Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε η οθόνη, όσοι το χρησιμοποιούν χωρίς tempered και ζελατίνα πόσο ανθεκτική είναι σε γρατζουνιες και πεσιματα;

 

Δεν είναι πολύ ανθεκτική, αλλά την προτιμώ γυμνή από τα glass που έχω δοκιμάσει και ούτε ένα δεν καλύπτει όλο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε η οθόνη, όσοι το χρησιμοποιούν χωρίς tempered και ζελατίνα πόσο ανθεκτική είναι σε γρατζουνιες και πεσιματα;

 

Δυστυχώς στην περίπτωσή μας είναι ένας αναγκαίος συμβιβασμός. Σε όλα τα κινητά το tempered και ειδικά η μπλιαχ ζελατίνα ασχημαίνουν την όψη αλλά στο Note 4, όπως και σε ομοειδείς συσκευές με 2.5D οθόνες, έχεις πολύ πιο περιορισμένες επιλογές με όλες τις συνέπειες που αναφέρεστε κατά καιρούς. Τουλάχιστον για μένα, όσα κινητά είχα τα πρόσεχα, πχ να μην τα βάζω στη τσέπη μαζί με κλειδιά ή νομίσματα και ούτω καθεξής κι έτσι γρατζουνιές δεν είχα. Πάντως στο δικό μας βρήκα μια αρκετά καλή σκληρή κι εύπλαστη μαζί θήκη πλάτης, με τέσσερα ευρώ από δω κι όχι Κίνα να σου κάνει δυο μήνες να έρθει, που αφήνει το πλαίσιο της μια ανάσα πάνω από την οθόνη ώστε σε περίπτωση που θα το τοποθετήσεις ανάποδα σε επιφάνεια, να λιγοστεύει ο κίνδυνος να γρατζουνιστεί.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν πάει το μυαλό σας, στη μια sim γράφει πάνω δεξιά wind 4g... Δίπλα στην άλλη sim που έχω για ιντερνέτ λέει σκέτο cosmote... Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν είναι και αυτή σε 4g ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν πάει το μυαλό σας, στη μια sim γράφει πάνω δεξιά wind 4g... Δίπλα στην άλλη sim που έχω για ιντερνέτ λέει σκέτο cosmote... Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν είναι και αυτή σε 4g ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο η μία θα είναι σε 4g .(αυτή που έχεις διαλέξει για ιντερνετ).

Αυτό που βλέπεις είναι τα ονόματα και όχι α τύπος σύνδεσης των καρτών.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η μία θα είναι σε 4g .(αυτή που έχεις διαλέξει για ιντερνετ).

Αυτό που βλέπεις είναι τα ονόματα και όχι α τύπος σύνδεσης των καρτών.

Το θέμα είναι ότι ενώ έχω βάλει 4g την cosmote για ιντερνέτ το κινητό συνεχίζει να δείχνει 4g μόνο την wind και την cosmote την γράφει χωρίς 3g 4g κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ενώ έχω βάλει 4g την cosmote για ιντερνέτ το κινητό συνεχίζει να δείχνει 4g μόνο την wind και την cosmote την γράφει χωρίς 3g 4g κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που βλέπεις είναι τα ονόματα και όχι α τύπος σύνδεσης των καρτών.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορουσες να μου βρεις και μια λυση στο θεμα του δακτυλικου αποτυπωματος που αναφερω μερικα ποστ πισω θα σου ημουν ευγνωμων

Δεν υπάρχει τρόπος δυστυχώς. Παράλογο αλλά έτσι είναι. Κάπου έχω διαβάσει ότι μερικοί ξεκουμπώνουν το πίσω καπάκι και αποσυνδέουν την καλωδιοταινία αλλά δεν ξέρω τι παρενέργειες μπορεί να έχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια πήγα να του βάλω ένα tempered glass σ ενός φίλου μου το μαγαζί και έκανε άσπρα περιμετρικά του τηλεφώνου. Δε μου άρεσε καθόλου και του είπα να το βγάλει. Μου πρότεινε μια αθραυστη μεμβράνη η οποία είναι σαν το tempered αλλά μεμβράνη και κάθισε πολύ καλά. Πρώτη φορά είχα ακούσει για αθραυστη μεμβράνη και είχα τις επιφυλάξεις μου. Εύχομαι να μην το μετανιώσω αργότερα. Πάντως έχει πολύ καλή επικαλυπτικοτητα .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και γω τετοια φοραω στο δικο μου την X-ONE
Link to comment
Share on other sites

Κανένα λινκ μήπως την βρούμε κι εμείς;

 

αν μιλαμε για αυτες τοτε εδω εχει πολλες επιλογες

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=x-one+9h

Link to comment
Share on other sites

Στο miui forum το επισημο εχουν κάνει port τη κάμερα του one plus για το κινητό μας..καλή μου φάνηκε...αν θέλετε δοκιμάζεται...

 

Σε σχέση με Google cam τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για αυτες τοτε εδω εχει πολλες επιλογες

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?keyphrase=x-one+9h

Ναι αλλά οι παραπάνω συνφορουμιτες λένε για μεμβράνη γυαλι

Link to comment
Share on other sites

Κανένα λινκ μήπως την βρούμε κι εμείς;

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-xiaomi-redmi-note-4-4x-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan

εδω εισαι

Link to comment
Share on other sites

και γω τετοια φοραω στο δικο μου την X-ONE

 

Κανένα λινκ μήπως την βρούμε κι εμείς;

 

Ναι αλλά οι παραπάνω συνφορουμιτες λένε για μεμβράνη γυαλι

 

Για τη συγκεκριμενη tempered μεμβρανη δεν εχω λινκ γιατι οπως προανεφερα την εβαλα σ ενα φιλο μου που εχει μαγαζι με πολλα τετοια καλουδια στη θεσσαλονικη.Παρηγγειλα ομως και ενα tempered glass απο alliexpress που λεει οτι ειναι για το xiaomi redmi note 4 και μαλιστα μερικα χιλιοστα μικροτερο περιμετρικα για να μην εμφανιζονται τα ασπρα γυρω γυρω.Ειναι αυτο

 

https://www.aliexpress.com/item/2pcs-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Tempered-Glass-Note4-Screen-Protector-For-Xiaomi-Redmi-Note/32785564207.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.rHqSqM

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη και εγώ μπορείς να μου πεις από πού την έβαλες?

 

 

Καλησπερα εχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμισει καποιος την εφαρμογη που βαζουμε για τις διαφιμησεις αυτην που ειναι χωρις ρουτ γιατι για ρουτ ειχα την adaway που ειναι κορυφη.

Οπως επισης και μια εφαρμογη για backup και των δεδομενων απο το ενα τηλ στο αλλο.Δοκιμασα με το Mi mover αλλα περναει μονο την εφαρμογη και οχι τα δεδομενα.

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάποιο περίεργο πρόβλημα που εμφανίστηκε ξαφνικά με το play store,πήρα σήμερα να δοκιμάσω ένα καλώδιο OTG σύνδεσα ενα φλασάκι και αμέσως μπόρεσα και είδα το περιεχόμενο του,όλα ωραία και καλά.

Μετά όμως που "βγήκα" απο το φλασακι και πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή βλέπω ότι λείπει το εικονίδιο του play store.

Πουθενά το εικονίδιο,μετά από λίγο μου εμφάνισε κάποιες ενημερώσεις κάποιων εγκατεστημένων εφαρμογών και τις έκανε κανονικά,τι μπορεί να εξαφάνισε το εικονίδιο ξαφνικά;

Σημειωτέον ότι έκανα 2 επανεκκινήσεις,αλλά δεν εμφανίστηκε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

το παχος απο τη συγκεκριμενη το ξερουμε?το touch πως ειναι μετα την εφαρμογη?

για τις αλλες που παρεθεσα πιο πριν δεν εχει κανεις αποψη...

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη σημερινη αναβάθμιση 9.0.5.0 το Chrome αργεί πολύ να φορτώσει 100% τις σελίδες και ειδικά όταν έχουν εικόνες,το έχετε παρατηρήσει?

Μπορεί κάποιος να ανοίξει ένα fb και να μου πει αν βλέπει σωστά φωτογραφιες από ποσταρισματα?

 

Έχω κάνει restart και clear bin από το security αλλά δεν "στρώνει"..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...