Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επειδή το ui το:υ Ρ10 iphone-ζει αρκετά, πιστεύω οτι θα μπεις στο κλίμα του android σχετικά πιο εύκολα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και επειδή το ui το:υ Ρ10 iphone-ζει αρκετά, πιστεύω οτι θα μπεις στο κλίμα του android σχετικά πιο εύκολα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

 

 

Και γω γιαυτο το λόγο το διάλεξα, μπας και αρχίσει η αποτοξίνωση από το iOS και την Apple, γιατί έχει γίνει πέραν του δέοντος ακριβό το σπορ τους πλέον. Ερώτηση, έβαλα sd μέσα, και ξεκίνησε κατευθείαν να αποθηκεύει τις νέες φωτό εκεί. Στο μενού της κάμερας δε βλέπω κάποια επιλογή γιαυτο, αλλά στις ρυθμίσεις της συσκευής στην αποθήκευση, έχει ως default τον εσωτερικό χώρο και όχι την sd. Πως γίνεται να τις αποθηκεύει και πάλι στον εσωτερικό χώρο;

 

Edit: το βρήκα, μπερδεύτηκα στη μετάφραση

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο σ' αυτό που λες. Apple & Samsung σε οτι καινούργιο βγάζουν οι τιμές είναι αλλού!

Και οι υπόλοιποι τα κοπανάνε βέβαια αλλά αυτοί οι δυο είναι σε δικό τους επίπεδο.

Το καλό με τα Android είναι ότι οι τιμές αυτό διορθώνονται σχετικά γρήγορα λόγο πληθώρας προσφοράς και του γενικότερου ανταγωνισμού. Ενώ στο iOS λόγω μονοπωλίου θα πρέπει να πας 2-3 γενιές πίσω για να πάρεις κάτι σε πιο λογικές τιμές.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο σ' αυτό που λες. Apple & Samsung σε οτι καινούργιο βγάζουν οι τιμές είναι αλλού!

Και οι υπόλοιποι τα κοπανάνε βέβαια αλλά αυτοί οι δυο είναι σε δικό τους επίπεδο.

Το καλό με τα Android είναι ότι οι τιμές αυτό διορθώνονται σχετικά γρήγορα λόγο πληθώρας προσφοράς και του γενικότερου ανταγωνισμού. Ενώ στο iOS λόγω μονοπωλίου θα πρέπει να πας 2-3 γενιές πίσω για να πάρεις κάτι σε πιο λογικές τιμές.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Το backup που παίρνουμε, εφόσον γίνει restore το τηλέφωνο, το επαναφέρει ακριβώς όπως ήταν; το έχεις δοκιμάσει καθόλου; από ότι κατάλαβα μπορείς να το περάσεις σε οποιαδήποτε Huawei συσκευή

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιαααα!!

 

Τελικά δεν άντεξα και εχτές το μεσημέρι έβαλα την παραγγελία σε μαγαζί από το Skroutz!

 

Σήμερα, ήρθε πρωί πρωί ο Courier και το έχω στα χέρια μου!

 

καλώς σας βρήκα λοιπόν! :lol::D

 

Το πρώτο πράγμα που έκανα αφού το σέταρα ήταν να τρέξω το Benchmark να δώ ότι έχω τις καλές μνήμες:

Sequential Read 775.75MB/s

Sequential Write 185.16MB/s

H πρώτη αίσθηση που μου έδωσε η πλοήγηση με την οθόνη είναι ότι κολλάει το δάκτυλο μου πάνω της, δε γλυστράει αρκετά. Παρατηρώ ότι έχει μια Δεύτερη μεμβράνη κάτω από το προστατευτικό πολύ καλά τοποθετημένη, μήπως φταίει αυτό;

 

Εσείς την έχετε βγάλει;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιαααα!!

H πρώτη αίσθηση που μου έδωσε η πλοήγηση με την οθόνη είναι ότι κολλάει το δάκτυλο μου πάνω της, δε γλυστράει αρκετά. Παρατηρώ ότι έχει μια Δεύτερη μεμβράνη κάτω από το προστατευτικό πολύ καλά τοποθετημένη, μήπως φταίει αυτό;

Εσείς την έχετε βγάλει;

 

Μάλλον εννοείς την εργοστασιακή μεμβράνη που έχει τοποθετημένη.. Θα σου έλεγα να μην την βγάλεις.. Όχι τουλάχιστον αν δεν έχεις έτοιμη μεμβράνη για αντικατάσταση. Απλά διάβασε λίγο πιο πριν γιατί νομίζω τζαμάκι καλό δύσκολα θα βρεις λόγω της ελαφρώς κυρτής οθόνης. Δώστου λίγο χρόνο και αν όντως έχεις πρόβλημα άλλαξέ την. Εγώ προσωπικά έχω παρατηρήσει το ακριβώς αντίθετο για αυτό σου λέω να την κρατήσεις λίγο..

 

Παιδιά έχει κανένας θέμα με το wifi.. πχ όταν είμαι με browser ή fb ξαφνικά σταματά να μου φορτώνει σελίδες.. Αν κλείσω το wifi και το ξανανοίξω ή αν ανοίξω τα δεδομένα όλα κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς την εργοστασιακή μεμβράνη που έχει τοποθετημένη.. Θα σου έλεγα να μην την βγάλεις.. Όχι τουλάχιστον αν δεν έχεις έτοιμη μεμβράνη για αντικατάσταση. Απλά διάβασε λίγο πιο πριν γιατί νομίζω τζαμάκι καλό δύσκολα θα βρεις λόγω της ελαφρώς κυρτής οθόνης. Δώστου λίγο χρόνο και αν όντως έχεις πρόβλημα άλλαξέ την. Εγώ προσωπικά έχω παρατηρήσει το ακριβώς αντίθετο για αυτό σου λέω να την κρατήσεις λίγο..

 

Ναι, έβγαλα ένα κοντρό πλαστικό γύρω-γύρω από το τηλέφωνο (όπως έχουν τα περισσότερα) και είχε και τοποθετημένη μεμβράνη.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιαααα!!

 

Τελικά δεν άντεξα και εχτές το μεσημέρι έβαλα την παραγγελία σε μαγαζί από το Skroutz!

 

Σήμερα, ήρθε πρωί πρωί ο Courier και το έχω στα χέρια μου!

 

καλώς σας βρήκα λοιπόν! :lol::D

 

Το πρώτο πράγμα που έκανα αφού το σέταρα ήταν να τρέξω το Benchmark να δώ ότι έχω τις καλές μνήμες:

Sequential Read 775.75MB/s

Sequential Write 185.16MB/s

H πρώτη αίσθηση που μου έδωσε η πλοήγηση με την οθόνη είναι ότι κολλάει το δάκτυλο μου πάνω της, δε γλυστράει αρκετά. Παρατηρώ ότι έχει μια Δεύτερη μεμβράνη κάτω από το προστατευτικό πολύ καλά τοποθετημένη, μήπως φταίει αυτό;

 

Εσείς την έχετε βγάλει;

Εγώ την έβγαλα καθώς μου πήγαινε πολύ κόντρα και μενα, το εχω χωρίς μεμβράνη όπως όλα τα κινητά μου

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιο βαθμό στεγανώτητας ή όχι; άλλα Site λένε πως έχει άλλα όχι...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιο βαθμό στεγανώτητας ή όχι; άλλα Site λένε πως έχει άλλα όχι...

Νομιζω ειναι μονο για σταγονες βροχης κλπ,οχι να το βαλεις κατω απο βρυση,ή πολυ περισσοτερο να το βυθισεις σε καμμια λεκανη με νερο...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήγα και έκανα το πρώτο Update που μου κατέβασε, περίπου 600MB και τώρα μου βγάζει

 

Your Device has Failed verification and may not work properly.

Press Volume key to continue

Press volume Up key up to 3 seconds to enter erecovery to restore your device.

Your device will stοp start, if there is no operation

 

τι είναι αυτά ρε παιδιά, τι έγινε;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Παιδιαααα!!

 

Τελικά δεν άντεξα και εχτές το μεσημέρι έβαλα την παραγγελία σε μαγαζί από το Skroutz!

 

Σήμερα, ήρθε πρωί πρωί ο Courier και το έχω στα χέρια μου!

 

καλώς σας βρήκα λοιπόν! :lol::D

 

Το πρώτο πράγμα που έκανα αφού το σέταρα ήταν να τρέξω το Benchmark να δώ ότι έχω τις καλές μνήμες:

Sequential Read 775.75MB/s

Sequential Write 185.16MB/s

H πρώτη αίσθηση που μου έδωσε η πλοήγηση με την οθόνη είναι ότι κολλάει το δάκτυλο μου πάνω της, δε γλυστράει αρκετά. Παρατηρώ ότι έχει μια Δεύτερη μεμβράνη κάτω από το προστατευτικό πολύ καλά τοποθετημένη, μήπως φταίει αυτό;

 

Εσείς την έχετε βγάλει;

 

Άρχοντας!

Άρα είσαι σε UFS2.1

Νομίζω ότι δεν έχει έννοια πια, να το κοιτάμε συνεχώς. Μόνον σε περιπτώσεις μεταχειρισμένων, από ιδιοκτήτες που πήραν από τις πρώτες συσκευές. Εκεί ίσως να βρεθεί κάποιο κομμάτι με τις αργές μνήμες.

 

Όχι δεν την έχω βγάλει την μεμβράνη. Αν και μου την ψιλο-σπάει εμένα που δεν κολλάει καλά γύρω-γύρω αλλά δεν βρίσκω κάποιον άλλον σοβαρό λόγο. Αντίθετα θα με προστατέψει από γρατζουνιές, που θα μου την σπάσουν περισσότερο να τις βλέπω συνέχεια όταν θα το κοιτάω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι γίνεται τώρα, πως έγινε αυτό το σφάλμα; ούτε Root έχει ούτε τίποτα.

 

Όταν έκανε το πρώτο Update το λογισμικό, στην επανεκκίνηση έβγαλε το μήνυμα:

 

"Software Install Failed!

Failed to check the update package.

Please download the package again".

 

Μετά, βγάζει το μήνυμα που περιγράφω παραπάνω...είναι φυσιολογικό; παίζει η συσκευή να ήταν πειραγμένη;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

H πρώτη αίσθηση που μου έδωσε η πλοήγηση με την οθόνη είναι ότι κολλάει το δάκτυλο μου πάνω της, δε γλυστράει αρκετά. Παρατηρώ ότι έχει μια Δεύτερη μεμβράνη κάτω από το προστατευτικό πολύ καλά τοποθετημένη, μήπως φταίει αυτό;

 

Εσείς την έχετε βγάλει;

 

ναι έχει δυο μεμβράνες, την πρώτη με το ''κοτσάνι'' πάνω δεξιά αφαίρεσε την.. απο κάτω έχει μια άλλη λεπτή σχεδόν αόρατη

Link to comment
Share on other sites

ναι έχει δυο μεμβράνες, την πρώτη με το ''κοτσάνι'' πάνω δεξιά αφαίρεσε την.. απο κάτω έχει μια άλλη λεπτή σχεδόν αόρατη

 

ναι βρε, το κατάλαβα αυτό :p

 

άλλο πρόβλημα προέκυψε τώρα...έχω ξενερώσει..

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Press volume Up key up to 3 seconds to enter erecovery to restore your device.

Your device will stοp start, if there is no operation

 

τι είναι αυτά ρε παιδιά, τι έγινε;

 

έχεις βάλει κάρτα σιμ μέσα; αν οχι, βάλε και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει κάρτα σιμ μέσα; αν οχι, βάλε και ξαναδοκίμασε

 

υπάρχει κάρτα κανονικά...μετά το failed update έσκασε το πρόβλημα...

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σας ζητώ συγγνώμη που σας έχω κουράσει και πείτε μου αν αυτό είναι λάθος θέμα για να ποστάρω.

 

Λοιπόν για να ανακεφαλαιώσω τι έχει γίνει τελικά:

 

1. κατέβασα την πρώτη ενημέρωση που μου έβγαλε το τηλέφωνο να κάνω, οι εκδοσή ξεκινούσε με VTR-L09... περίπου στα 600ΜΒ

2. Πήρα το Error

"Software Install Failed!

Failed to check the update package.

Please download the package again".

3.Στο restart ή σε τερματισμό, από το σημείο 2 και μετά μου έβγαζε:

Your Device has Failed verification and may not work properly.

Press Volume key to continue

Press volume Up key up to 3 seconds to enter erecovery to restore your device.

Your device will stοp start, if there is no operation

4. καθώς το είχα ανοικτό το κινητό, μου εμφάνισε ΝΕΑ ενημέρωση, αυτή τη φορά 2.7GB! ήταν πάλι της μορφής VTR-L09...(FULL)

5. αφού την έκανα, το σφάλμα που έβγαινε στο (3) παραπάνω, σταμάτησε!

6.Μου έβγαλε ακόμη μερικά διαθέσιμα Updates

7. H έκδοση που έχω τώρα είναι : VTR-L09C432B162, αυτή είναι η τελευταία;

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως στα κομμάτια έγινε αυτό το παρολίγον Brick αν και ήταν όλα εργοστασιακά;

 

Σας ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη...αλλά....καλώς ήρθα στον κόσμο των Droid..!

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Δεν μπρικαρει τόσο εύκολα.

Μια χαρά είσαι. Αυτό είναι το τελευταίο firmware.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, έχεις την τελευταία έκδοση(b162) και αφού σταμάτησε και το μήνυμα όλα καλά. Θέμα software ήταν πιστεύω

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, θα ήταν Corrupted το Update, καθώς το πρώτο που ήταν 600MB, το κατέβασε υπερβολικά γρήγορα για την σύνδεση μου...

 

Το μήνυμα όμως "Failed Verification" δεν το βγάζει σε συσκευή που είναι Root? ή δεν είναι απαραίτητο;

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, θα ήταν Corrupted το Update, καθώς το πρώτο που ήταν 600MB, το κατέβασε υπερβολικά γρήγορα για την σύνδεση μου...

 

 

 

Το μήνυμα όμως "Failed Verification" δεν το βγάζει σε συσκευή που είναι Root? ή δεν είναι απαραίτητο;

 

 

 

Όχι δεν έχει σχέση το root, μεταχειρισμένο το πήρες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση το root, μεταχειρισμένο το πήρες;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι, το πήρα από κατάστημα στο Skroutz! στα €470 περίπου.

 

Μου έκανε εντύπωση που δεν είχε ταινία ασφαλείας στο κουτί (μαγνητικό), όμως όλα μέσα ήταν ολοκαίνουρια και η ζελατίνη γύρω από το κινητό σφραγισμένη.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Καμία λύση τελικά για το πρόβλημα με το play store και τον συγχρονισμό του ημερολογίου???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...