Jump to content

SDSL Telepassport


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μην μου πει κανείς ότι αυτά δεν είναι πράγματα που ζητά ο μέσος χρήστης γιατί τα πρόβατα και τα γαϊδουρια μπορεί να βολευονται με το χορτάρι, η πλειοψηφία όμως προτιμά την ποικιλία ;)

 

Μάλλον θα διαφωνήσω...

Ειδικά στην Ελλάδα ο μέσος χρήστης δεν θέλει να σηκώσει services ή ακόμα καλύτερα δεν ξέρει καν τι είναι αυτό.

Θα έλεγα (και αυτό είναι προς τιμήν σου) είσαι απο τους λίγους που είναι τόσο ψαγμένοι.

Στην Ελλάδα οι περισσότεροι θέλουν την dsl για το flat-rate, για peer2peer, και να κοιτάνε και να ξανακοιτάνε τα mail τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 327
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καμία ενημέρωση για το αν η Telepassport σκοπεύει να απαντήσεις στις μειώσεις τιμών της Vivodi υπάρχει;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμία ενημέρωση για το αν η Telepassport σκοπεύει να απαντήσεις στις μειώσεις τιμών της Vivodi υπάρχει;

 

Προσωπικά θεωρώ πως έχει ήδη αργήσει. Θέλω να πιστεύω πως μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα έχουμε νέα.

Αλλιώς... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κι εγώ την έχω πατήσει με την TP και τον κλειδωμένο router.. Έκανα την αίτηση προκειμένου να είμαι έτοιμος με SDSL τώρα που επέστρεψα από εξωτερικό και βλέπω αυτή την κατάσταση με τον κλειδωμένο router.. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να γίνει για αυτή την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ πολιτική? Τι έχουνε κάνει οι ομοιοπαθούντες?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κι εγώ την έχω πατήσει με την TP και τον κλειδωμένο router.. Έκανα την αίτηση προκειμένου να είμαι έτοιμος με SDSL τώρα που επέστρεψα από εξωτερικό και βλέπω αυτή την κατάσταση με τον κλειδωμένο router.. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να γίνει για αυτή την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ πολιτική? Τι έχουνε κάνει οι ομοιοπαθούντες?

 

ΤΙΠΟΤΑ..... Από ότι φαίνεται λίγοι είναι οι χρήστες της telepassport SDSL, για να φτάσουν σε αυτήν την εχουν πατήσει αλλού χειρότερα, και τώρα φυσάνε το SDSL .....συγνώμη το γιαούρτι ήθελα να πω....

 

Εξάλλου υπάρχουν και χειρότερα, το Συζευξις που είναι σε ζεστες αυτό τον καιρό ακολουθεί για τους χρήστες του την (παρανοϊκή κατά valerio) περίπτωση 4 που περιγράφω παραπάνω. Μπροστά του η telepassport είναι ωραία και παρθένα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δηλαδή εγώ που θέλω να δω απλά μια σελίδα που έχω δηλώσει στο αρχείο hosts

των windows xp τι πρέπει να κάνω. Δε νομίζω ότι και αυτό είναι service. Έλεος δηλαδή.

 

Στην Ελλάδα οι περισσότεροι θέλουν την dsl για το flat-rate, για peer2peer, και να κοιτάνε και να ξανακοιτάνε τα mail τους.

 

Ε όχι και DSL για το mail...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει ήδη Telepassport να μας πει τι υπηρεσίες χρησιμοποιεί (web, email, p2p, vnc-like, ......) ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

 

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει ήδη Telepassport να μας πει τι υπηρεσίες χρησιμοποιεί (web, email, p2p, vnc-like, ......) ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

 

 

Γιάννης

 

Φίλε Γιάννη,

 

Όπως σωστά κατάλαβες έχω sdsl από την Telepassport.

Πιο συγκεκριμένα έχω το πακέτο Basic 384kbps περίπου 5 μήνες.

Οι βασικές υπηρεσίες που σου παρέχει το συγκεκριμένο πακέτο είναι:

2 τηλεφωνικές γραμμές (π.χ 2120001234 & 2120001235)

1 λογ. e-mail (30 ΜΒ)

Δυναμική Ip

Σου δίνει πρόσβαση να δεις τα e-mail μέσω webmail (webmail.tph.gr/exchange)

Εγώ έχω ήδη δύο 2p2 τα οποία παίζουν σωστά!

Πρόβλημα στην σύνδεση έχω αντιμετωπίσει ελάχιστες φορές.

Η μία ήταν λόγω του κόμβου (Πρόβλημα της Tp) και η άλλη ήταν επειδή είχε περάσει ένας ιός στο pc μου και χρειάστηκε να κάνω format.

 

Για οποιαδήποτε πληροφορία θέλεις μπορείς να ρωτήσεις....

Ελπίζω να βοήθησα!

:p
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει ήδη Telepassport να μας πει τι υπηρεσίες χρησιμοποιεί (web, email, p2p, vnc-like, ......) ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

 

 

Γιάννης

 

Φιλε Γιάννη όπως θα δείς και στα παραπάνω post εχω κι εγω sDSL 384.

Οι ταχύτητες είναι πολύ καλες και σταθερές. Βλάβες δεν παρουσιάζονται ποτέ. Μια φορά μόνο διέκοψαν την σύνδεση για 1 ωρα αλλά μας είχαν ενημερώσει πρώτα τηλεφωνικώς.

Χρησιμοποιώ DC++ και πάει άψογα!

 

Και στην τηλεφωνία είναι μία χαρά. Η ποιότητα κλήσης είναι εφάμιλη με αυτή του ΟΤΕ και στις κλήσεις προς κινητά έχεις πάντα εμφάνιση αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος που έχει ήδη Telepassport να μας πει τι υπηρεσίες χρησιμοποιεί (web, email, p2p, vnc-like, ......) ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση

 

 

Γιάννης

Φίλε Γιάννη.

Σου την πέσανε. :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αυτή η εταιρεία άραγε έχει σκοό να κάνει καμία επέκταση στη Νίκαια?Μα να εχει στο Ρέντη δικό της Κόμβο που είναι 3 στενά κάτω από το σπίτι μου και σε μένα να μην έχει???Υποφέρω κάθε φορά που ελέγχο για διαθεσημότητα......
......
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εταιρεία άραγε έχει σκοό να κάνει καμία επέκταση στη Νίκαια?Μα να εχει στο Ρέντη δικό της Κόμβο που είναι 3 στενά κάτω από το σπίτι μου και σε μένα να μην έχει???Υποφέρω κάθε φορά που ελέγχο για διαθεσημότητα......

 

Απο τον Μαϊο ακούμε για 10 νέους κόμβους.

Η καθυστέρηση είναι ήδη πολύ μεγάλη αλλά πιστεύω πως σύντομα θα υπάρξει εξέλιξη...

Τώρα εαν θα σε καλύψει κανείς δεν το ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιος που γνωρίζει ακριβώς τι συμβαίνει με αυτήν την εταιρεία, μπορεί να πει αν τελικά συμφέρει έναντι του adsl? Πάντως οι τιμές είναι φτηνές. Τι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα έχει?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που γνωρίζει ακριβώς τι συμβαίνει με αυτήν την εταιρεία, μπορεί να πει αν τελικά συμφέρει έναντι του adsl? Πάντως οι τιμές είναι φτηνές. Τι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα έχει?

 

Ο ΟΤΕ τέλος μηνός θα ρίξει τις τιμές.

Ίσως κάνουν το ίδιο και οι ISP.

 

Αν θες περίμενε λίγο, γιατί αν δεν τις ρίξει η Telepassport και τις ρίξουθν οι άλλοι δεν θα συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που γνωρίζει ακριβώς τι συμβαίνει με αυτήν την εταιρεία, μπορεί να πει αν τελικά συμφέρει έναντι του adsl? Πάντως οι τιμές είναι φτηνές. Τι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα έχει?

 

Εγω που έχω sDSL τα έχω πεί όλα παραπάνω. Ψάξε λιγάκι και θα βρείς τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα.

Απ'οτι έμαθα αναμένουμε πτώση τιμών στα πάγια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω sDSL τα έχω πεί όλα παραπάνω. Ψάξε λιγάκι και θα βρείς τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα.

Απ'οτι έμαθα αναμένουμε πτώση τιμών στα πάγια.

 

Περίπου και ενδεικτικά, ξέρεις πόσο θα πάει και πότε;

Link to comment
Share on other sites

Περίπου και ενδεικτικά, ξέρεις πόσο θα πάει και πότε;

 

Κοίτα. Αυτή τη στιγμή η χρέωση είναι 55 ευρώ για 384/384 Sdsl από tp και περιλαμβάνει: (1)κόστος πρόσβαση+ (2)κόστος παροχής υπηρεσιών Ιντερνετ+ (3) 2 κανάλια φωνής.

 

"Περίπου και ενδεικτικά".

 

Λοιπόν, ο ΟΤΕ θα ρίξει το (1) στα 15,90 ευρώ (εννοώ την ταχύτητα 384/128 Adsl) και υποθετικά ότι οι ISPs θα ρίξουν το (2) στα 15 ευρώ(την ταχύτητα 384/128). Το (3) δε απο τον ΟΤΕ (isdn) παραμένει στα 15,40. Συνολικά 46,30 ευρώ το μήνα.

Για να είναι λοιπόν ανταγωνιστική η tp, θα πρέπει να ρίξει την χρέωση στα 40-45 ευρώ το μήνα, για (1)+(2)+(3) στα 384/384 Sdsl(πρόγραμμα TP Voice&Web Basic 384). Αλλά προτού δούμε δελτίο τύπου, όλα αυτά είναι εικασίες.

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι θα ρίξει τις τιμές και για τους παλιούς συνδρομητές έτσι δεν είναι????

έχουμε τίποτα νεότερο? γιατί νομίζω ότι πάααρραααα έχει αργήσει σε σχέση με τους ανταγωνιστές της και κυρίως τον οτε

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Εγω που έχω sDSL τα έχω πεί όλα παραπάνω. Ψάξε λιγάκι και θα βρείς τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα.

Απ'οτι έμαθα αναμένουμε πτώση τιμών στα πάγια.

 

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα, μου είπαν ότι τις όποιες μειώσεις τις είχαν κάνει το καλοκαίρι, και δεν αναμένεται κάτι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με κλειστό port (π.χ. ο BitTorrent client που χρησιμοποιώ ακούει στο port 51232, το vnc στα 5800 & 5900)
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με κλειστό port (π.χ. ο BitTorrent client που χρησιμοποιώ ακούει στο port 51232, το vnc στα 5800 & 5900)

 

Ευχαριστώ. Απο ταχύτητες upload τι λέει; Εμένα με ενδιαφέρει το ανάποδο απο τους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Απο ταχύτητες upload τι λέει; Εμένα με ενδιαφέρει το ανάποδο απο τους περισσότερους.

 

Στις πόρτες στο απλό πακέτο, έχουν κλειστές μόνο κάποιες που χρησιμοποιούν ιοί.

Μπορείς να ζητήσεις όμως να σου ανοίξουν για όποια νομίζεις ότι είναι κλειστή.

Και εμένα με ενδιαφέρει το ανέβασμα επίσης, και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...