Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το P10 2 εβδομάδες με την Β171. Έχω και εγώ το θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας. Νομίζω ότι εξαντλείται πολύ γρήγορα.

Με το Firmware Finder βλέπω ότι υπάρχει η έκδοση Β180. Την έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρεα.

 

Έχω ένα βασικό πρόβλημα και θα ήθελα βοήθεια.

Όταν μιλάω στο τηλέφωνο και βγαινει κάποια ειδοποίηση π.χ. mail ακούω τόσο εγω όσο και ο συνομιλητης μου τον θόρυβο και την δόνηση. Ειναι άκρως ενοχλητικό μετά από κάποιο σημείο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σταματήσω αυτο;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμά dialer δεν μπορείς να το ελέγξεις. Αν κατάλαβα καλά θέλεις κάποια επιλογή σαν "Ειδοποιήσεις κατά την διάρκεια κλήσης".

 

Θα πρέπει να κοιτάξεις σε dialers τρίτων.

Δεν γνωρίζω κάποιον συγκεκριμένα.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πολύ χαζό αυτό με τις τοποθεσίες στην συλλογή φωτογραφιών. Βγάζω σήμερα 4 φωτογραφίες οι 2 Νεάπολη και οι άλλες 2 Εύοσμος. Στην εμφάνιση έγραφε κανονικά τις περιοχές. Μόλις διέγραψα τις 2 φωτογραφίες του Ευόσμου, μου άλλαξε την ονομασία από τις φωτογραφίες της Νεάπολης από Νεάπολη σε Κονδύλη 1. Διεύθυνση που ούτε καν υπάρχει πουθενά. Απίστευτα ενοχλητικό πάντως αυτό για να μην πω τίποτα χειρότερο. Να βγάζουμε φωτογραφίες και να μην ξέρουμε που τις βγάλαμε.
Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμά dialer δεν μπορείς να το ελέγξεις. Αν κατάλαβα καλά θέλεις κάποια επιλογή σαν "Ειδοποιήσεις κατά την διάρκεια κλήσης".

 

Θα πρέπει να κοιτάξεις σε dialers τρίτων.

Δεν γνωρίζω κάποιον συγκεκριμένα.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Ναι κάτι τέτοιο λεω. Το παράξενο είναι ότι μου το κάνει μόνο σε 2 εφαρμογές , αυτή του mail και στο fortsa (εφαρμογή για αποτελέσματα αγώνων που σε ειδοποιεί για γκολ κλπ με notification )

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω smartphone για την γυναίκα μου. Απο κάποιον γνωστό της είδε το P10 και της άρεσε. Σκέφτομαι P10 dual 64GB απο σκρουτζ. Βγαίνει στα 445€ με τα μεταφορικά. Ακολουθούν μερικές απορίες που θα με βοηθούσατε πολύ.

 

1) Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα; Θέλω να είναι "ναυαρχίδα". Στην εξέλιξη τιμής στο σκρουτζ βλέπω πως είναι στην χαμηλότερη τιμή τώρα.

2) Το τηλέφωνο έχει τίποτα ιδιαίτερα θέματα; Διάβασα αρκετές σελίδες. Δείχνει καλό.

3) Υπάρχει θέμα με τα μαγαζιά και την εγγύηση; Έχει χρειαστεί κανείς εγγύηση;

4) Είδα και το eglobalcentral που βγαίνει στα 390€ αλλά λέω να μην μπλέξω με αγορές απο εξωτερικό για να το πάρω γρήγορα και για θέματα εγγύησης. Ή λέω βλακείες και θα πληρώσω 50€ έτσι;

5) Γνώμες για τα χρώματα;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να αποτρέπω τη συσκευή να κλείνει εφαρμογές?

έχω βάλει ξυπνητήρι και σήμερα δε χτύπησε γιατί είδα ότι είχε τερματίσει την εφαρμογή το κινητό από μόνο του

 

στις ρυθμίσεις είδα ότι είναι ενεργή η υψηλή κατανάλωση ώστε να μη κλείνει η εφαρμογή, υπάρχει κάτι άλλο που δε μπορώ να βρω?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι τέτοιο λεω. Το παράξενο είναι ότι μου το κάνει μόνο σε 2 εφαρμογές , αυτή του mail και στο fortsa (εφαρμογή για αποτελέσματα αγώνων που σε ειδοποιεί για γκολ κλπ με notification )

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Κάποιες ρυθμίσεις μπορείς να τις κάνεις από το notification center. Βέβαια δεν έχει κάτι σχετικό με αυτό που θέλεις αλλά ρίξε μια ματιά και σύγκρινε κυρίως πως είναι ρυθμισμένες οι άλλες εφαρμογές που στέλνουν τα notifications τους αλλά δεν σε ενοχλούν.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω smartphone για την γυναίκα μου. Απο κάποιον γνωστό της είδε το P10 και της άρεσε. Σκέφτομαι P10 dual 64GB απο σκρουτζ. Βγαίνει στα 445€ με τα μεταφορικά. Ακολουθούν μερικές απορίες που θα με βοηθούσατε πολύ.

 

1) Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα; Θέλω να είναι "ναυαρχίδα". Στην εξέλιξη τιμής στο σκρουτζ βλέπω πως είναι στην χαμηλότερη τιμή τώρα.

2) Το τηλέφωνο έχει τίποτα ιδιαίτερα θέματα; Διάβασα αρκετές σελίδες. Δείχνει καλό.

3) Υπάρχει θέμα με τα μαγαζιά και την εγγύηση; Έχει χρειαστεί κανείς εγγύηση;

4) Είδα και το eglobalcentral που βγαίνει στα 390€ αλλά λέω να μην μπλέξω με αγορές απο εξωτερικό για να το πάρω γρήγορα και για θέματα εγγύησης. Ή λέω βλακείες και θα πληρώσω 50€ έτσι;

5) Γνώμες για τα χρώματα;

 

 

 

Σε αυτό το εύρος τιμής και με λιγότερα βρίσκεις LG G6 / SAMSUNG S7. Καλύτερα δεν τα λες, παρόμοια. Το καθένα έχει τα καλά και τα κακά. Κοίτα συγκριτικά στο Youtube. Πάντως με 20-30 ευρώ παραπάνω παίρνεις το S7 EDGE, το οποίο έχει καλύτερη οθόνη (amoled), μπαταρία, βραδυνές φωτό/βίντεο. Έχω το Ρ10 2-3 εβδομάδες και μου αρέσει. Έχει φωτεινή και καλή οθόνη, μπαταρία οκ, τίποτα το εξαιρετικό. Εμένα με ελαφριά χρήση με βγάζει 1-2 μέρες. Κάμερα σούπερ. Σε χαμηλό φωτισμό τα πάει καλά, αλλά δεν είναι τοπ. Το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω είναι στην λήψη βίντεο. Μου εμφανίζει κάτι φορές stutter/lag/artifacts, κάτι σαν jello effect, όταν τραβάω ένα τοπίο πχ και κάνω panning. Λογικά είναι το EIS. Και άλλα κινητά το κάνουν. Δεν είναι τόσο τραγικό αλλά κάτι φορές είναι σπαστικό. Γενικά μια ολοκληρωμένη συσκευή. Εγγύηση θα έχεις 2 έτη από μαγαζί του σκρουτζ και επιπλέον 1 από την Huawei με την χρήση μέλους VIP.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω smartphone για την γυναίκα μου. Απο κάποιον γνωστό της είδε το P10 και της άρεσε. Σκέφτομαι P10 dual 64GB απο σκρουτζ. Βγαίνει στα 445€ με τα μεταφορικά. Ακολουθούν μερικές απορίες που θα με βοηθούσατε πολύ.

 

1) Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα; Θέλω να είναι "ναυαρχίδα". Στην εξέλιξη τιμής στο σκρουτζ βλέπω πως είναι στην χαμηλότερη τιμή τώρα.

2) Το τηλέφωνο έχει τίποτα ιδιαίτερα θέματα; Διάβασα αρκετές σελίδες. Δείχνει καλό.

3) Υπάρχει θέμα με τα μαγαζιά και την εγγύηση; Έχει χρειαστεί κανείς εγγύηση;

4) Είδα και το eglobalcentral που βγαίνει στα 390€ αλλά λέω να μην μπλέξω με αγορές απο εξωτερικό για να το πάρω γρήγορα και για θέματα εγγύησης. Ή λέω βλακείες και θα πληρώσω 50€ έτσι;

5) Γνώμες για τα χρώματα;

Φίλε kgian,

 

Οι παρατηρήσεις μου στις ερωτήσεις σου:

 

1. Για τα λεφτά που κάνει τώρα, πιστεύω πως είναι πολύ έντιμη αγορά. Εγλω το πήρα (P10 dual 64GB) τον Μάιο με 100€ παραπάνω από μαγαζί skroutz και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είχα πριν Samsung S5 dual (είχε τα θεματάκια του) και HTC One single (πολύ καλό). 'Ηταν ναυαρχίδα όταν πρωτοβγήκε, τώρα έχουν βγει και άλλες ναυαρχίδες αλλά είναι σαφώς ακριβότερα.

2. Εμένα με ικανοποιεί απόλυτα. Βλέπω email, κοιτάζω internet, e-banking, viber, whatsapp, βλέπω τον καιρό, ημερολόγιο, παίζω κανένα παιχνιδάκι κατά καιρούς, ακούω μουσική, χρησιμοποιώ την εφαρμογή του για περπάτημα-τρέξιμο και βγάζω και φωτογραφίες στην αυτόματη ρύθμιση. Δεν έχω παράπονο για τίποτα. Οι selfies δεν είναι και τόσο σόι αλλά δεν είμαι και πολύ του selfie. Βίντεο έχω τραβήξει μόνο για δοκιμή. Μπαταρία 1.5 με 2 ημέρες.

3. Έχεις 2 χρόνια εγγύηση. Έχω ανοίξει και λογαριασμό στην Huawei και έχω την Gold VIP εγγύηση για 3 χρόνια.

4. Το συγκεκριμένο e-shop δεν το ξέρω. Ίσως και να συμφέρει. Διάβασε τίποτα κριτικές αγοραστών. Φαντάζομαι θα έχει.

5. Έχω το μπλε. Τέλειο και ξεχωριστό από τα συνηθισμένα και σαν χρώμα και σαν αίσθηση αφής.

 

Αυτά, καλές αγορές

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να αποτρέπω τη συσκευή να κλείνει εφαρμογές?

έχω βάλει ξυπνητήρι και σήμερα δε χτύπησε γιατί είδα ότι είχε τερματίσει την εφαρμογή το κινητό από μόνο του

 

στις ρυθμίσεις είδα ότι είναι ενεργή η υψηλή κατανάλωση ώστε να μη κλείνει η εφαρμογή, υπάρχει κάτι άλλο που δε μπορώ να βρω?

 

Δεν ξέρω αν είχαμε το ίδιο πρόβλημα, αλλά εμένα μου έκλειναν οι εφαρμογές όπως antivirus κλπ, κάθε φορά που κλείδωνε η συσκευή και μετά από επικοινωνία με την Huawei βρήκα λύση:

Πας ρυθμίσεις - Μπαταρία - Εκκαθάριση οθόνης κλειδώματος - και απενεργοποιής όποια εφαρμογή θέλεις να λειτουργεί πάντα.

 

Ελπίζω να βοήθησα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είχαμε το ίδιο πρόβλημα, αλλά εμένα μου έκλειναν οι εφαρμογές όπως antivirus κλπ, κάθε φορά που κλείδωνε η συσκευή και μετά από επικοινωνία με την Huawei βρήκα λύση:

Πας ρυθμίσεις - Μπαταρία - Εκκαθάριση οθόνης κλειδώματος - και απενεργοποιής όποια εφαρμογή θέλεις να λειτουργεί πάντα.

 

Ελπίζω να βοήθησα :rolleyes:

 

Ολες οι εφαρμογές είναι απενεργοποιημενες...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από update που έγινε στο Huawei Id πλέον δεν μπορώ να κανω login από την εφαρμογή και το themes μου λέει πως πρέπει να κάνω login. Από chrome κάνω login κανονικά είτε από το κινητό ή από υπολογιστή. Το έχει κανένας άλλος ή μόνο εγώ;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από update που έγινε στο Huawei Id πλέον δεν μπορώ να κανω login από την εφαρμογή και το themes μου λέει πως πρέπει να κάνω login. Από chrome κάνω login κανονικά είτε από το κινητό ή από υπολογιστή. Το έχει κανένας άλλος ή μόνο εγώ;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Ναι και σε εμένα έγινε. Από τον υπολογιστή μπαίνω κανονικά στον λογαριασμό μου. Έκανα και αλλαγή κωδικού από το κινητό και από τον υπολογιστή. Στον υπολογιστή όλα οκ στο κινητό μου λέει συνέχει ότι δίνω λάθος κωδικό ή όνομα χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε εμένα έγινε. Από τον υπολογιστή μπαίνω κανονικά στον λογαριασμό μου. Έκανα και αλλαγή κωδικού από το κινητό και από τον υπολογιστή. Στον υπολογιστή όλα οκ στο κινητό μου λέει συνέχει ότι δίνω λάθος κωδικό ή όνομα χρήστη.
Ακριβώς αυτό! Δεν ξέρω εάν αυτό επηρεάζει και ποιες υπηρεσίες, οπότε τι κάνουμε; Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό, έχει βρει λύση;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Δεν ξέρω εάν αυτό επηρεάζει και ποιες υπηρεσίες, οπότε τι κάνουμε; Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος αυτό, έχει βρει λύση;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Δεν μπορείς να μπεις επίσης και στο cloud από το κινητό. Έστειλα email στην υποστήριξη και όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω σχετικά΄.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μπεις επίσης και στο cloud από το κινητό. Έστειλα email στην υποστήριξη και όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω σχετικά΄.
Οκ . Ωραία, αναμένουμε απάντηση λοιπόν. Σ' ευχαριστώ για τις ενέργειες

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Προφανώς κάποια μακακία έχουν κάνει. Ούτε το αίτημα για ανάκτηση κωδικού φαίνεται να δουλεύει. Έχω απο το πρωί ζητήσει ανάκτηση και ακόμη περιμένω email με το νεο κωδικό!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε. Προφανώς κάποια μακακία έχουν κάνει. Ούτε το αίτημα για ανάκτηση κωδικού φαίνεται να δουλεύει. Έχω απο το πρωί ζητήσει ανάκτηση και ακόμη περιμένω email με το νεο κωδικό!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

Και εμένα που μου ήρθε ο κωδικός στο email για να αλλάξω το password για το Huawei ID, ξανά μήνυμα λάθους κωδικού μου βγάζει ακόμα και για το καινούριο password που μόλις επιτυχημένα άλλαξε. Τρελοκομείο. Στο PC, το δέχεται μια χαρά το καινούριο password.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι κάτοχος και εγω του P10 εδώ και περιπου 2 μηνες .

Έχω παρατηρηση κατι στην κάμερα του και δεν ξερω πως να το διορθωσω, λογικα ειναι καποια ρυθμιση.

 

Οταν βγαζω φωτογραφιες τις περισσοτερες φορες στα πλαινα της ή στο backround βγαινει θολη και δεν ξερω πως να το διορθωσω.προσπαθω να κεντραρω με την οθονη αλλα δεν . θελω να φαινεται ολοκληρη η φωτο καθαρη.

δεν εχω επιλεξει λειτουργια πορτρετου για να σας προλαβω. δεν ξερω αν παιζει ρολο η ενεργοποιημενη λειτουργια ευρεος διαφραγματος.

εχεις καποιος ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Το ευρύ διάφραγμα θολούρα θα σου βγάζει, περίπου την ίδια δουλειά με το πορτραίτο σου κάνει

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι κάτοχος και εγω του P10 εδώ και περιπου 2 μηνες .

Έχω παρατηρηση κατι στην κάμερα του και δεν ξερω πως να το διορθωσω, λογικα ειναι καποια ρυθμιση.

 

Οταν βγαζω φωτογραφιες τις περισσοτερες φορες στα πλαινα της ή στο backround βγαινει θολη και δεν ξερω πως να το διορθωσω.προσπαθω να κεντραρω με την οθονη αλλα δεν . θελω να φαινεται ολοκληρη η φωτο καθαρη.

δεν εχω επιλεξει λειτουργια πορτρετου για να σας προλαβω. δεν ξερω αν παιζει ρολο η ενεργοποιημενη λειτουργια ευρεος διαφραγματος.

εχεις καποιος ιδεα ?

Ναι, παίζει. Κλείσε το.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...