Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ ρε παιδιά ποια είναι η σωστή επιλογή;

057AA Cartoon The Little Prince Hard Transparent Cover Case for Xiaomi Redmi 3S 3Pro 4a 5 plus Note 4 4x 5a 4pro Mi5 mi a1

https://m.aliexpress.com/item/32897390019.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.32897390019&aff_trace_key=354c88b29d544f60b554e27957dd94b8-1538427770756-01077-VnYZvQVf&aff_short_key=VnYZvQVf&aff_platform=msite

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια stable το τηλέφωνο δουλεύει πολύ καλύτερα στο να κρατάει ανοιχτές τις εφαρμογές στην μνήμη. Με την προηγούμενη όταν έβγαινες από το fb π.χ με το home button και το ξανά άνοιγες μετά από 5 λεπτά πάντα έκανε εκκίνηση της εφαρμογής από την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Φιλος που εχει το συγκεκριμενο κινητο εχει απαυδησει με την καμερα του. Ειναι πολυ ικανοποιημενος ακομα με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα του και για αυτο δεν τρελαινεται να παρει αλλο εκτος κ αν δεν βρεθει λυση με την καμερα.

Απο οσο ξερω υπαρχει η λυση της gcam αλλα δεν γνωριζω ουτε εγω ουτε ο φιλος πως θα τη βαλει.

Εγω εχω μια ιδεα απο φλασαρισματα λογω του Le1 που ειχα αλλα δεν ξερω τι παιζει με το ξεκλειδωμα bootloader της Xiaomi.

Υπαρχει κανενας οδηγος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Φιλος που εχει το συγκεκριμενο κινητο εχει απαυδησει με την καμερα του. Ειναι πολυ ικανοποιημενος ακομα με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα του και για αυτο δεν τρελαινεται να παρει αλλο εκτος κ αν δεν βρεθει λυση με την καμερα.

Απο οσο ξερω υπαρχει η λυση της gcam αλλα δεν γνωριζω ουτε εγω ουτε ο φιλος πως θα τη βαλει.

Εγω εχω μια ιδεα απο φλασαρισματα λογω του Le1 που ειχα αλλα δεν ξερω τι παιζει με το ξεκλειδωμα bootloader της Xiaomi.

Υπαρχει κανενας οδηγος?

 

Εγω που εχω αλλη rom Android 9 απλα εκανα εγκατασταση το Apk

Απορω γιατι παλευετε με Android 7 και δεν βαζετε 8 η 9

 

Φυσικα μην περιμενει με το Gcam να του γινει mirrorless DSLR

 

Εγω που εχω δουλεψει με καλη φωτογραφικη (ειχα την Sony A6000 και τωρα θα παρω την A6500) ακομα και οι φωτογραφιες του Mi A2 που ειχα μου φανηκαν τραγικες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα αν περιμενει καποιος με κινητο να εχει αποτελεσματα DSLR θα απογοητευτει.

Για την ακριβεια εχει και DSLR και compact αλλα θελει για τη δουλεια του το tap & shoot και να τις ανεβαζει στα σοσιαλ για τους πελατες.

Εχω ακουσει οτι το port της gcam βελτιωνει πολυ την καμερα της συγκεκριμενης συσκευης.

 

Δεν ξερω τι android εχει αλλα για να λες να βαλει την 8 ή την 9 εννοεις να γινει root και να φλασαρει?

Φανταζομαι αυτα πρεπει να ειναι τα βηματα για να ξεκλειδωνει ο bootloader αλλα δεν εχω ιδεα και για αυτο ρωτησα αν υπαρχουν πουθενα οδηγιες για να τον βοηθησω

Link to comment
Share on other sites

Kαλα αν περιμενει καποιος με κινητο να εχει αποτελεσματα DSLR θα απογοητευτει.

Για την ακριβεια εχει και DSLR και compact αλλα θελει για τη δουλεια του το tap & shoot και να τις ανεβαζει στα σοσιαλ για τους πελατες.

Εχω ακουσει οτι το port της gcam βελτιωνει πολυ την καμερα της συγκεκριμενης συσκευης.

 

Δεν ξερω τι android εχει αλλα για να λες να βαλει την 8 ή την 9 εννοεις να γινει root και να φλασαρει?

Φανταζομαι αυτα πρεπει να ειναι τα βηματα για να ξεκλειδωνει ο bootloader αλλα δεν εχω ιδεα και για αυτο ρωτησα αν υπαρχουν πουθενα οδηγιες για να τον βοηθησω

 

Οχι δεν θελει root

 

Απλα θα ξεκλειδωσει Bootloader θα περασει TWRP θα βαλει μια αλλη rom και απλα θα κανει εγκατασταση το apk της Gcam

Αν διαβασεις το πρωτο post θα δεις οτι μπορει και με την rom που εχει αλλα γιατι να μην βαλει κατι καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Nαι οκ αν βρω ακρη θα του φλασαρω μια νεοτερη ΡΟΜ. Προεχει ομως το ξεκλειδωμα. Αυτο προσπαθω να καταλαβω.

Βρηκα το παρακατω thread και κατι γραφει για αιτηση που συμπληρωνεις και περιμενεις να εγκριθει. Οντως τωρα? Και τι θα τους γραψει για αιτιολογια προκειμενου να μην απορριφθει? Ελληνικο Δημοσιο μου μυριζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457832

 

Στην αιτηση, εν τω μεταξυ, πατας να κανεις ξεκλειδωμα για να προχωρησεις στην συμπληρωση της και σου βγαζει κατι κινεζικα(μαλλον username και password) και οταν παταω κατω να αλλαξει στα αγγλικα δεν φορτωνει η σελιδα(ειμαι σε πισι αν παιζει ρολο)

Edited by ZAMPON7
Link to comment
Share on other sites

Nαι οκ αν βρω ακρη θα του φλασαρω μια νεοτερη ΡΟΜ. Προεχει ομως το ξεκλειδωμα. Αυτο προσπαθω να καταλαβω.

Βρηκα το παρακατω thread και κατι γραφει για αιτηση που συμπληρωνεις και περιμενεις να εγκριθει. Οντως τωρα? Και τι θα τους γραψει για αιτιολογια προκειμενου να μην απορριφθει? Ελληνικο Δημοσιο μου μυριζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457832

 

Στην αιτηση, εν τω μεταξυ, πατας να κανεις ξεκλειδωμα για να προχωρησεις στην συμπληρωση της και σου βγαζει κατι κινεζικα(μαλλον username και password) και οταν παταω κατω να αλλαξει στα αγγλικα δεν φορτωνει η σελιδα(ειμαι σε πισι αν παιζει ρολο)

 

Μπορεις να τους γραψεις οτι θελεις να κανεις εγκατασταση dev rom που ειναι δικια τους εγω δεν θυμαμαι τι ειχα γραψει αλλα βλεπω απο 72 ωρες πηγε στις 30 μερες δηλαδη 720 ωρες καλα κρασια. :lol:

 

Για δες εδω στο βγαζει στα Αγγλικα;

 

https://cn.account.xiaomi.com/pass/register?callback=http%3A%2F%2Fwww.miui.com%2Fextra.php%3Fmod%3Dxiaomi%2Fauthcallback%26followup%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.miui.com%252Funlock%252Fapply.php%26sign%3DYzdhOGVjM2ExNDg0YWJlMGUyYTk4NTUwZDY4OGIyZmI5ZmFmZjEzMw%2C%2C&sid=miuibbs&_locale=en

Link to comment
Share on other sites

Ναι κομπλε, σε ευχαριστω πολυ.

 

Αρα, κανεις την αιτηση και οταν με το καλο εγκριθει τοτε προχωρας σε TWRP και φλασαρεις νεα ΡΟΜ?

 

Αν ξερει κανεις ποια εκδοση της gcam να βαλει ας γραψει τον τιτλο να ψαξω το apk της.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι το port της gcam βελτιωνει πολυ την καμερα της συγκεκριμενης συσκευης.

 

Αλλάζει κατηγορία τιμής και όχι μόνο η συσκευή, χωρίς υπερβολές

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει κατηγορία τιμής και όχι μόνο η συσκευή, χωρίς υπερβολές

 

αφου λοιπον αναβαθμιζει τοσο πολυ την καμερα η gcam γιατι δεν κανει κατι η xiaomi ; δεν μπορει να μην το ξερει οτι εχει θεμα και οτι πολλοι χρηστες του 4x βαζουν gcam δεν καταλαβαινω το σκεπτικο τους και την λογικη τους

Link to comment
Share on other sites

αφου λοιπον αναβαθμιζει τοσο πολυ την καμερα η gcam γιατι δεν κανει κατι η xiaomi ; δεν μπορει να μην το ξερει οτι εχει θεμα και οτι πολλοι χρηστες του 4x βαζουν gcam δεν καταλαβαινω το σκεπτικο τους και την λογικη τους
Γιατί η έρευνα κι ανάπτυξη κοστίζει λεφτά! Η Google ξόδεψε αρκετό χρήμα για την ανάπτυξη αυτών των αλγορίθμων για τα δικά της κινητά, η Xiaomi δεν έχει κανένα σκοπό να το κάνει, ειδικά στα φτηνά και μεσαία μοντέλα. Ότι πληρώνεις παίρνεις...

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

πότε θα πάρει η beta νέα αναβάθμιση; ακόμα διακοπές έχουν οι Κινέζοι; μετά λέμε για την Ελλάδα.. τις λιγότερες αργίες έχουμε τελικά!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πότε θα πάρει η beta νέα αναβάθμιση; ακόμα διακοπές έχουν οι Κινέζοι; μετά λέμε για την Ελλάδα.. τις λιγότερες αργίες έχουμε τελικά!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Από βδομάδα θα ξεκινήσει η νέα αναβάθμιση.

Όσο για τις αργίες καλά κάνουν αφού μπορούν :)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και μερικές ώρες κάμποσες εφαρμογές με το που πατάω να τις ανοίξω πετάνε το μήνυμα "Η λειτουργία της εφαρμογής με το Χ όνομα διακόπηκε ... Να σταλεί αναφορά σφαλμάτων στο Mi για ανάλυση κτλ κτλ"

 

Δεν το κάνει σε όλες τις εφαρμογές. Και σε αυτές που το κάνει, δοκίμασα απεγκατάσταση και εκ νέου εγκατάσταση από το Playstore... το ίδιο.

Παίζει να είναι γενικό πρόβλημα του λειτουργικού που θα λυθεί με τυχόν επερχόμενο update? Η ήρθε η ώρα για την πρώτη επαναφορά στις εργαστασιακές μετά από 15 μήνες;

 

EDiT: πριν λίγη ώρα έκανε update το Chrome.. και πλέον όλα λειτουργούν κανονικά. Σταμάτησαν και τα συνεχόμενα pop-up διαφημίσεων. (που πριν δεν είχα αναφέρει). Μάλλον είχε κάποιο πρόβλημα η προτελευταία αναβάθμιση του Chrome. Οπότε το γράφω αν τυχόν κάποιος άλλος είχε το ίδιο πρόβλημα.

Edited by Digenis80
Link to comment
Share on other sites

πήγα να πατήσω μετά από την τελευταία αναβάθμιση της beta την ρύθμιση για τα themes και πλέον ούτε καν ανοίγει και λεει οτι στην περιοχή μου δεν είναι compatible! ήξερα ότι υπήρχαν περιορισμοί αλλά τώρα δεν ανοίγει καν η εφαρμογή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πήγα να πατήσω μετά από την τελευταία αναβάθμιση της beta την ρύθμιση για τα themes και πλέον ούτε καν ανοίγει και λεει οτι στην περιοχή μου δεν είναι compatible! ήξερα ότι υπήρχαν περιορισμοί αλλά τώρα δεν ανοίγει καν η εφαρμογή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ωχ,την κλείδωσαν τελείως πλέον; Καλά πάμε....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πήγα να πατήσω μετά από την τελευταία αναβάθμιση της beta την ρύθμιση για τα themes και πλέον ούτε καν ανοίγει και λεει οτι στην περιοχή μου δεν είναι compatible! ήξερα ότι υπήρχαν περιορισμοί αλλά τώρα δεν ανοίγει καν η εφαρμογή

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σε εμένα με χώρα china δουλεύει απροβληματιστα. Ελλάδα έτσι κι αλλιώς δεν βγαίνει η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με Τουρκία δουλεύει τέλεια και δεν αλλάζει και η ώρα , αλλά αν το έκοψαν σύντομα θα περάσει στην επόμενη stable...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Με ρώτησε κάποιος φίλος που έχει την εν λόγω συσκευή,με την 9.6.3.0 σταθερή global,αν γίνεται κ πως να διαβάζει usb stick φορμαρισμενα σε ntfs!!!! Επειδή δεν έχω ιδέα αν γίνεται υπάρχει κάποιος φίλος με γνώσεις να μπορέσει να μου απαντήσει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...