Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ το έχω σαν δίκαρτο και τα 64 θα μου έλυναν τα χέρια

 

Το ίδιο σκέφτηκα και 'γω μόλις διάβασα για την έκδοση 4/64.

Θα ήταν ιδανικό το τηλέφωνο μας σε μαύρο και σε αυτή την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει οποιος δεν θελει τωρα συσκευη ας περιμενει. Αλλα αν μιλαμε για preorder παει μακρυα η βαλιτσα. Και σε 5-6 μηνες θα βγει το note 5 αρχοτερα το 5x κλπ... τι θα κανεις; Θα μεινεις χωρις κινητο μονιμα; Γιατι η xiaomi παντα ανα 1-2 μηνες κατι βγαζει.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπετε καθολου διαφορες στην 8.2.4.0? Χανουμε κατι εμας που δεν μας εχει ερθει ακομα;

Εγώ μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμμία διαφορά,με ελαφριά όμως χρήση και καθότι άπειρος γενικά.

Ίσως κάποιος φίλος πιο "ψαγμένος" να παρατήρησε κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Χαρούμενος κάτοχος και εγώ της συσκευής από σήμερα. από το λίγο που έπαιξα μαζί της είναι πάρα πολύ καλή.Μία απορία όμως, έχει παρατηρήσει κανένας όταν έχει ησυχία και ανοίγετε και κλείνετε την κάμερα ή εναλλαγή μπροστινής εάν κάνει ένα τσάκ, σαν τις παλιές κάμερες όταν ανοίγει το κλείστρο, όχι δυνατό ίσα ίσα να ακούγεται (η κάμερα λειτουργεί μια χαρά απλά το άκουσα και λέω τί γίνεται?). Είναι feature και αν ναι γίνεται απενεργοποίηση?

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο το review για το Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition ;)

 

https://youtu.be/R2vOqq-gV0I

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

τι είναι αυτό; 9b293eec4c41d30d1641bf4e5d0f879d.jpg

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το απέκλεισε το youtube λόγω μουσικού κομματιού! Θα το ανεβάσω ξανά βουβό χαχα

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

οκ αναμένουμε!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει το ρημαδι το βίντεο

https://youtu.be/R2vOqq-gV0I

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

μπα πάλι δεν παίζει εδώ.

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε παιζει.

Βαλε ενα τραγουδι/μουσικη που δεν εχει πνευματικα δικαιωματα.

https://www.youtube.com/channel/UCht8qITGkBvXKsR1Byln-wA

Link to comment
Share on other sites

Δε παιζει.

Βαλε ενα τραγουδι/μουσικη που δεν εχει πνευματικα δικαιωματα.

https://www.youtube.com/channel/UCht8qITGkBvXKsR1Byln-wA

Ωραιοςςςς ευχαριστώ!

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ανα σελιδα απανταμε ακριβως το ιδιο πραγμα για το ποιο εχει και ποιο δεν εχει την 800αρα μπαντα. Εχει γινει κουραστικο. Τοσο δυσκολο ειναι να κανετε ενα search ή απλα να κοιταξετε καμια σελιδα πισω; Ισως θα πρεπε να μπει link στο πρωτο μηνυμα αυτο εδω οπου γραφω σε περιληψη τις διαφορες

 

Εκδοσεις

Redmi Note 4: Helio x20, δεν εχει 800αρα

Redmi Note 4X: snapdragon 625 χωρις 800αρα

Redmi Note 4 (snapdragon): snapdragon 625 χωρις 800αρα

Redmi Note 4 Global Edition: snapdragon 625 με 800αρα (προσοχη πολλα σκρουτζομαγαζα λενε global στο ονομα αλλα εννουνε την Rom)

Redmi Note 4X της infoquest: η infoquest βαπτιζει ετσι το global οποτε εχει κανονικα 800αρα στα μεγαλα καταστηματα Κωτσοβολος/Πλαισιο/Γερμανος κλπ

 

Για να σιγουρευτειτε οτι ειναι οντως η εκδοση με 800αρα, στο πλαϊ το κουτι γραφει Global Edition με κοκκινα γραμματα και τοσο πισω στο κουτι οσο και στο αυτοκολλητακι στη πλατη του κινητου γραφει Model: 2016102 . Προσοχη πισω στο κουτι μην το μπερδεψετε με την ημερομηνια συσκευασιας.

 

Θηκες/Τζαμακια

Οι θηκες τους 4 mtk δεν κανουν για κανενα λογο στο 4X ή 4 Global. Ισως κανει το τζαμακι του 4 mtk αν ειναι με κενο αντι για τρυπες (αν και αισθητικα ισως δεν κεντραρει σωστα καμερα/ηχειο/αισθητηρα). Τη στιγμη που εγραφα ηταν αγνωστο το αν καθονται τελεια οι θηκες/τζαμακια του 4X στο 4 Global. Θα κανω edit οταν μας ερθουν οι πρωτες παραγγελιες.

 

Διαφορες Infoquest απο παραεισαγωγης

Τελος επισημη ελληνικη εγγυηση εχετε μονο απο οσα φερνει η infoquest. Οποιοδηποτε αλλο (ειτε Κινα, ειτε ευρωπαικη αποθηκη ειτε σκρουτζομαγαζου) εχετε μονο εγγυηση καταστηματος ενω δεν ειναι σιγουρο οτι φορανε official rom (πρεπει το σιγουρεψετε απο το καταστημα). Δεν σημαινει βεβαια οτι ειναι και το τελος του κοσμου... αλλαζεις Rom αφου πιθανοτατα θα εχουν αφησει και ξεκλειδωτο το bootloader. ;)

Σωστός!!!! ;)

 

Αυτο θα πρέπει να μπει στη πρώτη σελίδα, στην αρχή του νήματος!!!!!!!!!!!!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βλεπετε καθολου διαφορες στην 8.2.4.0? Χανουμε κατι εμας που δεν μας εχει ερθει ακομα;

Αν εξαιρέσεις τα 40 fps στο βίντεο, τίποτα άλλο.... :p ψυχραιμία, πλάκα κάνω!! Bug fixes φαίνεται ότι είναι. Η μόνη διαφορά που είδα είναι στο Google search bar, έφυγε το G του Google now

Edited by scion
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα!

Μπορούμε να βρούμε κάπου περισσότερα infos για αυτό "fix - couldn't add exchange accounts (04-11); Για να κάνω συγχρονισμό της exchange επαφές μου έβαλα το nine. Μήπως πια γίνεται by default από το MIUI;

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και μενα. Απο αυτα που γραφει, σε σχεση με την 8.2.2.0 δεν πρεπει να χει αισθητες διαφορες. Αλλα μου κανει εντυπωση που ειναι 1.5 GB ενα τοσο μικρο Update. Ουτε εκδοση android να αλλαζαμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

Χαρούμενος κάτοχος και εγώ της συσκευής από σήμερα. από το λίγο που έπαιξα μαζί της είναι πάρα πολύ καλή.Μία απορία όμως, έχει παρατηρήσει κανένας όταν έχει ησυχία και ανοίγετε και κλείνετε την κάμερα ή εναλλαγή μπροστινής εάν κάνει ένα τσάκ, σαν τις παλιές κάμερες όταν ανοίγει το κλείστρο, όχι δυνατό ίσα ίσα να ακούγεται (η κάμερα λειτουργεί μια χαρά απλά το άκουσα και λέω τί γίνεται?). Είναι feature και αν ναι γίνεται απενεργοποίηση?

 

Μη φοβασαι, ολα τα xiaomi που ειχα το καναν. Και πρεπει να ειναι φυσιλογικο αφου ενεργοποιειται η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και μενα. Απο αυτα που γραφει, σε σχεση με την 8.2.2.0 δεν πρεπει να χει αισθητες διαφορες. Αλλα μου κανει εντυπωση που ειναι 1.5 GB ενα τοσο μικρο Update. Ουτε εκδοση android να αλλαζαμε.

 

Το μέγεθος είναι τεράστιο διότι έβαλαν ως update ολόκληρο το image της rom αντί για delta update.

Η Τεμπελιά στο μεγαλείο της :P

Link to comment
Share on other sites

Η 8.2.2.0 ηταν 500 mb και ειχε περισσοτερα πραγματα. Θελω να πω οτι δεν το συνηθιζει και δεν την συμφερει κιολας. Αν ειναι οντως περιττο οπως λες θα φορτωσεις τους servers παραπανω χωρις λογο. Αρα δεν νομιζω οτι ειναι τεμπελια.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο!

Screencast 1080p | Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition

https://youtu.be/ot4ypnfbauU

 

 

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Τι ακριβως εκανες ; Γιατι δεν καταλαβα..

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...