Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους...

Έχω κάνει παραγγελία από banggood το κινητό με 4-64gb global και θα ήθελα να μου πείτε, όποιος γνωρίζει, σχετικά με τον χρόνο παράδοσης. Έχει κολλήσει στην Ολλανδία από τις 4-12-2017 ξέρει κάποιος τι παίζει;

Ευχαριστώ.

Edited by xiaomi1s
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει παραγγελία από banggood το κινητό με 4-64gb global και θα ήθελα να μου πείτε, όποιος γνωρίζει, σχετικά με τον χρόνο παράδοσης. Έχει κολλήσει στην Ολλανδία από τις 4-12-2017 ξέρει κάποιος τι παίζει;

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ. Γενικά κάνει 2 βδομάδες από banggood, τώρα γιατί κόλλησε εκεί δεν ξέρω.

 

Εχει το κινητό γρήγορη φόρτιση;

Όχι, δεν υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Έχω κάνει παραγγελία από banggood το κινητό με 4-64gb global και θα ήθελα να μου πείτε, όποιος γνωρίζει, σχετικά με τον χρόνο παράδοσης. Έχει κολλήσει στην Ολλανδία από τις 4-12-2017 ξέρει κάποιος τι παίζει;

Ευχαριστώ.

 

Περίπου 20 εργάσιμες υπολόγισε. Δε ξέρω εάν διάβασες το νήμα οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα , αν το διάβασες ή αν θα το διαβάσεις, θα διασταυρωσεις τα λεγόμενα μου. Διαφέρει ο χρόνος παράδοσης τελευταία, σε σχέση με τον εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης που αναγράφεται στο σάϊτ.

Υπάρχουν καθυστερήσεις στη τριγωνική τελευταία, συγκεκριμένα η καθυστέρηση είναι στην Ολλανδία.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 20 εργάσιμες υπολόγισε. Δε ξέρω εάν διάβασες το νήμα οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα , αν το διάβασες ή αν θα το διαβάσεις, θα διασταυρωσεις τα λεγόμενα μου. Διαφέρει ο χρόνος παράδοσης τελευταία, σε σχέση με τον εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης που αναγράφεται στο σάϊτ.
Ας μη ξεχνάμε ότι και λόγω Χριστουγέννων θα υπάρχει και μια καθυστέρηση στις παραλαβές γενικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει το κινητό γρήγορη φόρτιση;

 

Θεωρητικά όντως δεν υποστηρίζει το κύκλωμα της συσκευής, όμως πρακτικά οι χρόνοι φόρτισης στο 0-60% και ειδικά στο 0-30% δε θα σε απογοητεύσουν.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας μη ξεχνάμε ότι και λόγω Χριστουγέννων θα υπάρχει και μια καθυστέρηση στις παραλαβές γενικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τα Χριστούγεννα τους φταίνε, εδω περιμένουμε απο τον Σεπτέμβρη, μηπως τοτε έφταιγε και το φθινόπωρο?

Link to comment
Share on other sites

Ας μη ξεχνάμε ότι και λόγω Χριστουγέννων θα υπάρχει και μια καθυστέρηση στις παραλαβές γενικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι είναι. Σωστό & αυτό.

Στο banggood οι μικρές καθυστερήσεις είναι εδώ και περίπου 1.5 μήνα τώρα, σε σχέση με τους αρχικούς χρόνους παράδοσης που υπόσχετο το κατάστημα.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας μη ξεχνάμε ότι και λόγω Χριστουγέννων θα υπάρχει και μια καθυστέρηση στις παραλαβές γενικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θέμα είναι ότι από banggood εχει πάει Ολλανδία εδώ και 6 μερες η καθυστέρηση είναι στην Ευρώπη ....

υπομονή και βλέπουμε...

Edited by xiaomi1s
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις εδώ. Γενικά κάνει 2 βδομάδες από banggood, τώρα γιατί κόλλησε εκεί δεν ξέρω.

 

 

Όχι, δεν υποστηρίζει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι από banggood εχει πάει Ολλανδία μέσα σε 6 μερες. Η όποια καθυστέρηση είναι στην Ευρώπη δηλαδή από 4/12!!! Ίσως και να έχει έρθει και Ελλάδα... Ποιός ξέρει?

Υπομονή και βλέπουμε...

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας.

Edited by xiaomi1s
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...

εχει τι δυνατοτητα το κινητο μας περα απο το να μπλοκαρει καποιον συγκεκριμενο αριθμο κλησης να μπορει να μπλοκαρει και κλησεις απο συγκεκριμενη χωρα...?

η τελοςπαντων αν ξερετε καποια εφαρμογη γι αυτο!

Κάπου στις ρυθμίσεις έχει «λειτουργία τσέπης» για να μην ανοίγει μόνο του όταν το έχεις στην τσέπη!

Edited by Clochard
Συμπλήρωση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να αποθηκεύονται στην SD-Kard όλα αυτά που μας έρχονται από το πρόγραμμα WatsApp.

Και γενικά μπορούμε να ορίσουμε την SD-Kard ως τον κύριο αποθηκευτικό χώρο (σχεδόν) για όλα.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποια λίστα για κατάργηση εφαρμογών Google που δεν χρειάζονται υπάρχει;

 

Καλημέρα.

Όχι φίλε μου, δεν υπάρχει τέτοια λίστα, καθότι οι ανάγκες του κάθε χρήστη είναι διαφορετικές.

Πχ μία εφαρμογή που για εσένα είναι άχρηστη, μπορεί για εμένα να είναι χρήσιμη.

Για αυτόν ακριβώς το λόγο δεν κυκλοφορούν τέτοιες λίστες.

Υποψιάζομαι ότι ρωτάς, γιατί σε ανησυχεί μήπως αφαιρώντας κάποια εφαρμογή ,κολλήσει το κινητό σου.

Αν λοιπόν ρωτάς για αυτό, το Google services (υπηρεσίες Google play) μόνο μην απεγκαταστήσεις (και φυσικά το play store).

Προσωπικά έχω απεγκαταστήσει τον Chrome, Google play music, Google βιβλία, λεύκωμα Picasa, Gmail, και δουλεψε μιά χαρά η συσκευή μετά την απεγκατάσταση.

Οπότε αυτές μπορείς να τις βγάλεις άφοβα. Και το drive ,και τους χάρτες να βγάλεις, πάλι θα δουλέψει η συσκευή.

Αν έχεις κάποια άλλη εφαρμογή στο μυαλό σου, ρωτάς εάν θέλεις.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.Αυτες ακριβώς τις εφαρμογές εννοώ,εκτός απο το gmail.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.Αυτες ακριβώς τις εφαρμογές εννοώ,εκτός απο το gmail.
μονο προσοχη στην εφαρμογη της google (search),παλιοτερα αν την εσβηνες η την εκανες disable υπηρχε προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση.Αυτες ακριβώς τις εφαρμογές εννοώ,εκτός απο το gmail.

 

Να είσαι καλά φίλε μου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να αλλάξω γλώσσα και να παω στο μενού του play Store για να τα καταργησω γιατί απο το μενού του τηλεφώνου δε γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

1)Οτι ειναι η EU εκδοση με Β20 , ο κωδικως 2016102 που αναγραφεται πισω ισχυει και για την εκδοση 4/64GB οσο και για τη 3/32 ?

2) Ισχυει οτι η ΕU εκδοση εχει καλυτερη καμερα , και οπως λεει το kinovil εχει της samsung f2? Βγαζει αξιοπρεπεις φωτο? Ησαστε ευχαριστημενοι?

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-43gb-32gb

Link to comment
Share on other sites

1)Οτι ειναι η EU εκδοση με Β20 , ο κωδικως 2016102 που αναγραφεται πισω ισχυει και για την εκδοση 4/64GB οσο και για τη 3/32 ?

2) Ισχυει οτι η ΕU εκδοση εχει καλυτερη καμερα , και οπως λεει το kinovil εχει της samsung f2? Βγαζει αξιοπρεπεις φωτο? Ησαστε ευχαριστημενοι?

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-43gb-32gb

Ως προς το πρώτο σου ερώτημα, ναι ακριβώς. Πρέπει να ελέγξεις και την έκδοση 4/64 για την B20 , όπως αντιστοίχως για το 3/32.

2) Όχι δεν ισχύει αυτό. Το θέμα ποιότητας κάμερας είναι random. Ή φακός omnivision θα τύχει, ή Samsung, που ο ένας είναι χειρότερος του άλλου στις νυκτερινές.

Η μόνη διαφορά είναι στον eMMC disk, όπου το 4/64 έχει γρηγορότερη R/W , σε σχέση με το 3/32.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να αλλάξω γλώσσα και να παω στο μενού του play Store για να τα καταργησω γιατί απο το μενού του τηλεφώνου δε γίνεται.

 

6 σελίδες (μόνο) πίσω πρώτη φορά ρώτησες για το ποιες εφαρμογές είναι ασφαλές να απενεργοποιήσουμε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7420893#post7420893

 

...σε post που ήταν απάντηση σε δικό μου post, με ποιον τρόπο γίνεται η απενεργοποίηση (γιατί αυτό που γράφεις παραπάνω, λένε ότι δε γίνεται πλέον στην 9)...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7420706#post7420706

 

Η απάντηση λοιπόν βρίσκεται στο link του τελευταίου link αυτής εδώ της απάντησης...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...