Jump to content

Φώτα Xenon


Dejan457
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το ξαναπας για αλλαγη και αυτη την φορα να εισαι μπροστα στην αλλαγη... Ζητα μαλιστα να δεις και τα καινουρια ανταλλακτικα μεσα στα κουτια τους!! Γιατι αρκετες φορες προσπαθουν να "επισκευασουν" την ζημια... Ειδικα οταν το κοστος καθε φαναριου φτανει τα 1000€!! ;)

 

Και εμεις την ιδια εχουμε... Κανενα προβλημα με υγρασιες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 657
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα και εγώ στο KIA PICANTO μου xenon 6000k ορίστε και φώτο απο το πρίν και το μετά

Πριν

http://upload7.postimage.org/98640/photo_hosting.html

 

Μετά

http://upload7.postimage.org/103700/photo_hosting.html

 

θέλω να ακούσω τη γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην θελεις να ακουσεις γνωμες φιλε NIKOSLB...ΠΟλυ απλα...μερα με την νυχτα

Στα παλια σου φωτα λες και εχεις κερια ανναμενα ειναι χεχε

Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρεται αρκετοί εδώ πέρα την αγορά απο e-bay, εγγύηση έχουν και αν ναι, πόσα χρόνια;

Ένα χρόνο τα δικά μου εγγύηση, 130 ευρώ σύνολο μαζί με μεταφορικά από ebay. Οι "μάγκες" από δύο μαγαζιά που ρώτησα μου τα έδιναν ~250 χωρίς εγκατάσταση. Θα τα φορέσω σε γνωστό με 35 ευρώ.

Παιδιά ψάξτε το λίγο και μην τσιμπάτε εύκολα γιατί υπάρχει μεγάλη κοροιδία γύρο από τα θέμα ξένον.;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο τα δικά μου εγγύηση, 130 ευρώ σύνολο μαζί με μεταφορικά από ebay. Οι "μάγκες" από δύο μαγαζιά που ρώτησα μου τα έδιναν ~250 χωρίς εγκατάσταση. Θα τα φορέσω σε γνωστό με 35 ευρώ.

Παιδιά ψάξτε το λίγο και μην τσιμπάτε εύκολα γιατί υπάρχει μεγάλη κοροιδία γύρο από τα θέμα ξένον.;)

 

+1000 ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους:

Φίλος με ίδιο κάρο πήρε από έναν τύπο που τα έφερνε από ebay με 180 ευρώ. Όταν τον πήρα εγώ τηλ μου είπε 250 μόνο αγορά. Ρε φίλε πριν ένα μήνα του λέω τα αγόρασε ο τάδε από εσένα στα 180 και μου λέει αδύνατον.

Εγώ λοιπόν τα έφερα μαζί με τα μεταφορικά στα 130 τελικά και είναι η ίδια μάρκα.

Τοποθέτηση θα μου πάρουν περίπου 30-40 έχω ήδη κανονίσει.

Δεν είναι κρίμα να σε κοροϊδέψουν όπως παρ’ ολίγο κι εμένα?

kalorizika filemoy

filemoy ean xalasi to balast thelei 40 eyro metaforika pigene ela opote 180 syn 40 pas 220 kai exeis agxos ean tha ypaxrei aytos poy ta agorases sta xenon poy agorazete na pernete me fises iso

 

Σήμερα πέρασα και εγώ Xenon στο Corsa..κη μου :happy:. Και τώρα περιμένω με ανυπομονησίας να νυχτώσει :D.

Τα πέρασα στων καλογερόπουλο 300 ευρώ με εγκατάσταση. μάλιστα μου αντικατέστησε και της ψείρες με Led's για να έχει ίδιο φωτισμό :p.

Η μάρκα ήταν HID AAA+ (ή έτσι έλεγε το κουτί τους) με 2 χρόνια εγγύηση στα 6000 kelvin.

 

http://img69.imageshack.us/img69/8022/pic0091hh6.th.jpg <==== Αυτά αγόρασα :happy:

 

einai poli kali poiothta kai tirei oles tis prodiagrafes aloste 2 eth egiisi eiai poly shmantiko

 

Έβαλα και εγώ στο KIA PICANTO μου xenon 6000k ορίστε και φώτο απο το πρίν και το μετά

Πριν

http://upload7.postimage.org/98640/photo_hosting.html

 

Μετά

http://upload7.postimage.org/103700/photo_hosting.html

 

θέλω να ακούσω τη γνώμη σας!

 

poly omorfa kales boltes

 

Ένα χρόνο τα δικά μου εγγύηση, 130 ευρώ σύνολο μαζί με μεταφορικά από ebay. Οι "μάγκες" από δύο μαγαζιά που ρώτησα μου τα έδιναν ~250 χωρίς εγκατάσταση. Θα τα φορέσω σε γνωστό με 35 ευρώ.

Παιδιά ψάξτε το λίγο και μην τσιμπάτε εύκολα γιατί υπάρχει μεγάλη κοροιδία γύρο από τα θέμα ξένον.;)

h diafora einai oti st 250 yparxei 2 eth egiisi kai gia tis lampes opoy ekei einai oloi y pothesi se piptosi poy to balst einai ok kai h lampa aplis poiothtas kai kaei sto 1 xrono h kai noritera thes kapoia xrhmata gia na tis agorasis prin opoiadipote agora xenon psaxte parapoly zitate grapti egiisi kai gia tis lampes kai oxi 6 mines h treis gia lampes ala toylaxiston ena xrono h egiisi deixnei emesa tin poiothta toy kit

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν κυκλοφορεί κιτ για Η8 λάμπες;Πρόκειται για τα προβολάκια ομίχλης της Οκτάβια 5.Δεν έχω δει πουθενά.Δεν έχει κυκλοφορήσει τέτοιο κιτ ακόμη;
Link to comment
Share on other sites

h diafora einai oti st 250 yparxei 2 eth egiisi kai gia tis lampes opoy ekei einai oloi y pothesi se piptosi poy to balst einai ok kai h lampa aplis poiothtas kai kaei sto 1 xrono h kai noritera thes kapoia xrhmata gia na tis agorasis prin opoiadipote agora xenon psaxte parapoly zitate grapti egiisi kai gia tis lampes kai oxi 6 mines h treis gia lampes ala toylaxiston ena xrono h egiisi deixnei emesa tin poiothta toy kit

Αυτά που πήρα οι λάμπες έχουν εγγύηση για πάνω από 2000 ώρες λειτουργίας και το κιτ ένα χρόνο.

Ο ένας που ρώτησα όπως γράφω πιό πάνω μου μίλησε για ένα χρόνο εγγύηση και τίποτε άλλο και ήταν στα 250 ευρώ με τα περαστικά.

Η ποιότητα δεν είναι ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που πήρα οι λάμπες έχουν εγγύηση για πάνω από 2000 ώρες λειτουργίας και το κιτ ένα χρόνο.

Ο ένας που ρώτησα όπως γράφω πιό πάνω μου μίλησε για ένα χρόνο εγγύηση και τίποτε άλλο και ήταν στα 250 ευρώ με τα περαστικά.

Η ποιότητα δεν είναι ίδια?

 

sigkkrimena gia tis lampes ean soy kaon stoy ejimines pos tha toy peis oti inai kato apo 2000 ores ego proteino grapta eji mines ena xrono 2 xronia na einai grapta ne ta logia den bgazeis akri emeis dinoyme 2 eth egiisi gia lampa kai metasxhmatisth

Link to comment
Share on other sites

Απο γνωστο κλαμπ/φορουμ αυτοκινητου πολλα ατομα την πατησαν! Προσοχη σε επιτηδειους που πουλανε hid kit μεσω forum. Διοτι ο τυπος δινει εγγυηση μονο στα "χαρτια". Στην πραξη μην τον ειδατε...:mad:
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο γνωστο κλαμπ/φορουμ αυτοκινητου πολλα ατομα την πατησαν! Προσοχη σε επιτηδειους που πουλανε hid kit μεσω forum. Διοτι ο τυπος δινει εγγυηση μονο στα "χαρτια". Στην πραξη μην τον ειδατε...:mad:

 

to idio egine kai se aytoys poy epernan apo ebay panta apodijei kai grapta epano stin apodijei ala kai se xarti poy leei egiisi kai exei ypografi katasthmatos

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
exei treli diafora se apodosi kai poiothta

 

poia exoun treli diafora?ara iparxoun 3 katigories.ta kanonika pou exoun ola ta amaxia otan ta agorazeis.ta alogonou kai ta xenon?rotao giati diavasa sto neo corsa diatithete me prosarmozomeno fotismo "afl" pou strivei enaloga me to timoni ktl, kai mazi exei lamptires alogonou.

Link to comment
Share on other sites

Τα "κανονικά" είναι λάμπες αλογόνου. Τα ¨καλά¨είναι λάμπες xenon. Το afl δεν εχει καμία σχέση, συνδιάζεται και με αλογόνου και με xenon.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μηπως ξέρετε κάποιον που νa πουλάει και να περνάει τα xenon σε μοτοσυκλέτες;Από τιμές πόσο πάει για ένα προβολέα και πόσο για δύο(Yamaha R1 & Suzuki RF-900);
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
iliasp νομιζω οτι αν πας στην Mercedes και σου κανουνε καποια ρυθμιση (κατι σαν επαναπρογραμματισμος νομιζω) θα σου ρυθμισει και το canbus να μην σου βγαζει σφαλμα...πηγαινε ρωτα σε αντιπροσωπια
Neo_Geo
Link to comment
Share on other sites

iliasp νομιζω οτι αν πας στην Mercedes και σου κανουνε καποια ρυθμιση (κατι σαν επαναπρογραμματισμος νομιζω) θα σου ρυθμισει και το canbus να μην σου βγαζει σφαλμα...πηγαινε ρωτα σε αντιπροσωπια

Ξέρω οτι αντιπροσωπία πρέπει να πάω για να μου ενεργοποιήσουνε στον εγκέφαλο τα xenon αλλιώς τα φώτα θα αναβοσβήνουν!

Θα ρωτήσω γιατί την ένδειξη μέσα δεν ξέρω αν τη βγάζει για αυτό το λόγο ή επειδή υπάρχει κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, στα φωτα ΧΕΝΟΝ υπαρχουν διαφορες "κατηγοριες" αναλογα με την θερμοκρασια που δουλευουν ( απο 3000Κ-12000Κ )..

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε η απο την εμπειρια σας εαν εχετε ΧΕΝΟΝ φωτα, το ποια κατηγορια ειναι καλυτερη και τι διαφορες υπαρχουν μεταξυ τους (ακουω τοι οσο χαμηλοτερη θερμοκρασια τοσο πιο ασπρο φως και οσο υψηλοτερη ειναι τοσο πιο μπλε γινεται).. Οι πιο πολλοι προτεινουν τα ΧΕΝΟΝ στους 8000Κ αλλα επισης μερικοι συνιστουν 6000Κ για πιο ξεκουραστη οδηγηση..

Ξερετε καλτι παραπανω? Τι ισχυει τελικα?

Ευχαριστω..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, στα φωτα ΧΕΝΟΝ υπαρχουν διαφορες "κατηγοριες" αναλογα με την θερμοκρασια που δουλευουν ( απο 3000Κ-12000Κ )..

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε η απο την εμπειρια σας εαν εχετε ΧΕΝΟΝ φωτα, το ποια κατηγορια ειναι καλυτερη και τι διαφορες υπαρχουν μεταξυ τους (ακουω τοι οσο χαμηλοτερη θερμοκρασια τοσο πιο ασπρο φως και οσο υψηλοτερη ειναι τοσο πιο μπλε γινεται).. Οι πιο πολλοι προτεινουν τα ΧΕΝΟΝ στους 8000Κ αλλα επισης μερικοι συνιστουν 6000Κ για πιο ξεκουραστη οδηγηση..

Ξερετε καλτι παραπανω? Τι ισχυει τελικα?

Ευχαριστω..

 

Εγω εχω στα 6000Κ και σου τα προτεινω. Το χρωμα που βγαζουν ειναι λευκο. Τα 8000Κ μπλεδιζουν παντως.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

iliasp νομιζω οτι αν πας στην Mercedes και σου κανουνε καποια ρυθμιση (κατι σαν επαναπρογραμματισμος νομιζω) θα σου ρυθμισει και το canbus να μην σου βγαζει σφαλμα...πηγαινε ρωτα σε αντιπροσωπια

 

den poianei panta poles fores ta sbhnei meta to canbus metraei katanalosi

 

Αν δεν κανω λαθος, στα φωτα ΧΕΝΟΝ υπαρχουν διαφορες "κατηγοριες" αναλογα με την θερμοκρασια που δουλευουν ( απο 3000Κ-12000Κ )..

Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε η απο την εμπειρια σας εαν εχετε ΧΕΝΟΝ φωτα, το ποια κατηγορια ειναι καλυτερη και τι διαφορες υπαρχουν μεταξυ τους (ακουω τοι οσο χαμηλοτερη θερμοκρασια τοσο πιο ασπρο φως και οσο υψηλοτερη ειναι τοσο πιο μπλε γινεται).. Οι πιο πολλοι προτεινουν τα ΧΕΝΟΝ στους 8000Κ αλλα επισης μερικοι συνιστουν 6000Κ για πιο ξεκουραστη οδηγηση..

Ξερετε καλτι παραπανω? Τι ισχυει τελικα?

Ευχαριστω..

ta 8000k einai ayta poy mpedizoyn epishs ta 6000k einai ta leyka tha prepei na prosejete ta ejis na zitate na exoyn fises iso oste se periptosi poy stamatisei na ta poylaei na mporeite na breite apo to emporio epishs na zitate grapti egiisi toylaxiston 1 etos kai gia tis lampes kathos gia ta nea aytokinhta na einai psifiaka kai oxi me pinio dioti tha sas anabei sfalma sto abs kai se diafora alla ego proteino ta 6000k einai kathara gia odigisi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...