Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, χρειάζομαι την βοηθειά σας, γιατί δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω. Το ερώτημα είναι για διαφορετικό τηλέφωνο αλλά δυστυχώς όπως είδα, αυτό ειναι το μόνο ενεργό νήμα οπότε σόρρυ, απλά ίσως κάποιος ξέρει να βοηθήσει.

 

Έχω ένα Redmi 6 το οποίο μέχρι χτες δούλευε ρολόι. Για κακή μου τύχη, επέλεξα να κάνω αναβάθμιση του τηλεφώνου το οποίο είναι στοκ, στην τελευταία έκδοση. Απο εκείνη την ώρα, το τηλέφωνο δεν μπορεί να συνδεθεί σε 4G. Ότι και αν δοκίμασα, δεν λειτουργεί τίποτα. Και το αστείο είναι οτι ενώ το πρόβλημα είναι γενικό, βλέπω δηλαδή και άλλους με το ίδιο πρόβλημα, δυστυχώς δεν υπάρχει πουθενά λύση.

 

Έχω τρέλαθει, δυστυχώς το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλείας και πρέπει να το φτιάξω άμεσα.

 

Η αυτόματη αναβάθμιση με πήγε στην MIUI Global 10.2 Stable 10.2.3.0 (OCGMIXM) και μετά παλεύοντας να το διορθώσω πήγα στην MIUI Global 10.2 Stable 10.2.4.0 (OCGMIXM).

 

Έκδοση Android 8.1.0 O11019

 

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; Συγνώμη για το άκυρο ερώτημα, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή στο ποσοστό της μπαταρίας με εκνεύρισε κι εμένα, δε μπορώ με τίποτα να διακρίνω το ποσοστό, παρά μόνο αν φέρω το κινητό πολύ κοντά. Επίσης, το κείμενο πλέον κρύβει το εικονίδιο και ούτε από αυτό μπορώ να πάρω μια ιδέα τι παίζει. Δοκίμασα να βγάλω τελείως το ποσοστό και διαπίστωσα ότι ενώ είχα 55% μπαταρία, το εικονίδιο έδειχνε περίπου στο 70%, καμία αξιοπιστία. Τι κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή στο ποσοστό της μπαταρίας με εκνεύρισε κι εμένα, δε μπορώ με τίποτα να διακρίνω το ποσοστό, παρά μόνο αν φέρω το κινητό πολύ κοντά. Επίσης, το κείμενο πλέον κρύβει το εικονίδιο και ούτε από αυτό μπορώ να πάρω μια ιδέα τι παίζει. Δοκίμασα να βγάλω τελείως το ποσοστό και διαπίστωσα ότι ενώ είχα 55% μπαταρία, το εικονίδιο έδειχνε περίπου στο 70%, καμία αξιοπιστία. Τι κάνουμε;
Έγραψε ο spikour λίγο πιο πριν ότι μια λύση είναι η εφαρμογή 'απλή widget μπαταριας' από το playstore. Μικρή και ελαφριά με ευέλικτο και καλό σε μεγέθος widget. Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω τον φίλο spikour για την λύση που μοιράστηκε μαζί μας.

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H λύση είναι η εφαρμογή "Απλή Widget μπαταρίας". 'Εγκατάσταση από το play store και το πρόβλημα...πάει...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

H λύση είναι η εφαρμογή "Απλή Widget μπαταρίας". 'Εγκατάσταση από το play store και το πρόβλημα...πάει... :)

Την κατέβασα αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει. Μήπως έκανα κάτι στραβά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα αλλά το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει. Μήπως έκανα κάτι στραβά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα κρατήσεις μετά την εγκατάσταση πατημένο το κάτω αριστερά πλήκτρο και από το μενού θα επιλέξεις widget. Στη συνέχεια θα σου φέρει όλα τα widget και τελευταίο θα είναι της εφαρμογής. Το επιλέγεις και θα στο φέρει σαν μέγεθος εικονιδίου εφαρμογής στην αρχική οθόνη

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατήσεις μετά την εγκατάσταση πατημένο το κάτω αριστερά πλήκτρο και από το μενού θα επιλέξεις widget. Στη συνέχεια θα σου φέρει όλα τα widget και τελευταίο θα είναι της εφαρμογής. Το επιλέγεις και θα στο φέρει σαν μέγεθος εικονιδίου εφαρμογής στην αρχική οθόνη

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το θέλω όμως στην αρχική οθόνη αλλά στη γραμμή ειδοποιήσεων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε βάλε το battery level for status bar και θα σου φέρει το ποσοστό της μπαταρίας στην notification bar. Μόλις το δοκίμασα και έπαιξε

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Τότε βάλε το battery level for status bar και θα σου φέρει το ποσοστό της μπαταρίας στην notification bar. Μόλις το δοκίμασα και έπαιξε

 

Στάλθηκε από το AGS2-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά βολευτικα με το big battery indicator που δείχνει το ποσοστό μεγαλύτερο, έγχρωμο και με διάφορα fonts. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Δοκιμάστε το και εσείς.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω.

Οκ φαινεται να λειτουργει σωστα!

Η αλλαγή στο ποσοστό της μπαταρίας με εκνεύρισε κι εμένα, δε μπορώ με τίποτα να διακρίνω το ποσοστό, παρά μόνο αν φέρω το κινητό πολύ κοντά.

Και εμενα με βολευε το ποσοστo, αλλα γενικα ετσι ειναι εμφανισιακa πλεον ολα τα xiaomi με miui10

Link to comment
Share on other sites

H λύση είναι η εφαρμογή "Απλή Widget μπαταρίας". 'Εγκατάσταση από το play store και το πρόβλημα...πάει... :)

 

Να σαι καλά φίλε. Πολύ καλή εφαρμογή!

 

Edit :δεν κάνει refresh και δείχνει λάθος ποσοστό.

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία stable βλέπω μεγάλη βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας. Ξεπερασα τις 10 ωρες sot.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, χρειάζομαι την βοηθειά σας, γιατί δεν ξέρω τι άλλο να ψάξω. Το ερώτημα είναι για διαφορετικό τηλέφωνο αλλά δυστυχώς όπως είδα, αυτό ειναι το μόνο ενεργό νήμα οπότε σόρρυ, απλά ίσως κάποιος ξέρει να βοηθήσει.

 

 

 

Έχω ένα Redmi 6 το οποίο μέχρι χτες δούλευε ρολόι. Για κακή μου τύχη, επέλεξα να κάνω αναβάθμιση του τηλεφώνου το οποίο είναι στοκ, στην τελευταία έκδοση. Απο εκείνη την ώρα, το τηλέφωνο δεν μπορεί να συνδεθεί σε 4G. Ότι και αν δοκίμασα, δεν λειτουργεί τίποτα. Και το αστείο είναι οτι ενώ το πρόβλημα είναι γενικό, βλέπω δηλαδή και άλλους με το ίδιο πρόβλημα, δυστυχώς δεν υπάρχει πουθενά λύση.

 

 

 

Έχω τρέλαθει, δυστυχώς το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλείας και πρέπει να το φτιάξω άμεσα.

 

 

 

Η αυτόματη αναβάθμιση με πήγε στην MIUI Global 10.2 Stable 10.2.3.0 (OCGMIXM) και μετά παλεύοντας να το διορθώσω πήγα στην MIUI Global 10.2 Stable 10.2.4.0 (OCGMIXM).

 

 

 

Έκδοση Android 8.1.0 O11019

 

 

 

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; Συγνώμη για το άκυρο ερώτημα, αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω

Λογικά εχασε τις ρυθμίσεις του ίντερνετ. Βαλε χειροκίνητα τα apn settings του παροχου σου κ θα εισαι οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε. Πολύ καλή εφαρμογή!

 

 

 

Edit :δεν κάνει refresh και δείχνει λάθος ποσοστό.

Επιβεβαιώνω και εγώ.....δεν ανανεώνεται και δεν κάνει τη δουλειά σωστά....κάποιο άλλο υπάρχει;;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία stable βλέπω μεγάλη βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας. Ξεπερασα τις 10 ωρες sot.

 

Το ιδιο κι εγω. Οχι τοσο για τη SOT οσο για το οτι πλεον φτανει το βραδυ κι εχω ακομα 50+% μπαταρια με ιδια χρηση εκει που πριν το τελευταιο update ειχα 30-35%

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ.....δεν ανανεώνεται και δεν κάνει τη δουλειά σωστά....κάποιο άλλο υπάρχει;;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγκατέστησα το Battery Bot battery indicator. Ίδιας φιλοσοφίας και δουλεύει σωστά μέχρι στιγμής.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία stable βλέπω μεγάλη βελτίωση στην απόδοση της μπαταρίας. Ξεπερασα τις 10 ωρες sot.

Συμφωνώ :D επιτέλους μετά από πολύ καιρό έφτιαξε..

Ελπίζω να μην το ξαναχαλάσουν σε κάνα δύο μήνες πάλι.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχετε και επισης βγηκε καποια λυση για gcam; Ή αν χρησιμοποιειτε καποια αλλη εφαρμογη για φωτογραφιες photosphere
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χάνω συνέχεια κλήσεις ρε παιδιά. Την ώρα που με παίρνει κάποιος τηλ του λέει ότι είμαι κατηλλειμενος κι εμένα μου έρχεται την ίδια στιγμή μνμ. Ότι είχα κλήση. Καμία ιδέα; Τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Vodafone αλλά σήμα έχει, εξάλλου την στιγμή που με παίρνουν τηλέφωνο και δείχνει κατειλημενο εμένα μου έρχεται μνμ ότι είχα κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Συνηιθως αυτο γινεται οταν εισαι σε 4G και αργει το τηλεφωνο να γυρισει σε 3G/2G ωστε να ανοικει η κληση.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χάνω συνέχεια κλήσεις ρε παιδιά. Την ώρα που με παίρνει κάποιος τηλ του λέει ότι είμαι κατηλλειμενος κι εμένα μου έρχεται την ίδια στιγμή μνμ. Ότι είχα κλήση. Καμία ιδέα; Τι να φταίει;

 

Ακριβώς το ίδιο εχθές με wind σε 2G .

Link to comment
Share on other sites

Συνηιθως αυτο γινεται οταν εισαι σε 4G και αργει το τηλεφωνο να γυρισει σε 3G/2G ωστε να ανοικει η κληση.
Και εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα και από τότε που το γύρισα σε 3g σταμάτησα να χάνω κλήσεις...... δοκίμασε το μια δύο μερες......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και κάθε φορά που θα θέλουμε να μπούμε ίντερνετ θα το γυρνάμε σε 4g?Αυτό τώρα το κάνει παλιά δεν είχα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και κάθε φορά που θα θέλουμε να μπούμε ίντερνετ θα το γυρνάμε σε 4g?Αυτό τώρα το κάνει παλιά δεν είχα πρόβλημα.
Και εμένα δεν μου το κάνει πάντα.....απλά για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο το έχει σε 3g ...,όταν θέλω το γυρνάω σε 4g

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...