Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το redwolf κατεβάζω το αρχείο img ή το ζιπ 2gb ram που λεει ή και τα 2?
το img κατεβαζεις και το περνας για ευκολια ειτε με flashify ειτε με το app του twrp,και τα 2 απο playstore

 

Πατα και το link που εχει στα installation instructions να διαβασεις τις οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, πέρασα το redwolf και όταν κάνω reboot system πάλι κολαει στο Logo μήπως φταίει το ότι είμαι με global stable rom?

 

edit: όλα οκ, για κάποιο λόγο δεν έβλεπε το os. ξαναπέρασα τη ρομ και όλα καλά.

συμφορουμίτη azuli για να έχω οτα τώρα με το redwolf τικαρισα τα 2 σημεία στις ρυθμίσεις, πρέπει να απενεργοποιώ και τη lock screen όταν την περνάω?

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

Άρα στην ερώτηση για πια λύση θα επέλεγες, απαντάς λαδάκι; Ίσως η λύση που με τόσο σθένος υπερασπίζεσαι να ήταν μια καλή επιλογή (οπτικά) όταν δεν υπήρχαν άλλες λύσεις. Τώρα όμως που υπάρχουν...

Πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν μέτρα και ημίμετρα.Το ζήτημα είναι να ενημερώνεσαι για όλα και να επιλέγεις ότι θεωρείς εσύ καλύτερο. Όσο για το κόστος εγώ τα πλήρωσα και καλά να πάθω, ενημερώνω όμως το φόρουμ για τη λύση που βρήκα, και ο καθένας πλέον μπορεί να λύσει τα θέμα προστασία οθόνης με 6,5€. Αν τώρα εσύ συνεχίσεις να προτείνεις λάδι, εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά.

Άλλωστε εσύ μίλησες για κάποιους που αρνούνται πεισματικά!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου έγραψα (ξεκάθαρα) ότι μεταξύ μεμβράνης, ενισχυμένης μεμβράνης (που έχεις εσύ) και tempered glass, τη μεγαλύτερη προστασία την προσφέρει το tempered οπότε και αυτό διαλέγω, ακόμα και με ασπρίλα γύρω γύρω. Πόσο μάλλον από τη στιγμή που υπάρχει τρόπος, οποιοδήποτε tempered να είναι και αισθητικά ωραίο. Για μένα (υποκειμενικά) πρώτο λόγο έχει η προστασία, όπου το tempered είναι καλύτερο του ενισχυμένου φιλμ. Και τέλος, μίλησα για αυτούς που αρνούνται πεισματικά κάτι το οποίο ΔΕΝ έχουν δοκιμάσει και εκφράζουν άποψη, προσβάλλοντας μάλιστα το συνομιλητή-συμφουρμίτη. Δεν έχει νόημα όλο αυτό το off topic του να εξηγώ τι συμβαίνει. Ας σταματήσει εδώ, για το καλό του topic. Ο καθείς ας βγάλει τα συμπεράσματά του. (Απ' ότι φαίνεται κάποιοι πήραν το "ρίσκο" και δοκίμασαν και είχαν παρόμοια θετικά αποτελέσματα)

Edited by Giorgis4
Link to comment
Share on other sites

Σου έγραψα (ξεκάθαρα) ότι μεταξύ μεμβράνης, ενισχυμένης μεμβράνης (που έχεις εσύ) και tempered glass, τη μεγαλύτερη προστασία την προσφέρει το tempered οπότε και αυτό διαλέγω, ακόμα και με ασπρίλα γύρω γύρω. Πόσο μάλλον από τη στιγμή που υπάρχει τρόπος, οποιοδήποτε tempered να είναι και αισθητικά ωραίο. Για μένα (υποκειμενικά) πρώτο λόγο έχει η προστασία, όπου το tempered είναι καλύτερο του ενισχυμένου φιλμ. Και τέλος, μίλησα για αυτούς που αρνούνται πεισματικά κάτι το οποίο ΔΕΝ έχουν δοκιμάσει και εκφράζουν άποψη, προσβάλλοντας μάλιστα το συνομιλητή-συμφουρμίτη. Δεν έχει νόημα όλο αυτό το off topic του να εξηγώ τι συμβαίνει. Ας σταματήσει εδώ, για το καλό του topic. Ο καθείς ας βγάλει τα συμπεράσματά του. (Απ' ότι φαίνεται κάποιοι πήραν το "ρίσκο" και δοκίμασαν και είχαν παρόμοια θετικά αποτελέσματα)

 

Συμφωνούμε στο ότι πρώτο λόγο έχει η προστασία, οπότε ο καθένας κάνει ότι νομίζει στη συσκευή του. Για μένα είναι απαγορευτικό να βάλω οποιαδήποτε ποσότητα υγρού σε ηλεκτρονική συσκευή.

Τέλος το off topic από μένα.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια. Εχετε να μου προτεινετε καποια εφαρμογη με εικονιδια πιο ομορφα και σε μικροτετο μεγεθος ? δεν θελω τιποτα εξεζητημενα, απλα να ειναι αλλα λιγο μικροτερα. Ευχαριστω

 

Δοκίμασε το θέμα snougat ux, και από την προσαρμογή θέματος βάλε τα εικονίδια από το θέμα limitless.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε ρε σεις, δεν βρήκαμε και το νερό της Αθανασίας και προσπαθείτε να μας πείσετε ότι ειναι/δεν είναι καλό να πιούμε.

Ο καθένας έχει την άποψη/πρόταση του,και αυτοί που διαβάζουν κρίνουν αν ισχύει η οχι.

Και φυσικά ο καθένας κάνει ότι αγαπα στο τηλέφωνο του....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι από χθες χρήστης note 4 και προσπαθώ να το ρυθμίσω στις ανάγκες μου (με αρκετή επιτυχία μπορώ να πω). Έχω όμως μερικές απορίες:

1) Έχω βάλει τη nano sim της cosmote στη θέση 2, παράλληλα έχω παραγγείλει έναν αντάπτορα (σε micro sim) για να τη βάλω στη θέση 1 γιατί κάπου διάβασα ότι εκεί θα υποστηρίζει κλήσεις volte. Ισχύει;

2) Το 4G δουλεύει κανονικά, όμως όταν πάω να μπω στη σελίδα του cosmote myinternet μου βγάζει το ίδιο μήνυμα που θα έβγαινε αν είχα ανοιχτό το wifi, δηλαδή ότι δεν είμαι στο δίκτυο δεδομένων της cosmote. Έχει σχέση με τη sim που είναι στη θέση 2 ή έχω πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του apn;

3) Στις φωτογραφίες βλέπω ότι η ποιότητα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, υπάρχει τρόπος να πετύχω καλύτερα αποτελέσματα χωρίς να ρουτάρω το κινητό και χωρίς να αλλάξω ρομ;

4) Βλέπω ότι αρκετοί εδώ μέσα έχετε περάσει άλλες ρομ, εγώ θα ήθελα να το αποφύγω αν γίνεται, γιατί στο παρελθόν έχω φάει ήττες με άλλα κινητά που μου στοίχησαν πολλές εργατοώρες. Υπάρχει κάποιο σοβαρό πλεονέκτημα που κερδίζετε και πραγματικά είναι «αναγκαίο» το πέρασμα άλλης ρομ; Ή πειραματίζεστε από χόμπι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω το μέγεθος και συγκεκριμένα το πάχος της γραμμής κατάστασης-ειδοποίησης ώστε να μπορώ να βλέπω καλύτερα την ώρα και το ποσοστό μπαταρίας;

Ας οψεται η ηλικία και η γκαβομαρα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συζήτιση έχει ξεφύγει από το τι τζαμάκι ειναι καταλληλότερο για τη συγκεκριμένη συσκευή και συζητάτε περισσότερο κατά πόσο ειναι λύση το λαδάκι σε 2.5D οθόνες ή όχι γενικότερα.

 

Αν θέλετε να το συνεχίσετε ανοίχτε θέμα είτε εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=81 είτε εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34 . Περαιτέρω μήνυματα πάνω σε αυτό θα θεωρούνται offtopic και όποιος ενδιαφέρεται για λύση σε tempered glass μπορείτε να τον παραπέμπετε με link στο thread που ανοίξατε όπου θα διαβάζει τα υπερ και τα κατά.

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-1199471-1-1.html

δοκιμαστε και πειτε εντυπωσεις ... ειναι η καμερα που ενεργοποιει 4κ βιντεο και πολλεσ αλλεσ ρυθμισεις χωρις ρουτ ..εγγατασταση πολυ απλη

Edited by greg2310
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, αν βρεις τη χρειάζεται ώστε να μη κρασαρει η στοκ πες

 

Με το Camera MOD διορθώνεται: http://en.miui.com/thread-551251-1-1.html

οκ πέρασα την GCam5.1.016-Arnova8G2-V1.3 και το σχετικό mod και η στοκ κάμερα πάλι κρασαρει με το hdr on (όχι στο auto) και στο hhtt. επίσης η Gcam κρασαρει όταν επιλέγω slow motion στο βίντεο. καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο οδηγός που έχω είναι λίγο παλιός. Υπάρχει πιο απλή λύση για να δουλεύει το hht της στοκ. Με τη πρώτη ευκαιρία θα το ανανεώσω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο οδηγός που έχω είναι λίγο παλιός. Υπάρχει πιο απλή λύση για να δουλεύει το hht της στοκ. Με τη πρώτη ευκαιρία θα το ανανεώσω.

 

ωραία, αναμένω. Ελπίζω να διορθώνει και το Hdr μαζί.

να θεωρησω πως το slow motion της gcam κολλά γιατι δεν το υποστηρίζει το hw?

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια.

Παράγγειλα σήμερα από σκρουτζομάγαζο το

Xiaomi Redmi Note 4 4+64GB Gold Snapdragon EU (Ελληνικό Μενού)

Είναι σωστό ή να πάρω τηλέφωνο για να σιγουρευτώ ότι θα έχει την B20 .

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξαναφλασαρα το mod, το είχα περάσει πριν βάλω την Google Camera, και το πρόβλημα με το κρασαρισμα της στοκ λύθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια.

Παράγγειλα σήμερα από σκρουτζομάγαζο το

Xiaomi Redmi Note 4 4+64GB Gold Snapdragon EU (Ελληνικό Μενού)

Είναι σωστό ή να πάρω τηλέφωνο για να σιγουρευτώ ότι θα έχει την B20 .

 

το ελληνικο μενου δεν λεει κατι καλυτερα να του παρεις τηλ.

δες προσεκτικα και το πρωτο ποστ.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

το ελληνικο μενου δεν λεει κατι καλυτερα να του παρεις τηλ.

δες προσεκτικα και το πρωτο ποστ.

 

ok ευχαριστώ. Θα το σιγουρέψω γιατί αν την πατήσω θα είναι σχεδόν άχρηστο για εμένα.. :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρησιμοποιώ το widget της εφαρμογής διάφανος καιρός και ρολόι και μου δείχνει και ράμεν, ρομπότ, κτλ. Επειδή δεν μ αρέσει όμως θέλω να δοκιμάσω κάποια άλλη. Έχετε καμιά υπόψιν?!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρησιμοποιώ το widget της εφαρμογής διάφανος καιρός και ρολόι και μου δείχνει και ράμεν, ρομπότ, κτλ. Επειδή δεν μ αρέσει όμως θέλω να δοκιμάσω κάποια άλλη. Έχετε καμιά υπόψιν?!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να μπεις στις ρυθμίσεις του widget και να επιλέξεις ποιες πληροφορίες θέλεις να εμφανίζονται. Αν κατάλαβα δεν θέλεις να εμφανίζονται η ραμ κ ή ρομ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...λεω να παραγγειλω και εγω το κινητο on line απο Aliexpress για Αγγλια...Μπορειτε σας παρακαλω πολυ να μου πειτε πια εκδοση λογισμικου να παρω για να μην εχω προβληματα???εχω μπερδευτει με τις πολλες εκδοσεις που εχει on line...θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως αν μπορουσε καποιος να μου πει ποια εκδοση απο την παρακατω σελιδα να παραγγειλω.θενκς

https://www.aliexpress.com/wholesale?minPrice=&maxPrice=&isBigSale=n&isFreeShip=n&isNew=n&isFavorite=n&isMobileExclusive=n&isLocalReturn=n&shipFromCountry=&shipCompanies=&SearchText=+redmi+note+4&CatId=5090301&needQuery=y&brandValueIds=202674832%2C200658765%2C200005305%2C202928862

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι απλά δεν έχει αποφυγή τελωνείου όπως το banggood ή κάποια άλλα.

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32802373992.html

Link to comment
Share on other sites

να το παραγγειλω απο αλλου δλδ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είσαι απλά δεν έχει αποφυγή τελωνείου όπως το banggood ή κάποια άλλα.

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32802373992.html

 

να το παραγγειλω απο αλλου δλδ???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

να το παραγγειλω απο αλλου δλδ???

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

να το παραγγειλω απο αλλου δλδ???

 

Αν δε θες να πληρώσεις τελωνείο όπως και δηποτε από αλλού.. Προσωπικά τον περασμένο μήνα μου ήρθε το κινητό από Ali, με 40 ευρώ καπέλο τελωνείο.. μακριά από Ali για κινητό.. το Ali είναι μόνο για μικροπράγματα καλό. Επέλεξε Από banggood με τη μέθοδο priority direct mail.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δε θες να πληρώσεις τελωνείο όπως και δηποτε από αλλού.. Προσωπικά τον περασμένο μήνα μου ήρθε το κινητό από Ali, με 40 ευρώ καπέλο τελωνείο.. μακριά από Ali για κινητό.. το Ali είναι μόνο για μικροπράγματα καλό. Επέλεξε Από banggood με τη μέθοδο priority direct mail.

 

Σε ευχαριστω πολυ...Μπορεις σε παρακαλω να μου παραθεσεις link με την εκδοση λογισμικου που πρεπει να το αγορασω απο Banggood???Many thanks...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...