Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

από ότι μου είπαν απ τα κεντρικά μαύρο δεν θα έρθει επίσημα οπότε αναγκαστικά για εμάς που το θέλαμε μαύρο πάμε honorbuy eu

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και εγώ χτες από welcome stores αφού με διαβεβαίωσαν ότι υποστηρίζει Β20, έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις

οπότε σας γράφω με βάση αυτό που παρέλαβα και πείτε μου τη γνώμη σας.

1.Στα welcome stores έλεγε 4Χ ενώ στο κουτί το κινητό έχει με κόκκινα γράμματα Global Version.

2. Ο αριθμός μοντέλου στο κουτί γράφει 2017.02 ενώ στο αυτοκόλλητο πίσω από το κινητό γράφει 2016102. (wtf?)

3. Στη συσκευασία περιέχεται βιβλιαράκι στα ελληνικά που αναφέρει "Τεχνική υποστήριξη από infoquest" με κάποιες γενικές οδηγίες.

4.Βάρος δεν μπορώ να σας πώ ακόμα.

5. Πως ελέγχουμε για Β20?

 

ΥΓ. Το χρυσό το φοβόμουν, τελικά είναι πολύ ωραίο...!

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και εγώ χτες από welcome stores αφού με διαβεβαίωσαν ότι υποστηρίζει Β20, έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις

οπότε σας γράφω με βάση αυτό που παρέλαβα και πείτε μου τη γνώμη σας.

1.Στα welcome stores έλεγε 4Χ ενώ στο κουτί το κινητό έχει με κόκκινα γράμματα Global Version.

2. Ο αριθμός μοντέλου στο κουτί γράφει 2017.02 ενώ στο αυτοκόλλητο πίσω από το κινητό γράφει 2016102. (wtf?)

3. Στη συσκευασία περιέχεται βιβλιαράκι στα ελληνικά που αναφέρει "Τεχνική υποστήριξη από infoquest" με κάποιες γενικές οδηγίες.

4.Βάρος δεν μπορώ να σας πώ ακόμα.

5. Πως ελέγχουμε για Β20?

 

ΥΓ. Το χρυσό το φοβόμουν, τελικά είναι πολύ ωραίο...!

Όλα όπως πρέπει είναι!

Για το χρυσό, τα λεγα ότι είναι πολύ ωραίο τελικά

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και εγώ χτες από welcome stores αφού με διαβεβαίωσαν ότι υποστηρίζει Β20, έχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις

οπότε σας γράφω με βάση αυτό που παρέλαβα και πείτε μου τη γνώμη σας.

1.Στα welcome stores έλεγε 4Χ ενώ στο κουτί το κινητό έχει με κόκκινα γράμματα Global Version.

2. Ο αριθμός μοντέλου στο κουτί γράφει 2017.02 ενώ στο αυτοκόλλητο πίσω από το κινητό γράφει 2016102. (wtf?)

3. Στη συσκευασία περιέχεται βιβλιαράκι στα ελληνικά που αναφέρει "Τεχνική υποστήριξη από infoquest" με κάποιες γενικές οδηγίες.

4.Βάρος δεν μπορώ να σας πώ ακόμα.

5. Πως ελέγχουμε για Β20?

 

ΥΓ. Το χρυσό το φοβόμουν, τελικά είναι πολύ ωραίο...!

 

Νομίζω πρέπει να κανεις root και μετα να εγκαταστησεις μια εφαρμογη. Κάτι πήρε το μάτι μου πριν 3-4 σελίδες.

Αν ξέρει κάποιος άλλον τρόπο ας μας δώσει τα φώτα του!

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα από Honorbuy ένα χρυσό για τη γυναίκα μου (σύμφωνα με το tracking number βρίσκεται ήδη στην Αθήνα και αναμένω παράδοση Δευτέρα απόγευμα στη Σύρο) κι έχω κάνει προπαραγγελία για μένα και την αδερφή μου 2 γκρι. Το χρυσό το πρόλαβα με τη παλιά τιμή των 182 € της συσκευής. Τα γκρι θα αποσταλούν στις 5 Απριλίου.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα από Honorbuy ένα χρυσό για τη γυναίκα μου (σύμφωνα με το tracking number βρίσκεται ήδη στην Αθήνα και αναμένω παράδοση Δευτέρα απόγευμα στη Σύρο) κι έχω κάνει προπαραγγελία για μένα και την αδερφή μου 2 γκρι. Το χρυσό το πρόλαβα με τη παλιά τιμή των 182 € της συσκευής. Τα γκρι θα αποσταλούν στις 5 Απριλίου.

 

Αρα αθηνα απο την ευρωπαικη τους αποθηκη ποσες μερες κανει?

Link to comment
Share on other sites

μπερδεμα η κατασταση...

 

ΤΟ πηρα απο welcome stores, το εχουν ονομασει 4Χ γιατι εχει την Β20, το καπακι μοιαζει πλαστικο πισω αλλα ποιος νοιαζεται ;

Εχει καποιες εξωτερικες διαφορες με το note 4 ; πηγα να παρω θηκη και δεν κανει ουτε ΤζΑΜΙ βρηκα.

 

Ας γραψει καποιος που ειχε το note 4 το απλο και πηρε το note 4 with B20 να ξερουμε τι να ζηταμε μην ψαχνουμε αδικα θηκες και τζαμι

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το χετε παρει καποια παιδια, μηπως μπορειτε να δοκιμασετε τα παρακατω ωστε να ξερουμε τι να περιμενουμε με τη καμερα

 

1) Τραβηχτε βιντεο σε χαμηλο φωτισμο και δειτε αν ριχνει καρε. Αν μαλιστα δεν βαριεστε, βαλτε το vlc απο play store και μεσα σε αυτο δειτε στις ιδιοτητες του αρχειου ποσα fps γραφει.

2) Σε χαμηλο φωτισμο τραβηχτε μια φωτο στο auto και μια στο manual οπου εχετε βαλει μικρο iso (να την βγαζει σκοτεινη). Στις ιδιοτητες των φωτογραφιων τι shutter speed γραφει στη καθε μια;

3) Αν τραβηξετε φωτογραφια σε χαμηλο φωτισμο με HDR βελτιωνει καθολου σε λεπτομερια,θορυβο ή φωτεινοτητα; Επισης ποσο ευκολο ειναι να βγαλεις με ή χωρις HDR χωρις να βγει θολη/κουνημμενη;

4) Δοκιμαστε αν δουλευουν εφαρμογες οπως bacon camera, manual camera κλπ. Σε αυτες δειτε αν επιτρεπει να ριξεις το shutter speed. Αν ναι ποσο;

 

Ο καθενας απανταει οτι εχει κουραγιο να τεσταρει και εχει ευχαριστηση. Αν μαλιστα ειχε καποιος το rn4 mtk ας μας πει αν βλεπει διαφορες. Σορρυ για τη ζαλουρα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν οι φίλοι που έχουν παραλάβει συσκευές να τρέξουν την εφαρμογή CPU Z και να μας βάλουν την εικόνα εδώ για να καταλήξουμε που πουλάνε και ποιά συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν οι φίλοι που έχουν παραλάβει συσκευές να τρέξουν την εφαρμογή CPU Z και να μας βάλουν την εικόνα εδώ για να καταλήξουμε που πουλάνε και ποιά συσκευή.

 

δεν χρειαζεται...το note 4 το απλο φοραει 10 cores ΜΤΚ ...το note 4x φοραει τον SD 625, αυτον που φοραει το redmi 4 pro δηλαδη..

Η μοναδικη διαφορα που ειδα απο το μικρο σε αυτο ειναι η Β20 , εχω παντου φορ τζι!

Α και η μπαταρια...στο 5αρι εβγαζα 8 ωρες οθονη με φορ τζι

σε αυτο το κοβω για 5-6 ωρες οχι παραπανω! (πρωτη φορτιση χτες ομως,ισως δυναμωσει λιγο)

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται...το note 4 το απλο φοραει 10 cores ΜΤΚ ...το note 4x φοραει τον SD 625, αυτον που φοραει το redmi 4 pro δηλαδη..

Η μοναδικη διαφορα που ειδα απο το μικρο σε αυτο ειναι η Β20 , εχω παντου φορ τζι!

Α και η μπαταρια...στο 5αρι εβγαζα 8 ωρες οθονη με φορ τζι

σε αυτο το κοβω για 5-6 ωρες οχι παραπανω! (πρωτη φορτιση χτες ομως,ισως δυναμωσει λιγο)

 

ποιο εννοεις 5αρι?5-6 ωρες το redmi 4 global???αυτο που λενε οτι εχει μπαταρια τερας???

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες οθόνη με 4g δεν το λες και λίγο. Άλλα ούτε με WiFi δεν πιάνουν τόσο.

πλάκα μας γράφουν αυτοί που το πήραν εδώ μέσα και λένε 10 με 12 ώρες οθόνη;; τότε τις ώρες αυτές τις πιάνουν πως;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ηρεμια παιδια...5αρι ειναι το redmi 4 PRO μου εβγαζε πιο πολλες ωρες οθονης

 

το μεγαλο βγαζει γυρω στις 5-6-7 ωρες με φορ τζι

στην δικη μου χρηση, με wifi δεν ξερω ποσο βγαζει δεν καθομαι σπιτι τοσες ωρες..

αυτες οι μετρησεις ειναι για τεμπελιδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιο εννοεις 5αρι?5-6 ωρες το redmi 4 global???αυτο που λενε οτι εχει μπαταρια τερας???

 

σιγα μην ειναι κ κτηνος ρε συ ! Εχει 3-4 φορες καλητερη μπαταρια απο το p9 lite ...αυτο τα λεει ολα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

6 ώρες οθόνη με 4g δεν το λες και λίγο. Άλλα ούτε με WiFi δεν πιάνουν τόσο.

 

Συμφωνω...αλλοι ουτε στο ονειρο ! χαχα! Αυτη τη στιγμη...ειμαι με 25% ( με μια φορτιση την πρωτη ειναι καινουριο)

εχω μιλησει 3,5 ωρες στο κινητο και εχω 5 ωρες οθονη και παει κ αλλο σιγουρα!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειχες μονο 4g και καθολου wifi ειναι εντυπωσιακο sot σε συνδιασμο με τις 3,5 ωρες ομιλιας.

 

Αν ειχες τη μιση ομιλια και τις μισες ωρες σε wifi μετα απο κανα 2 φορτισεις θα βγαζε τα sot που λενε και τα αλλα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειχες μονο 4g και καθολου wifi ειναι εντυπωσιακο sot σε συνδιασμο με τις 3,5 ωρες ομιλιας.

 

Αν ειχες τη μιση ομιλια και τις μισες ωρες σε wifi μετα απο κανα 2 φορτισεις θα βγαζε τα sot που λενε και τα αλλα παιδια.

 

wifi εχω 1 ωρα τωρα που γυρισα σπιτι...βαλε και καμια 10 email που κανουν συγχρονισμο συνεχεια ;

Βαλε facebook,messenger,instagram και αλλες 150+ εφαρμογες ;

 

Το P9 lite εσβηνε στις 2 το μεσημερι κ αυτο θα πιασει 12 το βραδυ ανετα...θα το βαλω να φορτιση και αυριο παλι ανετα την ημερα χωρις ζορι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

wifi εχω 1 ωρα τωρα που γυρισα σπιτι...βαλε και καμια 10 email που κανουν συγχρονισμο συνεχεια ;

Βαλε facebook,messenger,instagram και αλλες 150+ εφαρμογες ;

 

Το P9 lite εσβηνε στις 2 το μεσημερι κ αυτο θα πιασει 12 το βραδυ ανετα...θα το βαλω να φορτιση και αυριο παλι ανετα την ημερα χωρις ζορι.

 

Το περιμενα οτι το χες καπως ετσι οταν ειπες οτι σου βγαζει 3-4 φορες το p9 lite (που εχει συμπαθητικη μπαταρια). Τερατακι ειναι :)

 

Αλλα μαζεψου λιγο γιατι ειμαι με ενα nexus 5x αυτη τη στιγμη και με συγχιζεις ασχημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το περιμενα οτι το χες καπως ετσι οταν ειπες οτι σου βγαζει 3-4 φορες το p9 lite (που εχει συμπαθητικη μπαταρια). Τερατακι ειναι :)

 

Αλλα μαζεψου λιγο γιατι ειμαι με ενα nexus 5x αυτη τη στιγμη και με συγχιζεις ασχημα :lol:

 

ΧΑΧΑ ρε φιλε εχω αλλαξει πολλα κινητα...εχω δωσει πανω απο 10 χιλιαρικα και με 250 ευρω βρηκα την υγεια μου .

nexus 5x δεν πηρα...μικρη μπαταρια ετσι ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑ ρε φιλε εχω αλλαξει πολλα κινητα...εχω δωσει πανω απο 10 χιλιαρικα και με 250 ευρω βρηκα την υγεια μου .

nexus 5x δεν πηρα...μικρη μπαταρια ετσι ;

 

Αλλαζω και γω συχνα συσκευες αλλα αυτο το πηρα προσωρινα μιας και η καβατζα κινητο που ειχα δοθηκε σε συγγενη. Επειδη περασε για κανα 2 μερες το p9 lite απο τα χερια μου, φαντασου την αυτονομια του 15% μικροτερη. Το χω καμια βδομαδα τωρα και δεν την παλευω :lol: Αν και οφειλω να ομολογησω οτι ειναι απο τις καλυτερες καμερες που χω δει (και εχω πιασει πολλα κινητα). Καλο κινητο αλλα οχι για μενα. Το πιθανοτερο ειναι να παει ανταλλαγη με 4x ή πωληση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αρα αθηνα απο την ευρωπαικη τους αποθηκη ποσες μερες κανει?

 

Το δέμα ξεκίνησε από Τεργέστη τη Τετάρτη μεσημέρι, πέρασε από Βενετία Τετάρτη βράδυ. Σήμερα Πέμπτη τα ξημερώματα πέρασε από Λειψία (Γερμανία) και το πρωί έφτασε στην Αθήνα. Το βράδυ κατά τις 8 έγραψε ότι προωθήθηκε προς τον σταθμό παράδοσης. Άρα αν έμενα Αθήνα αύριο Παρασκευή θα μου ερχόταν. Υπάρχει μία περίπτωση αν προλάβει το πρωινό πλοίο να το έχουν στο πρακτορείο στη Σύρο. Επειδή δεν έχει DHL στη Σύρο, αναγκαστικά θα το αναλάβει ACS ή Speedex ή Γενική. Αν είναι Speedex και προλάβει το πρωινό πλοίο, αύριο θα μου το φέρουν στο χωριό γιατί είμαστε και συγχωριανοί.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το δέμα ξεκίνησε από Τεργέστη τη Τετάρτη μεσημέρι, πέρασε από Βενετία Τετάρτη βράδυ. Σήμερα Πέμπτη τα ξημερώματα πέρασε από Λειψία (Γερμανία) και το πρωί έφτασε στην Αθήνα. Το βράδυ κατά τις 8 έγραψε ότι προωθήθηκε προς τον σταθμό παράδοσης. Άρα αν έμενα Αθήνα αύριο Παρασκευή θα μου ερχόταν. Υπάρχει μία περίπτωση αν προλάβει το πρωινό πλοίο να το έχουν στο πρακτορείο στη Σύρο. Επειδή δεν έχει DHL στη Σύρο, αναγκαστικά θα το αναλάβει ACS ή Speedex ή Γενική. Αν είναι Speedex και προλάβει το πρωινό πλοίο, αύριο θα μου το φέρουν στο χωριό γιατί είμαστε και συγχωριανοί.

 

ελα ρε!πολυ γρηγορα!μπραβο!οποτε επειδη ελλαδα δεν βλεπω να ερχεται το μαυρο ποια μερα ειναι η καλυτερη να κανω την παραγγελια απο honorbuy eu?αυριο πρωι η δευτερα?αθηνα μενω.μαλλον δευτερα για να το εχω εντος της ιδιας εβδομαδας?

Link to comment
Share on other sites

Αύριο για να το έχεις Τρίτη. Αν παραγγείλεις Δευτέρα θα το έχεις κατά την Πέμπτη.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζω και γω συχνα συσκευες αλλα αυτο το πηρα προσωρινα μιας και η καβατζα κινητο που ειχα δοθηκε σε συγγενη. Επειδη περασε για κανα 2 μερες το p9 lite απο τα χερια μου, φαντασου την αυτονομια του 15% μικροτερη. Το χω καμια βδομαδα τωρα και δεν την παλευω :lol: Αν και οφειλω να ομολογησω οτι ειναι απο τις καλυτερες καμερες που χω δει (και εχω πιασει πολλα κινητα). Καλο κινητο αλλα οχι για μενα. Το πιθανοτερο ειναι να παει ανταλλαγη με 4x ή πωληση.

 

και καλα θα κανεις φιλε μου...ανταλλαξε το αμεσα!!!!:):)

 

 

εδω οι Διαφορες μεταξυ των μοντελων...

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8580&idPhone2=8531&idPhone3=8291

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

και καλα θα κανεις φιλε μου...ανταλλαξε το αμεσα!!!!:):)

 

 

εδω οι Διαφορες μεταξυ των μοντελων...

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8580&idPhone2=8531&idPhone3=8291

καλά στο συγκριτικό δεν έχουν, δείχνει την 20 μπάντα.αλλά αντί άλλων

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...