Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δωσουν την ιδια αλλα διορθωμενη ?

 

αν δώσουν την ίδια αλλά διορθωμένη τότε απλά δεν θα ειναι η ίδια θα ειναι άλλη έκδοση και θα την πάρουν όλοι

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει 4 η 4χ ?? Πια ειναι η διαφορα και ποιο πρεπει να παρω να ειμαι οκ ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος το zip από την miui κάμερα 1.7 για aosp;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να πει 4 η 4χ ?? Πια ειναι η διαφορα και ποιο πρεπει να παρω να ειμαι οκ ευχαριστώ πολύ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7150327#post7150327

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με 2g πάντα, φωτεινότητα στο auto, μια κάρτα κοσμοτε, αρκετό wi fi. Πρώτη φορά πιάνω τέτοιο sot. Με την τελευταία 8αρα ρομ. 4bd74c763426b3e958762f658fa49b46.jpg

 

Στάλθηκε από το MediaPad T1 8.0 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έψαχνε για νέα συσκευή και αφού το συζητήσαμε τελικά πήρε από εδώ το Xiaomi Redmi note 4 (4GB- 64GB - Global - B20 / 2016102 φυσικά)! Πραγματικά από τα κινητά που το πληρώνεις κοντά στα 200€ και η πραγματική αξία του με βάση τι μπορεί να κάνει αλλά και την ταχύτητά του είναι σαν ένα ακριβό κινητό 400€ - 500€ (μη σου πω και καλύτερο - αν εξαιρέσεις την κάμερα βέβαια). Δεν του λείπει τίποτα. Είχα ακούσει πολλά για τη συσκευή αλλά τελικά τα επιβεβαιώσαμε και απο κοντά!!! Είμαι στο ψάξιμο για νέα συσκευή καθώς η δικιά μου έχει αρχίσει τα νούμερα! Είναι από τις επικρατέστερες επιλογες! Το μόνο που μας προβλημάτισε ήταν ότι κάποιες εφαρμογές που βάλαμε, όπως πχ το MS Outlook για να τις βγάλουμε ζητούσαν κάτι σχετικά με άδειες διαχείρισης και κάτι τέτοια ...δε θυμαμαί καλα.. το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό; Είναι λογικό;
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το DEV ; πως το βαζω και εγω φιλε ;

Επίσημη δοκιμαστική έκδοση που για μένα είναι καλύτερη από την κανονική.

Εγω την βάζω με fastboot κάνε αναζήτηση για xiaomi fastboot roms

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη δοκιμαστική έκδοση που για μένα είναι καλύτερη από την κανονική.

Εγω την βάζω με fastboot κάνε αναζήτηση για xiaomi fastboot roms

 

ναι καταλαβα...οχι δεν θελω να το πειραξω Γιατι τα πουλαω συχνα τα κινητα, σε ευχαριστω ομως.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε και εκανα αναβαθμιση σε MIUI GLOBAL 9.0 STABLE 9.0.3.0 (NCFMIEI)

Σε εσας δεν εχει ερθει?

 

Δεν έχει έρθει σε όλους

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα το κινητο κ προσπαθησα να περασω τις επαφες απο τη sim αλλα δεν μπορεσα και το εκανα χειροκινητα μια μια. Για να φτιαξω ομαδα ομως δεν μου εμφανιζει καμια. ενεργοποιησα το mi λογαριασμο αλλα και παλι τιποτα. υπαρχει λυση? Edited by empag
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την κάμερα της miui που κυκλοφορεί για όσους έχουν aosp με έκδοση 1.7.

Είναι σε μορφή zip και μπαίνει από recovery.

 

Την έχει δοκιμάσει άλλος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την κάμερα της miui που κυκλοφορεί για όσους έχουν aosp με έκδοση 1.7.

Είναι σε μορφή zip και μπαίνει από recovery.

 

Την έχει δοκιμάσει άλλος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω και γω Aosp και με ενδιαφερει να τη δοκιμασω!

Εχεις καποιο link για να την κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό το λινκ βρήκα που να δουλεύει.

 

http://en.miui.com/thread-865820-1-1.html

 

Κατέβασε και το uninstaller μήπως και θελήσεις να την βγάλεις.

 

Πάντως δεν είδα και καμία σπουδαία διάφορα. Μόνο ίσως πως το φλας μου φαίνεται πως είναι λευκό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με το MIUI 9 τα default themes που ειχε το κινητο διεγραφησαν. Ξερεις κανεις πως μπορουμε να τα βρουμε ξανα η κανενα τροπο να τα περασουμε παλι?

ειμαι με official stable.

Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο ανοίγουμε στη μισή οθόνη δύο εφαρμογές στη MIUI 9;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις ξύπνησα και πάτησα τον updater ήρθε η miui 9.

 

για να καταλάβω... ενώ πήραμε τώρα την 9 stable η beta θα συνεχίσει να λαμβάνει updates και εμείς με stable θα μείνουμε στην σημερινή; άρα γιατί να μην πάμε στην beta που θα συνεχίσει να αναβαθμιζεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μόλις ξύπνησα και πάτησα τον updater ήρθε η miui 9.

 

για να καταλάβω... ενώ πήραμε τώρα την 9 stable η beta θα συνεχίσει να λαμβάνει updates και εμείς με stable θα μείνουμε στην σημερινή; άρα γιατί να μην πάμε στην beta που θα συνεχίσει να αναβαθμιζεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω την πηρα στις 4 τα ξημερωματα που σηκωθηκα για τουαλετα...

δεν ειδα διαφορες !!! :D

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω... ενώ πήραμε τώρα την 9 stable η beta θα συνεχίσει να λαμβάνει updates και εμείς με stable θα μείνουμε στην σημερινή; άρα γιατί να μην πάμε στην beta που θα συνεχίσει να αναβαθμιζεται;

 

Αυτό ακριβώς.

Η XTRV που έχω εγώ παίρνει αναβάθμιση κάθε Παρασκευή και μάλιστα με OTA μέσω της VIP υπηρεσίας της Ελληνικής κοινότητας.

Να σκεφτείς ότι εγώ είχα MIUI 9 από τον Αύγουστο.

Πολύ καλύτερη και παίρνεις πρώτος τις νέες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς.

Η XTRV που έχω εγώ παίρνει αναβάθμιση κάθε Παρασκευή και μάλιστα με OTA μέσω της VIP υπηρεσίας της Ελληνικής κοινότητας.

Να σκεφτείς ότι εγώ είχα MIUI 9 από τον Αύγουστο.

Πολύ καλύτερη και παίρνεις πρώτος τις νέες λειτουργίες.

 

δηλαδη εμεις με την σταθερη ΔΕΝ θα παρουμε ξανα τιποτα ; Δεν γινεται.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μόλις ξύπνησα και πάτησα τον updater ήρθε η miui 9.

 

για να καταλάβω... ενώ πήραμε τώρα την 9 stable η beta θα συνεχίσει να λαμβάνει updates και εμείς με stable θα μείνουμε στην σημερινή; άρα γιατί να μην πάμε στην beta που θα συνεχίσει να αναβαθμιζεται;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί η beta είναι beta με ότι συνεπάγεται αυτό. Η beta αναβαθμίζονται αλλά τι προσφέρουν? Τι βλέπει δλδ στην πραγματικότητα ένας χρήστης. Εγώ δοκιμάζοντας 4 διαφορετικές εκδόσεις MIUI9 δεν είδα διαφορές μεταξύ τους, και δεν εννοώ οπτικές.

Απλώς θέλω να καταλήξω ότι επειδή η beta δίνει updates κάθε εβδομάδα, δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερη η χειρότερη από την stable ή το αντίστροφο. Ούτε ότι έχει κάτι παραπάνω απαραίτητα. Ούτε καν ότι διορθώνει κάποια bugs που έχεις δει. Υπάρχουν τόσα που δεν έχεις δει.

Καλύτερη ή χειρότερη η beta θα είναι πάντα beta.

 

 

Στο πρώτο ποστ έχει pinned ποστ με σαφέστατη αναφορά στο ποια έχουν την 800αρα.

 

δηλαδη εμεις με την σταθερη ΔΕΝ θα παρουμε ξανα τιποτα ; Δεν γινεται.

 

Δεν είπε κανείς ότι δεν θα πάρουμε τπτ. Αλλά δεν θα παίρνεις update κάθε εβδομάδα. Πιθανότατα ούτε κάθε μήνα ή δίμηνο. Stable έχεις. Στην καλύτερη να ζητούσες updates μηνιαία για να έχεις τα security patches. Αλλά μην περιμένεις από ένα τέτοιο update να δεις και κάτι διαφορετικό. Συνήθως νέα features θα βλέπεις σε ανανέωση εκδόσεων(ΜΜ -> Ν -> Ο) και ενδιάμεσα θα βλέπεις βελτιστοποιήσεις και security updates. Αυτό ισχύει για όλα τα κινητά.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...