Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ γιατί είμαι ακόμη με την 159 βρε παιδιά??
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα μιλησει με τη huawei και απο IMEI ειχαν δει οτι και το δικο μου ειναι vodafone Ιταλιας αλλα εχθες πηρα την 180 κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Β159 μυρίζει vodafone branded κινητό.. Δες λίγο πίσω από τον B159 έχει έναν αριθμό με 4 ψηφία CXXX και πες μας..

 

VTR-L09C02B159

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

VTR-L09C02B159

 

Το κινητό σου είναι της vodafone. Αυτό σημαίνει ότι λίγο πολύ σε κάθε update περιμένεις την vodafone να αποφασίσει αν θα το διαθέσει στις συσκευές τις και αν τελικά το διαθέσει μετά από πόσο καιρό θα αποφασίσει να το διαθέσει.. Εμένα προσωπικά που μου είχε τύχει το γύρισα πίσω.. Αν φυσικά δεν έγραφε στην περιγραφή όταν το αγόρασες ότι είναι vodafone..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι της vodafone. Αυτό σημαίνει ότι λίγο πολύ σε κάθε update περιμένεις την vodafone να αποφασίσει αν θα το διαθέσει στις συσκευές τις και αν τελικά το διαθέσει μετά από πόσο καιρό θα αποφασίσει να το διαθέσει.. Εμένα προσωπικά που μου είχε τύχει το γύρισα πίσω.. Αν φυσικά δεν έγραφε στην περιγραφή όταν το αγόρασες ότι είναι vodafone..

 

Κατάλαβα, είμαι καταδικασμένος λοιπόν. Άραγε υπάρχει τρόπος να παρακάμψουμε τη voda (χωρίς ρουτάρισμα) και να πάρουμε ενημερώσεις?

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα ηρθε σημερα η 180 και μαζι πακετο και η προσαρμοσμενη D013 της cosmote η οποια μου εβαλε την εφαρμογή cosmote fon και εφαγε σουτ με την μια
Link to comment
Share on other sites

Μαζεύει και σε άλλους συνέχεια χνουδια η οθόνη του κινητού όταν το έχετε στη τσέπη?

Φοράω την εργοστασιακή ζελατινα

Εμένα μαζεύει σχεδόν κάθε φορά, και δεν φεύγει και εύκολα...

έχω βαρεθεί να το σκουπιζω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, είμαι καταδικασμένος λοιπόν. Άραγε υπάρχει τρόπος να παρακάμψουμε τη voda (χωρίς ρουτάρισμα) και να πάρουμε ενημερώσεις?

 

Χωρίς ξεκλείδωμα bootloader σχεδόν αδύνατο θα έλεγα.. Νομίζω ότι η πιο απλή λύση όταν το είχα ψάξει ήταν το funky huawei αλλά επί πληρωμής.. Δοκίμασε να πας στο κατάστημα που το πήρες και να τους εξηγήσεις τι έγινε για να σου βρούν αυτοί λύση μέσω αντιπροσωπείας. Αν πάρεις εσύ απευθείας θα σου πουν ότι δεν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση. Με root και εγγύηση τι παίζει με τα Huawei? Ποια η πολιτική της εταιρίας στο θέμα αυτό; ρωτάω γιατί είναι η πρώτη μου επαφή με Huawei και δεν ξέρω λεπτομέρειες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν!

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα βγαίνει εκτός εγγύησης. Αν το επαναφέρεις, στο thread είμαστε ήδη 0/2 προσπάθειες που δε καταφέραμε να το επαναφέρουμε, δεν έχεις θέμα.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση. Με root και εγγύηση τι παίζει με τα Huawei? Ποια η πολιτική της εταιρίας στο θέμα αυτό; ρωτάω γιατί είναι η πρώτη μου επαφή με Huawei και δεν ξέρω λεπτομέρειες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν!

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Root > Unlock Boot > εγγύηση ..... last year.

Κατ' εμέ, ο μόνος σίγουρος τρόπος για unlock είναι η ίδια η Hua.

Που σημαίνει ότι έχουν μαρκάρει το ΙΜΕΙ σου ότι έκανες unlock γιατί ζήτησες κωδικό. Μπορεί βέβαια να ισχυριστεί κάποιος ότι ζήτησε τον κωδικό αλλά δεν προχώρησε.

Άντε όμως να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φορουμητες. Ειμαι κι εγω κατοχος P10. Μπορω να πω ειμαι γενικα ευχαριστημενος. Εχω παρατηρησει κατι το που δεν το λες και προβλημα αλλα θα το ελεγα λιγο ενοχλητικο. Καθε που θα του τη βαρεσει, πχ 5 15 40 λεπτα οποτε θελει ενω ειναι κλειδωμενο στο τραπεζι πχ η οθονη αναβει σα να εχω πατησει το lock button. Χωρις να υπαρχει καποια ειδοποιηση η αποσυνδεση-επανασυνδεση σε wifi. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι παρομοιο? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορα του κινητου και επειδή έχω ακούσει ότι υπάρχουν 2 τύποι μνήμης που χρησιμοποιούνται σε αυτό το κινητό, υπάρχει κάποιος τρόπος να ξέρουμε ποιον από τους 2 τύπους φοράει το κινητό πριν το ανοίξουμε?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι, το μόνο που μπορείς να ρωτήσεις είναι από πότε είναι στην αποθήκη. Άμα είναι μετά τον Αύγουστο δεν έχεις θέμα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι, το μόνο που μπορείς να ρωτήσεις είναι από πότε είναι στην αποθήκη. Άμα είναι μετά τον Αύγουστο δεν έχεις θέμα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φορουμητες. Ειμαι κι εγω κατοχος P10. Μπορω να πω ειμαι γενικα ευχαριστημενος. Εχω παρατηρησει κατι το που δεν το λες και προβλημα αλλα θα το ελεγα λιγο ενοχλητικο. Καθε που θα του τη βαρεσει, πχ 5 15 40 λεπτα οποτε θελει ενω ειναι κλειδωμενο στο τραπεζι πχ η οθονη αναβει σα να εχω πατησει το lock button. Χωρις να υπαρχει καποια ειδοποιηση η αποσυνδεση-επανασυνδεση σε wifi. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι παρομοιο? Ευχαριστω
Κάποια εφαρμογή στο κάνει.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!!

 

Κάτοχος και εγώ του P10 από τον Νοέμβριο ήρθε η ώρα να βγάλω την μεμβράνη και να βάλω ένα κάλο γυαλί!!!

Είδα στο Skroutz κάποια και μου άρεσαν τα 2 παρακάτω!!! άπλα δεν ξέρω τις διάφορες τους....

μπορεί κάποιος να μου πει τη διάφορα έχει το ένα από το άλλο???

 

https://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5465&virtuemart_category_id=441&Itemid=486#description

 

https://www.e-smartbuy.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5457&virtuemart_category_id=441&Itemid=486

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από τότε που έβαλα την Β180 παρουσιάζεται το εξής θέμα. Όταν είμαι σε οποιαδήποτε εφαρμογή και ακουμπήσω το touchpad με πετάει στην αρχική. Πως απενεργοποειται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από τότε που έβαλα την Β180 παρουσιάζεται το εξής θέμα. Όταν είμαι σε οποιαδήποτε εφαρμογή και ακουμπήσω το touchpad με πετάει στην αρχική. Πως απενεργοποειται αυτό;

 

Απ ότι φαίνεται είναι η defalt συμπεριφορά μετά από καποια έκδοση. Εχω το p10 plus και είχα την ίδια απορία. Δες εδω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Από τότε που έβαλα την Β180 παρουσιάζεται το εξής θέμα. Όταν είμαι σε οποιαδήποτε εφαρμογή και ακουμπήσω το touchpad με πετάει στην αρχική. Πως απενεργοποειται αυτό;
Έχεις ενεργή και την navigation bar? Τα soft keys δηλαδή?

Εγώ δεν την έχω και δεν μου δουλεύει έτσι όπως λες (και λέει και ο φίλος παραπάνω).

 

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε fanatikos μάλλον δε θα έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού. Από ότι διαβάζω και σε ξένα φόρουμ, αυτή πλέον είναι η συμπεριφορά...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε fanatikos μάλλον δε θα έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού. Από ότι διαβάζω και σε ξένα φόρουμ, αυτή πλέον είναι η συμπεριφορά...
Όχι, στην 180 είμαι.

 

Δηλαδή εσάς δεν σας δουλεύει έτσι?

 

https://app.box.com/s/zlg0e9wws3bdt74h6opjpiqwligwo8zd

 

Τι ακριβώς κάνει?

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...