Jump to content

Nokia 5


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia 5

 

Balanced for work and play

 

 

http://images.contentful.com/wcfotm6rrl7u/3FHEstmLNCYuK2MEycQGQy/ee1ee2447ac4f5b8a114f016dc001db9/Nokia-5_Beautyshot_Original.png?fm=png&q=80&h=700

http://images.contentful.com/wcfotm6rrl7u/6lpN6bb58A8qGsuGuWmMmI/3253cb09bc3beaaabf8d6707e1b05f68/Nokia-5_Back.png?fm=png&q=80&h=700

_______________________________________________________

 

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

26 Φεβρουαρίου 2017

 

Περιγραφή συσκευής:

Nokia 5 – a sleek and compact smartphone that nestles in your hand. The Nokia 5 has been precision engineered out of a single block of 6000 series aluminium to create a perfect pillowed body that flows seamlessly into the sculpted Corning® Gorilla® Glass laminated 5.2” IPS HD display. Powered by the Qualcomm® Snapdragon™ 430 mobile platform and the Qualcomm® Adreno™ 505 graphics processor, the Nokia 5 brings robust structural integrity, attention to detail and the quality of a high-end flagship to everyone. Available in four colours – Matte Black, Silver, Tempered Blue and Copper

_______________________________________________________

 

Αρχικό λειτουργικό σύστημα:

Android Nougat

_______________________________________________________

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Δελτίο τύπου

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Ειδα το νοκια 5 σε σκρουτζομαγαζο ετοιμαπαραδοτο,αυτη ειναι κινεζικη εκδοση? και τι συνεπαγεται αυτο στην χρηση και την εγγυηση?

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα 3 νέα Νόκια στα "κανονικα", δες πχ εδω: https://www.germanos.gr/category/nokia-family/cat1780004/

 

ερχονται συντομα,δεν εχουν ερθει ακομα

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και στον γερμανο σε καλυτερη τιμη απο τα σκρουτζομαγαζα

Έχουν εκπτώσεις. Γι αυτό ίσως!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι η τιμη που ειχαν ανακοινωσει πριν το φερουν 199ευρω

Αν είναι η κανονική 199€ λογικά με τις εκπτώσεις θα είναι πιο φθηνό. Τους ρώτησες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η κανονική 199€ λογικά με τις εκπτώσεις θα είναι πιο φθηνό. Τους ρώτησες;

 

Νομιζω οτι γενικα δεν κανουν εκπτωσεις στα νεα προιοντα. Παντως στα 199 ειναι η καλυτερη τιμη αυτη την εποχη

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως στο στοκ κανουν εκπτωσεις...Στο 5αρι δεν νομιζω, απ την στιγμη που παιζει κ τηλεοπτικη διαφημιση. Ισως στις επομενες εκπτωσεις
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Αν το πήρε κανείς, θα επιθυμούσα να μάθω και εγώ αν το βιβλιαράκι του αναφέρει κάποιο δείκτη SAR, μια και στο ιντερνετ βρίσκω, όχι εύκολα, το SAR για ένα μοντέλο που λέει head 0.4 body 0.8, αλλά δεν ξέρω αν είναι πχ για την αμερικανική έκδοση, και σε μας είναι διαθέσιμη κάποια ευρωπαική. Ή εν τέλει αν ξέρεις κάποιος κάτι παραπάνω, θα μου ήταν χρήσιμη η πληροφορία.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα..σκέφτομαι και εγώ να πάρω το Nokia 5..Δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου android στο παρελθόν και φοβάμαι μήπως δεν αρκούν τα 2 Gb RAM..Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι απαιτητικός χρήστης..από παιχνίδια παίζω μόνο κανένα παιχνίδι ερωτήσεων και από εφαρμογές facebook,instagram και καμιά εφαρμογή ειδήσεων..έχω ακούσει ότι καιρό με τον καιρό αρχίζει και σέρνεται το συγκεκριμένο λειτουργικό..Τι πιστεύετε ότι ισχύει με το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεδομένου ότι είναι και pure android?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

το πηρε κανενας να μας πει αν επιτελους η καρτα μνημης μπορει να χρησιμοποηθει σαν εσωτερικος χωρος ?

 

αυτοκτονια ειναι να κανεις κατι τετοιο........ απιδοσεις ειδικα στης εφαρμογες πεφτουν παρα πολυ οτι καρτα και να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..σκέφτομαι και εγώ να πάρω το Nokia 5..Δεν έχω χρησιμοποιήσει σχεδόν καθόλου android στο παρελθόν και φοβάμαι μήπως δεν αρκούν τα 2 Gb RAM..Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι απαιτητικός χρήστης..από παιχνίδια παίζω μόνο κανένα παιχνίδι ερωτήσεων και από εφαρμογές facebook,instagram και καμιά εφαρμογή ειδήσεων..έχω ακούσει ότι καιρό με τον καιρό αρχίζει και σέρνεται το συγκεκριμένο λειτουργικό..Τι πιστεύετε ότι ισχύει με το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεδομένου ότι είναι και pure android?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

 

Κανείς;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;; :(

Ούτε εγώ έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Android συσκευή, αλλά απ' ότι ακούω συνέχεια το κατώτερο όριο για Android είναι τα 2GB ram.

Αν ξέρει κανείς περισσότερα ας μας πει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω χρησιμοποιήσει ποτέ Android συσκευή, αλλά απ' ότι ακούω συνέχεια το κατώτερο όριο για Android είναι τα 2GB ram.

Αν ξέρει κανείς περισσότερα ας μας πει.

 

Και εγώ αυτό έχω ακούσει απλά επειδή είμαι άσχετος με το android και λένε ότι είναι "καλό" που έχει pure android γιαυτό ρώτησα..:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω ακούσει απλά επειδή είμαι άσχετος με το android και λένε ότι είναι "καλό" που έχει pure android γιαυτό ρώτησα..:)

Ναι, τότε είναι ακόμα καλύτερα. Νομίζω είναι πιο smooth το pure Android ή πιο ελαφρύ, κατά τα λεγόμενα τους!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3 από μέσα Αυγούστου και πάει μια χαρά, κανένα πρόβλημα έως τώρα.
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...