Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη να παρω σβαρνα ολα τα μαγαζια της Αθηνας με τα ποδια να δω ποιος το εχει

 

Ζήτησα κάποιο λινκ

 

Τελος παντων ευχαριστω

 

Φιλε μου γραφει πουθενα στο forum οτι ειμαστε το επσημο support της xiaomi? Τι παει να πει ζητησες καποιο link? :confused: Μιλα λιγο πιο φιλικα. Στη τελικη σου ειπε οτι στις γνωστες αλυσιδες το εχουν. Τι παραπανω θελεις; Και αν εκανες λιγη υπομονη θα ερχοντουσαν και αλλες απαντησεις που ισως σε ικανοποιουσαν καλυτερα (πχ του Αχιλλεα)

 

Παρολα αυτα θα σου απαντησω και γω. Αν δεν θες να ψαχνεσαι πας σε ενα απο αυτα http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points + πλαισιο (οτι δηλαδη σου ειπε ο grande). Αν θες κατι φτηνοτερο ψαχνεσαι στα σκρουτζομαγαζα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κανένας πως διορθώνεται το πρόβλημα του ήχου στην εγγραφή βίντεο?

 

Το χα παλεψει αρκετα με την open camera και αν και βελτιωσα την ποιοτητα επεφτε πολυ σε ενταση οποτε δεν αξιζε να μοιραστω τις ρυθμισεις. Δυστυχως αν δεν το βελτιωσει η xiaomi σε update δεν βλεπω λυση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το χεις πολλες μερες με μικρη χρηση.

 

Περίπου σε 1,5 - 2 μέρες έγινε αυτό. Είναι λογικό ή μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα κάποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

φίλε pan82, ευχαριστούμε θερμά για τον κόπο σου. Επίσης συγχαρητήρια γιατί έχεις -για εμένα- έναν εμφανώς καλύτερο αισθητήρα στο κινητό σου. Τη μέρα εντάξει, δεν με ενοχλεί τόσο ο samsung. Μπορείς να πεις κιολας ότι η κιτρινίλα οδηγεί σε ποιο ζεστές απεικονίσεις. Βέβαια ακόμη και τη μέρα βλέπω ότι χάνει σε λεπτομέρεια. Τη νύχτα τώρα σε ορισμένες φώτο φαίνεται ότι υπάρχει σημαντική διαφορά. Η παρουσία τόσο πολύ θορύβου π.χ. στη φώτο με το φυτό στο μπαλκόνι, κάνει το αποτέλεσμα του samsung για εμένα αποκρουστικό. Τι να την κάνω την περισσότερη λεπτομέρεια, όταν το αποτέλεσμα δεν βλέπεται. Δεν περιγράφω άλλο :p το htc 10 μόλις ήρθε ένα βήμα πιο κοντά μου :lol:

 

εσύ πρόλαβες και την έκανες με ελαφρά :p Εμένα αυτό που με κρατάει ακόμα είναι η μπαταρία, γιατί τι να την κάνεις τη super καμερα, σε κλειστο λόγω μπαταρίας κινητό. Για αυτό και έχω νευριάσει με την xiaomi, με τον sensor που έβαλε και είναι κατώτερος σε έναν κρίσιμο τομέα για μένα (με λίγο φώς)

 

Δε κάνει τίποτα φίλε μου, γι αυτό είμαστε εδώ άλλωστε. Διασκέδαση είναι όχι κόπος :rolleyes:

Ακριβώς αυτό νιώθω κι εγώ τι να τα κάνω τα σουπερ ουαου τηλέφωνα όταν προς το βράδυ της πρώτης μέρες έχει αδειάσει η μπαταρία.

Νομίζω αυτό που ζω με τη συσκευή είναι πρωτόγνωρο παρόλο που πάντα έψαχνα μεγάλες μπαταρίες αλλά αυτό το να τελειώνει και η δεύτερη μέρα χρήσης και να είσαι με 20-30% και 7-8 ώρες οθόνης το βλέπεις και δε το πιστεύεις και με κάνει να ξεχνάει και φακούς και όλα. Μη ξεχνάνε άλλωστε ότι μιλάμε για μια συσκευή αξίας 140€ όσο δηλαδή κινητά της πλάκας με οθόνες και κάμερες της πλάκας από πιο επώνυμες λύσεις. Τώρα αν το έπαιρνα στα 250€ από δω ίσως να το έβλεπα αλλιώς δε ξέρω, η πραγματική του αξία όμως είναι τα 140€ και πιο κάτω οπότε με αυτό συγκρίνουμε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανεις ζελατίνα η Τζαμάκι που να κανει για το κινητό?δυο τζαμακια απ το mygad που μου ήρθε το κινητό δεν κανουν και ζελατίνα αν υπάρχει δεν έχω θέμα ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε...

d9ea2f0b70afc719624218be4a95d6a8.jpg

 

Nα σε ρωτήσω πάνω στο όνομα του δικτύου προς έγραψες το f2g; Γιατί εγώ αν και το αλλάζω μέσα στο μενού πάνω βγάζει πάντα όπως το στέλνει στο δίκτυο. Τη πέρασα και εγώ την αναβάθμιση και παρόλο που δε το γράφει σταματάει και η ελαφρία δόνηση στο δαχτυλικο αποτύπωμα

 

Το notification led δουλεύει; το τσέκαρε κανείς;

Η 8.2.5 έχει διαφορά;

 

Δε σταμάτησε να δουλεύει ποτέ. Και με την 8.2.4 μια χαρά έπαιζε σε μένα αλλά και τώρα το ίδιο. Τι εννοείς δεν έχει πουθενά led?

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει αποτυχία ενημέρωσης 2 φορές στην 8.2.5 ενώ μου την έβγαλε σαν διαθέσιμη....... Μήπως επειδή έβαλα την 8.2.4 με region India?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει αποτυχία ενημέρωσης 2 φορές στην 8.2.5 ενώ μου την έβγαλε σαν διαθέσιμη....... Μήπως επειδή έβαλα την 8.2.4 με region India?

όχι γιατί κι εγώ έτσι την έβαλα την 8.2.4 δεν υπήρχε κι άλλος τρόπος άλλωστε. Δοκίμασε αργότερα μήπως έχει κανά θέμα ο server ή στη κατεβάζει και μετά βγάζει το σφάλμα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τα 21mb πρώτα και μετά την επανεκκίνηση μου έγραψε αποτυχία. Μετά κατέβασε όλη την Ρομ 1.5Gb και πάλι το ιδιο. Δηλαδή την κατεβάζει πρώτα και μετά βγάζει αποτυχία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό. Στην ετικέτα στο πίσω μέρος του κουτιού δεν γράφει 2016 02 ή 2016 01, αλλά 2017 03. Μπορείτε να με διαφωτίσετε αν πρόκειται για το "καλό" μοντέλο με την 800άρα; Στο κουτί δεν υπάρχει κάποια ένδειξη Global ή κάτι τέτοιο.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://imgur.com/a/uyHyY

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό. Στην ετικέτα στο πίσω μέρος του κουτιού δεν γράφει 2016 02 ή 2016 01, αλλά 2017 03. Μπορείτε να με διαφωτίσετε αν πρόκειται για το "καλό" μοντέλο με την 800άρα; Στο κουτί δεν υπάρχει κάποια ένδειξη Global ή κάτι τέτοιο.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://imgur.com/a/uyHyY

 

Aπλά κοιτάς αλλού, εκεί που κοιτάς λέει απλά το μήνα παραγωγής ετος μήνα 2016 03 όπως και σε μένα. Εκεί που λέει product model όπως βλέπω στη φώτο λέει 2016102 που είναι ο κωδικός για global αλλά παράλογο να μην έχει πουθενα αυτοκόλλητα που να γράφουν global.

Aπό ποιο μαγαζί το πήρες;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, παρέλαβα το συγκεκριμένο κινητό. Στην ετικέτα στο πίσω μέρος του κουτιού δεν γράφει 2016 02 ή 2016 01, αλλά 2017 03. Μπορείτε να με διαφωτίσετε αν πρόκειται για το "καλό" μοντέλο με την 800άρα; Στο κουτί δεν υπάρχει κάποια ένδειξη Global ή κάτι τέτοιο.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

http://imgur.com/a/uyHyY

 

Μπερδευεις τηνμ ημερομηνια παραγωγης με την εκδοση.

ΤΟ δικο σου γραφει πιο κατω 2016102, οποτε εχει την 800αρα..

Καλοταξιδο..

Link to comment
Share on other sites

Aπλά κοιτάς αλλού, εκεί που κοιτάς λέει απλά το μήνα παραγωγής ετος μήνα 2016 03 όπως και σε μένα. Εκεί που λέει product model όπως βλέπω στη φώτο λέει 2016102 που είναι ο κωδικός για global αλλά παράλογο να μην έχει πουθενα αυτοκόλλητα που να γράφουν global.

Aπό ποιο μαγαζί το πήρες;

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν υπάρχει καμία ένδειξη Global, μόνο Redmi Note 4 γράφει το κουτί. Το αγόρασα από το E-shop με την προσφορά που είχε στο Crazy Sundays, περίπου 189€. Μόλις έχω την ευκαιρία να το περιεργαστώ θα ανεβάσω και screenshots για ROM, αισθητήρα κάμερας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει αποτυχία ενημέρωσης 2 φορές στην 8.2.5 ενώ μου την έβγαλε σαν διαθέσιμη....... Μήπως επειδή έβαλα την 8.2.4 με region India?

 

Δεν νομίζω έτσι έβαλα και εγώ την 8.2.4 την 8.2.5 το είχα κανονικά Ελλάδα έκανα έλεγχο και έγινε κατευθείαν ενημέρωση,ίσως είναι κάτι άλλο η άπλα ένα κώλυμα

Link to comment
Share on other sites

Λαλακία μεγάλη που βγάλανε τη δόνηση από το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό... :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , με το notification light τι γίνεται?

δεν αναβει στις ειδοποιήσεις! εχει την 8.2.4.0 από όταν το ανοιξα

κατα τα άλλα πολύ καλό

 

ναι οντως και μένα με 8.2.4.0 μόνο στις κλησεις ανάβει, σε μηνυματα, face, klp τπτ. Την 8.2.5.0 δεν την εβαλα ακόμη, βλέπω οτι συμφορουμίτες εχουν θέμα και περιμένω να αραιώσει..η.. πελατεία...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Δεν υπάρχει καμία ένδειξη Global, μόνο Redmi Note 4 γράφει το κουτί. Το αγόρασα από το E-shop με την προσφορά που είχε στο Crazy Sundays, περίπου 189€. Μόλις έχω την ευκαιρία να το περιεργαστώ θα ανεβάσω και screenshots για ROM, αισθητήρα κάμερας κλπ.

 

Στο πλαϊ δεν εχει κοκκινο αυτοκολλητακι Global Edition?

 

Οσον αφορα το model number, το γραφει και στο αυτοκολλητακι στη πλατη του κινητου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λαλακία μεγάλη που βγάλανε τη δόνηση από το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό... :mad:

 

Μπα, θεμα συνηθειας ειναι. Παλια που δεν ηταν τοσο αξιοπιστα ηταν πιο αναγκαιο. Τωρα απλα αγγιζεις και ξεκλειδωνει. Θα κανει δονηση μονο αν ειναι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως και μένα με 8.2.4.0 μόνο στις κλησεις ανάβει, σε μηνυματα, face, klp τπτ. Την 8.2.5.0 δεν την εβαλα ακόμη, βλέπω οτι συμφορουμίτες εχουν θέμα και περιμένω να αραιώσει..η.. πελατεία...:wacko:

 

Κανονικά ανάβει άπλα μπαίνεις στην εφαρμογή που θέλεις και το ενεργοποιείς,τουλάχιστον αυτό έκανα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ανάβει άπλα μπαίνεις στην εφαρμογή που θέλεις και το ενεργοποιείς,τουλάχιστον αυτό έκανα εγώ

 

στις κλήσεις ανάβει κανονικα, στα μηνυματα, ειδοποιησεις κλπ τζιφος.. μήπως φταιει οτι εχω βαλει διαφορετικό χρώμα:p ?

Link to comment
Share on other sites

στις κλήσεις ανάβει κανονικα, στα μηνυματα, ειδοποιησεις κλπ τζιφος.. μήπως φταιει οτι εχω βαλει διαφορετικό χρώμα:p ?

 

Είναι ενεργοποιημένο μέσα από την εφαρμογή που θέλεις?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργοποιημένο μέσα από την εφαρμογή που θέλεις?

 

ναι είναι. την εφαρμογή του συστήματος για τα μηνυματα κοκ

ρυθμίσεις>συστημα& συσκευη προσθετες ρυθμίσεις> φλας ειδοποιησης >φωτ, ενδειξη ειδοποιησης. κάνω λάθος? αλλού τσεκάρω?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...