Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά,

 

εδώ και λίγο καιρό είμαι κάτοχος του P10. Ερώτηση όσον αφορά τα updates (μιας και ήμουν κάτοχος Nexus μέχρι τώρα). Έχω κινητό unbranded (τουλάχιστον έτσι νομίζω), τι παίζει με τα update; Για παράδειγμα περιμένω το B180 (για να κάνω register στη beta :p ) το οποίο από ότι είδα στο thread ξεκίνησε να μοιράζεται από την Huawei.

 

Έχει σημασία ο πάροχος κινητής στο update; δίνονται τμηματικά τύπου 5% αρχικά- 20% αργότερα και οι υπόλοιποι όλοι μαζί αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά, ενώ στέλνω SMS από την original εφαρμογή με μικρά και κεφάλαια γράμματα, μου το στέλνει μόνο με κεφαλαία. Πως το φτιάχνω?

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό γίνεται για να στέλνει 160 χαρακτήρες/SMS. Μπορείς όμως να το αλλάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής των SMS.

Θα πρέπει να ξετικάρεις την επιλογή 'Βελτιστοποίηση 7 bit'

Αυτό όμως θα έχει ως αποτέλεσμα μα μειωθούν οι χαρακτήρες/SMS

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Unbranded EU θα πρέπει να γράφει C432 πριν το B180 πχ..

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς... Η B180 είναι η μοναδική που έχει καθυστερήσει να έρθει στο δικό μου κινητό μέχρι τώρα.

 

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας άλλος.. Βρίσκω συνέχεια το τηλέφωνο με τον ήχο κλήσης στο τέρμα. Στην τσέπη είναι πάντα κλειδωμένο αποκλείεται να πατιεται κάτι. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Unbranded EU θα πρέπει να γράφει C432 πριν το B180 πχ..

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς... Η B180 είναι η μοναδική που έχει καθυστερήσει να έρθει στο δικό μου κινητό μέχρι τώρα.

 

ok. C432 είναι και το δικό μου. Βλέπουμε για το update. thnx

 

Μία άλλη ερώτηση παιδιά. Τι παίζει με την oleophobic επίστρωση στην οθόνη; υπάρχει τελικά ή όχι. Βάζουμε άλλο tampered glass ή screen protector;

Link to comment
Share on other sites

ok. C432 είναι και το δικό μου. Βλέπουμε για το update. thnx

 

Μία άλλη ερώτηση παιδιά. Τι παίζει με την oleophobic επίστρωση στην οθόνη; υπάρχει τελικά ή όχι. Βάζουμε άλλο tampered glass ή screen protector;

 

Oleophobic απ'όσο ξέρω δεν έχει. Προτείνω να κρατήσεις την εργοστασιακή μέχρι να αρχίσει να τα φτύνει. Εγώ αυτό θα κάνω. Πάντως μαζεύει δαχτυλιές κάργα. Αλλά προσωπικά δεν με πειράζει τόσο, αρκεί να προστατεύει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Unbranded EU θα πρέπει να γράφει C432 πριν το B180 πχ..

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι γίνεται ακριβώς... Η B180 είναι η μοναδική που έχει καθυστερήσει να έρθει στο δικό μου κινητό μέχρι τώρα.

 

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας άλλος.. Βρίσκω συνέχεια το τηλέφωνο με τον ήχο κλήσης στο τέρμα. Στην τσέπη είναι πάντα κλειδωμένο αποκλείεται να πατιεται κάτι. Καμία ιδέα;

Για την ένταση, μήπως έχεις ενεργή την λειτουργία τσέπης?

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Oleophobic απ'όσο ξέρω δεν έχει. Προτείνω να κρατήσεις την εργοστασιακή μέχρι να αρχίσει να τα φτύνει. Εγώ αυτό θα κάνω. Πάντως μαζεύει δαχτυλιές κάργα. Αλλά προσωπικά δεν με πειράζει τόσο, αρκεί να προστατεύει την οθόνη.

 

επειδή άρχισε ήδη να τα φτύνει, παρήγγειλα Benks Original 3D Edge 9H Anti Explosion Tempered Glass

 

Θα την κρατήσω όσο πάει, αλλά αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να βάλω την καινούρια.

 

Υ.Γ Πολύ κακή η έλλειψη του oleophobic. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπήκε.

Link to comment
Share on other sites

επειδή άρχισε ήδη να τα φτύνει, παρήγγειλα Benks Original 3D Edge 9H Anti Explosion Tempered Glass

 

Θα την κρατήσω όσο πάει, αλλά αργά ή γρήγορα θα χρειαστεί να βάλω την καινούρια.

 

Υ.Γ Πολύ κακή η έλλειψη του oleophobic. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπήκε.

 

Εμένα μου έχει κάνει λίγες ψευρογρατζουνιές η μαμίσια, ίσα ίσα που φαίνονται αν προσέξεις καλά σε καλό φως, αλλά αντέχει ακόμα. Δυστυχώς δεν έχει oleophobic, αν αναλογιστείς ότι είναι κινητό 400-500 ευρώ, ε είναι αδικαιολόγητο κατ'εμέ. Αλλά στην τελική μικρό το κακό. Θα έχω υπόψιν μου το glass που είπες. Μπορείς να μου πεις από που το παρήγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει κάνει λίγες ψευρογρατζουνιές η μαμίσια, ίσα ίσα που φαίνονται αν προσέξεις καλά σε καλό φως, αλλά αντέχει ακόμα. Δυστυχώς δεν έχει oleophobic, αν αναλογιστείς ότι είναι κινητό 400-500 ευρώ, ε είναι αδικαιολόγητο κατ'εμέ. Αλλά στην τελική μικρό το κακό. Θα έχω υπόψιν μου το glass που είπες. Μπορείς να μου πεις από που το παρήγγειλες?

 

Ε ναι. Εδώ έχουν κινητά που έχουν μισή τιμή. Αλλά ναι, μικρό το κακό με ένα καλό glass.

 

Από ebay το πήρα. Βέβαια κάτσε να δούμε πως θα κάτσει γιατί έχω ακούσει διάφορα για το 2.5D και τα glass. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Εδώ έχουν κινητά που έχουν μισή τιμή. Αλλά ναι, μικρό το κακό με ένα καλό glass.

 

Από ebay το πήρα. Βέβαια κάτσε να δούμε πως θα κάτσει γιατί έχω ακούσει διάφορα για το 2.5D και τα glass. :lol:

Σωστά έχεις ακούσει. Είναι από τα "δύσκολα" τηλέφωνα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται για να στέλνει 160 χαρακτήρες/SMS. Μπορείς όμως να το αλλάξεις μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής των SMS.

Θα πρέπει να ξετικάρεις την επιλογή 'Βελτιστοποίηση 7 bit'

Αυτό όμως θα έχει ως αποτέλεσμα μα μειωθούν οι χαρακτήρες/SMS

Θα το δω, ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είστε πολλοί ακόμη στην 171?

 

Ναι, ακόμη περιμένω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε βάλει Β180, υπάρχει βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Still 171 :worry:

 

Ρε παιδιά γράφω την απάντηση παραπάνω και λέω ας κάνω αναζήτηση πριν απαντήσω κάτι λάθος :D:D:D

Και ιδού...

Μου βρήκε αναβάθμηση στην VTR-L29C432B180 απλά θα την κάνω στο σπίτι διότι είναι 610MB :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακόμη περιμένω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε βάλει Β180, υπάρχει βελτίωση στη διάρκεια της μπαταρίας;

 

 

Δεν μπορώ να πω ότι είδα βελτίωση στην μπαταρία, τουλάχιστον όχι μεγάλη. Πάντως χθές τράβηξα καμιά 220+ φωτό και περίπου 30 βίντεο Full HD με αρχική μπαταρία 70-80%, για περίπου 40-50'. Τόσο κράτησε πρίν αδειάσει (wifi / data off, χωρίς καμιά βαριά εφαρμογή στο παρασκήνιο). Τώρα δεν ξέρω πόσο θα διαρκούσε αν το έκανα αυτό πρίν το update, αλλά μου φαίνεται ότι κράτησε σχετικά καλά. Βέβαια θα προτιμούσα περισσότερο, αλλά σε ειδικές περιστάσεις πχ ταξίδια κλπ θα πάρω ένα καλό power bank, είναι must. Προσωπικά δεν είμαι heavy user. Μου κρατάει άνετα 24 ώρες. Πολλές φορές και 48.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα πριν από λίγο μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση στην 180 στο δικαρτο που έχω μια ερώτηση το Voice Over wifi που είναι στις ρυθμίσεις??

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Still 171 ....:(

 

Καλησπέρα στην παρέα πριν από λίγο μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση στην 180 στο δικαρτο που έχω μια ερώτηση το Voice Over wifi που είναι στις ρυθμίσεις??

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρυθμίσεις > περισσότερα > Κλήση Wifi > Cosmote Wifi Calling

&

Λειτουργία >Προτιμάται το Wifi ή τα δεδομένα κινητής (βάζεις ότι θέλεις εσύ, ότι σε βολεύει)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την εμφανίζει στο δικαρτο που έχω χρειάζεται και ενεργοποίηση και από τον πάροχο ;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και εγώ που έχω ενεργοποιήσει την σχετική υπηρεσία στον Cosmsote, δεν μου βγάζει ξανά αυτή την επιλογή.

Έλεγα μήπως σε αυτή την έκδοση (Β180) ερχόταν το WiFiCalling και VoICalling και στην δίκαρτη έκδοση το Ρ10, αλλά που . . . :(:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δικαρτο, last year!

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...