Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι είναι. την εφαρμογή του συστήματος για τα μηνυματα κοκ

ρυθμίσεις>συστημα& συσκευη προσθετες ρυθμίσεις> φλας ειδοποιησης >φωτ, ενδειξη ειδοποιησης. κάνω λάθος? αλλού τσεκάρω?

ευχαριστώ

 

Μέσα στην εφαρμογή μπες που θέλεις να ανάβει π.χ. το messenger ρυθμίσεις/εγκατεστημένες εφαρμογές/η ληψη/messenger/ειδοποιήσεις/φλας ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή μπες που θέλεις να ανάβει π.χ. το messenger ρυθμίσεις/εγκατεστημένες εφαρμογές/η ληψη/messenger/ειδοποιήσεις/φλας ειδοποίησης

 

Ή απλα αφου ανοιξεις την εφαρμογη, πατα το κουμπι του multitasking και συρε την εφαρμογη προς τα κατω. Απο πανω θα εμφανισει 2 εικονιδια. Πατα το γραναζακι και θα σε βαλει στις ρυθμισεις της εφαρμογης.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην εφαρμογή μπες που θέλεις να ανάβει π.χ. το messenger ρυθμίσεις/εγκατεστημένες εφαρμογές/η ληψη/messenger/ειδοποιήσεις/φλας ειδοποίησης

ααα νομιζα η προηγουμενη ρύθμιση τα κάλυπτε όλα. είμαι 4 ημερών νέα στο miui !! έχει ενα σωρό ρυθμίσεις πάντως.. ευχαριστώ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή απλα αφου ανοιξεις την εφαρμογη, πατα το κουμπι του multitasking και σειρε την εφαρμογη προς τα κατω. Απο πανω θα εμφανισει 2 εικονιδια. Πατα το γραναζακι και θα στις ρυθμισεις της εφαρμογης.

χα καλό!!!! ευχαριστώ και σένα!

Link to comment
Share on other sites

Ή απλα αφου ανοιξεις την εφαρμογη, πατα το κουμπι του multitasking και συρε την εφαρμογη προς τα κατω. Απο πανω θα εμφανισει 2 εικονιδια. Πατα το γραναζακι και θα στις ρυθμισεις της εφαρμογης.

 

Σωστό και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευεις τηνμ ημερομηνια παραγωγης με την εκδοση.

ΤΟ δικο σου γραφει πιο κατω 2016102, οποτε εχει την 800αρα..

Καλοταξιδο..

 

Aφου δε το γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οκ και με την 4 .

Άναβε μόνο κατά τη φόρτιση αρχικά

Μετά από μόνο του έφτιαξε και ανάβει και στα notification.

Έβαλα και την 5 και φαίνεται κομπλέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην 8.2.5.0 εμφανίζει περισσότερη ram ελεύθερη. 1.7 mb ενώ πριν έδειχνε 1.5

Link to comment
Share on other sites

Στην 8.2.5.0 εμφανίζει περισσότερη ram ελεύθερη. 1.7 mb ενώ πριν έδειχνε 1.5

 

Κακο αυτο. Ακομη περισσοτερη ram παει αχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Από το mygad το έχει αγοράσει κανείς; Ειναι πράγματι η global έκδοση όπως λένε;

Ναι, από το mygad καί τό δικό μου είναι ή global έκδοση.

Και με samsung κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το redmi pro 2 ποτε κυκλοφορει? Μηπως να περιμενουμε να κυκλοφορησει πρωτα?

τα στοιχεια που εχουν διαρρευσει θα το κανουν εξαιρετικη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από το mygad καί τό δικό μου είναι ή global έκδοση.

Και με samsung κάμερες.

Δοκιμασμενο πχ σε περιοχη που δεν ειχε σημα 4g και τώρα εχει μηπως; Ρωταω γιατι και τα αυτοκολλητα εύκολα αλλάζουν. ☺

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενο πχ σε περιοχη που δεν ειχε σημα 4g και τώρα εχει μηπως; Ρωταω γιατι και τα αυτοκολλητα εύκολα αλλάζουν. ☺

 

Δεν είναι μόνο τα αυτοκόλλητα που κάποια φαίνονται αν αλλαχτούν επίσης το global έχει σκέτο 4 και όχι 4x στο κουτί επάνω ,μέσα στο κουτί τα χαρτιά γράφουν ότι είναι η global έκδοση και τέλος έχει ευρωπαϊκό φορτιστή της Xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο σκρουτζ το 64αρη. Αραγε να εχουν φερει με την 800αρα μπαντα; https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Aφου δε το γραφει.

 

Για δες καλυτερα εκει που λεει edition...

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδα στο σκρουτζ το 64αρη. Αραγε να εχουν φερει με την 800αρα μπαντα; https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

 

Τι θα γινει, Θα κανουμε κονε τελικα? :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει βάλει κανεις τζαμακι η ζελατινα ?ξανά ρωτάω μήπως δεν το είδε....δεν θα σας ζαλισω άλλο πεταξα δυο μέχρι στιγμής ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει βάλει κανεις τζαμακι η ζελατινα ?ξανά ρωτάω μήπως δεν το είδε....δεν θα σας ζαλισω άλλο πεταξα δυο μέχρι στιγμής ...

 

https://www.honorbuy.com/1077-redmi-note-4xredmi-note-4-global-version-full-cover-tempered-glass-screen-protector.html

 

κατι τετοιο βαλε φιλος. πιανει και τις ακρες μπαινει αρκετα ευκολα και αν εξαιρεσουμε τις δακτυλιες ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν υπάρχει καμία ένδειξη Global, μόνο Redmi Note 4 γράφει το κουτί. Το αγόρασα από το E-shop με την προσφορά που είχε στο Crazy Sundays, περίπου 189€. Μόλις έχω την ευκαιρία να το περιεργαστώ θα ανεβάσω και screenshots για ROM, αισθητήρα κάμερας κλπ.

 

Σε ερώτηση μου προς το e-shop πάντως, απάντησαν(από Τμήμα Πωλήσεων):

 

Σας ενημερώνουμε ότι δεν γνωρίζουμε αν είναι Global Edition αφού αυτό εξαρτάται από τις παραλαβές από τους προμηθευτές, η συγκεκριμένη έκδοση δεν περιλαμβάνει την BAND 20/800MhZ για 4G/LTE.

 

Δεν γνωρίζω τι ισχύει. απλά το αναφέρω..

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση μου προς το e-shop πάντως, απάντησαν(από Τμήμα Πωλήσεων):

 

Σας ενημερώνουμε ότι δεν γνωρίζουμε αν είναι Global Edition αφού αυτό εξαρτάται από τις παραλαβές από τους προμηθευτές, η συγκεκριμένη έκδοση δεν περιλαμβάνει την BAND 20/800MhZ για 4G/LTE.

 

Δεν γνωρίζω τι ισχύει. απλά το αναφέρω..

 

Ακριβως το ιδιο μου ειχαν απαντησει και μενα οταν το χαν ξαναβαλει προσφορα αλλα φιλος που το πηρε εδω μεσα εγραφε global edition. Τωρα τι/πως/γιατι δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση μου προς το e-shop πάντως, απάντησαν(από Τμήμα Πωλήσεων):

 

Σας ενημερώνουμε ότι δεν γνωρίζουμε αν είναι Global Edition αφού αυτό εξαρτάται από τις παραλαβές από τους προμηθευτές, η συγκεκριμένη έκδοση δεν περιλαμβάνει την BAND 20/800MhZ για 4G/LTE.

 

Δεν γνωρίζω τι ισχύει. απλά το αναφέρω..

 

Εγω απο εκει το πηρα και τα ιδια μου ειχαν πει και ομως ειχαν σε προσφορα την 800αρα, οποτε αποδειχτηκε οτι οι πωλητες δεν εχουν ιδεα τι πουλανε.

Μην λεμε τα ιδια συνεχεια, το παραγγελνεις και κατα την παραλαβη αν δεν γραφει απο πισω στο Edition 2016102, δεν το παιρνεις..

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο εκει το πηρα και τα ιδια μου ειχαν πει και ομως ειχαν σε προσφορα την 800αρα, οποτε αποδειχτηκε οτι οι πωλητες δεν εχουν ιδεα τι πουλανε.

Μην λεμε τα ιδια συνεχεια, το παραγγελνεις και κατα την παραλαβη αν δεν γραφει απο πισω στο Edition 2016102, δεν το παιρνεις..

 

Παρεμπιπτοντως το δοκιμασες σε περιοχη χωρις 800αρα ή το τεσταρες με root; Δεν λεω οτι δεν την εχει, απλα για την ιστορια να μαστε 1000% σιγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτοντως το δοκιμασες σε περιοχη χωρις 800αρα ή το τεσταρες με root; Δεν λεω οτι δεν την εχει, απλα για την ιστορια να μαστε 1000% σιγουροι.

 

Πως κανω test με root?

Link to comment
Share on other sites

Πως κανω test με root?

 

περνάς την network signal guru και βλέπεις από ποια μπάντα πέρνεις data

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...