Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τις γράφουν τις μπάντες στην περιγραφή.......

Ενα τηλ πάντως θα το κάνω πάντως για το ονόρε της ιστορίας :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το 4 64 απο ali ή geekbuying ?

Τι λέτε. οι τιμές σχεδόν ίδιες

στο geek μου ειπαν οτι δεν εχει Ελληνικα ρωτα τους παλι στο chat

ενω στο αλι εχει κανoνικα Ελληνικα

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις γράφουν τις μπάντες στην περιγραφή.......

Ενα τηλ πάντως θα το κάνω πάντως για το ονόρε της ιστορίας :)

 

Κανε τη καλη :)

 

Παντως και 800αρα να μην εχει, παραμενει πολυ καλη τιμη για οποιον δεν ειναι deal breaker η ελλειψη.

Link to comment
Share on other sites

στο geek μου ειπαν οτι δεν εχει Ελληνικα ρωτα τους παλι στο chat

ενω στο αλι εχει κανινικα Ελληνικα

 

http://i.imgur.com/xVKnn2N.png

 

παιδιά την global έκδοση διαλέγουμε και είναι και με την 800αρα και με φορτιστή ΕU και προφανώς και με global rom ΑΡΑ επίσημα multilanguage

 

δε χρειάζεται να σου επιβεβαιώσει κανείς κάτι

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/xVKnn2N.png

 

παιδιά την global έκδοση διαλέγουμε και είναι και με την 800αρα και με φορτιστή ΕU και προφανώς και με global rom ΑΡΑ επίσημα multilanguage

 

δε χρειάζεται να σου επιβεβαιώσει κανείς κάτι

 

Εφοσον του εχουν αφησει τη μαμα global rom και δεν βαλουν δικη τους μαϊμουδορομ. Φυσικα αυτο μπορει να ισχυει σε οποιοδηποτε κινητο και αν σου ερθει με μαϊμου εννοειται πως φλασαρεις την official.

 

Οποτε για μενα δεν τιθεται θεμα. Και ελληνικα να μην εχει το πολυ πολυ φλασαρεις official stable. Ειναι μεσα στο παιχνιδι και το φλασαρισμα οταν αγοραζεις απο κινα και οχι αντιπροσωπεια...

Link to comment
Share on other sites

Κανε τη καλη :)

 

Παντως και 800αρα να μην εχει, παραμενει πολυ καλη τιμη για οποιον δεν ειναι deal breaker η ελλειψη.

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ , Μίλησα μαζί τους (και με τα 2 καταστήματα ) και μου είπαν ότι το έχουν τσεκάρει.

οπότε η χαμηλότερη τιμή αυτή την στιγμή είναι στο my gad 237 €

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον του εχουν αφησει τη μαμα global rom και δεν βαλουν δικη τους μαϊμουδορομ. Φυσικα αυτο μπορει να ισχυει σε οποιοδηποτε κινητο και αν σου ερθει με μαϊμου εννοειται πως φλασαρεις την official.

 

Οποτε για μενα δεν τιθεται θεμα. Και ελληνικα να μην εχει το πολυ πολυ φλασαρεις official stable. Ειναι μεσα στο παιχνιδι και το φλασαρισμα οταν αγοραζεις απο κινα και οχι αντιπροσωπεια...

 

δεν έχουν λόγο να βάλουν μαιμουδόROM. αυτό είχε νόημα όταν δεν υπήρχε global έκδοση και προσπαθούσαν να πουλήσουν στον υπόλοιπο κόσμο τις κινεζικές εκδόσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος ανεφερε σε ερωτηση μου πως ολα τα 4/64 εχουν 800ααρα.Να βγαινουν και σε αυτο διαφορετικες εκδοσεις?

 

και τα 4/64 προφανώς βγαίνουν σε global και non global http://i.imgur.com/Yt8HR2b.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν έχουν λόγο να βάλουν μαιμουδόROM. αυτό είχε νόημα όταν δεν υπήρχε global έκδοση και προσπαθούσαν να πουλήσουν στον υπόλοιπο κόσμο τις κινεζικές εκδόσεις.

 

 

Μια χαρα εχω δει global με μαϊμουδορομ. ;) Το οτι ειναι global δεν σου εξασφαλιζει οτι δεν θα χουν βαλει custom rom.

 

Αλλο τι εκδοση ειναι το κινητο (φορτιστης/μπαντες) και αλλο το αν θα ειναι σωστοι και θα του χουν αφησει την official rom (ειτε global ειτε china) ή αν βαλαν δικη τους.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις τι είναι το εικονίδιο δίπλα στο Bluetooth ;

 

και, δείτε την φώτο, δεν έχει πχ να διαλέξω ήχο από τους ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΈΝΟΥΣ του κινητού για το Viber! υπάρχει λύση;

 

πάντως μπαταρία από το πρωί στις 9 με 40 λεπτά οθόνη είναι στο 85%.με όλα ανοιχτά 4g, GPS, bt συγχρονισμοι 607fdf09756f1b1ab41205c827b3e5d9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οπότε η χαμηλότερη τιμή αυτή την στιγμή είναι στο my gad 237 €

καλά αυτό δεν εχει το τηλέφωνο όμως

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό δεν εχει το τηλέφωνο όμως

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

τι εννοείς ? Το αναφέρει κανονικά με διαθεσιμότητα 4-10 εργάσιμες , ψέματα γράφει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ? Το αναφέρει κανονικά με διαθεσιμότητα 4-10 εργάσιμες , ψέματα γράφει ?

δεν είναι άμεσα διαθέσιμο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι άμεσα διαθέσιμο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Ε καλα, ουτως ή αλλος επαρχια ειναι. Δεν ειναι οτι θα το παιρνες απο το καταστημα αμεσα. Αλλωστε αλλο 4-10 μερες και αλλο 20-30 απο Κινα. ;)

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/xVKnn2N.png

 

παιδιά την global έκδοση διαλέγουμε και είναι και με την 800αρα και με φορτιστή ΕU και προφανώς και με global rom ΑΡΑ επίσημα multilanguage

 

δε χρειάζεται να σου επιβεβαιώσει κανείς κάτι

 

Παρακάτω όμως στις γλώσσες δεν εχει τα Ελληνικά. Αν τώρα τα έχουν και απλως δεν είναι ενημερωμένοι αλλο θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω όμως στις γλώσσες δεν εχει τα Ελληνικά. Αν τώρα τα έχουν και απλως δεν είναι ενημερωμένοι αλλο θέμα αυτό.

 

Οπως ειπα και προηγουμενως, πρεπει να εισαι ετοιμος για φλασαρισμα για οποιοδηποτε κινητο παρεις απο Κινα ακομα και αν εχει ελληνικα (παντα ενεχει κινδυνος μαιμουδορομ). Οποτε τι σημασια εχει αν εχει ελληνικα ή οχι; Απλα φλασαρεις τη ρομ που θελεις και εισαι ετοιμος ;)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις τι είναι το εικονίδιο δίπλα στο Bluetooth ;

 

και, δείτε την φώτο, δεν έχει πχ να διαλέξω ήχο από τους ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΈΝΟΥΣ του κινητού για το Viber! υπάρχει λύση;

 

πάντως μπαταρία από το πρωί στις 9 με 40 λεπτά οθόνη είναι στο 85%.με όλα ανοιχτά 4g, GPS, bt συγχρονισμοι 607fdf09756f1b1ab41205c827b3e5d9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ουδείς γνωρίζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανω από 3 χρόνια σε xiaomi πρώτη φορά το βλέπω, μήπως έχεις σύνδεση κανένα Bluetooth hands-free;;

 

Τι κόλλημα είναι αυτό με τα ελληνικά;; όταν παραλάβετε και δείτε καμιά μαϊμού rom απλά περνάτε την επίσημη global και όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πανω από 3 χρόνια σε xiaomi πρώτη φορά το βλέπω, μήπως έχεις σύνδεση κανένα Bluetooth hands-free;;

 

Τι κόλλημα είναι αυτό με τα ελληνικά;; όταν παραλάβετε και δείτε καμιά μαϊμού rom απλά περνάτε την επίσημη global και όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε, ναι με Bluetooth είναι φαίνεται και από το εικονίδιο του bt. επίσημη stable δεν έχω; το σχέση έχουν τα ελληνικά;

εγώ ρωτάω γιατί στο Viber πχ δεν μου δείχνει τους ήχους τους προεγκατεστημενους! σε εσάς τους δείχνει η όλοι έχετε τον μαμά ήχο ειδοποίησης στο Viber? cf660ec867b4c7e419ca6a6919dd2234.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα που το είδα με αφήνει να βάλω ότι ήχο θέλω τι να πω

 

0ba0f82ffb3feff914b3d649c5a1fa9d.jpg

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθήσει;

 

Το led των ειδοποιήσεων μου αναβει μονο στις χαμενες κλησεις. Σε οτιδηποτε αλλο δεν αναβει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουδείς γνωρίζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το συνδεδεμενο bt ειναι. Μου το βγαζει κι εμενα

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθήσει;

 

Το led των ειδοποιήσεων μου αναβει μονο στις χαμενες κλησεις. Σε οτιδηποτε αλλο δεν αναβει.

 

Ανοιξε την εφαρμογη που θες να λαβει το led στις ειδοποιησεις => πατα το κουμπι του multitasking => συρε την εφαρμογη προς τα κατω => πατα γραναζακι => πηγαινε ειδοποιησεις => ενεργοποιησε το led.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε την εφαρμογη που θες να λαβει το led στις ειδοποιησεις => πατα το κουμπι του multitasking => συρε την εφαρμογη προς τα κατω => πατα γραναζακι => πηγαινε ειδοποιησεις => ενεργοποιησε το led.

 

Πετυχε!! Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...