Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του τηλεφώνου εδώ και μια βδομάδα και νέος χρήστης του Miui. Θέλω να ρωτήσω αν με τον οδηγό για τις ειδοποιήσεις εμφανίζονται κανονικά στη γραμμη ειδοποίησε να, προς το παρόν βλέπω μόνο τελιτσες και επίσης πως μπορώ να βγάλω την ημερομηνία που εμφανίζεται εκεί. Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον το βρήκα! το θέμα που είχα βάλει ήταν.... Μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του τηλεφώνου εδώ και μια βδομάδα και νέος χρήστης του Miui. Θέλω να ρωτήσω αν με τον οδηγό για τις ειδοποιήσεις εμφανίζονται κανονικά στη γραμμη ειδοποίησε να, προς το παρόν βλέπω μόνο τελιτσες και επίσης πως μπορώ να βγάλω την ημερομηνία που εμφανίζεται εκεί. Ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον το βρήκα! το θέμα που είχα βάλει ήταν.... Μάλλον...

Και εγω τα ιδια μολις σημερα το πηρα και δεν ξερω τι γινεται με τις ειδοποιησεις.....Κατοχος lg g4 dual αλλα επαθε το γνωστο μπουτλοπ και ειναι στο σερβισε της λτζι.....Και κατι αλλο θελω να στειλω απο βιμπερ και δεν μου βγαζει το ινσταγραμ σαν επιλογη να επιλεξω εικονα απο εκει.....το τζιπιες που ειναι???

 

ΥΓ Εβαλα τον νοβα λαντζερ....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα guys. Θέλω να το ξαναπαραγγείλω. Το έχει πάρει κανείς από την Ιταλική αποθήκη του Geekbuying να μας πει σε πόσες μέρες έρχεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ εγω σήμερα παρέλαβα από πλαίσιο 4gb 64αρι...πρωτες εντυπώσεις θετικές.... Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως αφαιρούμε_απαινεργοποιουμε τις εφαρμογές της Google....
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα σημερα αποφάσισα να παρω το 3το μου για την κορη μου. Το βρηκα στο drele. com στα 161ευρω. Οταν ρωτησα για την εγγύηση προ εκπληξεως μου ειπε ο υπάλληλος οτι εχουν κανει συμφωνια με infoquest και οτι με καλύπτει κανονικά 2 χρονια. Αυριο το πρωι θα παρω την infoquest για επιβεβαίωση. Μεσα στο κουτι δεν είχε χαρτακι της infoquest
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στην παρεα σημερα αποφάσισα να παρω το 3το μου για την κορη μου. Το βρηκα στο drele. com στα 161ευρω. Οταν ρωτησα για την εγγύηση προ εκπληξεως μου ειπε ο υπάλληλος οτι εχουν κανει συμφωνια με infoquest και οτι με καλύπτει κανονικά 2 χρονια. Αυριο το πρωι θα παρω την infoquest για επιβεβαίωση. Μεσα στο κουτι δεν είχε χαρτακι της infoquest

 

Χλωμο το κοβω μαλλον σε φουμαραν για να δωσουν εγγυηση πρεπει να το παρουν απο αυτους την αντιπροσωπεία δηλαδη, επίσης αυτοκολητο δεν εχει μεσα στο κουτι αλλα απεξω στη ζελατίνα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Χλωμο το κοβω μαλλον σε φουμαραν για να δωσουν εγγυηση πρεπει να το παρουν απο αυτους την αντιπροσωπεία δηλαδη, επίσης αυτοκολητο δεν εχει μεσα στο κουτι αλλα απεξω στη ζελατίνα.

 

Στην infoquest που μιλησα πρεπει ακομα να γελανε. Τωρα θα παρω το κατάστημα να δω τι δικαιολογία θα βρουν να μου πουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα παλι απο αγγελια σε γκρι 3/32 χωρις 800αρα το κουτι γραφει (Κινεζικα) Νοτε 4Χ

 

Ειχα κανει βλακεια γιατι ειχα βρει το 4/64 απο φιλο και πουλησα το δικο μου χωρις να πω στον φιλο να το κρατησει και το πουλησε και εμεινα χωρις κινητο και το Σαββατο φευγω διακοπες.

 

Για ιντερνετ θα βαλω αναγκαστικα τα 5+5GB για δυο μηνες που δινει η Cosmote με 8 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν/συγχρονισαν τα πάντα (sms κλπ) από το 3χ στο 4χ αλλά τα δίκια wifi δεν περνάνε.

 

Πρέπει να κάνω κάτι για αυτό?

 

Στις ρυθμίσεις του mi cloud τον έχω ενεργό τον συγχρονισμό wifi.

 

 

Είναι κάποιο σφάλμα του mi cloud αυτό?

 

 

Νόμιζα ότι έτσι θα γλυτώσουμε από αυτή την υπηρεσία της google που δεν δουλεύει αλλά και από τρόπους με titanium κλπ

 

ΡΩΤΑΩ γιατί με περιμένουν να κάνω reset στο πρώτο τηλέφωνο και να το δώσω αλλά αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω να συγχρονισω και τα wifi

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τον ήχο στο βίντεο πρώτη φορά το βλέπω τόσα χρόνια..τράβηξα χτες σε μια συναυλία και το αποτέλεσμα τραγικό. Λέω να περιμένω το επόμενο update αλλιώς rout και περναω το patch..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!

ευτυχης κατοχος και γω απο χθες και πρωην κατοχος του redmi note 2 δεν το πιστευα που εβλεπα στην μπαταρια...ειναι σε αλλα επιπεδα πλεον.εχει να μου προτεινει καποιος κανα μαγαζι (αθηνα)για φθηνη θηκη και τζαμι μεχρι να παραγγειλω απ εξω?ας μου στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως με τον ήχο στο βίντεο πρώτη φορά το βλέπω τόσα χρόνια..τράβηξα χτες σε μια συναυλία και το αποτέλεσμα τραγικό. Λέω να περιμένω το επόμενο update αλλιώς rout και περναω το patch..

 

δινεις ενα λινκ για το patch και την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Guys, παω να το πάρω απο plus3 στην τουμπα.

Τι να κοιταξω στο κουτι ωδτε να επιβεβαιωθω οτι εχει την 800?

 

Η κοπελα στο τηλεφωνο με ειπε οτι είναι global και στο πλαι γραφει 2017

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

δινεις ενα λινκ για το patch και την διαδικασια?

 

Δες το #4214! Και αν δουλέψει πες μου να πάρω λίγο τα πάνω μου!

 

@mol Στο πλάι στο κουτί να κοιτάξεις αν έχει αυτοκόλλητο Global version (ή edition δεν θυμάμαι) με κόκκινα γράμματα.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτο αρκει δηλαδη?

το κουτι τι περιέχει? Ακουστικά, θηκη, ζελατινα?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δες και στην πρώτη σελίδα του θέματος το "Λιστα διαφορετικων εκδοσεων 800αρα μπαντα, θηκες κλπ". Είναι και ένας κωδικός να δεις πίσω στο κουτί.

 

Μόνο φορτιστή έχει μέσα!

Link to comment
Share on other sites

ισως αν διαλεξεις απο τις ρυθμισεις το πλεγμα να αλλαξει δηλ. ποιο πολλα εικονιδια στην σειρα, αλιως με νοβα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομιζω το ιδιο αποτελεσμα θα εχεις. πανω κατω ιδιες επιλογες εχουν.

τι γινεται ομως εαν η MIUI δεν κανει την βελτιστοποιηση την δικη της για μια εφαρμογη και του αντροιντ την εχει ενεργη για την ιδια εφαρμογη;(τις ρυθμισεις βελτιστοποιησης του μαμα αντροιντ δεν θα τις εβλεπα εαν δεν ειχα κρατησει μια συντομευση που οδηγουσε εκει!).δηλαδη δεν ενεργοποιω την βελτιστοποιηση της χιαομι αλλα μπαινοντας στου αντροιντ για την ιδια εφαρμογη ειναι ενεργη!αρα ποια "υπερισχυει"?

Link to comment
Share on other sites

Ε-ε-έρχεται.

Μετά από ημέρες αναμονής, μόλις έγινε η παραγγελία του 4/64 από το Honorbuy.

Από ευρώπη φυσικά για να μη μπλέξουμε. Το περιμένω σε 2-5 εργάσιμες με Courier όπως έγραφε. Να το δούμε.

Είμαι στη διαδικασία μεταφοράς κτλ τώρα, και ψάχνομαι.

Το Mi Mover με καλύπτει σε όλα, ή πρέπει να το ψάξω επιπλέον; Μεταφέρονται και φωτογραφίες, video?

Το τηλέφωνο που έχω ως τώρα είναι το Redmi note 3 Mediatek.

Link to comment
Share on other sites

Ε-ε-έρχεται.

Μετά από ημέρες αναμονής, μόλις έγινε η παραγγελία του 4/64 από το Honorbuy.

Από ευρώπη φυσικά για να μη μπλέξουμε.

 

μη μπλεξουμε = last year!

 

ενημερωσε οταν σου ρθει!

Link to comment
Share on other sites

μη μπλεξουμε = last year!

 

ενημερωσε οταν σου ρθει!

 

Λες να φάμε καμιά ήττα; Δε μπορεί, ήταν πολύ ξεκάθαροι στη περιγραφή:

EU Warehouse Express

2-5 business days Delivery by DHL DPD GLS, without customs issue.

 

Υποτίθεται στη τιμή των μεταφορικών είναι και το τελωνείο...:confused:

Link to comment
Share on other sites

όταν με το καλό θα έρθει η επίσημη nougat θα περαστεί ΟΤΑ η επειδή είναι μεγάλη αναβάθμιση θα πρέπει να την κάνουμε μετά από hard reset κλπ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες να φάμε καμιά ήττα; Δε μπορεί, ήταν πολύ ξεκάθαροι στη περιγραφή:

EU Warehouse Express

2-5 business days Delivery by DHL DPD GLS, without customs issue.

 

Υποτίθεται στη τιμή των μεταφορικών είναι και το τελωνείο...:confused:

 

Δεν θα εχεις το παραμικρο θεμα 100% φιλος, ειναι απο Ευρωπαικη και θα στο φερει σπιτι η dhl. Χρωμα το χρυσο να υποθεσω βρηκες σε 4/64?

Link to comment
Share on other sites

Από Ευρώπη δεν περνάει τελωνείο.

 

Λογικά η nougat Θ έρθει με το miui 9, γενικά σε μεγάλη αλλαγή του λειτουργικού καλό είναι ένα hard reset καλό θα του κάνει. Άσε να έρθει και θα δούμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτο αρκει δηλαδη?

το κουτι τι περιέχει? Ακουστικά, θηκη, ζελατινα?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Μονο φορτιστή. Τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις το παραμικρο θεμα 100% φιλος, ειναι απο Ευρωπαικη και θα στο φερει σπιτι η dhl. Χρωμα το χρυσο να υποθεσω βρηκες σε 4/64?

 

Αυτό λέω κι εγώ, αν και με ανησύχησε ο φίλος πιο πάνω..

Οχι, έχω το τωρινό σε χρυσό, οπότε περίμενα το total black για να το τσιμπήσω.

Με το που έγινε διαθέσιμο σήμερα, ήτανε θέμα λεπτών:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...