Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, ερωτηση σε οσους εχουν περασει την 185..ειναι σταθερη εκδοση? οσο αφορα μπαταρια υπαρχει μειωση ή ολα οκ? και σε μενα παντως ορεο δεν εχει εμφανιστει..την 171 εχει περασμενη προς το παρων και ολα καλα!
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε την ορεο ειναι η 8,0 η η 8,1?Το λεω γιατι εχουν διαφορες.

 

Καλησπέρα εγώ έχω την 8.0.0 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μπορεί να μου πει κανείς έγκηρα τι ισχύει αν βγάλω την εργαστηριακή μεμβράνη από την οθόνη. Δεδομένου ότι το κινητό είναι σε θήκη δεν με ανυσηχει πιθανή ζημιά της. Αξίζει λοιπόν να την αφαιρέσω και αν ναι γιατί την είχαν αρχικός τοποθετήσει; μήπως τελικά υπάρχει πρόβλημα με την οθόνη εκτεθημενη γιαυτό έβαλαν το έξτρα κάλυμμα; Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα δεν θα υπαρχει.Πολλες αν οχι ολες οι εταιριες εφαρμοζουν ιδια τακτικη.Δουλεψε το λιγο καιρο με την ζελατινα.Αν σε βολεψει,μην την πειραξεις.Δεν ξαναμπαινει ζελατινα τοσο καλα.Αν δεις οτι κραταει πολλες δαχτυλιες κλπ την βγαζεις και πρατεις αναλογα χωρις αυτην.Αν μετανοιωσεις και θες να ξαναβαλεις θα δυσκολευτεις λιγο επειδη ειναι καμπυλωτο στις ακρες το τζαμι και δεν πατανε καλα του εμποριου.

Αν πεσει η συσκευη δεν θα το προφυλαξει η ζελατινα οπου και αν το χεις.Μονο οι θηκες κανουν αυτη τη δουλεια. Γρατζουνιες ομως θα προλαβεις. Εγω εβαλα ματ ζελατινα και η υφη,ταχυτητα και οψη ειναι σουπερ.Δεν ξανασχοληθηκα με δαχτυλιες κλπ.Αλλα και παλι,δεν κολλαει καλα στις ακρες.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό δοκιμασμένο τζαμάκι υπάρχει?

Έγιναν μερικές χαρακιές από κλειδιά στην ζελατίνη και λέω να βάλω κάτι πιο ανθεκτικό

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα δεν θα υπαρχει.Πολλες αν οχι ολες οι εταιριες εφαρμοζουν ιδια τακτικη.Δουλεψε το λιγο καιρο με την ζελατινα.Αν σε βολεψει,μην την πειραξεις.Δεν ξαναμπαινει ζελατινα τοσο καλα.Αν δεις οτι κραταει πολλες δαχτυλιες κλπ την βγαζεις και πρατεις αναλογα χωρις αυτην.Αν μετανοιωσεις και θες να ξαναβαλεις θα δυσκολευτεις λιγο επειδη ειναι καμπυλωτο στις ακρες το τζαμι και δεν πατανε καλα του εμποριου.

Αν πεσει η συσκευη δεν θα το προφυλαξει η ζελατινα οπου και αν το χεις.Μονο οι θηκες κανουν αυτη τη δουλεια. Γρατζουνιες ομως θα προλαβεις. Εγω εβαλα ματ ζελατινα και η υφη,ταχυτητα και οψη ειναι σουπερ.Δεν ξανασχοληθηκα με δαχτυλιες κλπ.Αλλα και παλι,δεν κολλαει καλα στις ακρες.

 

Όντως, αυτό με τις άκρες γύρω - γύρω είναι πρόβλημα. Τίποτα δεν κολλάει καλά.

Στο Ρ9 που έχει επίσης το ίδιο θέμα, είχα βάλει κάποιες της Terrapin και ήταν ικανοποιητικές. Βέβαια ήταν υπερβολικά λεπτές και γι' αυτό πιθανότατα δεν συκωνονταν.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum

 

Σήμερα παρατήρησα ότι η τελευταία ενημέρωση που έχω είναι Σεπτεμβριος του 2017

Περίεργο μου φαίνεται, είπαμε δεν έχουμε πάρει την oreo αλλά και 7 μήνες χωρίς ενημέρωση είναι λίγο κάπως για ναυαρχίδα υποτίθεται μεγαλης εταιρειας

 

Επισυνάπτω και την έκδοση που εχω

Υπαρχει άλλος που έχει να λάβει ενημέρωση τόσο καιρό??

 

https://m.imgur.com/a/vFccp

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Aρκετα μεγαλο διαστημα. Η τελευταια εκδοση πριν την oreo ειναι η 185 που εχουμε παρει πολλοι και περιμενουμε. Πολυ περιεργο που δεν σου βγαζει νεες. Μηπως δεν εκατσε καλα η τελευταια σου αναβαθμιση και εμεινε ετσι? Εγω θα εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων για αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν εχουμε την δυνατοτητα να κάνουμε clone μια εφαρμογη κ να ανοιγει 2 φορές με διαφορετικα log in σε Σπλιτ σκριν οπως κάποια xiaomi πχ;
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν εχουμε την δυνατοτητα να κάνουμε clone μια εφαρμογη κ να ανοιγει 2 φορές με διαφορετικα log in σε Σπλιτ σκριν οπως κάποια xiaomi πχ;

 

ναι γίνεται, εφαρμογες => διδυμη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

1. Όταν κλειδώνω στον ήλιο και ξεκλειδώνω η οθόνη είναι υπερβολικά φωτεινή και αν πάω πχ να βγάλω φώτο με την μπροστά κάμερα είναι τέρμα κορεσμενη. Ξέρετε το παίζει?

2. Θέλω να βγάλω την εργοστασιακή μεμβράνη γιατί έχει χαρακωθει από κλειδιά. Κάποιο καλό glass?

 

Καλό απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum

 

Σήμερα παρατήρησα ότι η τελευταία ενημέρωση που έχω είναι Σεπτεμβριος του 2017

Περίεργο μου φαίνεται, είπαμε δεν έχουμε πάρει την oreo αλλά και 7 μήνες χωρίς ενημέρωση είναι λίγο κάπως για ναυαρχίδα υποτίθεται μεγαλης εταιρειας

 

Επισυνάπτω και την έκδοση που εχω

Υπαρχει άλλος που έχει να λάβει ενημέρωση τόσο καιρό??

 

https://m.imgur.com/a/vFccp

Σύμφωνα με αυτό:

https://boycracked.com/2017/02/12/huawei-mobile-firmware-region-code/

To τηλέφωνό σου είναι branded Vodafone. Θα πρέπει λοιπόν να βγάλει η Vodafone νέα έκδοση για να σου βγάλει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Οι περισσότεροι εδώ ήμαστε με c432, οπότε ήμαστε ή στην Β185 (νουγκατ) ή έχουμε ήδη πάρει ορεο.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό:

https://boycracked.com/2017/02/12/huawei-mobile-firmware-region-code/

To τηλέφωνό σου είναι branded Vodafone. Θα πρέπει λοιπόν να βγάλει η Vodafone νέα έκδοση για να σου βγάλει διαθέσιμη αναβάθμιση.

Οι περισσότεροι εδώ ήμαστε με c432, οπότε ήμαστε ή στην Β185 (νουγκατ) ή έχουμε ήδη πάρει ορεο.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

Όντως έτσι είναι, ήταν Vodafone branded άσχετα αν δε φαίνεται πουθενά μέσα στο μενού του κινητού, απλά ακόμα και έτσι μου έκανε εντύπωση που είχε τόσο καιρό έστω να πάρει μια ενημέρωση ασφαλειας

Κατέβασα το firmware finder και μου έβγαλε ότι υπάρχει και 161 βάση της έκδοσης μου την οποία και κατέβασα και εγκατέστησα αλλά πέρα από ενημερώσεις ασφαλείας του γενναρη, δεν είδα κάτι αλλο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς φαίνεται δεν φαίνεται τίποτα μέσα στα μενού, το ©custom ID είναι που παίζει ρόλο.

Οπότε, ή ψαχνεις για clean debrand procedure ή αποδέχεσαι την όποια καθυστέρηση θα υπάρχει στην διανομή των νέων εκδόσεων. Καθυστέρηση που βέβαια μπορεί να γίνει και παράλειψη ενίοτε.

Φυσικά υπάρχει και η περίπτωση του να φλασαρεις την οποία έκδοση θέλεις, να σου γυρίσει το custom σε 900 και απλά να μην παίρνεις ΟΤΑ ενημερώσεις. Θα πρέπει δηλαδή να τα περνάς χερουλατα οτι updates θα θέλεις. Δεν είναι και ιδιαίτερα "πρόβλημα" αυτό βέβαια, αλλά εξαρτάται και πως το βλέπει κανείς.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρεθεί αντιμέτωπος με το εξής παράδοξο.

Με φίλο αγοράσαμε και οι δύο, τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν, το κινητό από τον Κωτσόβολο, με διαφορά δύο ημερών.

Φαινομενικά τα κινητά είναι τα ίδια από άποψη έκδοσης κλπ. Και τα δύο με ίδιες εκδόσεις λογισμικού μέχρι πριν περίπου ένα μήνα.

Από τότε αυτός έχει πάρει το android 8, εγώ έχω ξεμείνει με την έκδοση 185 του 7.0.

Μόνη διαφορά ότι εγώ έχω Cosmote, ενώ αυτός Wind.

Υπάρχει περίπτωση αυτός να πήρε το update τόσο νωρίτερα λόγω παρόχου; Παρόλο που το αγοράσαμε από το ίδιο κατάστημα και είναι και οι δύο συσκευές Europe unbranded?

Αξίζει να δοκιμάσω με κάρτα Wind αν τυχόν μου εμφανίσει την αναβάθμιση; Και αν γίνει αυτό την κάνω άφοβα και μετά επιστρέφω την κανονική μου sim Cosmote; Ή να περιμένω καρτερικά να εμφανιστεί από μόνο του το update;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λες και ξέχασαν τις μισές συσκευές στην 7.0, έβαλα την oreo μέσω firmware Finder και σήμερα έβαλα την 365 που βελτιώνει την περιήγηση μέσω του αισθητήρα αποτυπωμάτων μπροστά όλα άψογα μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει κανονικά παιδιά. Λίγη υπομονή θέλει.

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Είναι λες και ξέχασαν τις μισές συσκευές στην 7.0, έβαλα την oreo μέσω firmware Finder και σήμερα έβαλα την 365 που βελτιώνει την περιήγηση μέσω του αισθητήρα αποτυπωμάτων μπροστά όλα άψογα μέχρι στιγμής

 

Και γω μέσω firmware finder πέρασα την oreo αλλά η 365 δεν μου ήρθε. Η απορία μου είναι η εξης: όσοι την περάσαμε μέσω του app θα μας έρχονται οι Ota στο τηλέφωνο ή θα πρέπει να τσεκάρουμε μέσω app πάλι για νέες ενημερώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...