Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μέσω μιας κουβέντας στο facebook χθες ανακάλυψα πως για το redmi note 4x ( όχι για το δικό μας ) πως υπάρχει και τρίτο camera sensor.

 

δειτε εδώ:

 

http://oi68.tinypic.com/4zspqp.jpg

 

και μετά ψάχνοντας λίγο γιατί έπεσα απ τα σύννεφα βρήκα αυτο:

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/help/xiaomi-redmi-note-4x-omnivision-camera-t3630692

 

οπότε δειτε όσοι αγοράσατε τελευταία να μας πείτε τι σένσορες έχετε. συνεχίζει με samsung στο global ή κάνανε και εκεί αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του δεν υπαρχει!!!!!!!!!!!

5μιση ωρες οθονης και ειναι 50%

 

Ανταλλαζω με το letv αν θελει κανεις :lol:

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Σε θυμάμαι από το forum του Le max 2 Crisbal :) Αυτός ήταν κι ο λόγος που πούλησα το le max 2....η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ!Τούμπανο στο hardware αλλά στην μπαταρία,δυστυχώς,τζίφος!!Προσωπικά ούτε μέρα δεν μου'βγαζε με έντονη χρήση...Είτε με "Μαμά" rom είτε με custom :( Κι έτσι στράφηκα στο RN4 Global Version 4/64.Καλώς ήρθες στο club μας!! :D

ΥΓ.sorry για το offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή αλλά δεν βλέπεις από τις δαχτυλιες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

την εχεις χρησιμοποιησει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πάνω από 4.5 ώρες στο 50% δεν έχω δει.όλα ανοικτά, συγχρονισμοι 8 email push,4g μονίμως,bt, Wi-Fi

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε σύνδεση με τον λογαριασμό σου στο i.mi.com από υπολογιστή.

Βεβαιώσου ότι βλέπεις κανονικά την συσκευή σου και διέγραψε τυχόν άλλες συσκευές που υπάρχουν.

 

Δες και το video για περισσότερα

 

Τελικά ήθελε αναβάθμιση του Mi Unlock.

Χρησιμοποιούσα το περισυνό από το RN3 Pro.

Όλα καλά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

μέσω μιας κουβέντας στο facebook χθες ανακάλυψα πως για το redmi note 4x ( όχι για το δικό μας ) πως υπάρχει και τρίτο camera sensor.

 

δειτε εδώ:

 

http://oi68.tinypic.com/4zspqp.jpg

 

και μετά ψάχνοντας λίγο γιατί έπεσα απ τα σύννεφα βρήκα αυτο:

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/help/xiaomi-redmi-note-4x-omnivision-camera-t3630692

 

οπότε δειτε όσοι αγοράσατε τελευταία να μας πείτε τι σένσορες έχετε. συνεχίζει με samsung στο global ή κάνανε και εκεί αλλαγή;

 

Και εμενα αυτη εχει αλλα δεν εχω προβλημα με το φλας οπως διαβασα.

Εχω τo 4Χ χωρις την 800αρα το κανονικο 4Χ και οχι την μεταφραση της infoquest

Επειδη ειχα και το global με samsung καμερες δεν βλεπω καμια διαφορα τα ιδια χαλια ειναι ολες.

 

Αληθεια με sony το εχει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το Hybrid Double Dual SIM Card Micro SD Adapter Extender 2 Nano SIM Adapter for Android XIAOMI REDMI Note.

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα και δουλεύει μια χαρά, από 32GB έκδοση έγινε 64GB με 1,15€ + το κόστος μιας SD Card.

 

Προς ενημέρωσή σας....

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το Hybrid Double Dual SIM Card Micro SD Adapter Extender 2 Nano SIM Adapter for Android XIAOMI REDMI Note.

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα και δουλεύει μια χαρά, από 32GB έκδοση έγινε 64GB με 1,15€ + το κόστος μιας SD Card.

 

Προς ενημέρωσή σας....

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Δεν ενοχλεί στην πλάτη του κινητού;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω silicone case και φουσκώνει ελάχιστα... Αλλά αποδεκτό για όσα προσφέρει

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το Hybrid Double Dual SIM Card Micro SD Adapter Extender 2 Nano SIM Adapter for Android XIAOMI REDMI Note.

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα και δουλεύει μια χαρά, από 32GB έκδοση έγινε 64GB με 1,15€ + το κόστος μιας SD Card.

 

Προς ενημέρωσή σας....

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

 

Το κόστος μιας καλής 32άρας κάρτας είναι 25€. Τόσο είναι και η διαφορά μεταξύ των εκδόσεων 32 και 64gb. Και έχεις και πιο γρήγορη μνήμη, που κάνει πιο speedάτο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Σε θυμάμαι από το forum του Le max 2 Crisbal :) Αυτός ήταν κι ο λόγος που πούλησα το le max 2....η ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ!Τούμπανο στο hardware αλλά στην μπαταρία,δυστυχώς,τζίφος!!Προσωπικά ούτε μέρα δεν μου'βγαζε με έντονη χρήση...Είτε με "Μαμά" rom είτε με custom :( Κι έτσι στράφηκα στο RN4 Global Version 4/64.Καλώς ήρθες στο club μας!! :D

ΥΓ.sorry για το offtopic.

Οχι, δεν ειναι δικο μου :p της κοπελιας είναι ;) δε ξερω αν εδινα το λε μαχ 2 για το νοτε 4. Ισως οχι.

 

Απο που το "τσιμπαμε" το κινητο αυτη την εποχη ως vfm. Απο " εξω" παιζει ως πιθανη αγορα, ή φοβομαστε τους τελωνες?

Παρτο απο ελλαδα ή ευρωπαϊκή αποθηκη να έχεις το κεφάλι σου ησυχο

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα παρέλαβα το Hybrid Double Dual SIM Card Micro SD Adapter Extender 2 Nano SIM Adapter for Android XIAOMI REDMI Note.

 

Το δοκίμασα μόλις τώρα και δουλεύει μια χαρά, από 32GB έκδοση έγινε 64GB με 1,15€ + το κόστος μιας SD Card.

 

Προς ενημέρωσή σας....

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Το έχω πάρει κι εγώ αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω! Φοβάμαι μη βραχυκυκλώσει ξέρω γω το κινητό με αυτές τις κινεζομ@λ@κιες:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κόστος μιας καλής 32άρας κάρτας είναι 25€. Τόσο είναι και η διαφορά μεταξύ των εκδόσεων 32 και 64gb. Και έχεις και πιο γρήγορη μνήμη, που κάνει πιο speedάτο το κινητό.

Μπορείς όμως να του βάλεις και μια 128αρα και να το κανείς Τούρμπο...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει κι εγώ αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω! Φοβάμαι μη βραχυκυκλώσει ξέρω γω το κινητό με αυτές τις κινεζομ@λ@κιες:X[color="#bbc"

Τι να βραχυκύκλωσει δηλαδή;; Αυτά υπάρχουν χρόνια και χρησιμοποιουνται δε βγήκαν για το redmi note 4 αλλα για δεκάδες συσκευές για να γλιτωνουμε τις πατέντες με κομμένες σιμ αναπτήρες κλπ. Κι εχω εχω πάρει και πολλοί άλλοι από εδώ άλλωστε δε παθαίνει κάτι το κινητό είναι φτιαγμένο για δευτέρα σιμ και κάρτα μνήμης έτσι κι αλλιώς απλά για οικονομία χωρου μπήκαν στην ίδια υποδοχή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα αυτη εχει αλλα δεν εχω προβλημα με το φλας οπως διαβασα.

Εχω τo 4Χ χωρις την 800αρα το κανονικο 4Χ και οχι την μεταφραση της infoquest

Επειδη ειχα και το global με samsung καμερες δεν βλεπω καμια διαφορα τα ιδια χαλια ειναι ολες.

 

Αληθεια με sony το εχει κανεις;

 

εγω θα ήθελα να μάθω αν την εχουν καιτα νεα global καθώς και οσοι μπορέσουν να κανουν καποιο συγκριτικό με σονυ και σαμσουνγκ για να δουμε τι παιζει. μιας και μας κουρασε το note 4 τουλαχιστον να ξέρουμε τα παντα για αυτό και τις εκδόσεις του !

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του δεν υπαρχει!!!!!!!!!!!

5μιση ωρες οθονης και ειναι 50%

 

Ανταλλαζω με το letv αν θελει κανεις :lol:

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Σαν την μπαταρια του redmi note 2 κανενα ομως!!!χαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Σαν την μπαταρια του redmi note 2 κανενα ομως!!!χαχαχαχαχα!

Στην κυριολεξία κανενα!

Περα απ την πλακα, του νοτε 2 ηταν μια χαρα στην αρχη. Εφτανα 7 ωρες με βαρια χρηση, με cm ομως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

μέσω μιας κουβέντας στο facebook χθες ανακάλυψα πως για το redmi note 4x ( όχι για το δικό μας ) πως υπάρχει και τρίτο camera sensor.

 

 

οπότε δειτε όσοι αγοράσατε τελευταία να μας πείτε τι σένσορες έχετε. συνεχίζει με samsung στο global ή κάνανε και εκεί αλλαγή;

 

βγαινουν με 3 σενσορες σε τυχαια φαση.Sony,Samsung και Omnivision.Και για το δικο μας.Το 4x με το global ειναι ιδια,απλα το global εχει την 800αρα μπαντα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω πάρει κι εγώ αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω! Φοβάμαι μη βραχυκυκλώσει ξέρω γω το κινητό με αυτές τις κινεζομ@λ@κιες:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς όμως να του βάλεις και μια 128αρα και να το κανείς Τούρμπο...

 

δεν θα παθει τιποτα με τον dual sim adaptor..!Το κινητο δεν το καταλαβαινει καν οτι υπαρχει.

 

Και 128αρα να βαλεις και 1tb να βαλεις η μνημη της sd παλι αργη ειναι σε σχεση με την μνημη του κινητου,παλι θα το κανει πιο αργο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω θα ήθελα να μάθω αν την εχουν καιτα νεα global καθώς και οσοι μπορέσουν να κανουν καποιο συγκριτικό με σονυ και σαμσουνγκ για να δουμε τι παιζει. μιας και μας κουρασε το note 4 τουλαχιστον να ξέρουμε τα παντα για αυτό και τις εκδόσεις του !

 

ο samsung εχει πιο ζεστα χρωματα και ο sony πιο καλη ληψη το βραδυ,αυτες ειναι οι διαφορες τους.Ο Οmnivision εχει αρχισει και μπαινει τελευταια,δεν υπαρχουν ακομα συγκριτικα σε σχεση με τους αλλους 2.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό (από Public) και θέλω να αγοράσω μια θήκη. Στο Redmi 4 Prime έχω μία MSVII sandstone, που με έχει βολέψει πολύ στο πιάσιμο, οπότε λέω να αγοράσω την ίδια και για εδώ. Το θέμα είναι, ποια έκδοση διαλέγω; Note 4 ή Note 4X;

http://www.ebay.co.uk/itm/MSVII-Ultra-Thin-Glossy-Matte-Hard-Back-Case-Slim-Cover-Skin-For-Xiaomi-Redmi/152293484676

Link to comment
Share on other sites

ο samsung εχει πιο ζεστα χρωματα και ο sony πιο καλη ληψη το βραδυ,αυτες ειναι οι διαφορες τους.Ο Οmnivision εχει αρχισει και μπαινει τελευταια,δεν υπαρχουν ακομα συγκριτικα σε σχεση με τους αλλους 2.

 

Για τη νυχτα οχι ακριβως. Απλα κανει πιο επιθετικο noise reduction. Δηλαδη απο τη μια εχει οντως λιγοτερο θορυβο αλλα ταυτοχρωνα εχει χαμηλοτερη λεπτομερια. Οποτε ο samsung δεν ειναι καταστοφη.

 

Για το omnivision ουτε εγω εχω αποψη αν και απο τα λιγα που βρηκα στο διαδικτυο τον κραζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό (από Public) και θέλω να αγοράσω μια θήκη. Στο Redmi 4 Prime έχω μία MSVII sandstone, που με έχει βολέψει πολύ στο πιάσιμο, οπότε λέω να αγοράσω την ίδια και για εδώ. Το θέμα είναι, ποια έκδοση διαλέγω; Note 4 ή Note 4X;

http://www.ebay.co.uk/itm/MSVII-Ultra-Thin-Glossy-Matte-Hard-Back-Case-Slim-Cover-Skin-For-Xiaomi-Redmi/152293484676

Προφανώς για note 4x. Το sandstone τι ακριβώς είναι; η επιφάνεια δεν είναι λεία; έχει καλύτερο grip?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για τη νυχτα οχι ακριβως. Απλα κανει πιο επιθετικο noise reduction. Δηλαδη απο τη μια εχει οντως λιγοτερο θορυβο αλλα ταυτοχρωνα εχει χαμηλοτερη λεπτομερια. Οποτε ο samsung δεν ειναι καταστοφη.

 

 

Στα συγκριτικα που ειδα στο xda οι νυχτερινες με samsung φαινονταν πιο θαμπες και κουνημενες,με τον sony πιο focused και sharp (ο ορος ισως ειναι λαθος,δεν ξερω πολλα απο φωτογραφια).

 

Παντως στις φωτο μερα ο samsung μου αρεσε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Στα συγκριτικα που ειδα στο xda οι νυχτερινες με samsung φαινονταν πιο θαμπες και κουνημενες,με τον sony πιο focused και sharp (ο ορος ισως ειναι λαθος,δεν ξερω πολλα απο φωτογραφια).

 

Παντως στις φωτο μερα ο samsung μου αρεσε περισσοτερο.

 

Είχε κάνει συγκριτικό φίλος εδώ μέσα και του sony ήταν πιο θαμπές.

 

Οι κουνημμενες δεν λένε κάτι για τον αισθητήρα αλλά για το πώς έτυχε να κραταει το κινητό ο χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...