Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνώμη σου. Εγώ έγραψα την άποψη μου επίσης. Όλα σεβαστά

Υγ τόνισα ότι δεν αναφέρομαι στον φίλο komias2 αλλά γενικά... Συγγνώμη αν το πήρε προσωπικά ο φίλος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το ξερω απλα εκανα διευκρινηση επειδη εγραψα τελευταιος σχετικα με χρινους. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με slim! Εγγύηση είναι αυτονόητο. Γρηγοροτερο θα πρέπει να πας σε aosp που είναι πιο ελαφριές. Λειτουργικό? Αυτό είναι υποκειμενικό.

Διαχείριση ραμ. Γιατί έχει θέμα το στοκ? Εννοείς να αφήνει παραπάνω ελεύθερη?

Λαγκαρισματα... Το smoothness των aosp δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα εταιρικο UI. Οπότε εσύ επιλέγεις. Ωστόσο εγώ δεν είχα δει λαγκαρισματα σε στοκ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

λεω να δοκιμασω.,,,αυτο με την εγγυηση αμα φλασαρεις στοκ πως κατακαβενουν μετα οτι ο εγινε unlock bootloader?δεν γραφει πουθενα τιποτα,,οποτε νομιζω δεν εχει προβλημα με εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

λεω να δοκιμασω.,,,αυτο με την εγγυηση αμα φλασαρεις στοκ πως κατακαβενουν μετα οτι ο εγινε unlock bootloader?δεν γραφει πουθενα τιποτα,,οποτε νομιζω δεν εχει προβλημα με εγγυηση

 

Αν για εγγύηση εννοούσες αν γυρίσεις σε στοκ τότε ναι έχεις!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω μου ήρθε σήμερα το κινητό με global stable και επειδή ήθελα να ξεκλειδώσω πέρασα global Dev 7.6.8 αλλά είναι MIUI 8 και δεν μου βγάζει παραπάνω ενημέρωση... Ξέρει κανείς κάτι περί τούτου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω μου ήρθε σήμερα το κινητό με global stable και επειδή ήθελα να ξεκλειδώσω πέρασα global Dev 7.6.8 αλλά είναι MIUI 8 και δεν μου βγάζει παραπάνω ενημέρωση... Ξέρει κανείς κάτι περί τούτου;

 

Πρέπει να περάσεις τη νεώτερη χειροκίνητα μέσω updater.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις τη νεώτερη χειροκίνητα μέσω updater.

 

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση.Βρήκα την 7.9.15 εδω http://c.mi.com/thread-382203-1-1.html και κατεβάζω την recovery που λέει.Επειδή ακόμα δεν με αφήνει να ξεκλειδώσω bootloader την περνάω όπως πέρασα την dev πάνω σε stable μέσω updater χωρίς πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς που τους αρέσουν τα σκούρα θέματα, ένα φανταστικό που έχω βάλει είναι το : adria dark elegance
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση.Βρήκα την 7.9.15 εδω http://c.mi.com/thread-382203-1-1.html και κατεβάζω την recovery που λέει.Επειδή ακόμα δεν με αφήνει να ξεκλειδώσω bootloader την περνάω όπως πέρασα την dev πάνω σε stable μέσω updater χωρίς πρόβλημα?

 

Ακριβώς έτσι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτούς που τους αρέσουν τα σκούρα θέματα, ένα φανταστικό που έχω βάλει είναι το : adria dark elegance

 

Το έβαλα πολύ καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς που τους αρέσουν τα σκούρα θέματα, ένα φανταστικό που έχω βάλει είναι το : adria dark elegance

πολύ όμορφο! μια ερώτηση. πάνω δεξιά έχω 2 ποσοστά μπαταρίας. το ένα το μαμά και το ένα του θέματος; έτσι σας είναι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφο! μια ερώτηση. πάνω δεξιά έχω 2 ποσοστά μπαταρίας. το ένα το μαμά και το ένα του θέματος; έτσι σας είναι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πας ειδοποίηση και γραμμή κατάστασης στις ρυθμίσεις και αλλάξεις το πως φαίνεται η μπαταρία θα μείνει μόνο του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Νέος και εγώ εδώ.

 

Όλα καλά και όλα ωραία βρε παιδιά, αλλά αυτό το miui δεν μπορώ να το συνηθίσω.

Ούτε το ότι κάθε εφαρμογή μπαίνει όπου θέλει στη σελίδα, ούτε φυσικά την έλλειψη app drawer!

Προς το παρόν μένω με Nova launcher και βλέπουμε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω update σε MIUI 9 global beta και μου λέει χρειάζομαι beta testing authorized account. Μήπως δεν έχω κάνει κάποιο βήμα σημαντικό;
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιχνιδια δεν παιζω καθολου. Εχω μια καρτα σιμ αυτοματη φωτεινοτητα καμμια 15 αρια εφαρμογες τις βασικες και 2 μειλ να συγχρονιζουν. Μπλε δοντι κλειστο wifi κλειστο "δουλεύω πολυ δεδομενα" τοποθεσία κλειστή αφου μου ειναι αχρηστη. Κυριως τηλεφωνα, συνομιλια βαιμπερ, μεσεντζερ, πολυ σερφαρισμα και γιουτιουμπ η χρηση μου.

 

Εντάξει είναι μια μέτρια χρήση, κάνεις πράγματα με το κινητό, πιο πολύ σε ρώτησα για να καταλάβω εάν το χρησιμοποιείς για 2η συσκευή. Ωραία λοιπόν, σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ξεκλειδώσει κάποιος boot-loader αφου πέρασε την Miui 9 ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update (δεν είμαι σε beta) μου φαίνεται κάπως επιθετική η διαχείριση ραμ. Μου κλείνει συχνά το spotify όταν ακούω και είμαι ταυτόχρονα σε άλλες εφαρμογές. Πάντα έχει πάνω από 500 mb ελεύθερη ραμ και μου κλείνει ακόμα και όταν το κλειδώνω στη ραμ από το multitasking. Έχω βάλει μάλιστα από developer options το memory optimization off. Παρατηρήσατε κι εσείς κάτι παρόμοιο;

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς που τους αρέσουν τα σκούρα θέματα, ένα φανταστικό που έχω βάλει είναι το : adria dark elegance
που το βρισκουμε ?
Link to comment
Share on other sites

που το βρισκουμε ?

 

Ρυθμίσεις /θέματα /περισσότερα

 

Όσοι δεν είστε εξοικειωμενοι με miui, καθηστε ψάξτε το λίγο, και για μένα έτσι ήταν στην αρχή, να δείτε ότι είναι πολύ καλό!

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /θέματα /περισσότερα

 

Όσοι δεν είστε εξοικειωμενοι με miui, καθηστε ψάξτε το λίγο, και για μένα έτσι ήταν στην αρχή, να δείτε ότι είναι πολύ καλό!

 

Το να κάνω δικό μου θέμα είναι εύκολο; υπάρχει τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε το θέμα που έχουμε βάλει για να μπει αυτό που ήταν από τη αρχή στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε το θέμα που έχουμε βάλει για να μπει αυτό που ήταν από τη αρχή στο κινητό?
Θέματα, ανθρωπάκι πάνω αριστερά, θέματα και επιλέγεις αυτό που θες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχετε βρει κάποιο θέμα που έχει εικονίδια σαν το adria dark elegance αλλά σε μπλε φόντο και όχι μαύρο θα το ήθελα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update (δεν είμαι σε beta) μου φαίνεται κάπως επιθετική η διαχείριση ραμ. Μου κλείνει συχνά το spotify όταν ακούω και είμαι ταυτόχρονα σε άλλες εφαρμογές. Πάντα έχει πάνω από 500 mb ελεύθερη ραμ και μου κλείνει ακόμα και όταν το κλειδώνω στη ραμ από το multitasking. Έχω βάλει μάλιστα από developer options το memory optimization off. Παρατηρήσατε κι εσείς κάτι παρόμοιο;
Ότι optimization υπάρχει το έχω στο off. Τις εφαρμογές που θέλω όλες με το λουκέτο για να μην κλείνουν. Με όλα τα παραπάνω γενικά είναι αρκετά καλή η συμπεριφορά του κινητού, κρατάει αρκετά πράγματα στην μνήμη χωρίς πολλά redraw. Είμαι με την τελευταία dev.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πώς οργανώνετε το τηλέφωνο σας όσοι έχετε περισσότερες από πχ 90 εφαρμογές;

Θα έχετε καμία 20αρια σελίδες! Είναι κάτι που μου ξεφεύγει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς οργανώνετε το τηλέφωνο σας όσοι έχετε περισσότερες από πχ 90 εφαρμογές;

Θα έχετε καμία 20αρια σελίδες! Είναι κάτι που μου ξεφεύγει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κάνεις φακέλους.

Βαζε μέχρι 12 εφαρμογές, που φαίνονται σε μια σελίδα φακέλου.

Έτσι με 4 ~ 6 οθόνες, μπορείς να έχεις καλή ομαδοποίηση και κάποια widgets.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...