Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε φίλε μου το ξέρω, έκανα το update. Αλλο ειπα εγω, οτι τα συνεχόμενα updates είναι λίγο σπαστικα. Καλύτερα 2 μεγαλα updaτes το χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε μου το ξέρω, έκανα το update. Αλλο ειπα εγω, οτι τα συνεχόμενα updates είναι λίγο σπαστικα. Καλύτερα 2 μεγαλα updaτes το χρόνο.

stable είπες έχεις; αυτή κάνει 2 το χρόνο. συνεχόμενες κάνει η beta.

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την τελευταία beta (miui 10) επιτέλους με κλειδωμένο το κινητό μπορείς να αλλάξεις την ένταση του ήχου, προφίλ κλπ!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως κανει 2 ρε παιδιά θα με τρελανετε; Το εχω απο τον περασμενο Νοεμβρη και ημουν με 9.2.1.0. Αλλα 2 εγιναν μέχρι το 9.6.1.0;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, πέρασαν αρκετά

Ειδικά το τελευταίο 3μηνο πρέπει να πήρε 3 ή 4

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

stable είπες έχεις; αυτή κάνει 2 το χρόνο. συνεχόμενες κάνει η beta.

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την τελευταία beta (miui 10) επιτέλους με κλειδωμένο το κινητό μπορείς να αλλάξεις την ένταση του ήχου, προφίλ κλπ!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ναι καλα απο περσι τον ιουνιο εχει κανει 6 τουλαχιστον η μανουλα η σταθερη οποτε εισαι ανακριβης εσυ κατσε με τους πειραματομαλακες που βγαζουν καθε βδομαδα οτι ναναι. :X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει dev? Ότι να 'ναι πάντως δεν την λες. Έχω από το 2014 με κινητά Xiaomi και με εξαίρεση κάποια μικρά διαστήματα stable τα υπόλοιπα είμαι με dev. Δεν χρειάστηκε ποτέ να αλλάξω σε καμιά dev, ως αποτέλεσμα κάποιας αναβάθμισης που να κατέστησε μη χρηστικό το κινητό.

Στα της Miui 10. Όλα καλά μέχρι στιγμής και γενικά η όλη αίσθηση της και το ui της μου έχουν αφήσει άριστες εντυπώσεις. Το μόνο μείον που έχω βρει είναι ότι έχει ένα θέμα με το ελληνικό αλφάβητο, εμφανίζει σαν αραιωμένα ας πούμε σε κάποιες εφαρμογές τα ελληνικά γράμματα. Έχω ήδη στείλει feedback, φαντάζομαι θα λυθεί σύντομα.

Ναι καλα απο περσι τον ιουνιο εχει κανει 6 τουλαχιστον η μανουλα η σταθερη οποτε εισαι ανακριβης εσυ κατσε με τους πειραματομαλακες που βγαζουν καθε βδομαδα οτι ναναι. :X

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Για πες κάποιο παράδειγμα, στο θέμα με το ελληνικό αλφάβητο.

Δε προσεξα κατι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία σταθερή, στα αρχεία κλήσεων μου βγάζει με αγγλικά το πότε κάλεσα κάποιον. Πχ 1 hour ago...

Το έχει και κάποιος άλλος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο στο ελληνικό αλφάβητο το πρόβλημα αλλά και στο ρώσικο και σε άλλες γλώσσες και είναι από την αρχή που ξεκίνησε η miu10. Απ όσο γνωρίζω το ξέρουν το πρόβλημα και δουλεύουν πάνω σε αυτό.

34dbe5b61d2d0d0511b3ac529926293b.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο στο ελληνικό αλφάβητο το πρόβλημα αλλά και στο ρώσικο και σε άλλες γλώσσες και είναι από την αρχή που ξεκίνησε η miu10. Απ όσο γνωρίζω το ξέρουν το πρόβλημα και δουλεύουν πάνω σε αυτό.

34dbe5b61d2d0d0511b3ac529926293b.jpg

 

Έτσι έκαναν τα toggles στο 10;.........

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο στο ελληνικό αλφάβητο το πρόβλημα αλλά και στο ρώσικο και σε άλλες γλώσσες και είναι από την αρχή που ξεκίνησε η miu10. Απ όσο γνωρίζω το ξέρουν το πρόβλημα και δουλεύουν πάνω σε αυτό.

34dbe5b61d2d0d0511b3ac529926293b.jpg

Έτσι βγαίνει και σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

εμένα με τίποτα δεν ξεκλειδώνει με fingerprint. τα έχω ξανά περάσει 10 φορές. απλά ανάβει την οθόνη κλειδωμένη! θέλει το πιν μετά. έλεος. το έκανε και με την miui 9 και τωρα με την πρώτη beta miui 10

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εκανες την σωστή επιλογή στις ρυθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι εκανες την σωστή επιλογή στις ρυθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

βρήκα μάλλον τί φταίει. ο nova launcher. όταν είναι αυτός στην αρχική οθόνη χωρίς άλλη ανοιχτή εφαρμογή μπροστά και μέσω των δικών του gestures κλειδώσω την οθόνη (lock screen έχω δώσει στο gesture) ΔΕΝ ξεκλειδώνει με fingerprint. απλά ανοίγει την οθόνη. εάν όμως έχω ανοιχτή οποιαδήποτε εφαρμογή και από το κουμπί του κινητού σβήσω την οθόνη τότε ξεκλειδώνει την οθόνη το fingerprint! γιατί γίνεται αυτό; ήρθε η ώρα για άλλον launcher?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βρήκα μάλλον τί φταίει. ο nova launcher. όταν είναι αυτός στην αρχική οθόνη χωρίς άλλη ανοιχτή εφαρμογή μπροστά και μέσω των δικών του gestures κλειδώσω την οθόνη (lock screen έχω δώσει στο gesture) ΔΕΝ ξεκλειδώνει με fingerprint. απλά ανοίγει την οθόνη. εάν όμως έχω ανοιχτή οποιαδήποτε εφαρμογή και από το κουμπί του κινητού σβήσω την οθόνη τότε ξεκλειδώνει την οθόνη το fingerprint! γιατί γίνεται αυτό; ήρθε η ώρα για άλλον launcher?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

είναι admin ο Nova?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έχουν τα toggles?

Μια χαρά είναι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα σου εξηγησω πριν την αναβαθμιση σε 10 το ειχα ρυθμιση ετσι ωστε καθε μυνημα απο sms η viber η mail να ανοιγει την οθονη και να εχει και προεπισκοπηση του μυνηματος

μετα την αναβαθμιση η προεπισκοπηση χαθηκε απο ολα και την οθονη την ενεργοποιη οπτε θελει

 

εχω κοιταξει ολες τις ρυθμισεις και στο τηλ αλλα και στις ρυθμισεις των εφαρμογων ολα ειναι οκ οπως τα ειχα δηλαδη αλλα δεν παιζουν σωστα

Link to comment
Share on other sites

είναι admin ο Nova?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

βέβαια. αλλά απ ότι θυμάμαι εγώ στις ρυθμίσεις του νοβα δεν είχα βάλει να κλειδώνει με το κόλπο της καθυστέρησης για να λειτουργεί το αποτύπωμα. τώρα τι άλλαξε τώρα τελευταία και χρειάζεται αυτη η ρυθμιση πλέον δεν ξέρω. άλλος launcher που να μην έχει αυτό το θέμα με το αποτύπωμα υπάρχει;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

στης γυναίκας μου με την τελευταία σταθερή δεν χρειάστηκε ποτέ να ενεργοποιησω την ειδική καθυστέρηση του νοβα στο κλείδωμα. εγώ είμαι με dev.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Με nova στην 9.2 δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μονο μετα απο επανεκκίνηση χρειάζεται την πρώτη φορά το pin.. Τις επόμενες είναι εντάξει
Link to comment
Share on other sites

Με nova στην 9.2 δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μονο μετα απο επανεκκίνηση χρειάζεται την πρώτη φορά το pin.. Τις επόμενες είναι εντάξει

εννοείς είσαι σε σταθερή 9.2;

στης γυναίκας μου με 9.6.1 δουλεύει μια χαρά σαν εσένα. άρα στην beta dev miui 10 γίνεται αυτό μάλλον

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...