Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα. Για 100% πας σε ενα απο αυτα http://xiaomi-greece.gr/sales-points +πλαισιο

 

Βιαστηκε και εκανε παραγγελια απο εδω : https://www.kaizerstore.gr/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-32gb-dual-black

 

Να την ακυρωσει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφει ουτε οτι ειναι Global Edition ουτε οτι εχει 800αρα μπαντα... οποτε καλυτερα να την ακυρωσει.

 

Γενικα αμα δεν γραφει 800αρα μπαντα πως μπορεις να εισαι σιγουρος οτι την εχει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χω δουλεψει. Εχουν και τα 2 πολυ καλες οθονες. Εκει βεβαια βολευει καλυτερα η 5.5αρα απο την 5.2.

 

Αν και ειμαστε offtopic εδω σου χω την ιδανικη λυση https://www.skroutz.gr/s/10183106/Huawei-Honor-6X-3GB-32GB.html Απλα φροντισε να ειναι το BLN-L21 για να εχει 800αρα μπαντα. Φυσικα δεν εχει τον επεξεργαστη ή την αυτονομια του note 4x αλλα ειναι μια καλη εναλλακτικη και ειναι και 32αρη που το ηθελες.

 

Ευχαριστώ για την πρόταση.

Η αλήθεια είναι ότι δεν το είχα στα υπόψιν. Καλή λύση φαίνεται...

Δηλαδή η κάμερα του είναι σαφώς ανώτερη και των δύο;

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη και απο τα 2 οχι. Ουσιαστικα ειναι η καμερα του p9 lite με δυνατοτητα για artificial bokeh (δηλαδη να θολωνει το background). Οποτε για τη καμερα ισχυει οτι σου χω ηδη πει. ;)

 

Ουσιαστικα ειναι ενα p9 lite με 5.5αρα οθονη και 32αρη αποθηκευτικο. Εχει βεβαια κατωτερη αυτονομια και επεξεργαστη απο το note 4x. Αλλα μεγαλος ανθρωπο δεν νομιζω να καταλαβει απο ταχυτητες ουτε πιστευω να το χρησιμοποιει για κατι αλλο περαν απο κλησεις ωστε να τον καιει η αυτονομια. Για μενα εκει παει.

 

Και σταματαμε εδω γιατι το εχουμε γεμισει offtopic το θεμα :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει την 800αρα μπαντα;

https://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=27422&Itemid=0

 

Γιατι ειπαμε ειναι τοσο σημαντικη αυτη η μπαντα; Δε θα εχει καθολου 4g χωρις αυτη; Μενει Αθηνα και εχει cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια που ειχα μαζι τους πριν 2 βδομαδες μου ειπαν οτι δεν εχει την 800αρα. Το περιεργο ειναι οτι μου ειπαν οτι γραφει global edition με κοκκινα γραμματα. (καπου εκει αποφασιστηκα και το πηρα απο πλαισιο).

 

Με την 800αρα εχεις 4g σε περισσοτερα μερη. Ειδικα επαρχια χωρις 800αρα δεν εχεις καθολου 4g.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και από εμένα.

 

είμαι σε αναμονή παραλαβής. Παραγγελία 4/4 από Banggood με NL . Φαίνεται ότι δεν πέρασε από τελωνείο και μάλιστα σήμερα μου έβγαλε ενημέρωση ότι είναι ΜΔ της περιοχής μου και προς παράδοση από τα ΕΛΤΑ...δλδ θεωρητικά αν όχι απόγευμα (δύσκολο) Δευτέρα παραλαμβάνω.

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει πάρει το μάτι σας αν έχει την συσκευή το bangood σε χρυσό χρώμα? Γιατί το βρίσκω μόνο σε μαύρο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει καποιος χρηση του κινητου σε VR mode να μας πει αν αξιζει και αν ναι με ποιο headset, για να περνουμε ιδεες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει πάρει το μάτι σας αν έχει την συσκευή το bangood σε χρυσό χρώμα? Γιατί το βρίσκω μόνο σε μαύρο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι στο bangood μόνο μαύρο έχει εδώ και αρκετές μέρες, δες aliexpress που το έχουν προσφορά κάποιοι πωλητές στα 150$ και πήρα κι εγώ χρυσό αλλιώς geekbyuing η to2c για χρυσό απλά ρώτα πρώτα για απόθεμα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Από Ali όμως το γλυτώνω το τελωνείο ή όχι ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε από bangood γλιτώνεις σίγουρα, μόνο το vickmall έχει τριγωνική αποστολή εγγυημένα αλλά δεν έχει τη συσκευή. Από ali που παραγγείλαμε τρεις τέσσερις το τελευταίο μήνα είτε με nl είτε με singapore δε πέρασε κανένα τελωνείο αλλά τυχαίο είναι κι αυτό. Απλά επειδή ali πολλά καταστηματα το βγαίζουν σε προσφορά 140€ περίπου ακόμα και με τελωνείο κανά 50ρικο συμφέρει σε σχέση με Ελλάδα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Θα τα κοιτάξω τα προηγούμενα thrend να δω από ποιο ακριβώς κατάστημα το πήραν τα παιδιά και βλέπουμε. Ευχαριστώ πάντως.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο το eshop μιας και θελει και ενας φιλος μου το κινητο. Μου απαντησαν οτι δεν την υποστηριζει την B20. http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-4-32gb-3gb-sd625-dual-sim-lte-black-p-TEL.090743

 

Οποτε παιδια αυτα που εγραψα οτι πρεπει να χει με κοκκινα global edition κλπ ειναι αναγκαια αλλα οχι ικανη συνθηκη για να χει την 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο το eshop μιας και θελει και ενας φιλος μου το κινητο. Μου απαντησαν οτι δεν την υποστηριζει την B20. http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-note-4-32gb-3gb-sd625-dual-sim-lte-black-p-TEL.090743

 

Οποτε παιδια αυτα που εγραψα οτι πρεπει να χει με κοκκινα global edition κλπ ειναι αναγκαια αλλα οχι ικανη συνθηκη για να χει την 800αρα.

 

Γιατί το e-shop έχει κουτιά που γράφουν global δηλαδή; απίθανο μου φαίνεται γιατί μέχρι και η συσκευή έχει αγγλικό μενού γράφει που νομίζω όλα πια έχουν τη global έκδοση και έχουν και ελληνικά μεσα ανεξαρτήτως 800αρας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το e-shop έχει κουτιά που γράφουν global δηλαδή; απίθανο μου φαίνεται γιατί μέχρι και η συσκευή έχει αγγλικό μενού γράφει που νομίζω όλα πια έχουν τη global έκδοση και έχουν και ελληνικά μεσα ανεξαρτήτως 800αρας

 

Δεν εχω ιδεα. Οτι μου ειπαν σας ειπα.

 

Αν θελετε παρτε τους τηλεφωνο και ρωτηστε τους γιατι γραφει global. Πιο μπερδεμενα παντως δεν γινεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα. Οτι μου ειπαν σας ειπα.

 

Αν θελετε παρτε τους τηλεφωνο και ρωτηστε τους γιατι γραφει global. Πιο μπερδεμενα παντως δεν γινεται...

 

Όχι εννοούσα που το είδαμε ότι γράφει global, είδε κάποιος το κουτί του κινητού στο κατάστημα; γιατί ουτε στο site τους αναφέρουν κάτι πέρι global οπότε αυτονόητο ότι θα ήταν η απλή έκδοση και ειδικά σε αυτή τη τιμη κι όλας

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοούσα που το είδαμε ότι γράφει global, είδε κάποιος το κουτί του κινητού στο κατάστημα; γιατί ουτε στο site τους αναφέρουν κάτι πέρι global οπότε αυτονόητο ότι θα ήταν η απλή έκδοση και ειδικά σε αυτή τη τιμη κι όλας

 

Αν δεις μερικες σελιδες πισω, πριν λιγες μερες τσιμπησε αυτη τη προσφορα ενα μελος και σε φωτογραφιες που ανεβασε εγραφε global edition και model 2016102

 

Βεβαια παραμενει καλη τιμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα. Εδω ειναι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7157963#post7157963

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7158519#post7158519

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Κάτοχος από χθες του κινητού, για την ώρα με τις καλύτερες εντυπώσεις (κάποια στιγμή θα γράψω πιο αναλυτικά). Έχω κάποιες ερωτήσεις «του αρχάριου στα της Xiaomi» -- και το θέμα είναι ήδη πολύ μεγάλο για να το διαβάσω όλο...

 

α) Πώς ξεκλειδώνει ο bootloader; Πήγα στο σχετικό site http://en.miui.com/unlock/ έκανα την αίτηση αλλά sms δεν μου έχει έρθει. Θα έρθει; Με τη δεύτερη προσπάθεια ήρθε αμέσως το SMS και με λίγη ακόμα προσπάθεια κατέβηκε και το σχετικό εργαλείο.

 

β) Αν με το καλό έρθει το μήνυμα, με το ξεκλείδωμα επηρεάζεται η εγγύηση (ελληνική Infoquest); Θα γίνει διαγραφή του τηλεφώνου; (σε απλό Android γινόταν)

 

γ) Δοκίμασα το PC Suite αλλά μου έλεγε "Update your device" και δεν προχωρούσε. Κάπου διάβασα ότι δεν υπάρχει λύση για αυτό το πρόβλημα, είναι έτσι;

 

δ) Το PC Suite το σκέφτηκα κυρίως για backup της συσκευής. Υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Ευχαριστώ!

Edited by nplatis
Link to comment
Share on other sites

Ούτε από bangood γλιτώνεις σίγουρα, μόνο το vickmall έχει τριγωνική αποστολή εγγυημένα αλλά δεν έχει τη συσκευή. Από ali που παραγγείλαμε τρεις τέσσερις το τελευταίο μήνα είτε με nl είτε με singapore δε πέρασε κανένα τελωνείο αλλά τυχαίο είναι κι αυτό. Απλά επειδή ali πολλά καταστηματα το βγαίζουν σε προσφορά 140€ περίπου ακόμα και με τελωνείο κανά 50ρικο συμφέρει σε σχέση με Ελλάδα.

 

Δεν νομιζω να ψαξει το Αλι ο τελωνειακός για προσφορές. Αν δεν εχει invoice μέσα να λέει $140 μάλλον θα κοιτάξουν πόσο κάνει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ψαξει το Αλι ο τελωνειακός για προσφορές. Αν δεν εχει invoice μέσα να λέει $140 μάλλον θα κοιτάξουν πόσο κάνει Ελλάδα.

 

Όχι συνήθως ως τώρα κοιτάνε τα ξένα καταστήματα και χρεώνουν περίπου στη τιμή τους τις συσκευές ευτυχώς οπότε από 150-200€ τα χρεώνουν οπότε το τελωνείο πάει είτε 48 είτε 60€ πιο φτηνό κανά 50ρικο στη χειρότερη από εδώ δηλαδή. Εγώ συγκεκριμένα συνεννοήθηκα με κατάστημα ναι μεν να μου βάλει μια χαμηλή αξία έξω αλλά μέσα μου έβαλαν αναλυτικό invoice με τα στοιχεία μου και τα στοιχεία του καταστήματος οπότε αν ανοιχτεί να χρεωθεί με βάση τη πραγματική αξία του. Οπότε καλό είναι να το ζητάμε σε ότι παίρνουμε απ' έξω όταν η τιμή είναι ρεαλιστική δε νομίζω να έχει όρεξη να ψάξει ο τελωνιακός θεωρώ

 

Αν δεις μερικες σελιδες πισω, πριν λιγες μερες τσιμπησε αυτη τη προσφορα ενα μελος και σε φωτογραφιες που ανεβασε εγραφε global edition και model 2016102

 

Βεβαια παραμενει καλη τιμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα. Εδω ειναι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7157963#post7157963

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7158519#post7158519

 

Σωστός. Απλά μήπως τελικά έχει και δε το ξέρουν καν στο e-shop? Πολύ παράλογο αλλιώς πως βρέθηκε το global στο κουτί :wacko:

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πρέπει να αρχίσετε να κάνετε ρουτ, να δούμε πια σίγουρα ποιο έχει την Β20 και ποιο όχι. Αντε, με σκοτώνει το σασπένς...
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Απλά μήπως τελικά έχει και δε το ξέρουν καν στο e-shop? Πολύ παράλογο αλλιώς πως βρέθηκε το global στο κουτί :wacko:

 

Πραγματικα ο,τι να ναι η φαση... :wacko: Να σημειωθει και στο my24shop πριν 2-3 βδομαδες που εψαχνα ματαια να το παρω απο σκρουτζ ακριβως το ιδιο μου ειπαν σετηλεφωνικη επικοινωνια. Οτι γραφει global edition στο πλαϊ αλλα δεν εχει 800αρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, πρέπει να αρχίσετε να κάνετε ρουτ, να δούμε πια σίγουρα ποιο έχει την Β20 και ποιο όχι. Αντε, με σκοτώνει το σασπένς...

 

Πραγματικα αν ημουν στη θεση σας οποτε δεν εχω καποια εγγυηση να χασω θα το χα ρουταρει ηδη... χωρια οτι ετσι βαζεις και την εξαιρετικη xtrv.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...