Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ενα bug με το gps στην 9.2.1.0 που έχω αλλά και όχι μονο σε αυτη. Αν αλλάξεις την ρύθμιση του gps απο το υψηλη ακρίβεια σε αλλη επιλογη τοτε δύσκολα ξαναγυρνα στην υψηλή ακρίβεια. Ναι μεν μπορείς να την επιλεξεις παλι αλλά ξαναγυρνάει μονο του στην επιλογη μονο απο την συσκευή.

Και μάλιστα ειχα θέμα ακόμα και όταν έβαλα από πανω αλλη έκδοση του λειτουργικού. Οπότε πλέον εχω σταθερα επιλεγμενη την υψηλή ακρίβεια

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις με την τελευταία dev πως μπορώ να δω την θερμοκρασία της μπαταρίας; πλέον όταν πας ασφάλεια μπαταρία κάνει σαν εκκαθάριση και αν πας από ρυθμίσεις δε το βγάζει
Link to comment
Share on other sites

πως στον κόρακα γίνεται με το do not disturb ενεργό να ακούγονται οι ήχοι ειδοποιήσεων από whatsapp, hangouts? viber ακούγονται

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις με την τελευταία dev πως μπορώ να δω την θερμοκρασία της μπαταρίας; πλέον όταν πας ασφάλεια μπαταρία κάνει σαν εκκαθάριση και αν πας από ρυθμίσεις δε το βγάζει
Δυστυχώς ούτε εγώ μπορώ να το βρω. Έβαλα το gsam battery από playstore
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε εγώ μπορώ να το βρω. Έβαλα το gsam battery από playstore

 

Απορώ τι νόημα έχει να αφαιρεθεί μια τέτοια πληροφορία η οποία κατ εμέ είναι αρκετά χρήσιμη...

Link to comment
Share on other sites

τα έχουν σκ@τωσει εκεί στις beta η xiaomi. αντί να βελτιώνουν /δοκιμάζουν νέα πράγματα αυτοί ταυτόχρονα ΑΦΑΙΡΟΎΝ χρήσιμα που υπάρχουν εξαπανεκαθεν στις ρομ τους!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με τον γνωστό τρόπο (μήνυμα από κινητό που υποστηρίζει το volte) να το ενεργοποιήσω στη συσκευή μας, αλλά φως δεν είδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά κατάφερα να ενεργοποιήσω το volte... Αφού έκανα όλες τις ρυθμίσεις στο apn, έπρεπε να αλλάξω την χώρα (περιοχή) σε χώρα που υποστηρίζει το volte. (έβαλα Ινδία)... Μία χαρά..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις με την τελευταία dev πως μπορώ να δω την θερμοκρασία της μπαταρίας; πλέον όταν πας ασφάλεια μπαταρία κάνει σαν εκκαθάριση και αν πας από ρυθμίσεις δε το βγάζει
Τελικά αν πατήσεις το "optimize manually" κατω-κατω εμφανίζει τη θερμοκρασία και την επιλογή battery saver
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν πατήσεις το "optimize manually" κατω-κατω εμφανίζει τη θερμοκρασία και την επιλογή battery saver
που είναι; faad493bbcdc7b283b7ba7a057ec781d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώντας το volte, θα εμφανιστεί το 4G+;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Φυσικά και όχι, το ένα δεν έχει άμεση σχέση με το άλλο. Και 4G+ δε θα δεις ποτέ σε αυτό το κινητό, δεν υποστηρίζεται.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

που είναι; faad493bbcdc7b283b7ba7a057ec781d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Πάτα το πορτοκαλί κουμπί κάτω που λέει "add 55 min"

Δε σου βγάζει αυτό μετά? 5524bb523d0e234404df81121ed1faa1.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω εφαρμογές, ρυθμίσεις του redmi note 4, στο redmi note 5; Θέλω δηλαδή να βρίσκονται οι εφαρμογές στη διάταξη που τις έχω τώρα, οι ήχοι, τα ξυπνητήρια κλπ. Παίζει κάτι τέτοιο μέσω mi λογαριασμού; Ευχαριστώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι, το ένα δεν έχει άμεση σχέση με το άλλο. Και 4G+ δε θα δεις ποτέ σε αυτό το κινητό, δεν υποστηρίζεται.
Θα δω διαφορά σε κλήσεις μέσω viber;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δω διαφορά σε κλήσεις μέσω viber;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το Viber κάνει τις κλήσεις μέσω internet, άρα όσο καλύτερο το δίκτυο δεδομένων τόσο πιο αξιόπιστη και καλύτερης ποιότητας η κλήση. Το καλύτερο που μπορείς να πιάσεις με το Redmi Note 4 είναι απλό 4G.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, απλά το volte βοηθάει για καλύτερες κλήσεις, μέσω δικτύου;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το πορτοκαλί κουμπί κάτω που λέει "add 55 min"

Δε σου βγάζει αυτό μετά? 5524bb523d0e234404df81121ed1faa1.jpg

ναι αλλά ΔΕΝ θέλω να κάνει αυτά που προτείνει. να κλείσει gps κλπ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω εφαρμογές, ρυθμίσεις του redmi note 4, στο redmi note 5; Θέλω δηλαδή να βρίσκονται οι εφαρμογές στη διάταξη που τις έχω τώρα, οι ήχοι, τα ξυπνητήρια κλπ. Παίζει κάτι τέτοιο μέσω mi λογαριασμού; Ευχαριστώ.

 

Ναι μέσω του mi account γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, απλά το volte βοηθάει για καλύτερες κλήσεις, μέσω δικτύου;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όχι, το VoLTE είναι τεχνολογία για κανονικές κλήσεις πάνω από 4G. Χρεώνονται κανονικά και γίνονται μέσω της εταιρείας κινητής. Μην το μπλέκεις με το internet, δεν έχει σχέση.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει μια ειδοποίηση απο την εφαρμογη της μουσικης και διαφημιζει ενα τραγούδι. Στο ασχετο. Επισης πολλες φορες που εχω την προστασια οθονης μου βγαζει τα συμβολα της μουσικης οτι παιζει δηλαδη καποιο τραγουδι. Ενω εχω τη μουσικη κλειστη. Παω στις ρυθμισεις της μουσικης και δε βρησκω τιποτα για να απενεργοποιησω. Τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές της συσκευής, βρες αυτό :
Μου βγαζει μια ειδοποίηση απο την εφαρμογη της μουσικης και διαφημιζει ενα τραγούδι. Στο ασχετο. Επισης πολλες φορες που εχω την προστασια οθονης μου βγαζει τα συμβολα της μουσικης οτι παιζει δηλαδη καποιο τραγουδι. Ενω εχω τη μουσικη κλειστη. Παω στις ρυθμισεις της μουσικης και δε βρησκω τιποτα για να απενεργοποιησω. Τι παιζει;
3f757faca189c3df9685fbb00160ca63.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια γιατί κάποιοι "γνώστες" λένε ότι γίνεται, κάλεσα μόλις στο 13888 από το κινητό, ζητώντας να ενεργοποιήσω το VOLTE. Εννοείται τσίμπησα τα 3 μου.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά όχι άμεσα.. Βρίσκεις κινητό που υποστηρίζει volte στέλνεις μήνυμα να ενεργοποιηθεί και αφού έρθει η απάντηση, μετά κάνεις τις ρυθμίσεις στην συσκευή μας... Έστω υπόψιν ότι στην περιοχή πρέπει να βάλεις χώρα που να υποστηρίζει το volte,εγώ έβαλα την Ινδία... 1fd17fd6634cc5d50be21821e5a2003f.jpg196553b93851364eb2640a5d32020c1d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά ΔΕΝ θέλω να κάνει αυτά που προτείνει. να κλείσει gps κλπ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τα ξετικαρεις και να το πατήσεις.

Και εγώ θα ήθελα να τα βλέπω με τη μία χωρίς καθυστέρηση αλλά...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...