Jump to content

SDSL Telepassport


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 327
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sornok (20 Μάρ. 2004 , 16:49)

 

paidia gia na katalavo, h tph exei diko tihs diktyo ? diladi sou pernane dikes tous grammes ktlp ? ti akrivos isxyei ?

 

 

Όχι η μόνη εταιρία που σου φέρνει γραμμές στο σπίτι είναι ο πΟΤΕ. Η Telepassport παίρνει μια τέτοια γραμμή και τη συνδέει στο δικό της δίκτυο. :!:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς οπως τα λέει ο lewton...με την αιτηση στην ΤelePassport κανεις και αιτηση προς τον ΟΤΕ να παραχωρήσει την γραμμή σου στην διάθεση της TelePassport...αυτό δυστυχώς είναι και χρονοβόρο...

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geogo (21 Μάρ. 2004 , 22:11)

 

ακριβώς οπως τα λέει ο lewton...με την αιτηση στην ΤelePassport κανεις και αιτηση προς τον ΟΤΕ να παραχωρήσει την γραμμή σου στην διάθεση της TelePassport...αυτό δυστυχώς είναι και χρονοβόρο...

 

 

Επίσης αν κάποιος δεν έχει καν σταθερό και αποφασίσει να βάλει Telepassport θα πρέπει πρώτα να περάσει από τον πΟΤΕ για να βάλει γραμμή και μετά να ζητήσει να την πάρει η Telepassport. Αυτό κι αν είναι χρονοβόρο και ηλίθιο!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (21 Μάρ. 2004 , 22:23)

 

Επίσης αν κάποιος δεν έχει καν σταθερό και αποφασίσει να βάλει Telepassport θα πρέπει πρώτα να περάσει από τον πΟΤΕ για να βάλει γραμμή και μετά να ζητήσει να την πάρει η Telepassport. Αυτό κι αν είναι χρονοβόρο και ηλίθιο!

 

 

Είναι σίγουρο το παραπάνω;

 

Γνωρίζει κανένας έαν υπάρχουν συνδρομητές που να το έχουν ενεργοποιήσει;

Εγώ πού είμαι συνεργάτης δέν έχω κάνει ακόμα πελάτες sDSL αν και ψήνω 3-4. Οταν ενεργοποιηθούν θα σας πώ εντωπώσεις.

 

Καλό Πάσχα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mporei kapoios na pei an to 210 9843 kai 9813 to kaliptei i telepass giati apo ton anna ston kaiafa paw kai meta mou leei pws exei kombo n.smirnh kai kalamaki.e kai pws de kaliptei to faliro?

epishs epeidh den exw pote prepei anagastika na kanw prin aithsh ston pote giati i telepass den mou apanthse manteio twn delfwn.kane mou leei aithsh kai tha doume.poli wraia.

ase pou exw endoiasmous giati exei share 1/50 pou simainei pos an katebazoun oloi thn idia wra tha einai xeirotera apo dial up.

iparxei kapoios sinergaths na mporei na apanthsei?

efxaristw

Link to comment
Share on other sites

afhste mhn apanthsei kaneis kalitera kai thn eixa gia sobarh etaireia thn telepass. as doume ti tha ginei me vivodi pou mas kaliptei.

pantws to kako einai pws ginane thlefwnades anthrwpoi pou de gnwrizoun ta basika.px mou pane xtes to sdsl 128 einai pio grigoro apo to adsl 256.kako gia thn etaireia pou ton exei giati me tous karagiozakous aftous xanei thn aksiopistia ths

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια οτι το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της TelePassport δεν γνωρίζει αρκετά για το συγκεκριμένο πακέτο και πολλές φορές κάνει λάθη.

Γι'αυτόν τον λόγο τους έκανα και επισήμως τα παράπονα μου σαν αντιπρόσωπος της εταιρίας και μου είπαν οτι ηδη προβαίνουν σε διαδικασίες για να βελτιώσουν την κατάσταση.

 

Φίλε Brebosgeo έχουμε μιλήσει με PM και δεν νομίζω οτι δεν σε έχω εξυπηρετήσει. Σού έχω πεί πως μέχρι ωρας δέν καλύπτεται η περιοχή σου και πως δεν χρειάζεται να έχεις γραμμή ΟΤΕ απο πρίν. Γι'αυτό άλλωστε οταν συμπληρώνεται μια αίτηση σε ρωτάει αν θα έχεις ήδη νούμερο η αν βάζεις για πρώτη φορά.

Οσο για την αναλογία προσφέρθηκα να σε ενημερώσω πλήρως αλλα μου είπες οτι ηδη ξέρεις για τα πακέτα και τις τιμές και δεν χρειάζεσαι επιπλέον ενημέρωση.

 

Δεν μπορείς να μιλάς γενικά απο την στιγμή που κάποια άτομα κάνουν την δουλειά τους όσο καλύτερα μπορούν.

Οσο για τον χαρακτηρισμό... καραγκιοζάκους λυπάμαι πολύ γιατί πίστευα οτι σε εξυπηρέτησα οσο καλύτερα μπορούσα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 3 Μάι. 2004 , 00:04)

 

Είναι αλήθεια οτι το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της TelePassport δεν γνωρίζει αρκετά για το συγκεκριμένο πακέτο και πολλές φορές κάνει λάθη.

Γι'αυτόν τον λόγο τους έκανα και επισήμως τα παράπονα μου σαν αντιπρόσωπος της εταιρίας και μου είπαν οτι ηδη προβαίνουν σε διαδικασίες για να βελτιώσουν την κατάσταση.

 

Φίλε Brebosgeo έχουμε μιλήσει με PM και δεν νομίζω οτι δεν σε έχω εξυπηρετήσει. Σού έχω πεί πως μέχρι ωρας δέν καλύπτεται η περιοχή σου και πως δεν χρειάζεται να έχεις γραμμή ΟΤΕ απο πρίν. Γι'αυτό άλλωστε οταν συμπληρώνεται μια αίτηση σε ρωτάει αν θα έχεις ήδη νούμερο η αν βάζεις για πρώτη φορά.

Οσο για την αναλογία προσφέρθηκα να σε ενημερώσω πλήρως αλλα μου είπες οτι ηδη ξέρεις για τα πακέτα και τις τιμές και δεν χρειάζεσαι επιπλέον ενημέρωση.

 

Δεν μπορείς να μιλάς γενικά απο την στιγμή που κάποια άτομα κάνουν την δουλειά τους όσο καλύτερα μπορούν.

Οσο για τον χαρακτηρισμό... καραγκιοζάκους λυπάμαι πολύ γιατί πίστευα οτι σε εξυπηρέτησα οσο καλύτερα μπορούσα.

 

den anaferomoun se sena giati me eksiphrethses.alla otan kaleis thn eksipirethsh pelatwn ofeiloun na gnwrizoun kai an den kseroun na mhn milane.o enas mou leei thelei ote o allos de thelei apo to tmhma eksipirethshs.epishs einai lipiro giati kapoioi sinadelfoi sou poulane ipiresies telepass kai gnwrizoun osa kserw egw apo diasthmoploia.tetoious de tous xreiazetai kamia etaireia,giati de theloun kai na mathoun tous aresei na gnwrizoun oti mathainoun apo ipnopaideia.ara mou fainetai o xarakthrismos einai hpios.

pantws prepei na anaskoumpwthei h telepass giati tha ta gkremisei ola.epishs tha mporouse na enhmerwne apo thn istoselida gia thn kalipsh se sdsl.

epishs tha erxetai kai kapoia stigmh pou tha mpoukwnei to sdsl me thn analogia pou to exei,kapoios pou nai mesa 24 wres tha kanei tous allous na ipoferoun.

yg pistevw na kaliptei falhro se ligo kairo.alitheia poies perioxes apo athina kaliptei?

Link to comment
Share on other sites

Ενας γνωστός μου έβαλε το TPH-online surf 128. Μου είπε οτι έχει μία σταθερή ταχύτητα 10kb/sec και επιπλέον η ποιότητα ήχου είναι ΤΕΛΕΙΑ και πως δέν έχει καμία σχέση με το 1787 (που κι αυτό έχει βελτιωθέι σημαντικά)

 

Επίσης είναι σίγουρο οτι ΔΕΝ χρειάζεται να έχεις ηδη γραμμή ΟΤΕ για να βάλεις TPH-online.

 

Οσο για την κάλυψη οσες φορές κι αν επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν οτι το Φάληρο δεν καλύπτεται ακόμα. Θέλω να ελπίζω οτι σύντομα θα καλύπτεται κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ισχύει το ότι μπορείς να πληρώσεις μόνο μέσω πιστωτικής κάρτας;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 8 Μάι. 2004 , 02:06)

 

Ενας γνωστός μου έβαλε το TPH-online surf 128. Μου είπε οτι έχει μία σταθερή ταχύτητα 10kb/sec και επιπλέον η ποιότητα ήχου είναι ΤΕΛΕΙΑ και πως δέν έχει καμία σχέση με το 1787 (που κι αυτό έχει βελτιωθέι σημαντικά)

 

Επίσης είναι σίγουρο οτι ΔΕΝ χρειάζεται να έχεις ηδη γραμμή ΟΤΕ για να βάλεις TPH-online.

 

Οσο για την κάλυψη οσες φορές κι αν επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν οτι το Φάληρο δεν καλύπτεται ακόμα. Θέλω να ελπίζω οτι σύντομα θα καλύπτεται κι αυτό.

 

den kserw an ipirxan problhmata me to 1787 alla otan to xrhsimopoiousa den eixa kanena problhma gia oti proorismo kai an htan.

to 10kb/s pantws einai mikrotero apo 128 isdn pou einai 15kb/s gia afto prepei na dwsei megalitero euros.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 8 Μάι. 2004 , 13:19)

 

Ακόμα ισχύει το ότι μπορείς να πληρώσεις μόνο μέσω πιστωτικής κάρτας;

 

 

Ειναι υποχρεωτική η πληρωμή με πιστωτική στα πακέτα

TPH-online surf

TPH-online home

 

Μεσα στο αρνητικό της υπόθεσης υπάρχει ένα καλό... αν βγάλεις την πιστωτική της TelePassport σουν δίνει εκπτωση 3% - 7%

 

Στο πακέτο TPH-online office δεν χρειάζεται να πληρώνεις με πιστωτική.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo ( 8 Μάι. 2004 , 15:04)

 

to 10kb/s pantws einai mikrotero apo 128 isdn pou einai 15kb/s gia afto prepei na dwsei megalitero euros.

 

 

Aμα θές να φτάσεις τα 15kb/sec σου συνιστώ να βάλεις 10 ευρώ παραπάνω και να βάλεις το surf 256

Πάντως μαύρα τα νέα για τα πολλά download έμαθα οτι κλείνει το kazaa :eek: :(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Trexi καλα παντος δεν εχω προβλημα!!!!

 

οκ

Link to comment
Share on other sites

Στο web site της TelePassport μπορείτε πλέον να ελέγχετε αν καλύπτεται η περιοχή σας απο τα προγράμματα TPH-online :)
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε εδώ και πολύύύύ καιρό πάντως, αλλά όχι πρώτη μούρη.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μια πολύ καλή προσφορά ανακοίνωσε η TelePassport.

 

Οποιος επιλέξει το sDSL της TelePassport μέχρι 31-12-2004 θα έχει δωρεάν εγκατάσταση!! (Διαφορετικά το κόστος είναι 120 ευρώ)

Επίσης θα έχει για 1 χρόνο απο 1 ώρα κάθε μήνα δωρεάν αστικές κλήσεις.

Τέλος τα πάγια τέλη διαμορφώνονται με τιμές χαμηλότερες απο 15-60 ευρώ μέχρι και τον Δεκέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν εχει καταφερει να καλυψει μετα τοσο καιρο την Αττικη τι να κανουμε τις...προσφορες της ???? :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Γιάννης (21 Σεπ. 2004 , 14:50)

 

Αφου δεν εχει καταφερει να καλυψει μετα τοσο καιρο την Αττικη τι να κανουμε τις...προσφορες της ???? :alien: :alien: :alien:

 

 

Επειδή η επέκταση του δικτύου είναι μεγάλη επένδυση πρέπει να υπαρξει ανταπόκριση απο τις περιοχές που ήδη καλύπτονται.

Θέλω να ελπίζω οτι με την προσφορά αυτή οι πελατες θα αυξηθούν κατακόρυφα και θα έρθει και η σειρά μας. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το SDSL της TELEPASS.

 

Τι γίνεται με την υπάρχουσα γραμμή του ΟΤΕ που έχει κάποιος. Καταργείτε το νούμερο ή παραμένει;

 

Εγώ θέλω να κρατήσω το νούμερο που έχω από τον ΟΤΕ.

 

Ευχαριστώ

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hotfixus ( 1 Οκτ. 2004 , 16:52)

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το SDSL της TELEPASS.

 

Τι γίνεται με την υπάρχουσα γραμμή του ΟΤΕ που έχει κάποιος. Καταργείτε το νούμερο ή παραμένει;

 

Εγώ θέλω να κρατήσω το νούμερο που έχω από τον ΟΤΕ.

 

Ευχαριστώ

 

 

Αν θές η γραμμή μπορεί να παραμείνει στον ΟΤΕ για να κρατήσεις το ίδιο νούμερο και παράλληλα να βάλεις και τις γραμμές της TelePassport.

Αν θές να κόψεις τον ΟΤΕ τότε θα πάρεις νέο νούμερο. Το καλό είναι οτι επειδή είναι αρχή τα νούμερα είναι πολύ εύκολα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί πρέπει να γίνει αυτό; Αφού η φορητότητα στους σταθερούς αριθμούς έχει αρχίσει και ισχύει κανονικά.... κάνω λάθος; :confused:
:tease: ..oh dear!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Oracle ( 2 Οκτ. 2004 , 18:40)

 

Και γιατί πρέπει να γίνει αυτό; Αφού η φορητότητα στους σταθερούς αριθμούς έχει αρχίσει και ισχύει κανονικά.... κάνω λάθος; :confused:

 

 

Ναι αλλά η Telepassport δεν έχει κάνει τις απαραίτητες διαδικασίες για να μπορέσει να την αξιοποιήσει (μόνο η Q είναι αυτή τη στιγμή σε θέση να δώσει νέα γραμμή χωρίς αλλαγή αριθμού και αυτό μόνο σε εταιρικούς πελάτες).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...