Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι βλέπω για μια c432b175. Λέτε να την δώσουν επίσημα?

Και μου έρχεται λουκούμι, αφού προσωπικά δεν θέλω να βάλω Oreo στο 10αρι μου. Προτιμώ μια καλή απροβληματιστη Nougat και εκεί να κάτσει.

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

Βγήκε μόλις στο firmware finder, μόνο για security patches αναφέρει, όπως επίσης δεν είναι συμβατή με το μοντέλο μου

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους!Για λυστε μου 1 απορια οποιος ξερει ρε παιδια..Προσπαθω να βαλω μπροστα στην οθονη μια ζωντανη ταπετσαρια που εχω κατεβασει απο το play store,και δεν την δεχεται.Τι συμβαινει?Δεν υποστηριζει live wallpapers το κινητο??Ευχαριστω
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Για λυστε μου 1 απορια οποιος ξερει ρε παιδια..Προσπαθω να βαλω μπροστα στην οθονη μια ζωντανη ταπετσαρια που εχω κατεβασει απο το play store,και δεν την δεχεται.Τι συμβαινει?Δεν υποστηριζει live wallpapers το κινητο??Ευχαριστω

 

Υποστηρίζει, αν μας έλεγες και τι πρόγραμμα κατέβασες θα σε βοηθούσα περισσότερο.

 

Θα σου πρότεινα επίσης το Parallax, θα εντυπωσιαστείς

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει, αν μας έλεγες και τι πρόγραμμα κατέβασες θα σε βοηθούσα περισσότερο.

 

Θα σου πρότεινα επίσης το Parallax, θα εντυπωσιαστείς

Προσπαθησα το "ταπετσαρια Καιρος HD" ,μαλλον ηθελε επανεκκινηση συσκευης.Τωρα δουλευει,αψογα..Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση...;)

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα επίσης το Parallax, θα εντυπωσιαστείς

 

Όποτε έχεις χρόνο, δώσε το λινκ αν σου είναι εύκολο, γιατί βλέπω αρκετές εφαρμογές που περιέχουν τη λέξη Parallax.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μόλις παρέλαβα και εγώ το p10 και θέλω να του βάλω ένα τζαμάκι πιο μου προτείνετε από εδώ Ελλάδα που να εφαρμόζει καλά?

 

Στάλθηκε από το VTR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ακόμα ένα P10 και δοκίμασα το κάθετο πανόραμα και κει, δυστυχώς έχει θέμα το software και όσο ανεβαίνεις προς τα πάνω, τόσο out of focus βγαίνει η φωτογραφία. Τους έστειλα Twitter,Facebook,Instagram ελληνικό και ξένο μπας και το πάρουν χαμπάρι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία

 

θέλω να κάνω ένα Huawei P10 (VTR-L09) από 1 κάρτα σε διπλή καρτα

λίγο που έψαξα στο ιντερνετ βρήκα αυτό

 

How to rebrand

https://www.reddit.com/r/FunkyHuawei/comments/64v5rb/how_to_rebrand_debrand_change_region_with_huawei/

 

το έχει δοκιμάσει κάποιος ???

υπάρχει ελληνικός οδηγός κάπου ???

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware b171 security update 1 September να δούμε τι άλλο νέο φέρνει :)

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Μηδέν διαφορές, και το cloud ακόμα δεν υποστηρίζεται εδώ, το Πανόραμα δε το δοκίμασα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία

 

θέλω να κάνω ένα Huawei P10 (VTR-L09) από 1 κάρτα σε διπλή καρτα

λίγο που έψαξα στο ιντερνετ βρήκα αυτό

 

How to rebrand

https://www.reddit.com/r/FunkyHuawei/comments/64v5rb/how_to_rebrand_debrand_change_region_with_huawei/

 

το έχει δοκιμάσει κάποιος ???

υπάρχει ελληνικός οδηγός κάπου ???

Καλησπέρα.

Δεν έχει καμία σχέση αυτό που ζητάς με το λινκ που δίνεις. Αυτός είναι οδηγός για re/debrand του κινητού σου. Να αλλαξεις δηλαδή το custom.

Χωρίς παρεξήγηση, επειδή φαίνεται να μην το έχεις το θέμα, θα σου έλεγα να μην μπεις σε τέτοια μονοπάτια. Κράτα το τηλέφωνό σου όπως είναι και αν δεν σου κάνει και χρειάζεσαι οπωσδήποτε δικαρτο, πούλα το και πάρε ενα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηδέν διαφορές, και το cloud ακόμα δεν υποστηρίζεται εδώ, το Πανόραμα δε το δοκίμασα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

To change log τι λεει? Τι μέγεθος είχε το update?

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία

 

θέλω να κάνω ένα Huawei P10 (VTR-L09) από 1 κάρτα σε διπλή καρτα

λίγο που έψαξα στο ιντερνετ βρήκα αυτό

 

How to rebrand

https://www.reddit.com/r/FunkyHuawei/comments/64v5rb/how_to_rebrand_debrand_change_region_with_huawei/

 

το έχει δοκιμάσει κάποιος ???

υπάρχει ελληνικός οδηγός κάπου ???

 

Το vtr-l09 είναι το single οπότε δεν δέχεται δεύτερη κάρτα.

 

Παρ όλα αυτά μπορείς να περάσεις την ρομ του vtr-l29, υπάρχει πιθανότητα να διαβάζει και τη δεύτερη κάρτα και έχει αναφερθεί πως διαβάζετε.

 

Αν θες μπορείς να θυσιαστεις για την περίεργα. Μπορώ να σου στείλω οδηγό για να αλλάξεις την ΡΟΜ αλλά καθαρά και μόνο με ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΥΘΥΝΗ, και αν πετύχει βγες όλο χαρά και κάρφωσε τον οδηγό, αν δεν παίξει περνάς την ρομ του vtr-l09 και δεν τρέχει κάστανο...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά

Ευχαριστώ

Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να δέχεται και τις 2 κάρτες?

 

Εννοώ χωρίς ρίσκο, κάποιος που να έχει δοκιμαστεί

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά

Ευχαριστώ

Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να δέχεται και τις 2 κάρτες?

 

Εννοώ χωρίς ρίσκο, κάποιος που να έχει δοκιμαστεί

 

Σου είπα, υπάρχει τρόπος βάζοντας την ρομ του L29

Απλά αν δεν το κατέχεις το πράγμα είναι λίγο μπέρδεμα αλλά όχι επικίνδυνο.

 

Απλά να ξέρεις πως αν κάνεις κάτι στραβά μπορεί να σε βγάλει εκτός εγγύησης, αν και σπάνιο, όλα ξεbrickαροντε...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα που ήταν vodafone και είχε μείνει στην C02B155 το γύρισα πίσω στο κατάστημα και μου έστειλαν ένα καινούργιο C432. Πήρε άμεσα την Β171 και το wifi Calling της Cosmote που τα σπάει..

Απλά μου έκανε εντύπωση ότι είναι πιο γρήγορο και η κάμερα σε πορτραίτο με φλας είναι αισθητά καλύτερη. Το firmware να είναι δεν ξέρω.. Μπορεί να έχει και άλλες μνήμες γιατί αυτό στο androbench έβγαλε 780ΜΒ/sec seq. read ενώ το άλλο 550.. Δεν ξέρω αλλά σε όσους φίλους έχουν το ίδιο πρόβλημα να το κυνηγήσουν. Όπως μου είπαν στο κατάστημα εξάλλου και να μην γινότανε η αλλαγή θα άλλαζε firmware στο ευρωπαικό η αντιπροσωπεία οπότε αξίζει 4-5 ημέρες αναμονή. Αλλά μέσω του καταστήματος πάντα. Εγώ όταν πήρα απευθείας στην αντιπροσωπεία μου είχαν πει ότι δεν αλλάζει το firmware..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα που ήταν vodafone και είχε μείνει στην C02B155 το γύρισα πίσω στο κατάστημα και μου έστειλαν ένα καινούργιο C432. Πήρε άμεσα την Β171 και το wifi Calling της Cosmote που τα σπάει..

Απλά μου έκανε εντύπωση ότι είναι πιο γρήγορο και η κάμερα σε πορτραίτο με φλας είναι αισθητά καλύτερη. Το firmware να είναι δεν ξέρω.. Μπορεί να έχει και άλλες μνήμες γιατί αυτό στο androbench έβγαλε 780ΜΒ/sec seq. read ενώ το άλλο 550.. Δεν ξέρω αλλά σε όσους φίλους έχουν το ίδιο πρόβλημα να το κυνηγήσουν. Όπως μου είπαν στο κατάστημα εξάλλου και να μην γινότανε η αλλαγή θα άλλαζε firmware στο ευρωπαικό η αντιπροσωπεία οπότε αξίζει 4-5 ημέρες αναμονή. Αλλά μέσω του καταστήματος πάντα. Εγώ όταν πήρα απευθείας στην αντιπροσωπεία μου είχαν πει ότι δεν αλλάζει το firmware..

 

Σε λίγες μέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού.Μια ερώτηση.Τι εννοείς στο άλλαξε το κατάστημα; μιλάς για γνωστό κατάστημα π.χ πλαίσιο; ή σκρουτζομαγαζο; Γιατί Εάν είναι το δεύτερο το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα που ήταν vodafone και είχε μείνει στην C02B155 το γύρισα πίσω στο κατάστημα και μου έστειλαν ένα καινούργιο C432. Πήρε άμεσα την Β171 και το wifi Calling της Cosmote που τα σπάει..

Απλά μου έκανε εντύπωση ότι είναι πιο γρήγορο και η κάμερα σε πορτραίτο με φλας είναι αισθητά καλύτερη. Το firmware να είναι δεν ξέρω.. Μπορεί να έχει και άλλες μνήμες γιατί αυτό στο androbench έβγαλε 780ΜΒ/sec seq. read ενώ το άλλο 550.. Δεν ξέρω αλλά σε όσους φίλους έχουν το ίδιο πρόβλημα να το κυνηγήσουν. Όπως μου είπαν στο κατάστημα εξάλλου και να μην γινότανε η αλλαγή θα άλλαζε firmware στο ευρωπαικό η αντιπροσωπεία οπότε αξίζει 4-5 ημέρες αναμονή. Αλλά μέσω του καταστήματος πάντα. Εγώ όταν πήρα απευθείας στην αντιπροσωπεία μου είχαν πει ότι δεν αλλάζει το firmware..

Για πες γιατι κι εγω στην ιδια περιπτωση ειμαι απο σκρουτζομαγαζο αγορα....Ποσο καιρο πριν ηταν η αγορα,γιατι εμενα ειναι 2 μηνων ηδη...Τι πηγες και τους ειπες δηλαδη ακριβως??

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Να σου άλλαζαν firmware το καταλαβαίνω, αλλά σου έδωσαν καινούριο μετά από τόσο καιρό;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου άλλαζαν firmware το καταλαβαίνω, αλλά σου έδωσαν καινούριο μετά από τόσο καιρό;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Κουλο οντως...Αν ειναι δε και σκρουτζομαγαζο,ακομα πιο απιστευτο....:blink:

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού.Μια ερώτηση.Τι εννοείς στο άλλαξε το κατάστημα; μιλάς για γνωστό κατάστημα π.χ πλαίσιο; ή σκρουτζομαγαζο; Γιατί Εάν είναι το δεύτερο το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον!!!

 

Skroutzομάγαζο ναι.. αλλά όταν το πήρα δεν έγραφε πουθενά ότι είναι vodafone, μόνο EU. Εγώ είχα πάρει την αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι δεν γίνεται. Οπότε προχώρησαν στην αντικατάσταση. βέβαια εκ των υστέρων τους ενημέρωσαν από την αντιπροσωπεία ότι γίνεται να αλλάξει firmware αλλά εμένα είχε δρομολογηθεί ήδη η αντικατάσταση οπότε ήμουνα τυχερός.

Δύο μήνες το είχα το κινητό. Απλά ρε παιδιά όποιος πήρε vodafone κινητό και δεν το έγραφε στην περιγραφή ας κυνηγήσει μέσω καταστήματος και αντιπροσωπείας επισκευή.. Να μείνεις ένα μήνα χωρίς κινητό για εμένα είναι απαράδεκτο.

Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνει αλλαγή firmware ο Γερμανός, δε θα έκανε η αντιπροσωπεία;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν μπορούν, αν το κάνουν είναι. Εγώ στο τηλέφωνο που έχει η εφαρμογή Hicare πήρα και μου είπαν ότι δεν γίνεται. Και μου φάνηκε και λογικό η αντιπροσωπεία να μην προχωράει σε debrand συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνει αλλαγή firmware ο Γερμανός, δε θα έκανε η αντιπροσωπεία;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Τι εννοείς; Πας στο Γερμανό σου αλλάζει το firmware και ισχύει κανονικά η εγγύηση της αντιπροσωπείας; Κάνει επίσημα debrand ο Γερμανός;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...