνουν ανά κάποιες μέρες σε 400αρια και 300αρια μαζεμένα

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω τα mb μπαίνουν ανά κάποιες μέρες σε 400αρια και 300αρια μαζεμένα

 

Από poco f3 με Tapatalk

 

Επιβεβαιώνω και εγώ. Μόλις έγινε ένα ντου και μπήκαν 1800 mb στην γυναίκα μου και 1060 mb σε εμένα. Δεν μπήκαν όλα, αλλά από ό, τι φαίνεται μπαίνουν τμηματικά. Πολύ καλό νέο αυτό.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μπήκαν 14 γίγα.Μόλις τώρα μπήκα στην εφαρμογή και τα είδα.άντε με το καλό και σε όλους

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν λίγο επέστρεψα από Cosmote Σταυρούπολης, στην Θεσσαλονίκη. Ζήτησα να αγοράσω προπληρωμένη, αλλά μου είπαν ότι εδώ και πολύ καιρό δεν μπορούν να εκδώσουν κάρτα και με προέτρεψαν να πάω σε Εθνική τράπεζα.

Μήπως τις σταμάτησαν ήδη;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια ερώτηση και στη τράπεζα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ λόγω της δουλειάς.

 

Την περασμένη Παρασκευή πέρασα και από τον Γερμανό στον Λαγκαδά. Ούτε εκείνοι είχαν, ούτε θα παραλάβουν ξανά.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Λογικό ακούγεται. Αφού θέλουν να το αντικαταστησουν με το cosmote wallet. Απλά η πανδημία πήγε πολύ πίσω τα πράγματα. Έπρεπε η νέα υπηρεσία να έχει ξεκινήσει εδώ και ένα χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά κρίμα αν την σταματήσουν.Κάναμε τα κουμάντα μας με τα mb και πάντα είχαμε καβάτζα για εξορμήσεις κτλ όταν δεν είχαμε πρόσβαση σε wifi.Μάζεψα και αρκετά mb στα βασικά της Cosmote εξαιτίας της prepaid.Τώρα θα πρέπει να τρώμε από τα βασικά mb ή να αγοράζουμε πακέτα mb ή να βλέπουμε αν παίζει προσφορά της Cosmote πριν κάθε "εξόρμηση".Με έχει καταβολέψει η prepaid σε τέτοιες περιπτώσεις.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Προμηθεύτηκε κανένας καινούργια prepaid από κάπου?Μου λήγει η δικιά μου τον Φεβρουάριο και σε κανά δυό Γερμανούς που ρώτησα δεν έχουν.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από καταστήματα Cosmote και εαν έχουν. Η Εθνική Τράπεζα δεν έχει καμιά σχέση με την έκδοση των συγκεκριμένων, με είχαν ενημερώσει όταν έψαχνα.

Πήρα στα μέσα Μάη με λήξη 11/2024, αφού περίμενα την κατάλληλη μέρα που με είχαν ενημερώσει ότι θα έφερναν καινούριες.

Αυτή που έχω λήγει Γενάρη 2022. Ξέρει κανείς αν τα ΜΒ πρέπει να μοιρστούν πριν την λήξη της και εάν μετά χάνονται;

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, sapore said:

Μόνο από καταστήματα Cosmote και εαν έχουν. Η Εθνική Τράπεζα δεν έχει καμιά σχέση με την έκδοση των συγκεκριμένων, με είχαν ενημερώσει όταν έψαχνα.

Πήρα στα μέσα Μάη με λήξη 11/2024, αφού περίμενα την κατάλληλη μέρα που με είχαν ενημερώσει ότι θα έφερναν καινούριες.

Αυτή που έχω λήγει Γενάρη 2022. Ξέρει κανείς αν τα ΜΒ πρέπει να μοιρστούν πριν την λήξη της και εάν μετά χάνονται;

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ψαχτώ σε καταστήματα Cosmote μήπως και βρω καμία. Κάπου πρέπει να έχει αναφερθεί και εδώ ότι καταρχήν δεν μεταφέρονται τα mb και πρέπει να καταναλωθούν. Τώρα αν λήγουν απευθείας με την λήξη της κάρτας ή σου αφήνει χρονικό περιθώριο μέχρι να λήξουν φυσιολογικά δεν το γνωρίζω, αλλά βρήκα αυτό στην σελίδα της Εθνικής :

 

 

Διάρκεια ισχύος

Η Cosmote Prepaid Mastercard έχει 5ετή διάρκεια και ισχύει μέχρι την ημερομηνία που αναγράφεται στη μπροστινή της όψη. Μετά τη λήξη της μπορείτε να εκφορτίσετε τυχόν υπόλοιπό της, να καταναλώσετε τα MB της και, εάν επιθυμείτε, να απευθυνθείτε στα καταστήματα Cosmote για την έκδοση νέας κάρτας.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...