Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω λάβει ακόμα την B180 υπάρχει καθυστέρηση από συσκευή σε συσκευή? εμένα είναι αγορασμένη από Κωτσοβολο Edited by methos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανείς με την Β180 να μην 'νιώθει' κάτι φορές το δακτυλικό αποτύπωμα? Πριν την περάσω δεν είχα θέμα, τώρα αραιά και που δεν έχει τόσο καλή απόκριση. Ελπίζω απλά να έτυχε και να μην αρχίσει να μου κάνει θεματάκια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους μας!

 

Δύο ερωτήσεις:

 

1. Θυμάμαι πριν κάνα μήνα περίπου όταν είχα το κινητό σε πτηση και άνοιγα το WiFi το Cosmote Wifi Calling λειτουργούσε κανονικά. Τώρα για κάποιο λόγο απενεργοποιήται με το που μπει το κινητό σε πτηση, το παρατήρησε κανεις άλλος;

 

2. Υπάρχει πουθενα μενού με επιλογές για smart cover;

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς με την Β180 να μην 'νιώθει' κάτι φορές το δακτυλικό αποτύπωμα? Πριν την περάσω δεν είχα θέμα, τώρα αραιά και που δεν έχει τόσο καλή απόκριση. Ελπίζω απλά να έτυχε και να μην αρχίσει να μου κάνει θεματάκια.

 

Ωχ! Λέγε τέτοια! Και την περιμένω για bug free. Αν δεις και αποδείς με το θέμα, τράβα του κανένα reset μπας και στρώσει. Καμιά φορά μπορεί να τύχει να μην κάτσει καλά η αναβάθμιση και να σου βγάζει ψιλό (έως και χοντρό) λαμακιουλες στην λειτουργία του.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους μας!

 

Δύο ερωτήσεις:

 

1. Θυμάμαι πριν κάνα μήνα περίπου όταν είχα το κινητό σε πτηση και άνοιγα το WiFi το Cosmote Wifi Calling λειτουργούσε κανονικά. Τώρα για κάποιο λόγο απενεργοποιήται με το που μπει το κινητό σε πτηση, το παρατήρησε κανεις άλλος;

 

2. Υπάρχει πουθενα μενού με επιλογές για smart cover;

 

Σας ευχαριστώ.

 

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

1. Μα πάντα έκλεινε το WiFi όταν το έβαζε κανείς σε flight mode. Αν το χρειαζοσουν το ανοιγες ξανά εκ των υστέρων.

 

2. Τι εννοεις? Gesture's ή για την θήκη με το τζαμακι? Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις?

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για το 1 σωστό αυτό που λες. Το ανοίγω ξανά αλλά το Wifi Calling δεν δουλεύει.. πρπεε να βγάλω και την πτήση για να γίνει ξανά enable το cosmote wifi calling.

 

Παρατήρησε στην παρακάτω εικονα ότι ενώ έχω wifi τα settings για το wifi calling έχουν απενεργοποιηθεί. Αυτό δε συνέβαινε παλαιότερα.

 

 

Για το 2 ρωτάω καθώς πήρα τη θήκη της huawei που είναι μισή τζαμακι και έλεγα μήπως υπάρχουν extra επιλογές για το τι θα δείχνει.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

83c8fd5742bda511ab94b1943e2373e2.jpg

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Λέγε τέτοια! Και την περιμένω για bug free. Αν δεις και αποδείς με το θέμα, τράβα του κανένα reset μπας και στρώσει. Καμιά φορά μπορεί να τύχει να μην κάτσει καλά η αναβάθμιση και να σου βγάζει ψιλό (έως και χοντρό) λαμακιουλες στην λειτουργία του.

 

 

 

Όλα οκ, τελικά έφαγε ένα-δυο κολλήματα και τώρα δουλεύει κομπλέ. Λογικά θα ήταν random κολληματάκια. Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η αναβάθμιση δεν έχει έρθει σε όλους, σ'εμένα πάντως δεν έχει έρθει ακόμα (αγορασμένο από τον Κωτσόβολο)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η αναβάθμιση δεν έχει έρθει σε όλους, σ'εμένα πάντως δεν έχει έρθει ακόμα (αγορασμένο από τον Κωτσόβολο)

 

Σωστά υποθέτεις .

 

Για το 1 σωστό αυτό που λες. Το ανοίγω ξανά αλλά το Wifi Calling δεν δουλεύει.. πρπεε να βγάλω και την πτήση για να γίνει ξανά enable το cosmote wifi calling.

 

Παρατήρησε στην παρακάτω εικονα ότι ενώ έχω wifi τα settings για το wifi calling έχουν απενεργοποιηθεί. Αυτό δε συνέβαινε παλαιότερα.

 

 

Για το 2 ρωτάω καθώς πήρα τη θήκη της huawei που είναι μισή τζαμακι και έλεγα μήπως υπάρχουν extra επιλογές για το τι θα δείχνει.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

83c8fd5742bda511ab94b1943e2373e2.jpg

 

Το WiFi calling σε μένα δουλεύει κανονικά με flight mode. Μόλις το δοκίμασα. Μόνον τον τηλεφωνιτή δεν με αφήνει να καλέσω. Νούμερα σταθερά - κινητά καλώ κανονικά. Όπως είπα και πριν είμαι στην 171.

 

Όχι δυστυχώς δεν έχει να ρυθμίσεις κάτι περισσότερο για την smart case. Δείχνει την ώρα, τον καιρό (νομίζω), και αναπάντητες - μυνήματα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ για το χρόνο σας. Λοιπόν για να ενεργοποιήσω το Wifi Calling πηγαινα στο: Τηλέφωνο - 3 τελιτσες - και μετά enable.

 

Για κάποιο λόγο λοιπόν το μενού αυτό γίνεται disable όταν μπαίνει το κινητό σε πτηση.

Πήγα λοιπόν από τα Settings - Περισσότερα - Κλήση WiFi - και από εκεί ενεργοποίηση.

 

Τώρα δουλεύει κανονικά και σε flight mode...

 

bec92d5b38b885fd0391d617dc31b080.jpg2a07322acf93c39d383c8f597f4629c7.jpg

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, για να μπαίνω σε οποιαδήποτε wifi, βάζοντας δικό μου κωδικό, πως το ενεργοποιώ? (πχ είμαι σε ένα μέρος και πιάνω wifi αλλά θέλει password το οποίο δεν γνωρίζω. Και βάζω δικό μου κωδικό και μπαίνω). Κόλλησα τώρα δεν θυμάμαι πως λένε αυτήν την υπηρεσία και πως την ενεργοποιώ. Edited by Magas_28
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρησιμοποιει κανένας φίλος την εφαρμογή της gopro για χειρισμό τής κάμερας απ'το κινητό?? Χθες πού προσπάθησα για πρώτη φορά κόλλησε το σύμπαν δεν δούλευε τίποτα... Αναγκάστηκα Με τά πολλά να κάνω επαναφορά του τηλεφώνου.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, για να μπαίνω σε οποιαδήποτε wifi, βάζοντας δικό μου κωδικό, πως το ενεργοποιώ? (πχ είμαι σε ένα μέρος και πιάνω wifi αλλά θέλει password το οποίο δεν γνωρίζω. Και βάζω δικό μου κωδικό και μπαίνω). Κόλλησα τώρα δεν θυμάμαι πως λένε αυτήν την υπηρεσία και πως την ενεργοποιώ.
To Cosmote Fon εννοείς? Έχει εφαρμογή στο play store.

 

 

 

Παιδιά σας ευχαριστώ για το χρόνο σας. Λοιπόν για να ενεργοποιήσω το Wifi Calling πηγαινα στο: Τηλέφωνο - 3 τελιτσες - και μετά enable.

 

Για κάποιο λόγο λοιπόν το μενού αυτό γίνεται disable όταν μπαίνει το κινητό σε πτηση.

Πήγα λοιπόν από τα Settings - Περισσότερα - Κλήση WiFi - και από εκεί ενεργοποίηση.

 

Τώρα δουλεύει κανονικά και σε flight mode...

 

bec92d5b38b885fd0391d617dc31b080.jpg2a07322acf93c39d383c8f597f4629c7.jpg

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα να σε ρωτήσω για το συγκεκριμένο γιατί το θεώρησα δεδομένο ότι θα το είχες κάνει enable.( Όχι βέβαια οτι γνώριζα οτι έχει αυτή την συμπεριφορά το τηλέφωνο αν δεν το είχες ενεργό.)

Ήταν η πρώτη κίνηση που έκανα στην ενεργοποίησή του στο δικό μου, οπότε δεν αντιμετώπισα ποτέ κάτι σαν αυτό που μας έδειξες.

Μπράβο όμως που το βρήκες και πολύ καλά έκανες που το μοιράστηκες μαζί μας.

 

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

To Cosmote Fon εννοείς? Έχει εφαρμογή στο play store.

 

 

 

 

 

 

Πρέπει να έχω COSMOTE Home Double Play για να το ενεργοποιήσω ? Δεν θυμάμαι τι πακέτο ίντερνετ έχω, VDSL είναι πάντως.

Δεν έχει extra χρεώσεις αυτή η υπηρεσία έτσι?

Link to comment
Share on other sites

To Cosmote Fon εννοείς? Έχει εφαρμογή στο play store.

 

 

 

 

 

 

Πρέπει να έχω COSMOTE Home Double Play για να το ενεργοποιήσω ? Δεν θυμάμαι τι πακέτο ίντερνετ έχω, VDSL είναι πάντως.

Δεν έχει extra χρεώσεις αυτή η υπηρεσία έτσι?

Internet & τηλεφωνία είναι double play.

Internet, τηλεφωνία, τηλεόραση είναι triple play.

 

Όχι δεν πληρώνεις παραπάνω αλλά δεν ξέρω πόσα σημεία είναι λειτουργικά από αυτά που δείχνει ο χάρτης.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα. Μην ξεχνάμε το που ήμαστε. Σε Ευρώπη ίσως έχει έννοια και εξυπηρετεί. Εδώ τώρα......

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη σερι φορα σε 3 μερες που δεν γυριζει αυτοματα στο 4G μολις βγω από το wifi του σπιτιου...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα έχεις συνέχεια ανοιχτά?

Δεν μου έχει κάνει τέτοια ιστορία αλλά νομίζω οτι είναι στις ρυθμίσεις προγραμματιστή, επιλογή που μπορείς να κράτος και τα data ανοικτά και το WiFi.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη επιλογή την έχεις τσεκαρισμενη? Δεν εννοώ να κλεινεις τα mobile data.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.

Ενημέρωσέ μας.

By the way σε ποιόν πάροχο είσαι?

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Cosmote ειμαι. Αυτη η νεα ρυθμιση παιζει ρόλο στην μπαταρια;

Παλιοτερα το επαθα δυο-τρεις φορες οταν εβγαινα απο λειτουργία πτησης για να φυγω εκτος wifi. Δεν μπαινανε με τπτ τα data. Θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να παίζει το ρόλο της στην μπαταρία. Ίσως όχι κάτι δραματικό αλλά κάτι θα κάνει.

Απ' οτι έχω καταλάβει δεν κάνει suspend τα wireless data του μοντεμ, παρόλο που είσαι με WiFi. Που και που θα τα βλέπεις να φλασαρουν για λίγο.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά, ενώ στέλνω SMS από την original εφαρμογή με μικρά και κεφάλαια γράμματα, μου το στέλνει μόνο με κεφαλαία. Πως το φτιάχνω?

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...