Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι Cosmote, είμαι Vodafone, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Πάντως δεν βλέπω την επιλογή για wifi calling. Δεν με πειράζει οκ.

 

Όσον για την κατανάλωση ενέργειας που ρώτησε ο φίλος, λογικά θα ισχύει. Εμένα μου έδειχνε το viber ότι κατανάλωνε πολύ ενέργεια οπότε το έκλεισα.

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/h98exw

παιδια ξερει κανεις αν οντως περιοριζει την καταναλωση αυτη η επιλογη;

Στο default αν θυμάμαι καλά είναι ενεργοποιημένο αυτό που δείχνεις όπως και σε όλες τις εφαρμογές, και είναι απλά να σου βγάζει ειδοποίηση ότι όταν η εφαρμογή καταναλώνει πολύ. Όταν το κλεινεις, ακόμα και υψηλή κατανάλωση να έχει η εφαρμογή, δε θα στο λέει

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει καμιά προστατευτική μεμβράνη, όταν με το καλό χρειαστεί αντικατάσταση η εργοστασιακή;

Δε θέλω tempered glass. Θέλω μεμβράνη/ζελατίνα.

Επίσης γνωρίζει κανείς κανένα κατάστημα που να είναι μερακλήδες στην τοποθέτηση;

Όλα όσα βρίσκω μέσω σκρούτζ, είναι μόνο για πώληση. Κανείς δεν αναλαμβάνει τοποθέτηση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Cosmote, είμαι Vodafone, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Πάντως δεν βλέπω την επιλογή για wifi calling. Δεν με πειράζει οκ.

 

Όσον για την κατανάλωση ενέργειας που ρώτησε ο φίλος, λογικά θα ισχύει. Εμένα μου έδειχνε το viber ότι κατανάλωνε πολύ ενέργεια οπότε το έκλεισα.

 

Volte και wifi calling μόνο από Cosmote προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω. Εχω ενεργοποιηση το ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα. Εβαλα και τον κωδικο που ζηταει και ολα καλα. Γιατι οταν ανοιγω την συσκευη ομως ζηταει και κωδικο pin της sim και μετα ξανα τον κωδικο που δηλωσα στο αποτυπωμα; Δεν γινεται μετα το pin να μπαινει απευθείας;
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω. Εχω ενεργοποιηση το ξεκλειδωμα με δαχτυλικο αποτυπωμα. Εβαλα και τον κωδικο που ζηταει και ολα καλα. Γιατι οταν ανοιγω την συσκευη ομως ζηταει και κωδικο pin της sim και μετα ξανα τον κωδικο που δηλωσα στο αποτυπωμα; Δεν γινεται μετα το pin να μπαινει απευθείας;

 

Έχεις βάλει να ζητάει Pin Μετά την επανεκκίνηση του τηλεφώνου μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει να ζητάει Pin Μετά την επανεκκίνηση του τηλεφώνου μάλλον...

 

Εγω απλως εχω δηλωση δακτυλικο αποτυπωμα. Η συσκευη ζηταει κωδικο επιβεβαιωσης οταν δηλωνεται το αποτυπωμα. Αυτον τον κωδικο μου τον ζηταει και στην επανεκκίνηση οπως λες φιλε μου αλλα δεν βρισκω πουθενά να μπορω να τον απενεργοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλως εχω δηλωση δακτυλικο αποτυπωμα. Η συσκευη ζηταει κωδικο επιβεβαιωσης οταν δηλωνεται το αποτυπωμα. Αυτον τον κωδικο μου τον ζηταει και στην επανεκκίνηση οπως λες φιλε μου αλλα δεν βρισκω πουθενά να μπορω να τον απενεργοποιησω.

 

Μπορείς να βγάλεις το pin από τη σιμ και να έχεις μόνο στο τηλέφωνο, μετά από επανεκκίνηση θα ζητάει και κωδικό εκτός από δακτυλικό αποτύπωμα, έτσι λειτουργεί πλέον, επίσης δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο στα Huawei αλλά θα ζητάει κωδικό και μετά από 48 ώρες χρήσης μόνο με το δακτυλικό

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την έλευση honor 9 που απο αποψη ντιζάιν τουλάχιστον για τα γούστα μου δεν υστερει καθολου απο το p10, αξίζει να πας στο p10 η ειναι άδικα τα 100€ επιπλέον; επίσης απο gearbest η αγορά πιστεύω ειναι εξασφαλισμένη.... Κ χωρίς τελωνείο.... Σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με την έλευση honor 9 που απο αποψη ντιζάιν τουλάχιστον για τα γούστα μου δεν υστερει καθολου απο το p10, αξίζει να πας στο p10 η ειναι άδικα τα 100€ επιπλέον; επίσης απο gearbest η αγορά πιστεύω ειναι εξασφαλισμένη.... Κ χωρίς τελωνείο.... Σωστα;
Για μικρά δέματα, πχ κινητά, καλύτερα banggood αυτή την περίοδο. Για μεγάλα, gearbest

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις τη λύση του σκρουτζ, νομίζω ότι σου βγαίνει παραπάνω καμια 35αρια ευρώ. Πιστεύω ότι αξίζει να τα δώσεις λόγω ois και leica.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα θυμαμαι οτι οταν πατουσα παρατεταμένα το πληκτρο για φωτογραφια εβγαζε πολλες φωτογραφιες μαζεμενες. Πλέον αυτο δεν γινεται και δεν ξερω αν εκανα κατι και το απενεργοποιησα και πως θα το επαναφερω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο θέμα με την αυτονομία..Καλά να πεις ότι είναι η 6η μέρα και το σκαλίζω,αλλά εδώ μου ρουφάει σαν τρελό και στην αναμονή...Τι μπορεί να φταίει?

FB Και Messenger?

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/e9mmvG

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

e9mmvG

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν είναι και η καλύτερη αλλά με προσεγμένη σχετικά χρήση θα σε βγάλει άνετα την μέρα.

Τώρα όσον αφορά την ποιότητα βίντεο. Ρε παιδιά τι απογοήτευση είναι αυτή? Τις περισσότερες φορές αν όχι όλες, μου εμφανίζουν jello effect / artifacts τα βίντεο. Κάτι φορές πολύ κάτι φορές λίγο. Σε συνθήκες καλού φωτισμού κιόλας, το βράδυ είναι χειρότερο. Εσάς πως σας είναι? Δεν είναι λογικό 400+ ευρώ κινητό να έχει τέτοιο θέμα. Λέτε να έχει να κάνε με το OIS / EIS? Έχω ξενερώσει. Τις περισσότερες φορές τραβάω στα 1080 / 30 fps. Εδώ νομίζω έχει κυρίως το θέμα. Και με την μπροστινή κάμερα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο θέμα με την αυτονομία..Καλά να πεις ότι είναι η 6η μέρα και το σκαλίζω,αλλά εδώ μου ρουφάει σαν τρελό και στην αναμονή...Τι μπορεί να φταίει?

FB Και Messenger?

 

e9mmvG

10 ημέρες την είχα και ήμουν ευχαριστημένος απόλυτα για την χρήση που κάνω.

Σε αναμονή εξίσου εξαιρετική διαχείρηση.

 

Την έδωσα λόγο μικρού μεγέθους κυρίως.

5.1 πλέον μινιατούρα μου φαίνεται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μεγάλο θέμα με την αυτονομία..Καλά να πεις ότι είναι η 6η μέρα και το σκαλίζω,αλλά εδώ μου ρουφάει σαν τρελό και στην αναμονή...Τι μπορεί να φταίει?

FB Και Messenger?

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος γι αυτό που θα σου πω, αλλά νομίζω ότι θα συμφωνήσω μαζί σου.

Πήρα το κινητό και το δούλεψα για κάνα 5θήμερο. Μου φάνηκε πολύ καλή η μπαταρία.

Εν συνεχεία πήρα το G6 κι έτσι το άφησα στην άκρη για ένα διάστημα λίγων ημερών.

Τελικά αποφάσισα να πουλήσω το G6, μιας και το P10 μου φαίνεται πολύ πιο όμορφο, πιο ιδανικό* σε μέγεθος και με πιο ωραίες φωτό.

Από χθες λοιπόν που το ξαναέπιασα στα χέρια μου, σα να μου φαίνεται ότι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση, κυρίως σε κατάσταση αναμονής. Ίσως και να είναι ιδέα μου βέβαια αλλά αυτή την εντύπωση μου έδωσε.

 

* Ειλικρινά δε βρίσκω πια το λόγο, ένα κινητό να είναι πάνω από 5" άντε 5,2". Προσωπική άποψη πάντα.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα θυμαμαι οτι οταν πατουσα παρατεταμένα το πληκτρο για φωτογραφια εβγαζε πολλες φωτογραφιες μαζεμενες. Πλέον αυτο δεν γινεται και δεν ξερω αν εκανα κατι και το απενεργοποιησα και πως θα το επαναφερω.
Στις ρυθμίσεις της κάμερας το εχεις βάλει στο παρατεταμένο press να σου κάνει εστίαση αντί για ριπή λήψεων.

 

Η μπαταρία του είναι απο πολύ καλή έως εξαιρετική δουλεύοντας volte/vowifi.

Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την αυτονομία του.

Μπορεί να μου βγάλει και 2 εικοσιτετράωρα χρήσης αν έρθουν τα πράγματα έτσι ώστε να το δουλεψω με πολύ vowifi. Εννοείται οτι το αφήνω απο τα χέρια μου, βέβαια.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της κάμερας το εχεις βάλει στο παρατεταμένο press να σου κάνει εστίαση αντί για ριπή λήψεων.

 

Η μπαταρία του είναι απο πολύ καλή έως εξαιρετική δουλεύοντας volte/vowifi.

Προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την αυτονομία του.

Μπορεί να μου βγάλει και 2 εικοσιτετράωρα χρήσης αν έρθουν τα πράγματα έτσι ώστε να το δουλεψω με πολύ vowifi. Εννοείται οτι το αφήνω απο τα χέρια μου, βέβαια.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

 

 

 

 

Λίγο καλύτερη διαχείριση να είχε και θα ήταν σούπερ η μπαταρία. Ελπίζω στα επόμενα updates να φτιαχτούν μερικά πραγματάκια. Από θέμα βίντεο πως σου φαίνεται? Δεν τα πάει τόσο καλά δυστυχώς. Το 'buffering' / 'stutter', ώρες ώρες είναι σπαστικό. Θέμα software πρέπει να είναι. Το έχω παρατηρήσει και σε άλλα κινητά σε reviews sto youtube.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο εντοπισμός θεσης όταν βγάζεις φωτογραφίες είναι για γέλια. Βγαζω φωτογραφία Τουμπα και μου λεει Ευοσμος. Βγαζω στο σπιτι μου και εμφανίζει διεύθυνση Μυκόνου που δεν υπάρχει καν τέτοια διεύθυνση τριγύρω απο το σπίτι μου. Οτι ναναι....
Link to comment
Share on other sites

Λίγο καλύτερη διαχείριση να είχε και θα ήταν σούπερ η μπαταρία. Ελπίζω στα επόμενα updates να φτιαχτούν μερικά πραγματάκια. Από θέμα βίντεο πως σου φαίνεται? Δεν τα πάει τόσο καλά δυστυχώς. Το 'buffering' / 'stutter', ώρες ώρες είναι σπαστικό. Θέμα software πρέπει να είναι. Το έχω παρατηρήσει και σε άλλα κινητά σε reviews sto youtube.

 

Καλησπέρα.

Δεν έχω ιδέα φίλε μου. Βίντεο παίζει να μην έχω τραβήξει ποτέ. Φωτογραφίες με το τσουβάλι, βίντεο ίσως 0. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να κάνω. Από την μια σκέφτομαι να μιλήσω με Huawei και να το στείλω στο σκρουτζομάγαζο για πιθανή αντικατάσταση, από την άλλη ίσως να μην έχει όντως πρόβλημα και αν είναι έτσι γενικά. Το έχω δει και σε άλλα κινητά πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...