Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα την 180. Βέβαια δεν μου βγάζει available projects για να γραφτώ στην oreo beta :mad:

που το βγαζει αυτο να το ψαξω?? πριν λιγο μου ηρθε και εμενα.

Link to comment
Share on other sites

που το βγαζει αυτο να το ψαξω?? πριν λιγο μου ηρθε και εμενα.

 

δες τον παρακάτω οδηγό. Λογικά δεν έχει ξεκινήσει ακόμη για την Ελλάδα (όπως και για άλλες χώρες)

 

https://www.androidcentral.com/international-huawei-p10-and-p10-plus-get-android-oreo-beta

Edited by gus_k
Link to comment
Share on other sites

δες τον παρακάτω οδηγό. Λογικά δεν έχει ξεκινήσει ακόμη για την Ελλάδα (όπως και για άλλες χώρες)
Ποιον οδηγό??

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιον οδηγό??

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τραγικός. Ξέχασα το λινκ :lol:

 

Ενημέρωσα το προηγούμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

εχω το p10 vtr-l09c432b171 ακομα και δε μου βγαζει διαθεσιμες ενημερωσεις και δε ξερω γιατι Edited by pavlos95
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την αναβάθμιση! Επιτέλους άλλαξαν τα απαίσια emoji με φυσιολογικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αργεί το staged update ρε παιδιά. Ακόμα στη 171 είμαι...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίνεται σταδιακά. Στα Ελληνικά δεν έχει έρθει ακόμη. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα πιστεύω θα δοθεί.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και το port της pixel camera. Άνοιγε κανονικά και όλες οι ρυθμίσεις έπαιζαν αλλά λογικά δεν έκανε τη δουλειά που κάνει με τους Snapdragon. Μπορώ να πω ότι ήταν χειρότερη από την stock εκτός από τα πορτραίτα.. εκεί η pixel cam είχε περισσότερο θόρυβο αλλά τουλάχιστον δεν είχε αυτή τη θολούρα και το εφέ ελαιογραφίας. Χθες το συγκρίναμε με ένα iphone 8 και είδα ότι το p10 θέλει πολύ δουλειά ακόμα δυστυχώς στον τρόπο που επεξεργάζεται..
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανείς αν υπάρχει τρόπος να κρύψω τις ειδοποιήσεις απο την Lock screen?

πχ αν εχω ενα μήνυμα να μου δειχνει οτι έχω αλλά να μην φαινεται απο ποιον είναι και τι γράφει, ή κατι αντιστοιχο σε viber,messenger Κλπ όπως επισης και με τις κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

θα πας ρυθμισεις-γραμμη ειδοποιησεων και καταστασης-διαχειριση ειδοποιησεων-πανω δεξια το γραναζι πατα-κατα το κλειδωμα συσκευης: αποκρυψη ευαισθητου περιεχομενου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Νέος κάτοχος της συσκευής εδώ και πέντε μέρες. Είδα ότι συζητάτε το θέμα των update και είπα να ελέγξω ποια έκδοση έχω εγώ. Τελικά είμαι στην 151 (VTR-L29C432B151 για την ακρίβεια) και δεν μου βγάζει κανένα διαθέσιμο update. Τι παίζει να φταίει :confused:; Η συσκευή είναι αγορασμένη από σκρουτζομάγαζο.

 

Συγγνώμη εκ των προτέρων αν έχει απαντηθεί παλαιότερα αλλά με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα. Έχω ένα θέμα. Άλλαξα την εργοστασιακή ζελατίνα λόγω φθορας και έβαλα ένα glass το οποίο ήταν 3D. Ή τουλάχιστον έτσι έλεγε. Το τοποθέτησα και κατόπιν άργησε να μαζεύει σκόνη από μέσα (?!), ειδικά τριγύρω από το κεντρικό κουμπί. Προφανώς δεν κάνει επαφή όλη η οθόνη. Πολύ περίεργο. Τώρα θέλω να τη αλλάξω με μια που είδα προσφατα σε ηλεκτρονικό κατάστημα. Forever tempered glass 3D p10 Transparent. Έχει κανείς εμπειρία; Θα κολλήσει ή θα συνεχίζουμε να αλλάζουμε γυαλάκι;Τι πρόβλημα είναι αυτό με αυτό το κινητό αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και σε εμένα η B180 δε παρατήρησα καμιά διαφορά στη ταχύτητα του αισθητήρα αποτυπωμάτων ή στη διάρκεια της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διανομή και στα Ελληνικά.

Διαθέσιμη η Β180.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα στην 180 και εγώ από προχθές νομίζω με την μπαταρία χειρότερα,στα άλλα τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα. Έχω ένα θέμα. Άλλαξα την εργοστασιακή ζελατίνα λόγω φθορας και έβαλα ένα glass το οποίο ήταν 3D. Ή τουλάχιστον έτσι έλεγε. Το τοποθέτησα και κατόπιν άργησε να μαζεύει σκόνη από μέσα (?!), ειδικά τριγύρω από το κεντρικό κουμπί. Προφανώς δεν κάνει επαφή όλη η οθόνη. Πολύ περίεργο. Τώρα θέλω να τη αλλάξω με μια που είδα προσφατα σε ηλεκτρονικό κατάστημα. Forever tempered glass 3D p10 Transparent. Έχει κανείς εμπειρία; Θα κολλήσει ή θα συνεχίζουμε να αλλάζουμε γυαλάκι;Τι πρόβλημα είναι αυτό με αυτό το κινητό αυτό.

 

Θα αλλαζεις γυαλακι, όπως λες. Σε όλα τα 2.5d κινητά υπάρχει θέμα με τα tempered glass λόγω καμπυλότητας της οθόνης στα άκρα.

Πολύ δύσκολα θα βρεις "γυαλακι" να κάτσει σωστά. Και αυτό θ' αφήνει αρκετό κενό γύρω - γύρω.

Υπαρχουν κάποια που είναι edge2edge αλλά και αυτά θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα αν του φοράς θήκη. Επείσης, επειδή συνήθως έχουν κόλλα μόνον γύρω - γύρω, στο κέντρο δεν εφάπτονται καλά με αποτέλεσμα να έχεις κακό touch και να εμφανίζουν ιριδισμούς.

 

Οι περισσότεροι έχουμε στραφεί προς μεμβράνες που λόγω ελαστικότητας κολλάνε σωστά. Δεν έχουν την αίσθηση του glass αλλά τουλάχιστον προστατεύουν απο τις μικρο-γρατζουνιες της οθόνης.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...