Jump to content

Alcatel One Touch S853


tabulini
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 307
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους έχω το κινητό εδω και ενα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος .

Θα ήθελα όμως, διότι γνωστός μου έφαγε πρόστιμο 400€ + αφαίρεση διπλώματος για 40 ημέρες , να ρώτήσω ποιά bluetooth HF είναι συμβατά με το κινήτο .

Δεν το είχα ψάξει ποτέ αλλά τώρα είναι κατι απολύτος απαραίτητο λόγω του καινούργιου ΚΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με παίδεψε και εμένα. Δυστυχώς η λειτουργεία bluetooyh στο s853 είναι λίγο προβληματική. Όμως βρήκα ένα μάρκας Jabra που λειτουργεί σχεδόν κανονικά. Μόνο που για να απαντήσεις την εισερχόμενη κλήση πρέπει να πατάς το πράσινο πλήκτρο στο κινητό. Το πάτημα του πλήκτρου στο bluetooh απαντά μόνο την πρώτη φορά. Πάντως είναι φτηνό 20 ευρώ και γενικά κάνεις την δουλειά σου γιατί μιλάει κανονικά. Προσοχή μην απομακρυνθεί πανω απο τα 8-10 μέτρα γιατί τότε το bluetooth δείχνει σθνδεδεμένο, το κινητό όμως δείχνει αποσύνδεση. Στην περίπτωση αυτή πρέπει να διαγράψεις την συνδεδεμένη συσκευή από το κινητό, να σβήσεις στο κινητό την λειτουργεία bleutooth και να σβήσεις το κινητό. Να το ξανα ανοίξεις και να κάνεις την εγκατάσταση απο την αρχή. Δυστυχώς πρίν κλείσεις το κινητό, πρέπει να διαγράψεις την συσκευή. Οταν το ανοίγεις κάθε φορά πρέπει να κάνει αναζήτηση-σύνδεση bleutooth. Όταν όμως διακόπτεις κανονικά την σύνδεση bleutooth-κινητού, τότε απλά κάνε αναζήτηση και σύνδεση.

Είπαμε καλό κινητό αλλά μουλάρι στο bluetooth. Κλωτσάει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

 

Ξεθάβω το θέμα αυτό καθόσον μόλις το παρήγγειλα από το site της Cosmote, το δίνει σε προσφορά μόνο 47,6€ και είπα να πληροφορήσω κάποιους που πιθανόν θα θέλουν να το πάρουν....

 

Πιστεύω πως σε αυτά τα € αποτελεί πολύ καλή επιλογή για αυτά που προσφέρει....... για 2η συσκευή ανάγκης καλή είναι.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μολις το παρηγγειλα κι εγω. Σε αυτην την τιμη ειναι πολυ καλη περιπτωση!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

To παρελαβα την Παρασκευη (πολυ γρηγορη παραδοση απο την Cosmote) και ολα καλα μεχρι στιγμης. Με παιδεψε πολυ ο συγχρονισμος με το outlook, αλλα με την τριτη τα πηρε τα τηλεφωνα.

Εντυπωσιακος ο ηχος απο τα εξωτερικά ηχεία..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Με γεια alkis! Δυστηχως εγω δεν την προλαβα την προσφορα απ την Cosmote. Το βρηκα σε ενα αλλο online καταστημα στα 50 ευρω και κατι και παρειγγειλα δυο, αλλα ενω ομως στο site εδειχνε οτι ειχε αποθεμα με ειδοποιησανε οτι τελικα τελειωσε και εκει :( . Αν καποιος το δει πουθενα ας κανει ενα ποστ εδω. Ακομα με το 735ι εχω μεινει αλλα δεν μασαει ακομα :D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου και σου ευχομαι καλη τυχη στην αναζητηση.

 

Μερικες μερες που το σκαλιζω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα ή σκαλωμα. Πιστευω οτι ειναι ενα παρα πολυ καλο τηλεφωνο για την εποχή που παρουσιάστηκε, που χαντακωθηκε ομως απο την καθυστερηση στο λανσαρισμά του στην αγορα. Ειχα κι εγω παλια Alcatel (ΟΤ 701, ΟΤ 556) και ομολογω οτι χαρηκα που ξαναεπιασα κινητο της εταιρίας,

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...