Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε auto mode, δηλαδή point and shoot, λένε είναι πιο ιδανικό το S7. Σε manual mode, παίζοντας με τις ρυθμίσεις τώρα πιστεύω δεν έχουν μεγάλη διαφορά. Το S7 ίσως υπερτερεί κάπως λόγω διαφράγματος σε νυχτερινές λήψεις. Ενώ σε ημέρα, το P10 βγάζει πιο ζωντανές. Εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ψάξε στο internet να δεις συγκριτικά.

 

 

Όσον αφορά το Oreo, δεν το έχω ψηλαφήσει πολύ για να δω σημαντικές διαφορές. Πάντως έχουνε αλλάξει κάμποσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kάμερα πάνω κάτω ίδια έχουν,το δικό μας έχει Χ2 zoom και ωραία λειτουργία πορτρέτου.

Σε ταχύτητα θεωρώ ταχύτερο το δικό μας και έχει και 2πλάσιο αποθηκευτικό χώρο.

Στα μειον ότι δεν είναι αδιάβροχο.

 

Δεν θα πήγαινα στο s7 λόγω παλαιότητας. Αν πας σε s8 μαζί σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Kάμερα πάνω κάτω ίδια έχουν,το δικό μας έχει Χ2 zoom και ωραία λειτουργία πορτρέτου.

Σε ταχύτητα θεωρώ ταχύτερο το δικό μας και έχει και 2πλάσιο αποθηκευτικό χώρο.

Στα μειον ότι δεν είναι αδιάβροχο.

 

Δεν θα πήγαινα στο s7 λόγω παλαιότητας. Αν πας σε s8 μαζί σου! :)

 

μπα οχι, κανονικα σε p10 plus ηθελα να παω, αλλα δε το βρισκω σε γερμανο-κοσμοτε που απο κει θα το παρω επειδη εχω επιδοτηση, οποτε ειπα για το σκετο!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ηρθε πριν λιγο η Oreo. Αλλα θα περιμενω να διαβασω μηπως εχει καποιο θεμα ακομα. Καλο ειναι παντως οποιος κανει το update να κανει και εργοστασιακες.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το δικαρτο. Ηρθε η oreo και την εγκατέστησα. Λίγες αλλαγές στα εικονιδια. Το μενού των ρυθμίσεων έχει αλλάξει αρκετά. Μου φαίνεται πιο τακτοποιημένο τώρα. Επίσης και σημαντικό για μένα, πλέον υπάρχει επιλογή για το δίκτυο που θες να εχει και η σιμ που δεν εχεις ενεργά τα δεδομένα. 2g μόνο, 3 g μόνο ή 2g/3g. Πιστεύω πως θα βοηθήσει σε ακόμα μεγαλύτερη αυτονομία. Αυτά για την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικά δεν πρέπει να έχει έρθει ακόμη. Με Ελληνικό είμαι και εγώ και δεν βλέπω κάτι.

 

Όσοι το βάλατε, γράψτε εντυπώσεις. Και αν κάνατε clean install ή όχι.

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει από γνωστό σκρουτζομαγαζο. Εκτος από από αυτά που ήδη έχω γράψει δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη αξιοσημείωτη διαφορά.

 

edit. Η σελίδα της google έχει πάει τέρμα αριστερά, μετά από το τελευταίο παράθυρο με εφαρμογές. Δεν έκανα clean install απλά εγκατάσταση όπως έλεγε το τηλέφωνο. Always on display δεν ξέρω πως μπορεί να μπει ή αν γίνεται!

Edited by jpierro
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό γιατί οι εφαρμογές που ανέφερες συμπιέζουν πολύ τα video.Ο καλύτερος τρόπος για να έχεις το video σε κανονική ανάλυση θα ήταν κάποια υπηρεσία cloud (πχ. wetransfer , google drive κτλ) ή πολύ απλά σε usb stick. Μην περιμένεις απο εφαρμογές πραγματική ανάλυση.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό γιατί οι εφαρμογές που ανέφερες συμπιέζουν πολύ τα video.Ο καλύτερος τρόπος για να έχεις το video σε κανονική ανάλυση θα ήταν κάποια υπηρεσία cloud (πχ. wetransfer , google drive κτλ) ή πολύ απλά σε usb stick. Μην περιμένεις απο εφαρμογές πραγματική ανάλυση.

 

Μου έστειλε φίλος μου τραβηγμένο βίντεο 4κ και εμφανίστηκε σε μένα 576x320 και του έστειλα εγώ βίντεο fhd μέσω της ίδιας εφαρμογής και του εμφανίστηκε fhd. Πως εξηγείται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς να το αγοράσει στον Κωτσόβολο έχει το p10 plus με 570€ φθηνότερα από skroutz.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε φίλος μου τραβηγμένο βίντεο 4κ και εμφανίστηκε σε μένα 576x320 και του έστειλα εγώ βίντεο fhd μέσω της ίδιας εφαρμογής και του εμφανίστηκε fhd. Πως εξηγείται αυτό?

 

Δεν έχω ιδέα.Εγω ξέρω οτι τα συμπιέζει.Μήπως έχει διαφορά να κάνεις send as a file αντί για send a video? Δοκίμασε το αν και δεν είναι σίγουρο. Για το viber που ξέρω τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπε ο φίλος πάνω, send as file, αλλά θα τρομάξεις από το μέγεθος αποστολής :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς να το αγοράσει στον Κωτσόβολο έχει το p10 plus με 570€ φθηνότερα από skroutz.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε λέω, καλή τιμή αλλά υπάρχει και το best price.gr.

Εκεί το δίκαρτο μάλιστα θα το βρεις και πιο φθηνά. (Έτσι γράφει τουλάχιστον). ;)

Εγώ προσωπικά περιμένω να δω το Ρ20 σε λίγες μέρες και μετά θα δω τι θα κάνω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπε ο φίλος πάνω, send as file, αλλά θα τρομάξεις από το μέγεθος αποστολής :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Που είναι η επιλογή send as a file? Πρέπει να το στείλω από τη συλλογή η από το viber?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας μπορεί να κάνει αναπαραγωγή 4κ βίντεο ή όχι? Γτ δοκίμασα να μου στείλουν και 4κ και fhd με τον τρόπο που μου είπατε και στο 4κ μου δείχνει μια μαύρη οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...