Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα την 150, εβγαλε μια προσαρμοσμενη αναβαθμιση της cosmote. Εμφανιστηκαν 5-6 εφαρμογες της εταιριας αλλα αυτες μπορουν να απεγκατασταθουν. Λογοτυπα και εκκινηση δεν εμφανιζει κατι σχετικο με cosmote
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά σε ποια εκδοση είστε ;Ποιο νούμερο δλδ;Εγώ είμαι στην B150 από τότε δλδ που το πήρα το κινητό από το πλαίσιο πριν ένα μήνα!Με το που το άνοιξα μου έβγαλε αυτή και από τότε τέλος!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω. Ολοι την εχουν παρει. Εχει ενα εντυπο της huawei μεσα στο κουτι και εχει οδηγιες ενεργοποιησης
Link to comment
Share on other sites

Ok thanks θα το τσεκάρω γιατί δε θυμάμαι να έκανα κάτι τέτοιο

Έχει μια εφαρμογή HiCare μέσα εγκατεστημένη.. Από εκεί θα πάρεις 3 χρόνια εγγύηση, 3 μήνες αντικατάσταση σε σπάσιμο οθόνης από οποιαδήποτε αιτία, 3 μήνες αντικατάσταση και όχι επισκευή σε περίπτωση βλάβης. Τα δυο τελευταία είναι από την ημερομηνία αγοράς και όχι από την ημερομηνία που τα ενεργοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα τώρα το βρήκα.. Είχα απενεργοποιήσει το hiCare.

Στο site γράφει : "Εγγραφείτε στην VIP Υπηρεσία Χρυσού Μέλους χρησιμοποιώντας την προ-εγκατεστημένη εφαρμογή Hi-Care στη συσκευή σας, εντός ενός μηνός από την αγορά της συσκευής"

 

Έκανα πάντως vip εγγραφή και γράφει Χρυσή συνδρομή μέχρι 25/8/18, δεν ξέρω κατά πόσο θα ισχύει αφού η αγορά έγινε πριν 4+ μήνες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 3 χρόνια πάρα

2μηνες. Δεν έχουν την ημερομηνία αγοράς μέσα, ίσως την ημέρα εισαγωγής έχουν και μετά δείχνεις την απόδειξη αγορας...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ρ10 λιγότερο από 20 ημέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος κατά τα άλλα. Και το λέω αυτό γιατί παρατήρησα ένα πάντα φωτεινό pixel στο κέντρο της οθόνης που εμφανίζεται μόνο στη μαύρη οθόνη. Στα άλλα χρώματα δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα. Η συσκευή είναι αγορασμένη από γνωστό σκρουτζομάγαζο στο κέντρο της Αθήνα. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Προβληματίζομαι στο τι να κάνω...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε γενικές γραμμές έχει ομαλή λειτουργία και τρέχει αρκετά καλά με εξαίρεση τον Chrome που δε με ικανοποιεί. Έχει αρκετά σπασίματα στη κύλιση.

Έρχομαι και από iPhone και μου φαίνεται πολύ η μη ομαλή λειτουργία.

Έχετε δοκιμάσει κάποιον browser που να τρέχει κάπως καλύτερα;;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε γενικές γραμμές έχει ομαλή λειτουργία και τρέχει αρκετά καλά με εξαίρεση τον Chrome που δε με ικανοποιεί. Έχει αρκετά σπασίματα στη κύλιση.

Έρχομαι και από iPhone και μου φαίνεται πολύ η μη ομαλή λειτουργία.

Έχετε δοκιμάσει κάποιον browser που να τρέχει κάπως καλύτερα;;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Uc browser βάλε το μοναδικό σχεδόν που δεν έχει lag
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τον είχα δοκιμάσει για κάνα 20λεπτο και πήγαινε καλά.

Αν συγχρόνιζε και με Google account θα ήταν τέλειος

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ψωνισα για δοκιμη ενα τζαμακι το οποιο ειναι μαυρο γυρω γυρω,με το σκεπτικο οτι αν δεν κολλησει καλα λογω κυρτοτητας οθονης,να μην φαινονται λογω χρωματος τα σημεια που δεν θα παταει σωστα. Δοκιμη και βλεπουμε...

http://m.ebay.com/itm/Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P10-/282619266682?txnId=0

 

Την δημοπρασια εγω την κερδισα στο 1,09 ευρω :p

 

Εν αναμονη της Β161 γιατι ακομα wifi calling γιοκ...

 

Καμια ιδεα για φορτιστη αυτοκινητου; Τι πρεπει να προσεξουμε;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Και να την παρουμε και να βγάλει την ρύθμιση, ξέρουμε αν θα δουλέψει?

Τα παλικάρια που την πήρανε, εξαφανίσθηκαν.

Έχουμε κάποιο feedback απο κανέναν που το έχει δοκιμάσει?Να μην έχει όμως software της Cosmote!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση το αρχείο που κατεβάζει για την αναβάθμιση πχ 500mb μετά την εγκατάσταση διαγράφετε η μένει μέσα στην συσκευή και πρέπει να την διαγράψω εγώ και αν ναι πως το κάνω ευχαριστώ είμαι με huawei
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του WiFi calling

Η cosmote το έχει στη λίστα με τις συμβατές συσκευές..

https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043309461&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

 

Βέβαια αναφέρει ότι πρέπει να είναι αγορασμένο από Cosmote / Γερμανό ή να το πας εκεί για εγκατάσταση λογισμικού. Τώρα τι ακριβώς θα προσθέσουν ούτε αυτοί θα ξέρουν στα περισσότερα καταστήματα..

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του WiFi calling

Η cosmote το έχει στη λίστα με τις συμβατές συσκευές..

https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043309461&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

 

Βέβαια αναφέρει ότι πρέπει να είναι αγορασμένο από Cosmote / Γερμανό ή να το πας εκεί για εγκατάσταση λογισμικού. Τώρα τι ακριβώς θα προσθέσουν ούτε αυτοί θα ξέρουν στα περισσότερα καταστήματα..

Κάνουν εγκατάσταση το firmware της cosmote που περιέχει τη δυνατότητα (είναι μέσα στις ρυθμίσεις των κλήσεων) για την ενεργοποίηση του wifi calling.

Πέρα από αυτό έχει το logo στη welcome screen και 1-2 εφαρμογές της.

 

Το παραπάνω ισχύει στο s7 edge που το πρόσθεσαν πρώτο, αλλά δε νομίζω να διαθέτει και στις υπόλοιπες συσκευές που το ενσωματώνουν.

 

Επίσης πληροφοριακά, παρότι μετά είναι branded, τις αναβαθμίσεις της δίνει πρώτη η cosmote από τα περισσότερα unbranded.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απο cosmote δεν σου βαζουν τιποτα στο καταστημα. Σφραγισμενο κουτι παιρνεις. Ερχεται ενα update με προσαρμοσμενο λογισμικο της cosmote και 4-5 εφαρμογες. Ουτε λογοτυπο. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ερθει η Β161 εκδοση του firmware.το ρωτησα και σε Γερμανο Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Απο cosmote δεν σου βαζουν τιποτα στο καταστημα. Σφραγισμενο κουτι παιρνεις. Ερχεται ενα update με προσαρμοσμενο λογισμικο της cosmote και 4-5 εφαρμογες. Ουτε λογοτυπο. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ερθει η Β161 εκδοση του firmware.το ρωτησα και σε Γερμανο

Ισχύει αυτό που λες όταν το πάρεις απo cosmote.

Αν το έχεις πάρει όμως από αλλού το πηγαίνεις και σου περνάνε το λογισμικό της cosmote.

Αυτό λοιπόν αναφέρω από πάνω όπως είχε απορία το μέλος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μονο σε Γερμανο στο περνανε. Ετσι μου ειπαν. Δεν ξερω αν ηταν αμπαλη η κοπελα που αγορα το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μονο σε Γερμανο στο περνανε. Ετσι μου ειπαν. Δεν ξερω αν ηταν αμπαλη η κοπελα που αγορα το κινητο

 

Δες τις προϋποθέσεις..αναφέρει εγκατάσταση λογισμικού από καταστήματα γερμανός:

https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043309461&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...