Jump to content

Alcatel One Touch S853


tabulini
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, δοκίμασα τα Sennheiser MX-400, των 15 ευρώ (αυτά που φορούσε το IRiver MP3 PLAYER H10), και δυστυχώς απέδωσαν (ελαφρώς) χειρότερα από τα ακουστικά του S853. Δεν ξέρω αν θέλουν πιο δυνατή πηγή για να αποδώσουν καλά, είχαν καλή ένταση αλλά ήταν εντελώς ά-μπασα.

Μετά από αυτό, τα Creative EP-630, μου φαίνονται παράδεισος, το μπάσο τους είναι πάρα πολύ καλό και πλούσιο, και η ποιότητα γενικά άριστη. Επιφυλλάσομαι να τα προτείνω, αν και θα έπρεπε, μέχρι να δοκιμάσω τα (πιο ακριβά) Creative E880 και κάποια μοντέλα της Sony (mdr E838 και mdr E848).

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 307
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα .

Πιστεύω ότι το θέμα της miniSD 1GB έληξε , την βλέπει , την διαβάζει , γράφει σε αυτήν μια χαρά (έστω και αν λέει 312ΜΒ).

Καλές οι δοκιμές για τα ακουστικά αλλα δεν νόμιζω οτι πρεπει να φτάσουμε σε επίπεδα πάνω από 30€ το πολυ 40€ (και φυσικά τα ακουστικα των 40€ να έχουν αρκετή διαφορά απο δικά του) .

Για τα παιχνίδια δεν το εχώ ψάξει το θέμα , αμα κάποιος γνωρίζει κάτι ας το αναφέρει .

Μηπως εχει κανενας δοκιμασει Bluetooth USB adapter , το βλέπει το κινητό ? γιατι..., για τα Win 2000 δεν βρίσκω αλλη λυση .

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανενας δοκιμασει Bluetooth USB adapter , το βλέπει το κινητό ? γιατι..., για τα Win 2000 δεν βρίσκω αλλη λυση .

 

Το bluetooth στο S853 είναι ΜΟΝΟ για handsfree.

Δεν υπάρχει h δυνατότητα μεταφοράς αρχείων μέσω ΒΤ σε άλλα κινητά ή σε PC, παρά μόνο με IrDA.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Xairetia paides!

Xerete kanena kalo site gia downloading Java games symvata me to s853?

 

 

Το site http://www.lasyk.net/ μπορεί να είναι μόνο για κινητά SonyEricsson αλλά μπορείς να βρεις εφαρμογές και παιχνιδια Java, wallpapers και ringtones που μπορεις να κατεβάσεις στο S853 (το έχω δοκιμάσει δουλεύει). Το site είναι free.

Java παιχνιδια/εφαρμογές μπορείς να φορτωσεις στο κινητό μόνο μέσω wap αφού μέσω IRDA δεν γίνετε. Τα υπόλοιπα (wallpapers και ringtones) εκτός από wap, μπορείς να τα κατεβάσεις στο pc και μετά μέσω IrDA στο κινητό.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Το site http://www.lasyk.net/ μπορεί να είναι μόνο για κινητά SonyEricsson αλλά μπορείς να βρεις εφαρμογές και παιχνιδια Java, wallpapers και ringtones που μπορεις να κατεβάσεις στο S853 (το έχω δοκιμάσει δουλεύει). Το site είναι free.

Java παιχνιδια/εφαρμογές μπορείς να φορτωσεις στο κινητό μόνο μέσω wap αφού μέσω IRDA δεν γίνετε. Τα υπόλοιπα (wallpapers και ringtones) εκτός από wap, μπορείς να τα κατεβάσεις στο pc και μετά μέσω IrDA στο κινητό.

 

Μέσω κάρτας μνήμης από card reader?

Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετα καλες για ενα κινητο χωρις φλας!απλα το κινητο ακομα εχει πολυ ασταθες λογισμικο.κατα τ αλλα τελειο.....φοβερο μενου τελειο ηχο χαμηλη τιμη.το εχω ενα μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα περιμενω αναβαθμιση!!
mi8
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας βρει τον τροπο να περασουμε παιχνιδια στο s853 χωρις τη χρηση gprs.......plz help

Φίλε 'naxioths' ρίξε μια ματιά στο post ''156''.

Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Φίλε 'naxioths' ρίξε μια ματιά στο post ''156''.

φιλε το εκανα αλλα το κινιτο μου δεν τα βλεπει....δεν ξερω γιατι. μπορεις να μου πεις ακριβως το φακελο στην mini sd που πρεπει να τα βαλω??πρεπει να βαλω και τα jad και τα jar και πως πρεπει να τα βαλω χυμα????

mi8
Link to comment
Share on other sites

φιλε το εκανα αλλα το κινιτο μου δεν τα βλεπει....δεν ξερω γιατι. μπορεις να μου πεις ακριβως το φακελο στην mini sd που πρεπει να τα βαλω??πρεπει να βαλω και τα jad και τα jar και πως πρεπει να τα βαλω χυμα????

Αν έχεις μορφοποιήσει την κάρτα μέσα στο κινητό θα πρέπει να σου έχει δημιουργηθεί ένας φάκελος java (παιχνίδια και άλλα). Εκεί μέσα πας και αντιγράφεις τα jar αρχεία.

Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

thanks man.ολα οκ τωρα!!!εχω προβληματα ασταθειας λογισμικου!!κλεινει μονο του οταν παω να βγαλω φωτο κ.α καπιοις αλλος να εχει τα ιδια προβληματα με μενα???
mi8
Link to comment
Share on other sites

Mου έχει κολλήσει 2 φορές κι αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία του, αλλά δεν μου έχει σβήσει ποτέ μόνο του
Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

teleio to kinhto.exo ki ego kamia bdomada pou to pira ki emeina afonos.i plaka einai oti kai oi foto pou vgazei ston ypologisti einai arketa kathares pragma poy den perimena..mia erotisi..yparxei dynatotita na deis apo to kinito tis foto se oli tin othoni?iepisis symvainei kai se sas otan kanete lipsi apo orizontia thesi oi foto na fainontai meta se mikro megethos?episis giati otan pao na psaxo syskeui bluetooth kanei restart?
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη δοκιμασμενη εφαρμογη???

 

Opera Mini για "ατέλειωτες" ώρες σερφαρίσματος στο Internet :D

 

Δεν υπάρχει ακόμα το S853 στα διαθέσιμα κινητά, ψάξε για ένα κινητό με την ίδια ανάλυση 176 x 220, όπως πχ το SE K750. Πολύ καλό πρόγραμμα, υπ' όψιν θέλει GPRS.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχει ανακαλυψει κανεις το επισημο site της alcatel για κινητα????ολοκληρη εταιρια και δεν υπαρχει site??
mi8
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχει ανακαλυψει κανεις το επισημο site της alcatel για κινητα????ολοκληρη εταιρια και δεν υπαρχει site??

 

Μετά την συγχώνευση της alcatel με την tcl το site της είναι το http://www.tcl-ta.com/

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει που μπορω να βρω θηκη για το S 853?

υπάρχει ήδη ανοικτό θέμα που συζητιούνται τα πάντα για το κινητό αυτο.

Καλό θα ήταν να κάνεις την ερώτηση σου εκει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=62518

:X
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχει ανακαλυψει κανεις το επισημο site της alcatel για κινητα????ολοκληρη εταιρια και δεν υπαρχει site??

 

 

Κάντε κλικ στο www.my-onetouch.com το οποίο πάντα δουλευε. (τον τελευταίο μήνα τουλάχιστο)

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις να μου πει που μπορω να βρω θηκη για το S 853?

Για οποιοδήποτε αξεσουάρ alcatel κάλεσε στην Omnitech 210 3304550

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

αυτο το site φιλε ειναι πεσμενο εδω και 10 μερες που δοκιμαζω να μπω!!

 

Εγώ φίλε μπαίνω κανονικά. Μου περνάει η ιδέα ότι δεν μπορείς να το δεις επειδή δεν έχεις το flash player εγκατεστημένο στον internet explorer σου. Είναι σχεδιασμένο όλο σε flash

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Κάντε κλικ στο www.my-onetouch.com το οποίο πάντα δουλευε. (τον τελευταίο μήνα τουλάχιστο)

 

Τώρα που το βλέπω είναι το ίδιο site με το http://www.tcl-ta.com, απλά με άλλο domain name

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...