Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το edge πιθανοτατα να εχει και gorilla glass.

 

Οταν δεν εχει gorilla glass "δεν μπορεις" να το αφησεις χωρις τζαμακι ή ζελατινα.

Link to comment
Share on other sites

Και το χαρτονι ειναι πιο σκληρο απο το απλο χαρτι αλλα δεν φτανει τις πλαστικες ή μεταλλικες κατασκευες σε ανθεκτικοτητα ;)

 

Μπορεις να δεις scratch test ποσο αντεχουν κινητα με gorilla και ποσο αντεχουν τα redmi χωρις gorilla. Εδω και σε gorilla μπορεις να κανεις γρατζουνιες αν εισαι απροσεχτος.

Link to comment
Share on other sites

Κοντά 1 μήνα που το έχω "γυμνό" δεν έχω δει γρατσουνιά. Απλώς δεν το βάζω μαζί με κλειδιά.

Πότε επιτέλους θα έρθει το sapphire note 15 να ησυχάσουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ευχομαι να μην αποκτησει ποτε. :)

 

Ενας μηνας ομως ειναι λιγο για να κρινεις. Απο την αλλη με το που βαζεις θηκη και τζαμακι σου φευγει και το αγχος του που το βαζεις, πως το ακουμπας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει το εξωτερικό αυτό ή πάει πακέτο με την οθόνη;

Και με την οθόνη να πηγαίνει πόσο να κοστίζει;

 

Ακυρο βρήκα... Το εξωτερικό, touch display από 14 ευρώ περίπου και μαζί με την οθόνη από 35 ευρώ περίπου...

 

 

Επομένως θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να το αφήσω έτσι παρά αυτό το έκτρωμα που δίνει αισθητικα το τζαμάϊκα...

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι σε κανα μηνα θα χει ξεκαθαρισει το τοπιο. Αστο προσωρινα με αυτο και βλεπεις.

 

Ετσι ηταν και στο RN3pro... στην αρχη ψαχνομασταν και δεν βρισκαμε θηκες ή τζαμακια. Ειδικα στις θηκες ουτε καν προσωρινες λυσεις δεν εβρισκες εκτος εαν ανοιγες τρυπες με λεπιδακι (τωρα εχουν κυκλοφορησει ακομα και Ελλαδα). Εδω τουλαχιστον εχουμε προσωρινες λυσεις. Χωρια οτι πιστευω οτι κυκλοφορουν ηδη για το δικο μας απλα ειναι μεχρι να μας ερθουν οι πρωτες παραγγελιες και να διασταυρωσουμε τα ευρηματα μας.

 

Εγω περιμενω μια θηκη και τζαμακι για Note 4X. Οταν παραλαβω θα ενημερωσω. Στη χειροτερη εχασα 2.5 ευρω που και παλι θα τα αφησω μεχρι να μου ρθει η επομενη αλλα σιγουρη πλεον παραγγελια.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

clear θήκη έχω βάλει από day one. Σας είχα δώσει και το ebay link. Απλώς δεν ξέρω αν οι clear φαίνονται ωραίες με το μαύρο που έχετε εσείς.

Σίγουρα και εγώ θα ήθελα να μην με νοιάζει να το βάζω μαζί με κλειδιά, αλλά όπως λέει και ο φίλος ovelix είναι το αισθητικό αποτέλεσμα που με κάνει να μην μπορώ μεμβράνες/glass κλπ.

Link to comment
Share on other sites

clear θήκη έχω βάλει από day one. Σας είχα δώσει και το ebay link. Απλώς δεν ξέρω αν οι clear φαίνονται ωραίες με το μαύρο που έχετε εσείς.

Σίγουρα και εγώ θα ήθελα να μην με νοιάζει να το βάζω μαζί με κλειδιά, αλλά όπως λέει και ο φίλος ovelix είναι το αισθητικό αποτέλεσμα που με κάνει να μην μπορώ μεμβράνες/glass κλπ.

Σε αυτό έχεις πολύ μεγάλο δίκιο αγαπητέ!!

Με το μαύρο από πίσω η διάφανη είναι χάλια αχαλίνωτα!!!

Έχω παραγγείλει 3 μαύρες που μου άρεσαν... Θα δω ποία θα μου κάτσει όταν έρθουν με το καλό...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

clear θήκη έχω βάλει από day one. Σας είχα δώσει και το ebay link. Απλώς δεν ξέρω αν οι clear φαίνονται ωραίες με το μαύρο που έχετε εσείς.

Σίγουρα και εγώ θα ήθελα να μην με νοιάζει να το βάζω μαζί με κλειδιά, αλλά όπως λέει και ο φίλος ovelix είναι το αισθητικό αποτέλεσμα που με κάνει να μην μπορώ μεμβράνες/glass κλπ.

 

Αυτο το φοβαμαι και γω. Απλα επειδη θελω να σιγουρευτω ποια θηκη κανει για το δικο μας παρηγγειλα οτι φτηνοτερο βρηκα (μια διαφανη πακετο με ενα τζαμακι) και μετα βλεπω.

 

Ειδα και κατι μαυρες nillkin αλλα αφηνουν ακαλυπτο το πανω και κατω μερος. Απο την αλλη δειχνουν κομψες. Αν κανουν ισως και να τσιμπησω μια.

 

Επιπλεον βλεπω και αυτη εδω που ειναι αρκετα φτηνη, γραφει global και δειχνει ομορφη (σχετικα) http://www.ebay.com/itm/TPU-Soft-Rubber-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note-4-Global-Version-/142297031312?var=&hash=item2121906290:m:m2_HQ92xHy6ZMHP092TIo9A

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την μπαταρια, ειμαι στο 40% και εχω μεσα σε 2 ημερες 6,5 ωρες sot. Μεσα σε αυτες τις ωρες πρεπει να ειναι και κανα 2ωρο gaming. Εντυπωσιακα καλη αυτονομια θα ελεγα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Το κινητό στο λινκ που παραθέτω είναι το ίδιο που συζητάμε?? Επίσης βλέπω υπάρχει θέμα σε θήκες και τζαμακια?? Το θέλει μια φίλη να της το παραγγείλω.. Ευχαριστώ.

Original Xiaomi Redmi Note 4 3GB 32GB Global Version Snapdragon 625 Mobile Phone 5.5" FHD 13MP Fingerprint ID MIUI 8.1 CE

http://s.aliexpress.com/Zbymumm6

(from AliExpress Android)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Το κινητό στο λινκ που παραθέτω είναι το ίδιο που συζητάμε?? Επίσης βλέπω υπάρχει θέμα σε θήκες και τζαμακια?? Το θέλει μια φίλη να της το παραγγείλω.. Ευχαριστώ.

Original Xiaomi Redmi Note 4 3GB 32GB Global Version Snapdragon 625 Mobile Phone 5.5" FHD 13MP Fingerprint ID MIUI 8.1 CE

http://s.aliexpress.com/Zbymumm6

(from AliExpress Android)

Λέει με ερωτηματικό ότι έχει την Β20...

 

Καλύτερα να ρωτήσεις...

 

(off topic) Από το Αλί πάντως, προσωπική άποψη, δεν θα αγόραζα ΠΟΤΕ συσκευή...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Το κινητό στο λινκ που παραθέτω είναι το ίδιο που συζητάμε?? Επίσης βλέπω υπάρχει θέμα σε θήκες και τζαμακια?? Το θέλει μια φίλη να της το παραγγείλω.. Ευχαριστώ.

Original Xiaomi Redmi Note 4 3GB 32GB Global Version Snapdragon 625 Mobile Phone 5.5" FHD 13MP Fingerprint ID MIUI 8.1 CE

http://s.aliexpress.com/Zbymumm6

(from AliExpress Android)

 

Λέει με ερωτηματικό ότι έχει την Β20...

 

Καλύτερα να ρωτήσεις...

 

(off topic) Από το Αλί πάντως, προσωπική άποψη, δεν θα αγόραζα ΠΟΤΕ συσκευή...

 

Mα φυσικά και την έχει και το τονίζει με κόκκινα γράμματα το ; απλά χωρίζει τις FDD LTE μπάντες από τις TD LTE

Είπαμε καχυποψία προς το ali αλλά ovelix εσύ χτυπάς κόκκινο :lol::lol::p:p

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί φόρεσα και τα γυαλάκια μου...

Με ερωτηματικό δεν την έχει; a2e457da29d0d89238cecac5a90e002e.jpg

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

@ovelix5 Το ελληνικό ερωτηματικό σε τεχνολογικά κείμενα χρησιμοποιείται για να διαχωρίζει δυο σύνολα.

Σίγουρα δεν είναι ερώτηση

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί φόρεσα και τα γυαλάκια μου...

Με ερωτηματικό δεν την έχει; a2e457da29d0d89238cecac5a90e002e.jpg

 

Αλήθεια τώρα; Ερωτηματικό ελληνικό σε αγγλική γλώσσα;

Το semicolon δεν το έχεις ακουστα;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδία μην βαράτε γέρο άνθρωπο... :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μας μπερδεύουν οι Κινέζοι τελικά.... Από που άλλου προτείνετε για αγορά παιδιά?πάντως απτό συγκεκριμένο κατάστημα έχει πάρει φίλος δύο συσκευές και είναι πολύ ευχαριστημένος.. Βέβαια με τα τελωνεία τώρα κλαφτα Χαράλαμπε...
Link to comment
Share on other sites

Το συμβολο ; εκτος ελλαδας δεν ειναι ερωτηματικο.

 

Δεν τα λενε μπερδεμενα οι κινεζοι απλα τυχαινει εμεις στην ελλαδα να το χουμε ως ερωτηματικο αυτο το συμβολο. Εμεις ειμαστε οι μπερδεμενοι :p :lol:

 

Βασει αυτων που γραφει εχει κανονικα 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Οπότε είναι το σωστό τηλέφωνο.. Τι ποσοστό περίπου παραγγελιών περνάει τελωνείο, γνωρίζεται? Εμένα πάντως το Mi note πριν 4 μήνες πέρασε....
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Οπότε είναι το σωστό τηλέφωνο.. Τι ποσοστό περίπου παραγγελιών περνάει τελωνείο, γνωρίζεται? Εμένα πάντως το Mi note πριν 4 μήνες πέρασε....

 

Τώρα φίλε μου λαχείο είναι αυτά, αν δε βιάζεσαι περίμενε λίγες μέρες που θα φτάσουν από ali τα δικά μας xiaomi που παραγγείλαμε τέλη μαρτίου με τις προσφορές γενεθλίων που είχε να δούμε το στατιστικό δείγμα. Πάντως στα 140€ περίπου που το έχει το μαγαζί (τόσο το πήρα κι εγώ) και ένα 50ρικο να φάμε παλι είναι καλή τιμή, ο ένας μήνας και βάλε καθυστέρησης είναι το μεγαλο θέμα, οπότε αν το βιάζεσαι πολύ το κινητό άστο καλυτερα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ΠΑρέλαβα κι εγώ σήμερα σε μαύρο από Banggood (παραγγελία 25 Μαρτίου) με NL Post, χωρίς τελωνείο...πολύ όμορφο, πλήρως μεταλλικό με εξαίρεση τις δύο άκρες.

...φαίνεται πραγματικά ποιοτικό, με μια σύντομη δοκιμή μόνο το Wifi του δεν μου φάνηκε τόσο γρήγορο, αλλά μπορεί να ήταν και η εφαρμογή browser που να μην απέδιδε τα μέγιστα.

...επίσης πολύ φωτεινή οθόνη και ο ήχος είναι επαρκής σε ένταση, αλλά κάπως παραμορφώνει πάνω από 80% και πάνω, δεν είναι πεντακάθαρος νομίζω.

...η φωτογραφική του αρκετά μέτρια, βελτιώνεται αισθητά όμως με ενεργοποιημένο το HDR....

εντύπωση μου έκανε πως στην shelfie κάμερα εντόπιζε το πρόσωπο και μου εμφάνιζε και κατά προσέγγιση ηλικία...τί αλγόριθμοι τρελοί είναι αυτοί; Εντάξει με έβγαλε 8 χρόνια νεώτερο, δεν παραπονιέμαι...

 

μου ήρθε ολοκαίνουριο στη ζελατίνα του, με την 8.1.15 ROM και δεν είδα να έχει καμία ενημέρωση, οπότε αυτή πρέπει να είναι η τελευταία επίσημη ΡΟΜ, σωστά;

 

Μάλλον όμως θα το δώσω και θα κρατήσω το Leeco Le Max 2 (x829) που ελπίζω να παραλάβω αύριο, γιατί φεύγω το μεσημέρι για τις γιορτές κι επιστρέφοντας ίσα-ίσα θα το προλάβω πριν περάσουν 14 μέρες και αρχίσει η διαδικασία επιστροφής του

 

( *τα συστημένα μόνο 14 μέρες δεν τα κρατάνε; )

 

Αν και θέλω να δω και το άλλο τηλέφωνο για να αποφασίσω οριστικά ποιό θα κρατήσω, τείνω προς το Leeco, οπότε αν σκέφτεται κανείς να παραγγείλει και φοβάται τελωνείο, ας στείλει κανά πμ....αλλά η συναλλαγή θα γίνει μετά το Πάσχα που θα επιστρέψω πάλι Θεσσαλονίκη (και δεν υπάρχει εύκαιρη σύνδεση ίντερνετ στο χωριό, οπότε μην περιμένει κανείς άμεση απάντηση)

(το τηλέφωνο θα μείνει ασφαλώς Θεσσαλονίκη...το δοκίμασα μόνο για να δω αν υπάρχει πρόβλημα πριν περάσουν οι πρώτες μέρες από τη παραλαβή...το Xiaomi Redmi 3s Prime μου είχε έρθει με χαλασμένη οθόνη)

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

και μετά τι κάνουμε;

μένουμε στην επιλογή Ινδία η ξαναβάζουμε Ελλάδα;

Από media markt και το δικό μου έχει την MIUI GLOBAL 8.1/Stable 8.1.15.0 και δεν έκανε αναβάθμιση όταν το άνοιξα.

 

Το απόγευμα έκανα έλεγχο για ενημερώσεις και μου εμφανίστηκε η MIUI 8.2 ΣΤΑΘΕΡΗ 8.2.4.0(MCFMIDL).

Έκανα την ενημέρωση και σε λίγη ώρα εγκαταστάθηκε.

Μέχρι στιγμής όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...