Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την 8.2.5 ειδατε καποια βελτιωση ρε παιδια ; Εμενα σε κληση μεσα παλι με χανουν κ μου λενε ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!!!
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

με την 8.2.5 ειδατε καποια βελτιωση ρε παιδια ; Εμενα σε κληση μεσα παλι με χανουν κ μου λενε ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!!!

 

Μηπως η θηκη σου ακουμπα το πανω μικροφωνο που ειναι υπευθυνο για την αφαιρεση ηχορυπανσης;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα στην 8.1.15.0

Περίεργο που δεν έχει έρθει ακόμα αναβάθμιση...

 

Δοκιμασες μηπως σου ερθει γυριζοντας το region σε india και κανοντας ελεγχο;

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε καποια 3D wallpapers σαντο παρακατω, αφου το εγκαταστησουμε στο κινητο? Δεν μπορω να το βρω πουθενα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitotechnology.StarWalk2

Link to comment
Share on other sites

με την 8.2.5 ειδατε καποια βελτιωση ρε παιδια ; Εμενα σε κληση μεσα παλι με χανουν κ μου λενε ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!!!

Τα ίδια συμπτώματα σε εμένα με την 8.2.4

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα στην 8.1.15.0

Περίεργο που δεν έχει έρθει ακόμα αναβάθμιση...

Γύρνα το region σε Ινδία και θα σου έρθει αμέσως η αναβάθμιση.

Μετά γυρνα το ξανά σε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή τη θήκη ( https://olla.gr/spare-parts/leather-case/xiaomi-cases/leather-cases/original-xiaomi-redmi-note-4x-horizontal-flip-leather-case-with-call-display-id-and-sleep-wake-up-function-grey-xiaomi/ ). Ξέρει κανένας αν το Wake-up Function λειτουργεί με το Global edition ή θα πρέπει να γίνει η αγορά του αντίστοιχου για το Note 4 (γιατί αυτή είναι για το 4Χ)?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες μηπως σου ερθει γυριζοντας το region σε india και κανοντας ελεγχο;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει.... Τώρα που το λες μόλις πάω σπίτι μου το βράδυ θα το κάνω....και μετά ξαναγυρίζω το region Ελλάδα κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει.... Τώρα που το λες μόλις πάω σπίτι μου το βράδυ θα το κάνω....και μετά ξαναγυρίζω το region Ελλάδα κανονικά...

 

Ακριβως ετσι. Βεβαια θα σου ρθει και καποια στιγμη μονη της αλλα γιατι να περιμενεις...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνέχεια για τζαμακια τζαμάϊκα τζάμια κλπ...

Δεν κάνει κανένα κύριοι!!!

ΛΌΓΟ της 2.5D κάθονται σαν ανάποδο γατώμο!!!

Αφήστε το όπως έχει, χαρείτε το, λίγη προσοχή με κλειδιά στις τσέπες ή τα τσαντάκια και δεν παθαίνει τίποτα!

Και στο κάτω κάτω της γραφής και να αποκτήσει κάτι με λίγα χρήματα αλλάζεις τη πρόσοψη (αν υπάρχει θέμα ψυχαναγκασμου) και τελείωσε το θέμα...

Τ χρήματα που θα δαπανήσει ο καθένας για δοκιμές σε τζαμάϊκα ας τα κρατήσει για τυχόν αλλαγή πρόσοψης!

 

Αυτη είναι η ταπεινή μου γνώμη. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζετε ζελατινα να τελειωνει η ιστορια;

 

Κατα τα αλλα διαφωνω. Δεν ειναι δα και το s7 edge να μην βρισκεις curved τζαμακι. Στο moto x style τζαμακι της Nillkin μου κατσε αψογα παροτι 2.5D. Αντε να πεις κανα φτηνο να τζαμακι να χει λιγο αερα στις ακρες της οθονης. Οχι ομως να αφηνει και κενο αφου η καμπυλη ξεκινα στο τελος της οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζετε ζελατινα να τελειωνει η ιστορια;

 

Κατα τα αλλα διαφωνω. Δεν ειναι δα και το s7 edge να μην βρισκεις curved τζαμακι. Στο moto x style τζαμακι της Nillkin μου κατσε αψογα παροτι 2.5D. Αντε να πεις κανα φτηνο να τζαμακι να χει λιγο αερα στις ακρες της οθονης. Οχι ομως να αφηνει και κενο αφου η καμπυλη ξεκινα στο τελος της οθονης...

στο ebay που ψαχνω γιατι δε βρίσκω ζελατινες αλλα ειναι τιγκα στα temperglass? σημερα το παρήγγειλα και θελω να παρω θηκούλα και καμια ζελατινα μιας και με τα temperglass υπαρχει θεμα. εχεις τιποτα να προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Εψαξες με την προταση screen protection? Γιατι με γρηγορη αναζητηση βρηκα κανα 2

http://www.ebay.com/itm/4-Pcs-Front-HD-Clear-Screen-Protector-Protection-Skin-Guard-For-Redmi-Note-4X-/311822456722?hash=item489a111792:g:3owAAOSwax5Ywm5L

http://www.ebay.com/itm/2x-Full-Coverage-Soft-TPU-Screen-Protective-Film-Guard-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-/122420278843?hash=item1c80d1363b:g:sB8AAOSw4CFY24Pu

 

Τωρα να προτεινω δεν ξερω γιατι δεν εχω παρει.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως η θηκη σου ακουμπα το πανω μικροφωνο που ειναι υπευθυνο για την αφαιρεση ηχορυπανσης;

 

Το επανω λες εκει στα ακουστικα ; ακουμπαει ναι,εχω θηκη απο ΝΟΤΕ 4 απλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάζω συνέχεια για τζαμακια τζαμάϊκα τζάμια κλπ...

Δεν κάνει κανένα κύριοι!!!

ΛΌΓΟ της 2.5D κάθονται σαν ανάποδο γατώμο!!!

Αφήστε το όπως έχει, χαρείτε το, λίγη προσοχή με κλειδιά στις τσέπες ή τα τσαντάκια και δεν παθαίνει τίποτα!

Και στο κάτω κάτω της γραφής και να αποκτήσει κάτι με λίγα χρήματα αλλάζεις τη πρόσοψη (αν υπάρχει θέμα ψυχαναγκασμου) και τελείωσε το θέμα...

Τ χρήματα που θα δαπανήσει ο καθένας για δοκιμές σε τζαμάϊκα ας τα κρατήσει για τυχόν αλλαγή πρόσοψης!

 

Αυτη είναι η ταπεινή μου γνώμη. -

 

και αν γρατζουνιστη ; ΠΩς το πουλας ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

και εκει που ημουν ετοιμος να το πατησω το κουμπι διαβαζω για προβληματα στο να σε ακουνε οι συνομιλητες κλπ!και ελεγα να παρω xiaomi για καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο το zopo μου που απο την πρωτη μερα λειτουργει τελεια .γιαυτο λεω εαν το αποφασισω να "χασω" 140-150 ευρω αγοραζοντας το απο κινα γιατι να σκασω 250 για αυτην την ποιοτητα ε οχι δεν τα δινω.
Link to comment
Share on other sites

Το επανω λες εκει στα ακουστικα ; ακουμπαει ναι,εχω θηκη απο ΝΟΤΕ 4 απλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και αν γρατζουνιστη ; ΠΩς το πουλας ;

Το αυτοκίνητο ή τη μοτοσυκλέτα πως τα πουλάς;

 

Τι ερώτηση είναι αυτή σύντροφε;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο ή τη μοτοσυκλέτα πως τα πουλάς;

 

Τι ερώτηση είναι αυτή σύντροφε;

 

Εννοω χανεις πολλα αν εχει γρατζουνια στην οθονη φιλε..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα πολλά που θα πιάνει όταν έρθει η ώρα να το πουλήσεις και η Xiaomi πουλάει το Note 7 στα 140€ Κίνα, 230€ Ελλάδα έκδοση 128gb storage/6gb ram. :lol: Εκτός αν εννοείς σε κανένα 6μηνο οπότε ΟΚ. Πάρε μια pouch θήκη για όταν είσαι έξω και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και εκει που ημουν ετοιμος να το πατησω το κουμπι διαβαζω για προβληματα στο να σε ακουνε οι συνομιλητες κλπ!και ελεγα να παρω xiaomi για καλυτερη ποιοτητα κατασκευης απο το zopo μου που απο την πρωτη μερα λειτουργει τελεια .γιαυτο λεω εαν το αποφασισω να "χασω" 140-150 ευρω αγοραζοντας το απο κινα γιατι να σκασω 250 για αυτην την ποιοτητα ε οχι δεν τα δινω.

 

Καλα εσυ φιλε χωρις παρεξηγηση αλλα 2 μηνες τωρα λες να το παρεις και ολο δεν το παιρνεις :lol: :)

 

Εγω παντως δεν ειχα ποτε θεμα με το μικροφωνο. Μαλλον η θηκη του κανει το προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το επανω λες εκει στα ακουστικα ; ακουμπαει ναι,εχω θηκη απο ΝΟΤΕ 4 απλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και αν γρατζουνιστη ; ΠΩς το πουλας ;

 

Ναι απο πανω, αν θυμαμα καλα ειναι διπλα στις υπερυθρες https://gadgetstouse.com/wp-content/uploads/2017/01/Redmi-Note-4-8.jpg Αν ακουμπαει και δεν εχει τρυπα που να το αφηνει εντελως ελευθερο ισως αυτο να φταιει. Δοκιμασε το λιγο χωρις θηκη να κανεις κληση και δες αν στο συνεχιζει το προβλημα.

 

Οσον αφορα τη γρατζουνια προσωπικα με νοιαζει περισσοτερο για μενα που ειμαι ψειρας παρα το ποσο θα το πουλησω. Αλλωστε αμα το πηρες για να το πουλησεις κακη αγορα εκανες. Η μεταπωλητικη αξια της xiaomi ουτως ή αλλος πεφτει σε χρονο dt με ή χωρις γρατζουνιες.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

 

To πιο πιθανον ειναι να ειναι το note 4X με την 800αρα.

Αν γραφει πισω στο κουτι, edition 2016102 και οχι 2016101, τοτε εισαι κομπλε.

Το παραγγελνεις και στην παραδοση αν δεν εχει τον παραπανω κωδικο, απλα δεν το παιρνεις, αλλα λογικα θα εχει τον 102.

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση αλλά πολλές φορές οταν ανοίγω το fb στον chrome και πάω να ανοίξω μια είδηση μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης σαν να χάθηκε το internet...Όλα αυτά όταν ανοίγω το fb από τον cbrome μιας και μόνο με αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιώ το fb,και όχι από την εφαρμογή...Έχει άλλος παρόμοιο θέμα...πριν την αναβάθμιση ποτέ δεν είχα τέτοιο προβλήμα....
Link to comment
Share on other sites

244 δολάρια εδώ https://www.honorbuy.com/178-xiaomi-redmi-note-4-global-version για τους ΄΄΄τρομοκρατημένους΄΄ υποψήφιους αγοραστές :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...