Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αργα ή γρηγορα η μπαταρια θα στρωσει οποτε φορτισε το οπως σε βολεψει για αρχη.

 

Ιδανικη φορτιση ειναι 50-80. Γενικα αποφευγουμε τις ακρες και ειδικα το αδειασμα.

 

Στην πραξη το φορτιζεις οποτε εχει χρονο και διαθεση. Κατα τα αλλα δεν χρειαζεται να τρελαινομαστε γιατι απο αλλα κινητα θα κανει τους μισους κυκλους φορτισης οποτε θα εχει και τη μιση φθορα. Προσωπικα το φορτιζω 40κατι με 90κατι (αν τυχει να δω πρασινο το λαμπακι το βγαζω απο τη μπριζα)

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Ναι δίκιο έχεις έχει τεράστια μπαταρία και θέλω να την κάνουμε ακόμα μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σήμερα γέλασα με 2 φίλους σε καφετέρια, καθόμαστε δίπλα δίπλα έξω από το μαγαζί και ενώ το δικό μου έπιανε 1 γραμμή δίκτυο Wi-Fi από το μαγαζί, τα 2 δικά τους κινητά δεν έπιαναν καθόλου δίκτυο από το ίδιο Wi-Fi...... Τα δε κινητά τους ήταν το Samsung Galaxy S7 Edge και Samsung Galaxy S8....

 

Χαχαχαχαχα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αργα ή γρηγορα η μπαταρια θα στρωσει οποτε φορτισε το οπως σε βολεψει για αρχη.

 

Ιδανικη φορτιση ειναι 50-80. Γενικα αποφευγουμε τις ακρες και ειδικα το αδειασμα.

 

Στην πραξη το φορτιζεις οποτε εχει χρονο και διαθεση. Κατα τα αλλα δεν χρειαζεται να τρελαινομαστε γιατι απο αλλα κινητα θα κανει τους μισους κυκλους φορτισης οποτε θα εχει και τη μιση φθορα. Προσωπικα το φορτιζω 40κατι με 90κατι (αν τυχει να δω πρασινο το λαμπακι το βγαζω απο τη μπριζα)

Κακως το βγαζεις δε παθαινει τιποτα ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ εσεις το "χαβα σας" οι μπαταριες πρεπει να φορτιζουν οταν ο κατασκευαστης σε προειδοποιει με το πρωτο μυνημα στο 19% η 15% και να φορτιζει μεχρι τελους 100% ΔΕΝ παθαινει τιποτα το κυκλωμα κλεινη απο μονο του. :):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κακως το βγαζεις δε παθαινει τιποτα ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ εσεις το "χαβα σας" οι μπαταριες πρεπει να φορτιζουν οταν ο κατασκευαστης σε προειδοποιει με το πρωτο μυνημα στο 19% η 15% και να φορτιζει μεχρι τελους 100% ΔΕΝ παθαινει τιποτα το κυκλωμα κλεινη απο μονο του. :):):)

 

Δεν μιλαω για overcharge/deplete αλλα για τη φθορα. Αμα το ψαξεις λιγο θα καταλαβεις ;)

 

Για περισσοτερα ριξε μια ματια εδω http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries. Κατα τα αλλα δεν χρειαζεται να γινει και εμμονη. Στη πραξη ο καθενας φορτιζει οποτε θελησει. Πιο πολυ για να αποβαλλω τα καταλειπα του παρελθοντως τα λεω οπου αρκετος κοσμος εχει μεινει εποχες νικελιου και το φορτιζει αφου αδειασει αρκετα τη μπαταρια για να την προστατευσει ενω καθε αλλο παρα καλο κανει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ο μεγαλύτερος εχθρός της μπαταρίας είναι η θερμότητα από εκεί και πέρα προτείνουν φόρτιση 20-80% για μεγαλύτερη ζωή στην μπαταρία αλλά το πιο πιθανό είναι να έχουμε αλλάξει συσκευή μέχρι τότε,δεν χρειάζεται να τελειώσει για να την φορτισουμε οπότε θέλουμε φορτίζουμε δεν θα πάθει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Ο μεγαλύτερος εχθρός της μπαταρίας είναι η θερμότητα από εκεί και πέρα προτείνουν φόρτιση 20-80% για μεγαλύτερη ζωή στην μπαταρία αλλά το πιο πιθανό είναι να έχουμε αλλάξει συσκευή μέχρι τότε,δεν χρειάζεται να τελειώσει για να την φορτισουμε οπότε θέλουμε φορτίζουμε δεν θα πάθει κάτι

 

σε εμενα στο σχεδον 3μηνο εχει πεισει η αποδοση κατα 1 ωρα...

εχω κανει επαναφορα και παλι στησιμο και παλι τιποτα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα στο σχεδον 3μηνο εχει πεισει η αποδοση κατα 1 ωρα...

εχω κανει επαναφορα και παλι στησιμο και παλι τιποτα.

 

Μπορεί να είναι η τωρινή έκδοση που είναι ποιο ενεργοβόρα συμβαίνει και αυτό ή τα services να καταναλώνουν παραπάνω,η θερμότητα σκοτώνει την μπαταρία αν το φορτιζεις και ταυτόχρονα το ζοριζεις τοτε κάνεις κακό από εκεί και πέρα είναι πάρα πολλοί παράγοντες για την κατανάλωση η φυσική φθορά αργεί το ποιο πιθανό είναι να αλλάξουμε συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Ο μεγαλύτερος εχθρός της μπαταρίας είναι η θερμότητα από εκεί και πέρα προτείνουν φόρτιση 20-80% για μεγαλύτερη ζωή στην μπαταρία αλλά το πιο πιθανό είναι να έχουμε αλλάξει συσκευή μέχρι τότε,δεν χρειάζεται να τελειώσει για να την φορτισουμε οπότε θέλουμε φορτίζουμε δεν θα πάθει κάτι

 

Ακριβως αυτο. Επειδη βλεπω πολυ κοσμο να λεει "α δεν αδειασε ακομα, ας το φορτισω αργοτερα... μη το χαλαω". Να καταλαβει ο κοσμος οτι ειναι λιθιου και οχι νικελιου. Ως εκ τουτου το αδειασμα καθε αλλο παρα καλο κανει. Οποτε καθε αλλο παρα θα πρεπε να κυνηγας το αδειασμα.

 

Κατα τα αλλα, αν δεν βολευει αστο να αδειασει. Το πιθανοτερο ειναι με τοση μεγαλη αυτονομια και με τοσους λιγους κυκλους φορτισης ειναι να αλλαξουμε συσκευη πριν χρειαστει να αλλαξουμε μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο. Επειδη βλεπω πολυ κοσμο να λεει "α δεν αδειασε ακομα, ας το φορτισω αργοτερα... μη το χαλαω". Να καταλαβει ο κοσμος οτι ειναι λιθιου και οχι νικελιου. Ως εκ τουτου το αδειασμα καθε αλλο παρα καλο κανει. Οποτε καθε αλλο παρα θα πρεπε να κυνηγας το αδειασμα.

 

Κατα τα αλλα, αν δεν βολευει αστο να αδειασει. Το πιθανοτερο ειναι με τοση μεγαλη αυτονομια και με τοσους λιγους κυκλους φορτισης ειναι να αλλαξουμε συσκευη πριν χρειαστει να αλλαξουμε μπαταρια

 

Μπράβο αυτό οι λιθιου δεν έχουν τα παλιά θέματα και το φαινόμενο της μνήμης αν θυμάμαι καλά εν ολίγοις αν δεν χαλάσει η μπαταρία(άλλο θέμα αυτό)δεν είναι κάτι που πρέπει να απασχολεί ιδιαίτερα τον χρήστη πέρα της θερμότητας που κάνει κακό

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αυτό οι λιθιου δεν έχουν τα παλιά θέματα και το φαινόμενο της μνήμης αν θυμάμαι καλά εν ολίγοις αν δεν χαλάσει η μπαταρία(άλλο θέμα αυτό)δεν είναι κάτι που πρέπει να απασχολεί ιδιαίτερα τον χρήστη πέρα της θερμότητας που κάνει κακό

 

Από ότι κατάλαβα το σημαντικότερο είναι να μην το φορτίζουμε και ταυτόχρονα παίζουμε παιχνίδια ή βλέπουμε βίντεο και η μπαταρία θα αντέξει μια χαρά. Και εγώ θυμόμουν το φαινόμενο της μνήμης γι αυτό και ήθελα να το διευκρινίσουμε όλοι να ξέρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφουν και οι συμφουριτες οι νεες τυπου μπαταριες θελουν φορτιση απο 20-90%.

Μονο τα Νοκια ειχαν την δυνατοτητα να σταματανε την φορτιση στο 100% και να κλεινει το κυκλωμα.

Ναι ισχυει οτι οταν φορτιζει το κινητο καλο ειναι να μη το πειραζουμε.Επισης εαν αφηνουμε εμεις το κινητο στην φορτιση ολο το βραδυ ή το αφηνουμε να αποφορτιστει πληρως τοτε μονο κακο μπορουμε να κανουμε στην μπαταρια του.

Παντως απο τις δυο custom και την official 7.6.8 Ρομ που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης η ελληνικη τα σπαει μακραν απο θεμα διαχειρισης μπαταριας:D

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

για να κάνω "αναγκαστική διακοπή " σε μια εφαρμογή πως γίνεται; γιατί δεν μπορώ να το βρω σε αυτό το κινητό!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να κάνω "αναγκαστική διακοπή " σε μια εφαρμογή πως γίνεται; γιατί δεν μπορώ να το βρω σε αυτό το κινητό!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εντάξει, στραβωμάρα, το είδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

EDIT 2 για να μην κλείνει μια εφαρμογή στο παρασκήνιο είναι καλύτερα να το κάνουμε από το λουκετακι από το μενού πρόσφατες εφαρμογές η από το μενού μπαταρία και απόδοση και το υπο μενού της διαχείρισης μπαταρίας της xiaomi?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφουν και οι συμφουριτες οι νεες τυπου μπαταριες θελουν φορτιση απο 20-90%.

Μονο τα Νοκια ειχαν την δυνατοτητα να σταματανε την φορτιση στο 100% και να κλεινει το κυκλωμα.

Ναι ισχυει οτι οταν φορτιζει το κινητο καλο ειναι να μη το πειραζουμε.Επισης εαν αφηνουμε εμεις το κινητο στην φορτιση ολο το βραδυ ή το αφηνουμε να αποφορτιστει πληρως τοτε μονο κακο μπορουμε να κανουμε στην μπαταρια του.

Παντως απο τις δυο custom και την official 7.6.8 Ρομ που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης η ελληνικη τα σπαει μακραν απο θεμα διαχειρισης μπαταριας:D

Συγγνωμη αλλα σφαλεις δεν το εκανε μονο η νοκια για τοτε ισως τωρα γινεται σχεδον με ολες τις σοβαρές μαρκες.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

μου εξηγεί κάποιος γιατί με μερικούς φορτιστές από άλλα κινητά πχ HTC κλπ, το κινητό δεν φορτίζει; αναβοσβήνει το λαμπάκι και κάνει συνέχεια τον ήχο που κάνει όταν ξεκινάει η φόρτιση! τί συμβαίνει;

 

 

μάλλον θέλει μίνιμουμ 2Α ;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφουν και οι συμφουριτες οι νεες τυπου μπαταριες θελουν φορτιση απο 20-90%.

Μονο τα Νοκια ειχαν την δυνατοτητα να σταματανε την φορτιση στο 100% και να κλεινει το κυκλωμα.

Ναι ισχυει οτι οταν φορτιζει το κινητο καλο ειναι να μη το πειραζουμε.Επισης εαν αφηνουμε εμεις το κινητο στην φορτιση ολο το βραδυ ή το αφηνουμε να αποφορτιστει πληρως τοτε μονο κακο μπορουμε να κανουμε στην μπαταρια του.

Παντως απο τις δυο custom και την official 7.6.8 Ρομ που εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης η ελληνικη τα σπαει μακραν απο θεμα διαχειρισης μπαταριας:D

Εγώ δηλαδή που το αφήνω κάθε βράδυ να φορτίζει για κανα 10ωρο θα έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να το αφήσεις όλη νύχτα; εγώ το βάζω στην φορτιση το βράδυ και πριν κοιμηθώ το βγάζω.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλαδή που το αφήνω κάθε βράδυ να φορτίζει για κανα 10ωρο θα έχω πρόβλημα;

 

 

Καλό είναι να το αποφεύγεις και για λόγους ασφαλείας περισσότερο. Δεν έχει αναφερθεί περιστατικό και αναφέρομαι γενικώς, αλλά λένε φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help, το έχω αγοράσει απο Κωτσόβολο και εχω πανω την stock rom. Θέλω εσείς που έχετε δοκιμάσει άλλες να μου πείτε ποια είναι η πιο καλή και πιο σταθερή για να του κουμπώσω. Έχω κάποια μικρά θεματάκια με κάποιες εφαρμογές τώρα με αυτή και έλεγα να δοκιμάσω κάτι άλλο μήπως και τρέξει καλύτερα.

 

*υπάρχει κανένας οδηγός για όλη την διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλαδή που το αφήνω κάθε βράδυ να φορτίζει για κανα 10ωρο θα έχω πρόβλημα;

 

Οχι ρε φιλε μην ακους διαφορα και εγω 15 χρονια το ιδιο κανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά help, το έχω αγοράσει απο Κωτσόβολο και εχω πανω την stock rom. Θέλω εσείς που έχετε δοκιμάσει άλλες να μου πείτε ποια είναι η πιο καλή και πιο σταθερή για να του κουμπώσω. Έχω κάποια μικρά θεματάκια με κάποιες εφαρμογές τώρα με αυτή και έλεγα να δοκιμάσω κάτι άλλο μήπως και τρέξει καλύτερα.

 

*υπάρχει κανένας οδηγός για όλη την διαδικασία?

Απο κωτσοβολο;τι λες φιλε μου ελληνικο κινητο και θα το πειραξεις; εδω οι αλλοι που φαιρνουν κινεζικα ψαχνονται να βαλουν τις επισημες και συ θα την πειραξης; τι σοϊ εφαρμογες εχεις προβλημα και τι ακριβως; Μετα θα αρχισουν προβληματα και θα φταιει το κινητο και θα γκρινιαζεις. :lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Απο κωτσοβολο;τι λες φιλε μου ελληνικο κινητο και θα το πειραξεις; εδω οι αλλοι που φαιρνουν κινεζικα ψαχνονται να βαλουν τις επισημες και συ θα την πειραξης; τι σοϊ εφαρμογες εχεις προβλημα και τι ακριβως; Μετα θα αρχισουν προβληματα και θα φταιει το κινητο και θα γκρινιαζεις. :lol:

 

Κοίταξε έχω τα εξής θέματα, στο messenger όλη την ώρα που απενεργοποιεί την επιλογή που έχει για να εμφανίζονται μικρά παραθυράκια με την φωτό αυτού που σου στέλνει μήνυμα. Κάθε μέρα πρέπει να το ενεργοποιώ, με το facebook άλλες φορές εμφανίζει τις ειδοποιήσεις με κόκκινο πάνω στο εικονίδιο, άλλες όχι. Και μετά έχω θέμα με την διαχείριση των sim, στην sim 1 που έχω wind θέλω να του έχω καρφωτό μόνο gsm αλλά δεν μου δίνει τέτοια δυνατότητα (στην sim 2 το έχει), το κατάφερα να το αλλαξω απο το *#*#4636#*#* αλλά και εκεί μόλις γίνει επανεκκίνηση του κινητού αλλάζουν οι όποιες αλλαγές.

 

Επίσης και με το instagram έχω ενα θεματάκι, δεν μου δουλεύει το led για τις ειδοποιήσεις. Φοβάμαι να το πειράξω βέβαια, γτ όταν το είχα πειράξει στην αρχή δεν δούλευε σε κανένα και τώρα που στις άλλες δουλεύει λέω αστο να παει.....

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε έχω τα εξής θέματα, στο messenger όλη την ώρα που απενεργοποιεί την επιλογή που έχει για να εμφανίζονται μικρά παραθυράκια με την φωτό αυτού που σου στέλνει μήνυμα. Κάθε μέρα πρέπει να το ενεργοποιώ...

 

Επίσης και με το instagram έχω ενα θεματάκι, δεν μου δουλεύει το led για τις ειδοποιήσεις. Φοβάμαι να το πειράξω βέβαια, γτ όταν το είχα πειράξει στην αρχή δεν δούλευε σε κανένα και τώρα που στις άλλες δουλεύει λέω αστο να παει.....

 

Μαλλον δεν εχεις δωσει την σχετικη αδεια. Αφου ανοιξεις το messenger πατας multitasking -> σερνεις το messenger προς τα κατω -> πατας γραναζακι -> πας αλλες αδειες -> προβολη αναδυομενων παραθυρων.

 

Στο instangram εχεις δωσει τη σχετικη αδεια για το led, δηλαδη πατας γραναζακι με τον ιδιο τροπο -> ειδοποιησεις -> φλας ειδοποιησης. Τελος σιγουρεψε απλα οτι δεν κλεινει την εφαρμογη και χανεις ειδοποιησεις. Πας ρυθμισεις συστηματος -> αδειες -> αυτοματη εναρξη -> επιλεγεις το instangram.

 

Τελος αν δεν δουλευει και αυτο, αλλα σου κανει ηχο ειδοποιησεων, σιγουρεψε οτι δεν ειναι απενεργοποιημενο απο την ιδια την εφαρμογη. Ακομα τσεκαρε αν το default χρωμα συνεργαζεται με το led του κινητου μας και αν οχι αλλαξε το.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις δωσει την σχετικη αδεια. Αφου ανοιξεις το messenger πατας multitasking -> σερνεις το messenger προς τα κατω -> πατας γραναζακι -> πας αλλες αδειες -> προβολη αναδυομενων παραθυρων.

 

Στο instangram εχεις δωσει τη σχετικη αδεια για το led, δηλαδη πατας γραναζακι με τον ιδιο τροπο -> ειδοποιησεις -> φλας ειδοποιησης. Τελος σιγουρεψε απλα οτι δεν κλεινει την εφαρμογη και χανεις ειδοποιησεις. Πας ρυθμισεις συστηματος -> αδειες -> αυτοματη εναρξη -> επιλεγεις το instangram.

 

Τελος αν δεν δουλευει και αυτο, αλλα σου κανει ηχο ειδοποιησεων, σιγουρεψε οτι δεν ειναι απενεργοποιημενο απο την ιδια την εφαρμογη. Ακομα τσεκαρε αν το default χρωμα συνεργαζεται με το led του κινητου μας και αν οχι αλλαξε το.

 

απο την εφαρμογή μου το απενεργοποιεί, τις άδειες τις έχω δώσει σωστά όλες.... Θα δοκιμάσω αυτό που είπες για το insta

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε έχω τα εξής θέματα, στο messenger όλη την ώρα που απενεργοποιεί την επιλογή που έχει για να εμφανίζονται μικρά παραθυράκια με την φωτό αυτού που σου στέλνει μήνυμα. Κάθε μέρα πρέπει να το ενεργοποιώ, με το facebook άλλες φορές εμφανίζει τις ειδοποιήσεις με κόκκινο πάνω στο εικονίδιο, άλλες όχι. Και μετά έχω θέμα με την διαχείριση των sim, στην sim 1 που έχω wind θέλω να του έχω καρφωτό μόνο gsm αλλά δεν μου δίνει τέτοια δυνατότητα (στην sim 2 το έχει), το κατάφερα να το αλλαξω απο το *#*#4636#*#* αλλά και εκεί μόλις γίνει επανεκκίνηση του κινητού αλλάζουν οι όποιες αλλαγές.

 

Επίσης και με το instagram έχω ενα θεματάκι, δεν μου δουλεύει το led για τις ειδοποιήσεις. Φοβάμαι να το πειράξω βέβαια, γτ όταν το είχα πειράξει στην αρχή δεν δούλευε σε κανένα και τώρα που στις άλλες δουλεύει λέω αστο να παει.....

Και δεδομενα δεν δουλευεις καθολου αφου την wind την θες μονο gsm? Γιατι;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

για να μην κλείνει μια εφαρμογή στο παρασκήνιο πχ Viber, whatsapp το κάνω όπως είπατε από το μενού της διαχείρισης της μπαταρίας της xiaomi μόνο; η πρέπει να πατήσω και το λουκετακι που εμφανίζεται όταν πατάω το κουμπί με τις πρόσφατες εφαρμογές μετά σέρνω προς τα κάτω την εφαρμογή και εκεί δείχνει το λουκετακι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...