Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά στο συγκριτικό δεν έχουν, δείχνει την 20 μπάντα.αλλά αντί άλλων

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχουν..δες τα ξανα φιλε μου :)

 

Ειδικα στις θηκες και στο τζαμι πηγα να παρω σημερα και δεν καθεται τιποτα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εχουν..δες τα ξανα φιλε μου :)

 

Ειδικα στις θηκες και στο τζαμι πηγα να παρω σημερα και δεν καθεται τιποτα.

f09effd71f73d87b8bb481dbaeb1a0ca.jpg

τώρα να πω ότι το είδα αλλά δεν το βλέπω!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχουν..δες τα ξανα φιλε μου :)

 

Ειδικα στις θηκες και στο τζαμι πηγα να παρω σημερα και δεν καθεται τιποτα.

 

Θηκες και τζαμι με βαση ενα προηγουμενο μηνυμα θα φερει η infoquest.

Link to comment
Share on other sites

f09effd71f73d87b8bb481dbaeb1a0ca.jpg

τώρα να πω ότι το είδα αλλά δεν το βλέπω!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλλον εισαι κουρασμενος οκ δεν πειραζει κοιτα

 

 

151 x 76 x 8.5 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in) 151 x 76 x 8.5 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in) 151 x 76 x 8.4 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in)

Weight 165 g (5.82 oz) 165 g (5.82 oz) 175 g (6.17 oz)

 

και φυσικα στην μπαταρια..αυτο με τον 625 βγαζει παρα παρα παρα πολλες ωρες παραπανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θηκες και τζαμι με βαση ενα προηγουμενο μηνυμα θα φερει η infoquest.

 

ασε ολο ετσι λενε ακομα φερνουν ! Θα τους προλαβει το στουκι.τζι.αρ.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εισαι κουρασμενος οκ δεν πειραζει κοιτα

 

 

151 x 76 x 8.5 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in) 151 x 76 x 8.5 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in) 151 x 76 x 8.4 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in)

Weight 165 g (5.82 oz) 165 g (5.82 oz) 175 g (6.17 oz)

 

και φυσικα στην μπαταρια..αυτο με τον 625 βγαζει παρα παρα παρα πολλες ωρες παραπανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ασε ολο ετσι λενε ακομα φερνουν ! Θα τους προλαβει το στουκι.τζι.αρ.

 

Στο Rn3 pro ειχαν πει οτι δεν θα φερουν. Οποτε παιζει να φερουν οντως.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εισαι κουρασμενος οκ δεν πειραζει κοιτα

 

 

151 x 76 x 8.5 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in) 151 x 76 x 8.5 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in) 151 x 76 x 8.4 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in)

Weight 165 g (5.82 oz) 165 g (5.82 oz) 175 g (6.17 oz)

 

και φυσικα στην μπαταρια..αυτο με τον 625 βγαζει παρα παρα παρα πολλες ωρες παραπανω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ασε ολο ετσι λενε ακομα φερνουν ! Θα τους προλαβει το στουκι.τζι.αρ.

βρε για την μπάντα λέω τόση ώρα! τι μού γράφεις διαστάσεις!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρε για την μπάντα λέω τόση ώρα! τι μού γράφεις διαστάσεις!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μπαντα ειπαμε ρε συ την εχει το 4Χ ...Β20 wind .

Αυτη ειναι και η πιο σημαντικη διαφορα ( γιαυτο πουλησα το μικρο και πηρα το θηριο):lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Rn3 pro ειχαν πει οτι δεν θα φερουν. Οποτε παιζει να φερουν οντως.

 

μακαρι..παντως το στουκι την επομενη εβδομαδα θα εχει κανονικα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω για την γυναίκα μου,πώς είστε σίγουροι ότι έχει την band 20 το Χ? διότι εδώ παίζει μόνο αυτή σε 4g

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιό έχει την β20?? Το 4χ η με τον Snapdragon???

το X δεν είναι καί με Snapdragon?

μπερδεύτηκα τελείως τώρα

α ρε xiaomi....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

σάν να έχεις δίκιο..ελπίζω...

με αυτό είμαστε οκ

http://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129991.html

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, άλλο το ένα, άλλο το άλλο.το 4χ δεν έχει β20.μονο αυτό με τον sdragon.

 

Snapdragon εχει και το 4X. Ρε παιδια εδω και 20 σελιδες λεμε τα ιδια πραγματα.

 

Παμε μια τελευταια φορα. Υπαρχει το note 4 με mtk που ηταν και το πρωτο που κυκλοφορησε. Αργοτερα βγηκε το 4X με snapdragon και μετα το note 4 global που ειναι ιδιο με το 4X αλλα με 800αρα μπαντα. Αλλα απο οτι φαινεται στην Ελλαδα η Infoquest το note 4 global το λεει 4X και ας εχει 800αρα μπαντα για να το ξεχωρισει απο το πρωτο με τον mtk.

 

Στη τελικη αν εχετε αμφιβολια απλα κοιτατε τι επεξεργαστη εχει και τι μπαντες γραφει στο LTE. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το έφερε και ο Κωτσόβολος σε στοκ και με δωρεάν μεταφορικά.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/172040-xiaomi-note-4x-32gb-dual-sim-gold

Link to comment
Share on other sites

Snapdragon εχει και το 4X. Ρε παιδια εδω και 20 σελιδες λεμε τα ιδια πραγματα. Παμε μια τελευταια φορα. Υπαρχει το note 4 με mtk που ηταν και το πρωτο που κυκλοφορησε. Αργοτερα βγηκε το 4X με snapdragon και μετα το note 4 global που ειναι ιδιο με το 4X αλλα με 800αρα μπαντα. Αλλα απο οτι φαινεται στην Ελλαδα η Infoquest το note 4 global το λεει 4X και ας εχει 800αρα μπαντα για να το ξεχωρισει απο το πρωτο με τον mtk.

 

Στη τελικη αν εχετε αμφιβολια απλα κοιτατε τι επεξεργαστη εχει και τι μπαντες γραφει στο LTE. ;)

 

Εμένα μου κάνει εντύπωση οτι σε κανένα ελληνικό κατάστημα δεν αναφέρουν ξεκάθαρα οτι το 4Χ που διαθέτουν έχει την Β20 η έστω να έχουν την επισήμανση οτι πρόκειται για την global έκδοση.

Επίσης για την υποστήριξη της συγκεκριμένης συχνότητας δεν γίνεται αναφορά ούτε στην σελίδα του επίσημου εισαγωγέα.

Σε αντίθεση τα κινέζικα καταστήματα έχουν τον 4Χ με snapdragon αλλα και το 4Χ με snapdragon και υποστήριξη της Β20 που το ονομάζουν global edition.

Αν δεν αναφέρει ξεκάθαρα στην συσκευασία οτι πρόκειται για την global edition η στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου οτι έχει και την Β20 δεν μπορώ να αρκεστώ στις απλές διαβεβαιώσεις ενός πωλητή οτι πρόκειται γι αυτό το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Απο 27 θα υπάρχει και το γκρι διαθέσιμο.

Μου είπαν από κατάστημα welcome πως σύντομα θα φέρουν μεγάλη γκαμα προϊόντων της xiaomi θήκες, power banks, smartwatches κτλ. Το mi band2 αν θυμόταν καλά θα έρθει στα 39€ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει εντύπωση οτι σε κανένα ελληνικό κατάστημα δεν αναφέρουν ξεκάθαρα οτι το 4Χ που διαθέτουν έχει την Β20 η έστω να έχουν την επισήμανση οτι πρόκειται για την global έκδοση.

Επίσης για την υποστήριξη της συγκεκριμένης συχνότητας δεν γίνεται αναφορά ούτε στην σελίδα του επίσημου εισαγωγέα.

Σε αντίθεση τα κινέζικα καταστήματα έχουν τον 4Χ με snapdragon αλλα και το 4Χ με snapdragon και υποστήριξη της Β20 που το ονομάζουν global edition.

Αν δεν αναφέρει ξεκάθαρα στην συσκευασία οτι πρόκειται για την global edition η στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου οτι έχει και την Β20 δεν μπορώ να αρκεστώ στις απλές διαβεβαιώσεις ενός πωλητή οτι πρόκειται γι αυτό το μοντέλο.

 

Απο οτι λενε τα παιδια που το πηραν, ισχυει η κανονικη ονομασια. Δηλαδη στο κουτι γραφει Note 4 Global και ας το βαπτιζαν 4X. Οποτε δεν θα χεις θεμα να τα ξεχωρισεις. Αυτο με τις μπαντες το ειπα για οσους θελουν να το παραγγειλουν ιντερνετικα απο εξω.

 

Οσον αφορα τα ελληνικα καταστηματα, τα περισσοτερα σκρουτζομαγαζα δεν γραφουν γιατι πολυ απλα δεν εχουν το global. Μονο κανα 2 ειχαν το global και αυτα το γραφαν με πλατια γραμματα στο τιτλο. Παρολα αυτα καποια σκρουτζομαγαζα γραφαν και μπαντες.

 

Τις μπαντες γενικα δεν θα τις δεις να τις γραφουν οι αντιπροσωποι ευκολα. Μπαντες εχω δει να γραφουν μονο μικρα καταστηματα και οχι για ολα (οπως φανηκε και με το 4X).

Link to comment
Share on other sites

Το δέμα ξεκίνησε από Τεργέστη τη Τετάρτη μεσημέρι, πέρασε από Βενετία Τετάρτη βράδυ. Σήμερα Πέμπτη τα ξημερώματα πέρασε από Λειψία (Γερμανία) και το πρωί έφτασε στην Αθήνα. Το βράδυ κατά τις 8 έγραψε ότι προωθήθηκε προς τον σταθμό παράδοσης. Άρα αν έμενα Αθήνα αύριο Παρασκευή θα μου ερχόταν. Υπάρχει μία περίπτωση αν προλάβει το πρωινό πλοίο να το έχουν στο πρακτορείο στη Σύρο. Επειδή δεν έχει DHL στη Σύρο, αναγκαστικά θα το αναλάβει ACS ή Speedex ή Γενική. Αν είναι Speedex και προλάβει το πρωινό πλοίο, αύριο θα μου το φέρουν στο χωριό γιατί είμαστε και συγχωριανοί.

Τελικά έφτασε με Speedex σήμερα τη Παρασκευή στη Σύρο!!! Μέχρι το απόγευμα θα το έχω στα χέρια μου!!!

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγείλει το "Xiaomi Redmi Note 4 Prime 3GB RAM 32GB ROM MTK Helio X20 Deca Core" . Είμαι στο σωστό thread ? Καλή συνέχεια και ευχαριστω προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...

 

Σκέφτομαι λόγω προβλημάτων με το υπάρχον κινητό (JIAYU S3) να μεταβώ στην οικογένεια της Xiaomi...

Οπότε η ερώτηση είναι redmi note 4 (3gb/32gb) με Χ20 ή με snapdragon 625? Παρατήρησα κάνοντας σύγκριση ότι:

1) ότι ενώ το ένα κινητό ως deca core και έχει υψηλότερες επιδόσεις δεν υποστηρζει την Β20:800MHZ στο 4G εν αντιθέσει με τον sd 625. Αυτό σημαίνει προβλήματα κυρίως στην επαρχία όσον αφορά στο 4g...λόγω δουλειάς γνωρίζω ότι προτιμάται η συγκεκριμένη μπάντα...κυρίως απο WIND της οποίας είμαι πελάτης...

2) το κινητό με sd 625 έχει global multilanguage rom όπου αν έχω καταλάβει καλά εκτός του ότι υποστηρίζει Ελληνικά και έχει προεγκατεστημένο και το PlayStore και υποστηρίζει ΟΤΑ update, σωστά?

Οπότε αν κάνω κάπου λάθος στις παρατηρήσεις μου παρακαλώ διαφωτίστε με...πάντως μάλλον για sd με κόβω.

Και κάτι τελευταίο...σκέφτομαι να αγοράσω από ali...από ότι είδα δεν έρχονται ρουταρισμένες οι συσκευές...ισχύει?Και εάν ναι η διαδικασία για ρουταρισμα είναι η κλασική μέσω twrp recovery του SuperSU ή ακολουθείται κάποια άλλη?Μήπως από άλλο e-shop έρχεται rooted?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγείλει το "Xiaomi Redmi Note 4 Prime 3GB RAM 32GB ROM MTK Helio X20 Deca Core" . Είμαι στο σωστό thread ? Καλή συνέχεια και ευχαριστω προκαταβολικά

 

Όχι .

Εδώ είναι για το Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition με τον Snapdragon 625

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=443565 για Xiaomi Redmi Note 4 Pro/Prime

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...

 

Σκέφτομαι λόγω προβλημάτων με το υπάρχον κινητό (JIAYU S3) να μεταβώ στην οικογένεια της Xiaomi...

Οπότε η ερώτηση είναι redmi note 4 (3gb/32gb) με Χ20 ή με snapdragon 625? Παρατήρησα κάνοντας σύγκριση ότι:

1) ότι ενώ το ένα κινητό ως deca core και έχει υψηλότερες επιδόσεις δεν υποστηρζει την Β20:800MHZ στο 4G εν αντιθέσει με τον sd 625. Αυτό σημαίνει προβλήματα κυρίως στην επαρχία όσον αφορά στο 4g...λόγω δουλειάς γνωρίζω ότι προτιμάται η συγκεκριμένη μπάντα...κυρίως απο WIND της οποίας είμαι πελάτης...

2) το κινητό με sd 625 έχει global multilanguage rom όπου αν έχω καταλάβει καλά εκτός του ότι υποστηρίζει Ελληνικά και έχει προεγκατεστημένο και το PlayStore και υποστηρίζει ΟΤΑ update, σωστά?

Οπότε αν κάνω κάπου λάθος στις παρατηρήσεις μου παρακαλώ διαφωτίστε με...πάντως μάλλον για sd με κόβω.

Και κάτι τελευταίο...σκέφτομαι να αγοράσω από ali...από ότι είδα δεν έρχονται ρουταρισμένες οι συσκευές...ισχύει?Και εάν ναι η διαδικασία για ρουταρισμα είναι η κλασική μέσω twrp recovery του SuperSU ή ακολουθείται κάποια άλλη?Μήπως από άλλο e-shop έρχεται rooted?

 

Και το lg g5 εχει τον 821 που ειναι quad core... αλλα τι σημαινει; Οτι ειναι κατωτερο; Μη μετρας αριθμο πυρηνων για αποδοση.

 

Οσον αφορα τους 2 επεξεργαστες, αν και στα χαρτια ο x20 ειναι οντως γρηγοροτερος απο τον 625, σε συγκριτικα τεστ του note 4 με 4x δεν φαινεται να χουν διαφορες.

 

Οσον αφορα οσα ρωτησεις... ναι σε ολα ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι .

Εδώ είναι για το Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition με τον Snapdragon 625

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=443565 για Xiaomi Redmi Note 4 Pro/Prime

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν είναι ούτε αυτό.....Το δικό μου εχει 5,5 οθονη και 10 πυρηνο Χ20 chipset. Στην επισημη ιστοσελίδα το δικό μου η Xiaomi το αναφερει Redmi Note 4 ΜΤΚ , βγαινει με Global ή αγγλοκινεζικη. Νομίζω οτι δεν πρεπει να υπαρχει νημα για το δικό μου, καθε άλλη βοήθεια δεκτή

Edited by koraki3gr
Link to comment
Share on other sites

η διαδικασία για ρουταρισμα είναι η κλασική μέσω twrp recovery του SuperSU ή ακολουθείται κάποια άλλη?Μήπως από άλλο e-shop έρχεται rooted?

 

Αυτό με την διαδικασία root και τις εκδόσεις TWRP recovery και SuperSu για το συγκεκριμένο τηλέφωνο θα ήθελα να να το μάθω και εγώ καθώς αν βάλεις λάθος έκδοση TWRP ίσως να προκαλέσεις ανεπανόρθωτη βλάβη στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...