Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος εδώ και 2-3 ημερών του P10 πλεόν. :) Σήμερα πήρα μία θήκη (terrapin wallet case) και δεν λειτουργεί το έξυπνο κάλυμμα. Το κλείνω και συνεχίζει να είναι αναμμένο και όταν ανοίγω την θήκη, δεν ανοίγει η οθόνη. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Το έχω ενεργοποιήσει το έξυπνο κάλυμμα από τις ρυθμίσεις. Τον αισθητήρα τον τσέκαρα με την αυτόματη φωτεινότητα και δουλεύει κανονικότατα(αν είναι θέμα αισθητήρα βέβαια, δεν ξέρω). Επίσης ξέρει κανείς πως μπορώ να βγάλω την δόνηση από την πληκτρολόγηση μηνυμάτων; Και να βγάλω και το λεξικό;;

Οι δονήσεις και τα λεξικά είναι στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου. Αν θα τις βγαλεις θα βγουν ολικώς και ανεξαιρέτως. Όχι μόνον απο τα μηνύματα.

 

Η έξυπνη θήκη δεν νομίζω οτι δουλεύει με τον αισθητήρα της φωτεινότητας. Ή με τον αισθητήρα εγγύτητας δουλεύει (αυτόν που όταν πλησιάζεις το κινητό στο αυτί σου σβήνει την οθόνη όταν μιλάς) ή έχει άλλον αισθητήρα σε άλλο σημείο.

Μπορείς να δοκιμασεις με ενα μικρό μαγνήτη να τον βρεις, σαρώνοντας την οθόνη του κινητού. Πρόσεχε μόνον μην βάλεις κανένα μεγάλο και δυνατό. Δεν χρειάζεται να είναι τίποτα ιδιαίτερο.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οι δονήσεις και τα λεξικά είναι στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου. Αν θα τις βγαλεις θα βγουν ολικώς και ανεξαιρέτως. Όχι μόνον απο τα μηνύματα.

 

Η έξυπνη θήκη δεν νομίζω οτι δουλεύει με τον αισθητήρα της φωτεινότητας. Ή με τον αισθητήρα εγγύτητας δουλεύει (αυτόν που όταν πλησιάζεις το κινητό στο αυτί σου σβήνει την οθόνη όταν μιλάς) ή έχει άλλον αισθητήρα σε άλλο σημείο.

Μπορείς να δοκιμασεις με ενα μικρό μαγνήτη να τον βρεις, σαρώνοντας την οθόνη του κινητού. Πρόσεχε μόνον μην βάλεις κανένα μεγάλο και δυνατό. Δεν χρειάζεται να είναι τίποτα ιδιαίτερο.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

οκ, θα τον τσεκάρω κι αυτόν τον αισθητήρα αύριο που θα βάλω κάρτα sim, γιατί δεν είχα προλάβει να βγάλω το Σάββατο. Ευχαριστώ πολύ. Μπορώ να τον τσεκάρω με κάποιον άλλον τρόπο αυτόν τον αισθητήρα τώρα που δεν έχω κάρτα για να πάρω τηλέφωνο;

 

edit: Το τσέκαρα κάνοντας κλήση μέσω messenger Και δουλεύει κανονικά και αυτός.

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

οκ, θα τον τσεκάρω κι αυτόν τον αισθητήρα αύριο που θα βάλω κάρτα sim, γιατί δεν είχα προλάβει να βγάλω το Σάββατο. Ευχαριστώ πολύ. Μπορώ να τον τσεκάρω με κάποιον άλλον τρόπο αυτόν τον αισθητήρα τώρα που δεν έχω κάρτα για να πάρω τηλέφωνο;

 

edit: Το τσέκαρα κάνοντας κλήση μέσω messenger Και δουλεύει κανονικά και αυτός.

 

Αφού έχεις ενεργοποιήσει τη ρύθμιση, με ένα μαγνήτη άρχισε να σαρώνει την οθόνη, αν είναι ανοιχτή θα κλείσει, αν είναι κλειστή θα ανοίξει, δεν ξέρω τη δοκίμασες με το messenger αλλά δεν έχει σχέση με την θήκη, καταρχήν η θήκη έχει σε κάποιο σημείο μαγνήτη?

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις ενεργοποιήσει τη ρύθμιση, με ένα μαγνήτη άρχισε να σαρώνει την οθόνη, αν είναι ανοιχτή θα κλείσει, αν είναι κλειστή θα ανοίξει, δεν ξέρω τη δοκίμασες με το messenger αλλά δεν έχει σχέση με την θήκη, καταρχήν η θήκη έχει σε κάποιο σημείο μαγνήτη?

 

Δοκίμασα να δω αν σβήνει η οθόνη όταν το βάζω στο αυτί. Ναι, η θήκη κλείνει με μαγνητάκι.

edit: Την σάρωσα με το μαγνητάκι της θήκης. Όταν βρίσκει τον αισθητήρα, κλείνει/ανοίγει. Αν είναι ανοιχτή, κλείνει όταν βάζω τον μαγνήτη εκεί. Με το που τον παίρνω από εκεί, ξανανοίγει.

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να δω αν σβήνει η οθόνη όταν το βάζω στο αυτί. Ναι, η θήκη κλείνει με μαγνητάκι.

 

Όταν το βάζεις στο αυτί κλείνει!ε τον αισθητήρα εγγύτητας, κατά 99% δεν δουλεύει με αυτό το τρόπο για τη θήκη, συνήθως υπάρχει κάποιος αισθητήρας σε άλλο σημείο κάτω από την οθόνη και με ένα μαγνήτη στο ίδιο σημείο στη θήκη, το ότι κλείνει με μαγνήτη η θήκη δεν έχει σημασία , ο μαγνήτης στη θήκη είναι πάρα πολύ λεπτός και είναι δύσκολο να καταλάβεις που είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα να δω αν σβήνει η οθόνη όταν το βάζω στο αυτί. Ναι, η θήκη κλείνει με μαγνητάκι.

edit: Την σάρωσα με το μαγνητάκι της θήκης. Όταν βρίσκει τον αισθητήρα, κλείνει/ανοίγει. Αν είναι ανοιχτή, κλείνει όταν βάζω τον μαγνήτη εκεί. Με το που τον παίρνω από εκεί, ξανανοίγει.

 

Οπότε η θήκη δεν έχει μαγνήτη στη κατάλληλη θέση για αυτό και δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάζεις στο αυτί κλείνει!ε τον αισθητήρα εγγύτητας, κατά 99% δεν δουλεύει με αυτό το τρόπο για τη θήκη, συνήθως υπάρχει κάποιος αισθητήρας σε άλλο σημείο κάτω από την οθόνη και με ένα μαγνήτη στο ίδιο σημείο στη θήκη, το ότι κλείνει με μαγνήτη η θήκη δεν έχει σημασία , ο μαγνήτης στη θήκη είναι πάρα πολύ λεπτός και είναι δύσκολο να καταλάβεις που είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπότε η θήκη δεν έχει μαγνήτη στη κατάλληλη θέση για αυτό και δεν λειτουργεί

 

Δηλαδή είναι θέμα θήκης και όχι κινητού. Αν είναι αυτό, οκ. Απλά να μου φύγει το άγχος για το κινητό. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι θέμα θήκης και όχι κινητού. Αν είναι αυτό, οκ. Απλά να μου φύγει το άγχος για το κινητό. Ευχαριστώ!

 

Ναι είναι θέμα θήκης, μιας και δεν έχει μαγνήτη στη θέση που πρέπει για αυτό και δεν λειτουργεί, δεν δουλεύει με τον αισθητήρα εγγύτητας που δοκίμασες με το messenger αφού μπορεί να καλυφθεί κατά λάθος πχ την ώρα που παίζεις ένα παιχνίδι και να κλείσει η οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θέμα θήκης, μιας και δεν έχει μαγνήτη στη θέση που πρέπει για αυτό και δεν λειτουργεί, δεν δουλεύει με τον αισθητήρα εγγύτητας που δοκίμασες με το messenger αφού μπορεί να καλυφθεί κατά λάθος πχ την ώρα που παίζεις ένα παιχνίδι και να κλείσει η οθόνη

 

Ουφ, ηρέμησα. Χίλια ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, ηρέμησα. Χίλια ευχαριστώ!
Αν έχεις κάποιο λινκ από την θήκη δώσε το, ώστε να γνωρίζουμε ποια είναι αυτή που δεν δουλεύει σωστά και να μην την πάρει κάποιος. Ή τέλος πάντων να είναι εις γνώσιν του το οτι δεν δουλεύει όταν θα την αγοράζει

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικό μου που πήρα πριν 5 μέρες δεν έχει oleophobic coating η οθόνη και γεμίζει δαχτυλιές σαν κάτι κινεζιές των 100 ευρώ.

Την μεμβράνη που είχε πάνω την έβγαλα φυσικά και γενικά δεν βάζω μεμβράνες γιατί με ενοχλούν.Διάβασα οτι στα Huawei service του εξωτερικου πας και σου περνάνε αμα θες oleophobic coating δωρεάν. Στο p9 που είχα δεν υπήρχαν τέτοια θέματα το θεωρώ ξεφτύλα.

Το έχετε παρατηρήσει όσοι δεν φοράτε τζαμάκια ή μόνο σε μένα είναι τόσο χάλια.

Πήρα τηλέφωνο το Huawei Service στην Μιχαλακοπούλου και δεν έχουνε λέει τέτοια πράγματα μπορεί να φέρουν στο μέλλον.Ότι νάναι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το κινητό εδώ και 4 ημέρες.

 

Τα συμπεράσματα μου τα εξής.

 

Ας ανεφέρθω στα θετικά.

 

1. Ταχύτατο και δεν κολλάει πουθενά.

Βέβαια ξήλωσα μαμά launcher και έβαλα Nova Prime να έχω πλούτο customizations και επιπλέον feature που μαμα δεν έχει.

 

Στα developer option όπως κάνω σε όλα τα κινητά μείωσα επιπλέον το χρόνο response στα 0.5 στα γραφικά στις 3 διαθέσιμες επιλογές.

 

2. Πολύ καλή οθόνη,και σε φωτεινότητα και σε επίπεδο μαύρο για LCD.

 

3. Πολύ καλή αυτονομία θα την χαρακτήριζα κάτι ενδιάμεσο σε s8 και s8 plus.

 

4.Πολυ βολικό και στην χρήση και στο κράτημα η αποθέωση της φορητότητας θα έλεγα.

 

Προσωπικά έβγαλα τα navigation bar και χρησιμοποιώ το touch button αποκλειστικά σαν πλοηγό που το βρήκα πολύ εύχρηστο.

 

5.Υψηλη ποιότητα κατασκευής και συναρμογής και προσωπικά το full metal το προτιμώ από το γυαλι.

 

6.Στα θετικά εξίσου η ανανέωση background image κάθε φορά μπαίνεις σε lock screen-ίδια λειτουργία με ZTE σε Axon 7 που πραγματικά μου αρέσει αυτό το feature και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι OEM.

 

7.Εχει και ένα ωραίο η Huawei αν τραβήξεις ελαφριά λίγο πάνω από την μέση προς τα κατω σε lock screen,η κουρτίνα είναι transparent,αντίθετα αν την τραβήξεις από την μέση και κάτω είναι μαύρη στο μαμισιο χρωμα όπως έρχεται.

 

8.Ελαχιστο bloatware maximum 10-15 εφαρμογές υπηρεσίες Google-Huawei που κάποιες αφαίρεσα εντελώς άλλες τις απενεργοποίησα.

 

 

Πάμε τώρα στα αρνητικά.

 

 

1.Η έλλειψη oleophobic coating είναι τραγικό για flagship συσκευή.

2. Πάνω navigation bar τα widget σε διάφορες εφαρμογές είναι πολύ μικρά για τα γούστα μου.

3.Το notifications led είναι ψόφιο εντελώς.

Ίση με μια μεγάλη καρφίτσα.

4. Δεν έχω επιλογή σε home screen σε infinity scrolling στο home image background.

Ούτε καν με την σχετική ρύθμιση με Nova που σε όλα τα αλλα κινητά μου δεν είχα παρόμοιο θέμα ακόμα και χωρίς την σχετική ρύθμιση σε Nova.

5.Δεν έχει theme store.

6.Δεν έχει double tap to wake που κάκιστα αφαίρεσε από P8 και έπειτα.

 

Αυτά από την σύντομη συμβίωση μαζί του.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

5.Δεν έχει theme store.

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Νομίζω έχει theme store, απλά πρέπει να κάνεις σύνδεση με το huawei id για να κατεβάζεις θέματα αν θυμάμαι καλά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το 3 ισχύει μόνο σε εσωτερικούς χώρους με wifi, οταν μπει data η μπαταρία πέφτει γοργά και όταν είσαι έξω στο ήλιο τότε πέφτει γοργά γοργά. Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει theme store, απλά πρέπει να κάνεις σύνδεση με το huawei id για να κατεβάζεις θέματα αν θυμάμαι καλά

 

Θα το κοιτάξω διότι δεν έχω Huawei id.

Άλλωστε πρώτη μου συσκευή και επαφή με Huawei ever.

 

Μου κάνει νούμερα Tapatalk σε ipad.:mad::mad:

 

Έγραψα επιπλέον πράγματα δεν μου τα αποθηκεύσε.

Το 3 ισχύει μόνο σε εσωτερικούς χώρους με wifi, οταν μπει data η μπαταρία πέφτει γοργά και όταν είσαι έξω στο ήλιο τότε πέφτει γοργά γοργά.

Σε χρήση 70-30 WiFi-data με ίδια χρήση,στήσιμο και εφαρμογές έχω 1 ώρα παραπάνω SOT όταν φτάσει η μπαταρία στο 20% σε σχέση με Axon 7

 

Μάλλον πιο κοντά σε s8 θα την χαρακτήριζα και λιγότερο σε s8 plus που επίσης είχα.

 

Προσωπικά κανένα παράπονο είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα.

 

Πιστεύω τα 3200 μπαταρία σε 1080 ανάλυση οθόνης με 5.1 ίντσες έχουν αντίκρισμα στην πράξη σε μεγάλο ποσοστό.

 

Βεβαια σε σχέση με Xperia Z3 προ 3ετιας με 3100 μπαταρία ίδια ανάλυση οθόνης και ίδιες ίντσες είχα περαιτέρω καλύτερη αυτονομία τουλάχιστον ένα μισάωρο επιπλέον SOT.

 

ΥΓ:Αναγκαστικα σε browser να μπω να ξαναγράψω διότι τα έπαιξε το Tapatalk.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κάποιος

 

1ον. Αν γίνεται με την μπαταρία σε Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας να ρυθμίσουμε την οθόνη να απενεργοποιείται σε μεγαλύτερο χρόνο από τα 15 δευτερόλεπτα, ή κλειδώνει εκεί και δεν αλλάζει όπως το βλέπω? :blink:

 

2ον. Συχνά με ενεργό το WiFi και φουλ σε σήμα να μην ανοίγουν κάποιες εφαρμογές όπως Chrome ή Κατέβασμα εισερχόμενων βίντεο από WhatsApp και να λειτουργούν μετά από αρκετές προσπάθειες? :worry:

 

Κάποια βοήθεια στα παραπάνω.

επίσης

3ον. Χρησιμοποιώ το NoLed από χρόνια (ιδιαίτερα στο P10 με το μικροσκοπικό notification led) για να βλέπω στην οθόνη σημαντικά συμβάντα της συσκευής και κάθε φορά που κλειδώνει αυτή απενεργοποίει την εφαρμογή, όπως και το Antivirus ή όποια άλλη εφαρμογή έχω βάλει να είναι πάντα ενεργή. Έχω απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας αλλά τα ίδια.

Παράκληση για βοήθεια :confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση που ισως ειναι χαζη....

 

Με τον φορτιστη του κινητου που ειναι type c και super fast charge, μπορουμε να φορτισουμε αμα βγαλουμε το καλωδιο type c και βαλουμε ενα κλασσικο usb καλωδιο μια αλλη συσκευη;;; πχ Α5 2016 Υπαρχει κινδυνος παθει καποια ζημια το κινητο ή να χαλασει ο φορτιστης και να μην φορτιζει μετα καλα το p10;;;;

 

Και κατι ακομα ειναι αξιοπιστα ως προς την χρηση τους οι φορτιστες super fast charge;;;; Μηπως "καταστρεψουν" γρηγοροτερα την μπαταρια του κινητου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο σκέλος της ερώτησης δεν το κατάλαβα. Το δεύτερο που αφορά την μπαταρία, η δική μου εμπειρία λέει ότι η γρήγορη φόρτιση καταστρέφει τις μπαταρίες πιο γρήγορα. Εγώ όταν μια συσκευή δεν έχει επιλογή για γρήγορη η αργή φόρτιση μέσα από το μενού της, βάζω ένα φορτιστή 1Α αφού επί το πλείστον φορτίζω βράδυ. Άμα παραστεί ανάγκη μια στις τόσες να φορτίσω μέσα στην μέρα γρήγορα κοτσάρω τον ταχυφορτιστη.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι αμα βγαλω μονο το καλωδιο type c και βαλω ενα απο τα συνηθισμενα καλωδια φορτισης πχ του s7 πανω στον φορτιστη θα επηρρεασει πουθενα ειτε συσκευη ειτε τον φορτιστη του p10;
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, θέλεις να φορτίσεις κάποιο άλλο κινητό με τον φορτιστη του Ρ10. Το πιθανότερο είναι να σου γυρίσει ο φορτιστής σε safe mode και να σου φορτίζει το κινητό με ~0.5Α.

Οι φορτιστες των hua δουλεύουν σωστά μόνον με τα hua. Αν είσαι τυχερός, στην καλυτερη, θα σου κάνει την Νορμάλ αργή φορτιση. Δηλαδή ~1Α.

Για γρήγορη φόρτιση μην το περιμένεις καν.

Ζημιά όμως, δεν κάνεις.

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πω οτι αμα βγαλω μονο το καλωδιο type c και βαλω ενα απο τα συνηθισμενα καλωδια φορτισης πχ του s7 πανω στον φορτιστη θα επηρρεασει πουθενα ειτε συσκευη ειτε τον φορτιστη του p10;
Όχι απλά θα το περιορίσει στα 500 mha με 800 mha δλδ θα μπει σε safe mode και θα φορτίζει πολύ πολύ αργά
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος από την Παρασκευή όπως ανέφερα και παραπάνω.

Πολύ ευχαριστημένος γενικά και είδικά. Κατέβασα κλασικά το nova launcher όπως κάνω σε όλα τα κινητά και το έχω φέρει στα μέτρα μου.

Ταχύτατο, φωτογραφίες που τα σπάνε και μέγεθος ιδανικό. Έχοντας αλλάξει πολλά κινητά, θεωρώ πλέον ότι οι 5" είναι το ιδανικό μέγεθος για κινητό. Εύκολο στη μεταφορά χωρίς ουσιαστικά να στερείσαι κάτι από μεγαλύτερες οθόνες. Μια χαρά βλέπεις τα βιντεάκια σου, τις φωτό σου κ.ο.κ.

Μου λέιπει το double tap, αρκετά θα έλεγα, αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτό.

Δυο ερωτησούλες μόνο. Μπαίνοντας στο fb, διαπιστώνω ότι αυτόματα μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης. Το κάνει σε όλους αυτό ή υπάρχει κάπου καποια ρύθμιση την οποία δεν εχω εντοπίσει; Όταν κλείνω την εφαρμογή, επανερχεται η φωτεινότητα στα κανονικά επίπεδα.

Επίσης με κάποιο τρόπο απενεργοποίησα την εναλλαγή ταπετσαρίας στην οθόνη κλειδώματος. Πως την ενεργοποιώ ξανά;

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το κινητό εδώ και 4 ημέρες.

 

Τα συμπεράσματα μου τα εξής.

 

Ας ανεφέρθω στα θετικά.

 

1. Ταχύτατο και δεν κολλάει πουθενά.

Βέβαια ξήλωσα μαμά launcher και έβαλα Nova Prime να έχω πλούτο customizations και επιπλέον feature που μαμα δεν έχει.

 

Στα developer option όπως κάνω σε όλα τα κινητά μείωσα επιπλέον το χρόνο response στα 0.5 στα γραφικά στις 3 διαθέσιμες επιλογές.

 

2. Πολύ καλή οθόνη,και σε φωτεινότητα και σε επίπεδο μαύρο για LCD.

 

3. Πολύ καλή αυτονομία θα την χαρακτήριζα κάτι ενδιάμεσο σε s8 και s8 plus.

 

4.Πολυ βολικό και στην χρήση και στο κράτημα η αποθέωση της φορητότητας θα έλεγα.

 

Προσωπικά έβγαλα τα navigation bar και χρησιμοποιώ το touch button αποκλειστικά σαν πλοηγό που το βρήκα πολύ εύχρηστο.

 

5.Υψηλη ποιότητα κατασκευής και συναρμογής και προσωπικά το full metal το προτιμώ από το γυαλι.

 

6.Στα θετικά εξίσου η ανανέωση background image κάθε φορά μπαίνεις σε lock screen-ίδια λειτουργία με ZTE σε Axon 7 που πραγματικά μου αρέσει αυτό το feature και ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι OEM.

 

7.Εχει και ένα ωραίο η Huawei αν τραβήξεις ελαφριά λίγο πάνω από την μέση προς τα κατω σε lock screen,η κουρτίνα είναι transparent,αντίθετα αν την τραβήξεις από την μέση και κάτω είναι μαύρη στο μαμισιο χρωμα όπως έρχεται.

 

8.Ελαχιστο bloatware maximum 10-15 εφαρμογές υπηρεσίες Google-Huawei που κάποιες αφαίρεσα εντελώς άλλες τις απενεργοποίησα.

 

 

Πάμε τώρα στα αρνητικά.

 

 

1.Η έλλειψη oleophobic coating είναι τραγικό για flagship συσκευή.

2. Πάνω navigation bar τα widget σε διάφορες εφαρμογές είναι πολύ μικρά για τα γούστα μου.

3.Το notifications led είναι ψόφιο εντελώς.

Ίση με μια μεγάλη καρφίτσα.

4. Δεν έχω επιλογή σε home screen σε infinity scrolling στο home image background.

Ούτε καν με την σχετική ρύθμιση με Nova που σε όλα τα αλλα κινητά μου δεν είχα παρόμοιο θέμα ακόμα και χωρίς την σχετική ρύθμιση σε Nova.

5.Δεν έχει theme store.

6.Δεν έχει double tap to wake που κάκιστα αφαίρεσε από P8 και έπειτα.

 

Αυτά από την σύντομη συμβίωση μαζί του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

 

Δεν έχω καταλάβει στα αρνητικά, τι εννοείς με το 4.

Theme store έχει και μάλιστα πολύ καλό.

 

Το double tap (triple tap μάλλον :p ) του Ρ8 είναι όντως μέγιστη μακακία που το αφαίρεσαν. Σιγά τους πόρους που κατανάλωνε, πια!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...