Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την αναβαθμιση δε βρισκει το mi band2 ισως θελει καμμια ενημερωση και η εφαρμογη; :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση δε βρισκει το mi band2 ισως θελει καμμια ενημερωση και η εφαρμογη; :)

Δεν έχω το mi band 2,αλλά ένα άλλο wear, το οποίο συνδέθηκε όπως πριν.

Κάποια ζεύξη ξανά ίσως χρειάζεται; κάποια επανεκκίνηση; who knows...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το mi band 2,αλλά ένα άλλο wear, το οποίο συνδέθηκε όπως πριν.

Κάποια ζεύξη ξανά ίσως χρειάζεται; κάποια επανεκκίνηση; who knows...:lol:

 

Μπααα το βρηκα οταν συνδεμένο το κινητο με δίκτυο wifi δεν συνδεεται το mi band οταν ομως το εχω με δεδομενα συνδέεται μια χαρά οποτε ειμαι οκ πιο πολυ με δεδομενα δουλευω οποτε μια χαρά. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο το lineageos σε ολα τι να λεμε τωρα....

 

Μη περιμένεις να ακούσεις αλήθειες απο fanboys της xiaomi. Το miui γενικα πολυ μετριο os, γεματο bloat, με παρακολούθηση σε οτι κανεις και ενημέρωση της xiaomi και των συνεργατών της, με bugs σε καθε update... το έχει καταλαβει ακομα και η xiaomi οτι το miui δεν φτουραει....

 

 

Το κινητό εχει super vfm σε hardware. Το miui απλα μετριο απο το εργοατασιο.

 

Δεν θα κάτσω να αποδείξω οσα λεω γιατι δεν εχω χρονο, .Κανε δοκιμή και θα με θυμηθείς.

Οτι να ναι το σχολιο σου,μαλλον περιορισμενες γνωσεις στο αντικειμενο.

Ειδικα οταν λες οτι η lineage ειναι η καλυτερη rom σε ολα το 2018,σε δινει στεγνα..

 

Δεν μπαινω καν στον κοπο να εξηγησω γιατι δεν ισχυει τιποτα απο οσα εγραψες.

 

To stock android και η lineage που βασιζεται σε αυτο προσθετουν πραγματα στις νεες εκδοσεις τους που η miui τα χε 2 χρονια πριν. Αν αυτη τη στιγμη παω σε stock android απο miui θα χρειαστω γυρω στις 20 επιπλεον εφαρμογες για να φτασω να εχω αυτα που σου δινει η miui out of the box.

 

Και μονο αυτο ειναι αρκετο.

 

 

Αλλα νταξει,γουστα ειναι αυτα,τι να πει κανεις.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε, ουτε το miui ειναι καλυτερο....

Προσωπικα προτιμω αοσπ καταστάσεις, αρα linage>miui

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σας.

Ηθελα να κανω μια γενικη ερωτηση αλλα επειδη εχω κι εγω το εν λογω κινητο την κανω εδω.

Εαν παρουμε ως δεδομενο πως δεν κανει να χρησιμοποιουμε το κινητο οσο αυτο ειναι στην πριζα και φορτιζει γιατι ετσι μικραινει η διαρκεια ζωης της μπαταριας.

Η ερωτηση μου ειναι ενα ισχυει το ιδιο και για την περιπτωση που το κινητο ειναι συνδεδεμενο με Powerbank. Και σε αυτη την περιπτωση το κινητο φορτιζει, παλι δεν κανει να το χρησιμοποιουμε ειτε για κληση ειτε για ιντερνετ κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιω οποτε να ναι. Οταν το αλλαξω σε 2 3 4 χρονια και να χει πεσει η μπαταρια δε πειραζει
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γενικα δεν ειναι καλο να το χρησιμοποιείς οσο φορτιζει

Φθείρεται η μπαταρια.

Αλλα διαφορα αν δεις θα δεις μετά απο καιρο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγότερο από χρόνο θα δεις μεγάλη πτώση στην μπαταρία, αν σκοπεύεις να το κρατήσεις πάνω από χρόνο θέλει προσοχή και σωστή φόρτιση. Τι μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν γνήσιες μπαταριές για να την αλλάξεις.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω και ξαναμπαινω απο χθες να κανω την σταθερη αναβαθμιση σε 9.6 και δεν μου βρισκει τιποτα.Region Ελλαδα εχω.Ειμαι με 9.5.11

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τη θέση των Sim και στην ένδειξη πάνω τις γράφει ανάποδα.. Vodafone & Cosmote αντί το αντίστροφο.. Πως αλλάζει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι το σχολιο σου,μαλλον περιορισμενες γνωσεις στο αντικειμενο.

Ειδικα οταν λες οτι η lineage ειναι η καλυτερη rom σε ολα το 2018,σε δινει στεγνα..

 

Δεν μπαινω καν στον κοπο να εξηγησω γιατι δεν ισχυει τιποτα απο οσα εγραψες.

 

To stock android και η lineage που βασιζεται σε αυτο προσθετουν πραγματα στις νεες εκδοσεις τους που η miui τα χε 2 χρονια πριν. Αν αυτη τη στιγμη παω σε stock android απο miui θα χρειαστω γυρω στις 20 επιπλεον εφαρμογες για να φτασω να εχω αυτα που σου δινει η miui out of the box.

 

Και μονο αυτο ειναι αρκετο.

 

 

Αλλα νταξει,γουστα ειναι αυτα,τι να πει κανεις.

 

Όλοι εσείς που γράφετε «δεν θα κάτσω να εξηγήσω τίποτα, αυτό που πιστεύω εγώ είναι το καλύτερο», ωραία υπηρεσία προσφέρετε στο forum... Το κάθε λειτουργικό έχει τα υπέρ και τα κατά του, και μόνο αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να επιλέξει.

 

Όπως εσύ γράφεις ότι θα χρειαζόσουν άλλες εφαρμογές για να κάνεις ό,τι κάνει το MIUI (τι;) υπάρχουν και όλα τα προβλήματα με notifications, κλείσιμο εφαρμογών, κ.λπ. κ.λπ. που για κάποιους είναι ανυπόφορα.

 

Ευτυχώς με αυτό το κινητό έχουμε δυνατότητα επιλογής!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μας πει γιατί σε πολλούς από εμάς δεν έρχεται η ενημέρωση σε 9.6....... ?

 

Εγώ πρόλαβα και κατέβασα από το site της xiaomi την νέα έκδοση με όνομα "miui_HMNote4XGlobal_V9.6.1.0.NCFMIFD_2ffa61cdd6_7.0" μέσω κάποιου συνδέσμου που είχε παραθέσει κάποιος, όμως δεν τολμώ να την εγκαταστήσω εφόσον μετά από λίγο αφαιρέθηκε ο σύνδεσμος αυτός (άρα είναι αυθεντική?).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που γράφετε «δεν θα κάτσω να εξηγήσω τίποτα, αυτό που πιστεύω εγώ είναι το καλύτερο», ωραία υπηρεσία προσφέρετε στο forum... Το κάθε λειτουργικό έχει τα υπέρ και τα κατά του, και μόνο αν γνωρίζει κάποιος μπορεί να επιλέξει.

 

Όπως εσύ γράφεις ότι θα χρειαζόσουν άλλες εφαρμογές για να κάνεις ό,τι κάνει το MIUI (τι;) υπάρχουν και όλα τα προβλήματα με notifications, κλείσιμο εφαρμογών, κ.λπ. κ.λπ. που για κάποιους είναι ανυπόφορα.

 

Ευτυχώς με αυτό το κινητό έχουμε δυνατότητα επιλογής!

 

 

Εγω πέρασα εδω και μια εβδομαδα περίπου την τελευταια Lineage 15.1 και μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Δεν συναντησα κάποιο bug, notifications αψογα, face unlock το ίδιο και γενικά είναι αρκετά smooth. Η αλλαγη σε AOSP μπορώ να πω αρκετά ευχάριστη, ίσως επειδή χρησιμοποιούσα miui για πολυ καιρό και την ψιλοβαρέθηκα. Δεν λέω πως η miui είναι κακή, είναι απλά θέμα επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μας πει γιατί σε πολλούς από εμάς δεν έρχεται η ενημέρωση σε 9.6....... ?

 

Εγώ πρόλαβα και κατέβασα από το site της xiaomi την νέα έκδοση με όνομα "miui_HMNote4XGlobal_V9.6.1.0.NCFMIFD_2ffa61cdd6_7.0" μέσω κάποιου συνδέσμου που είχε παραθέσει κάποιος, όμως δεν τολμώ να την εγκαταστήσω εφόσον μετά από λίγο αφαιρέθηκε ο σύνδεσμος αυτός (άρα είναι αυθεντική?).

http://en.miui.com/thread-3144823-1-1.html

Μάλλον την πήραν πίσω λόγο προβλημάτων, έχει λινκ να την κατεβάσεις αλλά μην βιάζεσαι να την περάσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εμείς που την έχουμε ήδη περάσει την πατήσαμε......πάντως 2 ημέρες τώρα που την έχω δεν παρατήρησα κάποιο θέμα...όλα καλά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7612469

 

Ακούω γνώμες και οδηγίες για ασφαλή μετάβαση σε los :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3690465 απλά ακολουθείς το πρώτο post, και install το twrp που σου δίνει εκει αλλιως δε...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έκανα...

Αν διάβασες το ποστ, έγινε το φλασαρισμα της Ρομ, στις gapps έγινε το "θαύμα" και δεν έβλεπε τιποτα

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εμείς που την έχουμε ήδη περάσει την πατήσαμε......πάντως 2 ημέρες τώρα που την έχω δεν παρατήρησα κάποιο θέμα...όλα καλά....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δουλεύει μια χαρά για τη χρήση που κάνω εγώ. Ούτε προβλήματα, ούτε τίποτα. Δεν "πατήσαμε" τίποτα.

Εμένα αυτό που με παραξενεύει είναι οτι με κάθε ενημέρωση παραπονιόμαστε για battery drain. Αν ήταν έτσι, με τόσες ενημερώσεις, θα έπρεπε κάθε μια ώρα να το βάζουμε για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

έχω το νοτε 4 με μίντιατεκ και προσπαθώ να συνδέσω bluetooth ακουστικά (sony bhm24 και meizu ep51) και δεν τα αναγνωρίζει.εντωμεταξύ,έχω ένα δεκαετίας σχεδόν της μοτορόλα και εκείνο το βλέπει κατευθείαν και συνδέεται.παίζει να έχει θέμα τίποτα με τα καινούρια πρωτόκολλα?γιατί κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ.αν μπορεί κάποιος να εξηγήσει,παρακαλώ τα φώτα σας
KT23
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...