Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γράφω εδώ και συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος. Αν κάποιος έχει κάνει λογαριασμό στο επίσημο en.miui.com στις 21/8 το απόγευμα ας επικοινωνήσει εδώ με pm ή στο pm που του έχω στείλει εκεί. Καθώς έχει σαν username το τηλέφωνο του. Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε ενημερωση για την dev και γραφει οτι διορθωνει το προβλημα με το τηλεκοντρολ :)

 

Το εβαλα για σκοτωμα γιατι θελω να παρω 4k τηλεοραση :lol:

 

Φυσικα αν ειχε ποιο μεγαλη οθονη 6.5 πχ δεν υπηρχε περιπτωση να το δωσω:(

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ και συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος. Αν κάποιος έχει κάνει λογαριασμό στο επίσημο en.miui.com στις 21/8 το απόγευμα ας επικοινωνήσει εδώ με pm ή στο pm που του έχω στείλει εκεί. Καθώς έχει σαν username το τηλέφωνο του.

 

Δεν είναι ο μόνος... Και σε εμένα φτιάχτηκε account εκεί με το τηλέφωνό μου για username (κάποιο μπέρδεμα γίνεται αν ανοίξεις λογαριασμό μέσω του κινητού από όσο θυμάμαι). Οι admins εκεί που ζήτησα να μου αλλάξουν username μου είπαν ότι δεν γίνεται και να χρησιμοποιώ αυτό. Η εναλλακτική είναι δημιουργία νέου account.

Link to comment
Share on other sites

Kαι πως ξερουμε ποιο ειναι το σωστο αρχειο να κατεβασουμε;

 

Εδω έχει όλες τις fastboot roms http://en.miui.com/a-234.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ο μόνος... Και σε εμένα φτιάχτηκε account εκεί με το τηλέφωνό μου για username (κάποιο μπέρδεμα γίνεται αν ανοίξεις λογαριασμό μέσω του κινητού από όσο θυμάμαι). Οι admins εκεί που ζήτησα να μου αλλάξουν username μου είπαν ότι δεν γίνεται και να χρησιμοποιώ αυτό. Η εναλλακτική είναι δημιουργία νέου account.
Δεν το ήξερα απλά έκατσε η το μάτι μου στο +30. Εγώ έκανα νέο account. Να έχω τώρα εκεί εκτεθειμένο σε public το νούμερο μου δεν θα το έκανα.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδω έχει όλες τις fastboot roms http://en.miui.com/a-234.html

 

Ανδρεα για note 4x κοιταω ετσι;Η για Qualcomm;

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα για note 4x κοιταω ετσι;Η για Qualcomm;

 

Βασικά ιδια rom έχουν. Για αυτό και λέγονται και τα δύο mido. Οπότε μην σε αγχώνει.

 

Τυπικά το δικό μας είναι το redmi note 4 qualcomm. Θες να γυρίσεις απο dev σε global?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ιδια rom έχουν. Για αυτό και λέγονται και τα δύο mido. Οπότε μην σε αγχώνει.

 

Τυπικά το δικό μας είναι το redmi note 4 qualcomm. Θες να γυρίσεις απο dev σε global?

 

stable εχω και ελεγα να βαλω dev.Ειχα βαλει παλια σε ενα note 3 απο το κινητο χωρις υπολογιστη.Να βαλω;Θα δω τιποτα καλυτερο απο οτι ειναι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

stable εχω και ελεγα να βαλω dev.Ειχα βαλει παλια σε ενα note 3 απο το κινητο χωρις υπολογιστη.Να βαλω;Θα δω τιποτα καλυτερο απο οτι ειναι τωρα;

 

Για να πας σε dev δεν χρειαζεσαι fastboot rom. Βρες τη rom Redmi Note 4 Qualcomm Developers απο εδω http://en.miui.com/download-309.html#468 , περνα το αρχειο στο κινητο και μετα στο updater πατα τις 3 τελειες και επελεξε εγκατασταση τοπικου αρχειου (καπως ετσι θα το λεει). Υποψιν ομως 2 πραγματα

 

1. Θα σβησει τα παντα

2. Η επιστροφη θελει ξεκλειδωμα bootloader ωστε να μπορεσεις να το βαλεις μεσω fastboot την global.

 

Εχε υποψιν οτι η miui 9 που βασιζεται η dev τα εχει τα θεματακια της καθοτι ειναι ακομα σε beta επιπεδο. Πρωτου κανεις οτι κανεις, θα προτεινα να κανεις ενα αιτημα για ξεκλειδωμα μιας και θελει 3 μερες μεχρι να μπορεις να ξεκλειδωσεις την συσκευη σου. Βλεπω πρωτο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να πας σε dev δεν χρειαζεσαι fastboot rom. Βρες τη rom Redmi Note 4 Qualcomm Developers απο εδω http://en.miui.com/download-309.html#468 , περνα το αρχειο στο κινητο και μετα στο updater πατα τις 3 τελειες και επελεξε εγκατασταση τοπικου αρχειου (καπως ετσι θα το λεει). Υποψιν ομως 2 πραγματα

 

1. Θα σβησει τα παντα

2. Η επιστροφη θελει ξεκλειδωμα bootloader ωστε να μπορεσεις να το βαλεις μεσω fastboot την global.

 

Εχε υποψιν οτι η miui 9 που βασιζεται η dev τα εχει τα θεματακια της καθοτι ειναι ακομα σε beta επιπεδο. Πρωτου κανεις οτι κανεις, θα προτεινα να κανεις ενα αιτημα για ξεκλειδωμα μιας και θελει 3 μερες μεχρι να μπορεις να ξεκλειδωσεις την συσκευη σου. Βλεπω πρωτο μηνυμα.

Nαι τα ξερω ολα αυτα ασε καλυτερα θα μεινω οπως εχει μιας και δεν εχω το παραμικρο προβλημα;)

Link to comment
Share on other sites

εδώ κανείς; πατώντας το "Google account" με πάει στην 2η εικόνα που λέει ότι το back up μέσω Google drive δεν το επιτρέπει ο admin. σε εσάς πως είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ακριβώς έτσι είναι και σε εμένα, με την τελευταία ελληνική ΑRΩMA.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

•••
Link to comment
Share on other sites

Nαι τα ξερω ολα αυτα ασε καλυτερα θα μεινω οπως εχει μιας και δεν εχω το παραμικρο προβλημα;)

 

Εγω θα λεγα να κανεις ενα αιτημα απλα να βρισκεται και αν καποια στιγμη στη βιδωσει το ξεκλειδωνεις και βαζεις την ελληνικη rom. Και επειδη ξερω την αδυναμια σου στη καμερα, σκεψου οτι θα εχεις και hdr+ .

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα λεγα να κανεις ενα αιτημα απλα να βρισκεται και αν καποια στιγμη στη βιδωσει το ξεκλειδωνεις και βαζεις την ελληνικη rom. Και επειδη ξερω την αδυναμια σου στη καμερα, σκεψου οτι θα εχεις και hdr+ .

 

Το hdr+ δεν θα βγεί και στην stable;:αν περιμένω;Θα αργήσει πολύ;

Link to comment
Share on other sites

Το hdr+ δεν θα βγεί και στην stable;:αν περιμένω;Θα αργήσει πολύ;

 

Δεν εχει να κανει με το αν ειναι stable ή οχι. Θελει απλα nougat και ενεργο api2. Στην miui ομως δεν ειναι ενεργο το api2 και θελει να εχεις ξεκλειδωσει για να το πειραξεις ειτε μεσω twrp ειτε μεσω root.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την σημερινη αναβαθμιση πηγα να βαλω μια εφορμογη που θελει root (το ειχα κανει root) και μου εγραψε οτι δεν εχω root λεω το εχασε πανω να μπω TWRP και το ειχε χασει και αυτο και ειδα οτι εχει αυτο :lol:

 

DSC00875_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι και σε εμένα, με την τελευταία ελληνική ΑRΩMA.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

α οκ ευχαριστώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σκέφτομαι να πάρω στη γυναίκα μου ένα κινητό περίπου 150 με 170€ και μάλλον το βλέπω για redmi note 4.

Θα ήθελα όμως λίγο τη βοήθεια σας :)

Αυτά τα δύο που βρίσκω στο skroutz:

Αυτο:

http://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

Και αυτό:

http://www.skroutz.gr/s/11069307/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-32GB.html

Τι διαφορές έχουν; Και πιο είναι καλύτερο;

Επίσης κάποιος που έχει την καλοσύνη και το χρόνο θα ήθελα να μου γράψει δυο λογάκια για το κινητό!! Πως πάει από μπαταρία, κάμερα και γενικώς η λειτουργία του!

Η χρήση που κάνει η γυναίκα μου είναι λίγο Facebook, λίγο πλοήγηση, αρκετά τηλέφωνα, κανένα παιχνιδάκι και καμμία φωτογραφία τα παιδιά!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...επειδή έχω βρει ένα 4/64 αλλά είναι σε χρώμα χρυσό θα ήθελα να ρωτήσω είναι πολύ έντονο η παλευεται;;; Μπροστά ξέρω είναι λευκό και δεν έχω θέμα,αλλά πίσω κιτρινίζει η είναι σαν ροζ ή απόχρωση;;;

Ευχαριστώ

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μετα την σημερινη αναβαθμιση πηγα να βαλω μια εφορμογη που θελει root (το ειχα κανει root) και μου εγραψε οτι δεν εχω root λεω το εχασε πανω να μπω TWRP και το ειχε χασει και αυτο και ειδα οτι εχει αυτο :lol:

 

Αυτός είναι ο στοκ recovery. Βάλε ξανα twrp και φλάσαρε το root.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή ξεκλείδωσα bootloader για να το ρουτάρω, αν μετά το ροοτ αφήσω ξεκλείδωτο το bootloader, θα έχω κανένα πρόβλημα; Ρωτάω γιατί η xiaomi έχει πολλά warnings για ξεκλείδωτο bootloader.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...επειδή έχω βρει ένα 4/64 αλλά είναι σε χρώμα χρυσό θα ήθελα να ρωτήσω είναι πολύ έντονο η παλευεται;;; Μπροστά ξέρω είναι λευκό και δεν έχω θέμα,αλλά πίσω κιτρινίζει η είναι σαν ροζ ή απόχρωση;;;

Ευχαριστώ

Μια χαρά είναι, θα έλεγα ότι είναι πολύ όμορφο. Αυτό έχω (και σε εμένα δεν αρέσουν τα χρυσά) .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, θα έλεγα ότι είναι πολύ όμορφο. Αυτό έχω (και σε εμένα δεν αρέσουν τα χρυσά) .

 

Καλά θα το πάρω και ότι βρέξει ας κατεβάσει....

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο στοκ recovery. Βάλε ξανα twrp και φλάσαρε το root.

 

Το εκανα αλλα δεν ειχα δει ξανα το stock recovery πριν βαλω twrp οταν πατουσα power + volume up μου εβγαζε να συνδεσω το κινητο στον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που έχουν τα Samsung όταν είναι σβηστή η οθόνη που δείχνουν την ώρα νομίζω γίνεται στο κινητό μας; ίσως με κάποια εφαρμογή; μπαταρία δεν τρώει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...