Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο μνημη τι καταναλωση εχετε..; εμενα αν δεν καθαρίσω διαφορα η free κατεβαινει κατω απο 1GB στο φτερο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Lyngas1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πόση μνήμη υπάρχει διαθέσιμη και ούτε με νοιάζει.

Και ούτε πρέπει να μας νοιάζει.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κ αδικο..
Αν θέλεις ρίξε και μια ματιά εδώ

 

http://www.doctorandroid.gr/2017/11/android-basics-ram.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed:+doctorandroid/qxyY+(Dr.+Android)&m=1

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα το άναμμα της συσκευής με το δακτυλικό αποτύπωμα παρόλο που το έχω απενεργοποιήσει. Δεν θέλω δλδ να ανάβει το τηλέφωνο μου όταν ακουμπάει το δάκτυλο μου στο πίσω μέρος του. Μπορώ να απαλλαγώ από αυτό; Όποιος ξέρει παρακαλώ να μου πει...

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα το άναμμα της συσκευής με το δακτυλικό αποτύπωμα παρόλο που το έχω απενεργοποιήσει. Δεν θέλω δλδ να ανάβει το τηλέφωνο μου όταν ακουμπάει το δάκτυλο μου στο πίσω μέρος του. Μπορώ να απαλλαγώ από αυτό; Όποιος ξέρει παρακαλώ να μου πει...

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και εμένα με ενοχλεί αλλά δεν ξέρω κατά πόσον γίνεται να μην ανάβει. αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να ανάβει αφού το έχουμε απενεργοποιήσει;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εμένα με ενοχλεί αλλά δεν ξέρω κατά πόσον γίνεται να μην ανάβει. αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να ανάβει αφού το έχουμε απενεργοποιήσει;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ελα μου ντε?Μου φαινεται η μονη λυση ειναι μονωτικη ταινια και μαλιστα 4 στρωσεις γιατι με λιγοτερες παλι αναβει.

Το θεμα ειναι να μη φτασουμε σε "μεσοβεζικες λυσεις" αλλα να βρουμε μια πραγματικη λυση στο προβλημα που απ οτι βλεπω το εχουν κι αλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με βολεύει πολύ.

Βάζω το δάχτυλο πίσω, ανάβει δίνω το pattern και ξεκλείδωσε.

Αυτά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι ομως οταν μιλας και πατησεις κατα λαθος το δαχτυλο αναβει η οθονη και το μαγουλο παταει και μια κοβει μικροφωνο μια το ενα μια το αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι ομως οταν μιλας και πατησεις κατα λαθος το δαχτυλο αναβει η οθονη και το μαγουλο παταει και μια κοβει μικροφωνο μια το ενα μια το αλλο.

 

Συνήθως μιλάω με bluetooth.

Γιατί να ακουμπάει το μάγουλο στην οθόνη;

Εγώ ακουμπάω μόνο το αυτί στο τηλέφωνο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορει να γινει οταν εχω μια ειδοποιηση απο mail,fecebook,viber,messenger κλπ να μην αναβει η οθονη αλλα μονο να με ειδοποιει με ηχο και φλας ειδοποιησης? Αναβει μεσα στην τσεπη μου και δεν θελω.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορει να γινει οταν εχω μια ειδοποιηση απο mail,fecebook,viber,messenger κλπ να μην αναβει η οθονη αλλα μονο να με ειδοποιει με ηχο και φλας ειδοποιησης? Αναβει μεσα στην τσεπη μου και δεν θελω.
στις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος έχει 7405c68dbcf78e30024eb2db43a462fa.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος έχει 7405c68dbcf78e30024eb2db43a462fa.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου.Νομιζα πως σε κατι αλλο αναφεροταν.Να σαι καλα.

Αν μπορουσες να μου βρεις και μια λυση στο θεμα του δακτυλικου αποτυπωματος που αναφερω μερικα ποστ πισω θα σου ημουν ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου.Νομιζα πως σε κατι αλλο αναφεροταν.Να σαι καλα.

Αν μπορουσες να μου βρεις και μια λυση στο θεμα του δακτυλικου αποτυπωματος που αναφερω μερικα ποστ πισω θα σου ημουν ευγνωμων

μπα για το δακτυλικο δεν ξέρω δυστυχώς

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο την 9.0.3.0 για την 9.0.5.0 ποσα ΜΒ σας δειχνει οτι ειναι η ενημερωση;
Link to comment
Share on other sites

απο την 9.0.3.0 για την 9.0.5.0 ποσα ΜΒ σας δειχνει οτι ειναι η ενημερωση;

 

53Μ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερες!απο χθες το πηρα κι εγω στα χερια μου(4/64 gold-global) απο grossoshop.

για τη συζυγο εγινε η αγορα,αλλα μεχρι να το στησω και να της το δωσω το περιεργαζομαι εκτενως:happy:

μου αρεσει πολυ η oleophobic οθονη ,οχι τοσο πολυ η αισθηση της δονησης.

ηρθε με miui 8=>update 500mb σε miui 9.0.5.0

γενικα ,μεχρι τωρα μου φαινεται καλη αγορα,θα δουμε παρακατω:)

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε η οθόνη, όσοι το χρησιμοποιούν χωρίς tempered και ζελατίνα πόσο ανθεκτική είναι σε γρατζουνιες και πεσιματα;
Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε η οθόνη, όσοι το χρησιμοποιούν χωρίς tempered και ζελατίνα πόσο ανθεκτική είναι σε γρατζουνιες και πεσιματα;
θελει προσοχη δεν ειναι τιποτα τρελο απο αντοχη.Αλλα βεβαια η αισθηση και η αποκριση ειναι καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρθηκε η οθόνη, όσοι το χρησιμοποιούν χωρίς tempered και ζελατίνα πόσο ανθεκτική είναι σε γρατζουνιες και πεσιματα;
Να σου πω την αλήθεια πήγα να του βάλω ένα tempered glass σ ενός φίλου μου το μαγαζί και έκανε άσπρα περιμετρικά του τηλεφώνου. Δε μου άρεσε καθόλου και του είπα να το βγάλει. Μου πρότεινε μια αθραυστη μεμβράνη η οποία είναι σαν το tempered αλλά μεμβράνη και κάθισε πολύ καλά. Πρώτη φορά είχα ακούσει για αθραυστη μεμβράνη και είχα τις επιφυλάξεις μου. Εύχομαι να μην το μετανιώσω αργότερα. Πάντως έχει πολύ καλή επικαλυπτικοτητα .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μολις το πηρε ο αδερφος μου.

Καποιες σελιδες πριν στο φορου διαβασα οτι αν το γυρισω στα αγγλικα μπορω να απενεργοποησω τα google apps αλλα υπαρχει κινδυνος μπρικαρισματος.

Εχει γινει η ενημερωση σε μιουι 9.

Υπαρχει καποιος που να το εχει κανει και να ειχε σιγουρα αποτελεσματα?

Δεν θελω να μπλεξω τωρα και να τρεχω μετα να το διορθωσω επειδη δεν υπαρχει χρονος να ασχοληθω με το κινητο.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μολις το πηρε ο αδερφος μου.

Καποιες σελιδες πριν στο φορου διαβασα οτι αν το γυρισω στα αγγλικα μπορω να απενεργοποησω τα google apps αλλα υπαρχει κινδυνος μπρικαρισματος.

Εχει γινει η ενημερωση σε μιουι 9.

Υπαρχει καποιος που να το εχει κανει και να ειχε σιγουρα αποτελεσματα?

Δεν θελω να μπλεξω τωρα και να τρεχω μετα να το διορθωσω επειδη δεν υπαρχει χρονος να ασχοληθω με το κινητο.

Στην 8 γινόταν και το είχα κάνει χωρίς πρόβλημα,στην 9 δεν γίνεται

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια πήγα να του βάλω ένα tempered glass σ ενός φίλου μου το μαγαζί και έκανε άσπρα περιμετρικά του τηλεφώνου. Δε μου άρεσε καθόλου και του είπα να το βγάλει. Μου πρότεινε μια αθραυστη μεμβράνη η οποία είναι σαν το tempered αλλά μεμβράνη και κάθισε πολύ καλά. Πρώτη φορά είχα ακούσει για αθραυστη μεμβράνη και είχα τις επιφυλάξεις μου. Εύχομαι να μην το μετανιώσω αργότερα. Πάντως έχει πολύ καλή επικαλυπτικοτητα .

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι κι εγώ ενδιαφέρομαι, πρώτη φορά το ακούω όμως αθραυστη μεμβράνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσοχή πάντως παιδιά στα noname tempered glass που είναι με κόλλα γύρω γύρω και στο χρώμα του κινητού. Μου έσπασε και γέμισε το σαλόνι μικροσκοπικά γυαλακια. Δεν έχουν μεμβράνη εξωτερικά να συγκρατησει τα θραύσματα και γίνονται πολύ μικρά κομματάκια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...