Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή όλα θέμα γούστου είναι, για μένα αξεπέραστη είναι η αυθεντική της Huawei η mashup dark Grey για το μαύρο και η Brown για το λευκό

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή όλα θέμα γούστου είναι, για μένα αξεπέραστη είναι η αυθεντική της Huawei η mashup dark Grey για το μαύρο και η Brown για το λευκό

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Απο αποψη γουστου το καταλαβαινω. Απλα εμενα προσωπικα δεν με "καλυπτε" απο αποψη ασφαλειας. Ολο το τζαμακι της καμερας ανοιχτο, τα πληκτρα στο πλαι επισης. Προσωπικα για μενα ηταν προτεραιοτητα να καλυπτει ολη την πλατη και το πλαι, και μετα να ειναι οσο πιο καλαισθητη γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όλα θέμα γούστου είναι, για μένα αξεπέραστη είναι η αυθεντική της Huawei η mashup dark Grey για το μαύρο και η Brown για το λευκό

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Έχω την καφέ και είναι όντως η πιο όμορφη θήκη που είχα ποτέ.. Προχθές όπως καθάριζα το κινητό με ένα πανάκι με λίγο οινόπνευμα το ύφασμα στο πίσω μέρος ξεκόλλησε! Ευτυχώς το ακούμπησα στο τραπέζι με την πλάτη και ξανακόλλησε μόνο του.. Γενικά αν έχει κάποιος τη συνήθεια να καθαρίζει το κινητό σχετικά συχνά δεν ξέρω κατά πόσο αντέχει..

Link to comment
Share on other sites

Και μενα είχε αρχίσει να μαυρίζει το καφέ μέρος από τα βάλε βγάλε σε τσαντάκι. Αλλά πάλι αυτήν θα έπαιρνα :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχως το υφασμα που εχει απεξω η θηκη λερωνεται ευκολα.Κι εγω εχω σε γκρι σκουρο την ιδια και σε εμενα εχει αρχισει και μαυριζει σιγα σιγα...
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο P10 team,

Ψαχνομαι για τη συσκευη αυτη και εψαχνα περι frame drops στo internet χωρις επιτυχια.

Εχει κανενας δοκιμασει, απο τα developer options, να ενεργοποιησει τις μπαρες στην επιλογη "gpu rendering profile" η καπως ετσι, να περιηγηθει στο emui και να παρατηρησει σε τι επιπεδο βρισκονται τα bars? Η οριζοντια γραμμη ειναι τα 60 fps, πιο πανω σημαινει χαμηλοτερα.

Θα με εξυπηρετουσε εαν ειχα τη πληροφορια αυτη με ενα screenshot πχ. Ευχαριστω πολυ!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μετάφραση στα ελληνικά που έχουν κάνει νομίζω δεν είναι σωστή.. Βρήκα ένα "Εμφάνιση των ενημερώσεων προβολής GPU" και ένα "Προβολή ενημ. επιστρώσεων υλικού". Το πρώτο αναβόσβηνε πολύ γρήγορα ένα κόκκινο overlay σε όλη την οθόνη κάθε φορά που πατούσα κάπου και με το δεύτερο πάλι σε κάποιο πάτημα εμφανίζονταν μια πράσινη μπάρα κάτω κάτω χαμηλά στην οθόνη.. Το ύψος της όσο περίπου τα 4 σταθερά εικονίδια του android..

 

Δε νομίζω να είναι αυτό που θέλεις αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Η μετάφραση στα ελληνικά που έχουν κάνει νομίζω δεν είναι σωστή.. Βρήκα ένα "Εμφάνιση των ενημερώσεων προβολής GPU" και ένα "Προβολή ενημ. επιστρώσεων υλικού". Το πρώτο αναβόσβηνε πολύ γρήγορα ένα κόκκινο overlay σε όλη την οθόνη κάθε φορά που πατούσα κάπου και με το δεύτερο πάλι σε κάποιο πάτημα εμφανίζονταν μια πράσινη μπάρα κάτω κάτω χαμηλά στην οθόνη.. Το ύψος της όσο περίπου τα 4 σταθερά εικονίδια του android..

 

Δε νομίζω να είναι αυτό που θέλεις αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο..

Σ ευχαριστω για το χρονο σου. Πρεπει να ειναι το δευτερο, και αυτο που θελω ειναι οταν κανεις scroll πανω κατω λχ στα settings η στο PlayStore, εαν οι γραμμες ειναι πανω στο υψος της πρασινης η χαμηλα.

Ενα παραδειγμα φαινεται εδω http://i.imgur.com/VddPxKH.png οπου στη δεξια εικονα ειναι πανω στη γραμμη, ενω στην αριστερα ειναι χαμηλα. Σε ποια εικονα σε σχεση με τη πρασινη γραμμη μοιαζει περισσοτερο;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/a/7tZR1

 

 

Νομίζω το βρήκα..

Μπραβο τελειος. Αυτο ηθελα. Σ ευχαριστω πολυ!! Βλεπω το frame drop εδω στα ιδια με S7. Στο messenger, τα animations (μπες βγες απο chat) γενικα ειναι smooth full η εχει λαγκακια μετα απο κανα πενταλεπτο χρησης πχ;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο τελειος. Αυτο ηθελα. Σ ευχαριστω πολυ!! Βλεπω το frame drop εδω στα ιδια με S7. Στο messenger, τα animations (μπες βγες απο chat) γενικα ειναι smooth full η εχει λαγκακια μετα απο κανα πενταλεπτο χρησης πχ;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

Αδερφέ εγώ έκανα την αντίθετη διαδρομή από αυτή που θες να κάνεις εσυ, το P10 είναι και πιο γρήγορο και πιο smooth από το S7 μη σου πω και από το S8. Smooth full στους 2 μήνες που το είχα και το πιο γρήγορο αποτύπωμα/ξεκλείδωμα που υπάρχει σε κινητό. Αρνητικό για μένα είναι ότι έχει δυσανάλογα ενεργοβόρα οθόνη, δηλαδή με χαμηλή φωτεινότητα χάνει στο ίδιο ποσοστό με το s7, με το που περάσεις όμως το 70% φωτεινότητας κάνει drain σα τρελό. Έχει επίσης σπαστικό shutter lag στη κάμερα και βγάζει κουνημένα πρόσωπα σε μέσο και χαμηλό φωτισμό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ εγώ έκανα την αντίθετη διαδρομή από αυτή που θες να κάνεις εσυ, το P10 είναι και πιο γρήγορο και πιο smooth από το S7 μη σου πω και από το S8. Smooth full στους 2 μήνες που το είχα και το πιο γρήγορο αποτύπωμα/ξεκλείδωμα που υπάρχει σε κινητό. Αρνητικό για μένα είναι ότι έχει δυσανάλογα ενεργοβόρα οθόνη, δηλαδή με χαμηλή φωτεινότητα χάνει στο ίδιο ποσοστό με το s7, με το που περάσεις όμως το 70% φωτεινότητας κάνει drain σα τρελό. Έχει επίσης σπαστικό shutter lag στη κάμερα και βγάζει κουνημένα πρόσωπα σε μέσο και χαμηλό φωτισμό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δηλαδη ειχες p10 και πηγες σε S7?

Μαλιστα αλλα lag σε φαση google apps και messenger λες δεν επαιζε, αλλα εχει τ αλλα που λες. Για το shutter lag παιζει στο νετ γκρινια ναι. Καποιοι το πανε σερβις και φτιαχνει αλλα δεν ειναι πολυ ξεκαθαρο

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που βάζω προτεραιότητα σε κάμερα μπαταρία και μετά σε ταχύτητα, με χαρά αντάλλαξα με το s7 κι ας είναι δυο κλικ κάτω σε σκρολαρισμα με μερικά frame drops. Το shutter lag δε φτιάχνεται για κανένα λόγο, είναι θέμα software update. Όπως επίσης δεν έχουν φτιάξει ακόμα το κάθετο πανόραμα που βγαίνει θολούρα σκέτη. Το οριζόντιο είναι άψογο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που βάζω προτεραιότητα σε κάμερα μπαταρία και μετά σε ταχύτητα, με χαρά αντάλλαξα με το s7 κι ας είναι δυο κλικ κάτω σε σκρολαρισμα με μερικά frame drops. Το shutter lag δε φτιάχνεται για κανένα λόγο, είναι θέμα software update. Όπως επίσης δεν έχουν φτιάξει ακόμα το κάθετο πανόραμα που βγαίνει θολούρα σκέτη. Το οριζόντιο είναι άψογο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ειναι θεμα προτεραιοτητων, οποτε για εσενα οντως ειναι καλυτερο. Εμενα πχ με κοφτει το αδιαβροχο κατι που το Huawei δεν εχει.

Frame drops πως και που τα παρατηρεις;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι φοράτε για προστασία στο κινητό;Εγώ ακόμα είμαι με την εργοστασιακή ζελατίνα,αλλά είναι πολύ χαμηλής ποιότητας και αφήνει πολύ δαχτυλια! Υπάρχει anti finger?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι φοράτε για προστασία στο κινητό;Εγώ ακόμα είμαι με την εργοστασιακή ζελατίνα,αλλά είναι πολύ χαμηλής ποιότητας και αφήνει πολύ δαχτυλια! Υπάρχει anti finger?
Αναστήθηκε το P10;
Link to comment
Share on other sites

Αναστήθηκε το P10;

 

Oh yes

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Oh yes
Εγώ είχα πάρει μια της ultimate shiel από Αγγλία. Δε ξετρελαθηκα κιόλας από θέμα anti finger, ποιότητα κύλισης τέλεια

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει μια της ultimate shiel από Αγγλία. Δε ξετρελαθηκα κιόλας από θέμα anti finger, ποιότητα κύλισης τέλεια

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Τζαμι ή ζελατίνα;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τζάμι 13€

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Δλδ από την εργοστασιακή ζελατίνα σε θέμα δαχτυλιες ήταν το ίδιο;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω ναι

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Βρήκα μπόλικες στο Σκρουτζ που είναι και anti finger και της nilkin και άλλων επωνύμων οπότε θα πάρω κάποια από αυτές!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τον καιρο ειμαι με ματ ζελατινα απο ebay, η οποια δεν εφαρμοζει 100% στα πλαινα ακρα αλλα ειναι πολυ καλυτερη απ ολες τις ζελατινες και ολα τα τζαμακια, εκτος απο την εργοστασιακή απο αποψη εφαρμογης. Ομως, δεν κανει ιχνος δαχτυλιας, το δαχτυλο γλυστραει εντυπωσιακα γρηγορα, δεν κανει αντανακλαση και του δινει πολυ ομορφη οψη μαι αφη μιας και ειναι μαυρη ματ και η θηκη πλατης, που ειναι σούπερ slim. Μαλλον με αυτην θα καταληξω. Το τζαμακι με τα ευκαμπτα μαυρα ακρα το εβγαλα γιατι στον chrome κοβοταν γραμματα δεξια κι αριστερα αλλα ηταν το μονο τζαμι που εφαρμοζε 100% τελεια σε ολο το μηκος και πλατος και χωρις να σκαλωνει το χερι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...