Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, προχτές κατέβασα την τροποποιημένη εφαρμογη κάμερας του pixel , η οποία είναι σε μορφή .APK , την οποία εγκαθίσταται εύκολα στο G6 (χωρίς root)

Μετά από αρκετές δοκιμές μεταξύ της στοκ εφαρμογής κάμερας και της εφαρμογής του pixel, κατέληξα ότι του πίξελ βγάζει φωτογραφίες με μεγαλύτερη ευκρίνεια!!!

Το μόνο μείον είναι ότι υποστηρίζει μόνο την κύρια κάμερα του G6 και όχι την ευρυγώνια....

Παραθέτω λινκ να συγκρίνετε φωτό, όλα στο αυτόματο

https://flic.kr/s/aHsm3XQgCz

https://flic.kr/s/aHsm7CxX4g

 

* Και εδώ λινκ του .APK της κάμερας, είναι κατεβασμένο από XDA, και το λινκ είναι από το cloud μου

https://drive.google.com/file/d/0B6lDlpRDegOCNEtTR2E2RHlKRlk/view?usp=drivesdk

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να έχεις και τις δύο εφαρμογές στο κινητό σου ώστε να χρησιμοποιείς την ευρύ γωνία οπότε θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, προχτές κατέβασα την τροποποιημένη εφαρμογη κάμερας του pixel , η οποία είναι σε μορφή .APK , την οποία εγκαθίσταται εύκολα στο G6 (χωρίς root)

Μετά από αρκετές δοκιμές μεταξύ της στοκ εφαρμογής κάμερας και της εφαρμογής του pixel, κατέληξα ότι του πίξελ βγάζει φωτογραφίες με μεγαλύτερη ευκρίνεια!!!

Το μόνο μείον είναι ότι υποστηρίζει μόνο την κύρια κάμερα του G6 και όχι την ευρυγώνια....

Παραθέτω λινκ να συγκρίνετε φωτό, όλα στο αυτόματο

https://flic.kr/s/aHsm3XQgCz

https://flic.kr/s/aHsm7CxX4g

 

* Και εδώ λινκ του .APK της κάμερας, είναι κατεβασμένο από XDA, και το λινκ είναι από το cloud μου

https://drive.google.com/file/d/0B6lDlpRDegOCNEtTR2E2RHlKRlk/view?usp=drivesdk

H διαφορα στην ευκρινεια ειναι ξεκαθαρη!!!

(Υποθετω οι φωτος που ειναι τραβηγμενες με την στοκ εφαρμογη είναι αυτές που έχουν γραμμένο το όνομα σου επάνω)

 

Και με προβληματιζει πολύ αυτη η εμφανης διαφορα!

Το σιγουρο πλέον είναι πως με βελτίωση στο software η LG μπορει να ανεβασει πολύ το κινητό. Θα το κάνει όμως;

Το έχουν κάνει άλλοι αυτό το τεστ; Εχεις δει κάτι σχετικό; (στο εξωτερικό κυρίως αναφέρομαι)

 

Κανονικά θα επρεπε να αναδειχθεί αυτό το ζήτημα απο το αγοραστικό κοινό στα διάφορα φορουμ και να χτυπήσουν καμπάνες στην LG!!

Edited by nonoif
Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα και εγώ χθές, το ευρωπαικό 32GB black.

μου φαίνεται σαν να έχει προεγγατεστημένο screen protector.. το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα και εγώ χθές, το ευρωπαικό 32GB black.

μου φαίνεται σαν να έχει προεγγατεστημένο screen protector.. το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

ναι....αν δεν θες tempered glass,το αφήνεις ως έχει.

....και καλορίζικο

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

H διαφορα στην ευκρινεια ειναι ξεκαθαρη!!!

(Υποθετω οι φωτος που ειναι τραβηγμενες με την στοκ εφαρμογη είναι αυτές που έχουν γραμμένο το όνομα σου επάνω)

 

Και με προβληματιζει πολύ αυτη η εμφανης διαφορα!

Το σιγουρο πλέον είναι πως με βελτίωση στο software η LG μπορει να ανεβασει πολύ το κινητό. Θα το κάνει όμως;

Το έχουν κάνει άλλοι αυτό το τεστ; Εχεις δει κάτι σχετικό; (στο εξωτερικό κυρίως αναφέρομαι)

 

Κανονικά θα επρεπε να αναδειχθεί αυτό το ζήτημα απο το αγοραστικό κοινό στα διάφορα φορουμ και να χτυπήσουν καμπάνες στην LG!!

 

δεν ξερω αν ειμαι τοσο ασχετος αλλα εγω δεν βλεπω καμμια διαφορα...

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι τοσο ασχετος αλλα εγω δεν βλεπω καμμια διαφορα...

 

ίσως γίνεται μέσω manual mode στην κάμερα.

 

Επίσης επειδή θα το αγοράσω αυτές τι ημέρες να μας πει κάποιος αν κρατάει και την μαμά κάμερα μέσα για να χρησιμοποιούμε την wide camera.

 

Επίσης ποίο μαγαζί προτείνετε; επειδή προσανατολίζομαι για το τηλεφωνο.γρ :P

Link to comment
Share on other sites

ίσως γίνεται μέσω manual mode στην κάμερα.

 

Επίσης επειδή θα το αγοράσω αυτές τι ημέρες να μας πει κάποιος αν κρατάει και την μαμά κάμερα μέσα για να χρησιμοποιούμε την wide camera.

 

Επίσης ποίο μαγαζί προτείνετε; επειδή προσανατολίζομαι για το τηλεφωνο.γρ :P

σε ολα τα android δεν μπορεις να βγαλεις stock εφαρμογες χωρις root και ειδικο προγραμμα,οποτε δεν εχεις προβλημα οσες εφαρμογες καμερας και να βαλεις,εγω το πηρα απο phonegallery σε λιγοτερο απο 24 ωρες ηταν ναξο,ελληνικο σφραγισμενο στα 389

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

σε ολα τα android δεν μπορεις να βγαλεις stock εφαρμογες χωρις root και ειδικο προγραμμα,οποτε δεν εχεις προβλημα οσες εφαρμογες καμερας και να βαλεις,εγω το πηρα απο phonegallery σε λιγοτερο απο 24 ωρες ηταν ναξο,ελληνικο σφραγισμενο στα 389

 

σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς παιδιά εγώ την πάτησα.. μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες μου έβγαλε πρόβλημα η οθόνη!

Παρουσιάζει μια γκρίζα γραμμή σαν χιόνια τηλεόρασης λίγο πιο πάνω από τα s/ware buttons

Το επέστρεψα στην phonegallery και μου είπαν πως θα πρέπει να στείλει στο σέρβις να επιβεβαιώσουν ότι είναι πρόβλημα hardware ώστε μετά να γίνε αντικατάσταση της συσκευής!

Θεωρώ πως όλο αυτό θα πάρει 2 εβδομάδες σίγουρα...

Ευτυχώς μου έδωσαν ένα άλλο κινητό να εξυπηρετηθώ!

 

Ομολογώ πως η αρχική χαρά έχει μετατραπεί σε ... ξενέρωμα!!!!!

Ελπίζω να γίνει χωρίς προβλήματα η αντικατάσταση της συσκευής και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα.νεος κατοχος του g6 και αρκετα ενθουσιασμενος.αλλα αν και το εχω στα χερια μου(το κουτι) δεν το εχω ανοιξει ακομα.η σφραγιδα που εχει το κουτι ειναι μια λευκη ταινια και δεν εχει πανω το logo της LG.το αγορασα απο τα SEVEN και μου ειπαν οτι ολα ετσι τα εχουν παραλαβει.αν θελω φυσικα μπορω να το επιστρεψω και να παρω τα χρηματα μου πισω.εσας πως ηταν σφραγισμενο το κουτι?please βοηθηστε την κατασταση γιατι εχω ψιλο αγχωθει.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο μενα.νεος κατοχος του g6 και αρκετα ενθουσιασμενος.αλλα αν και το εχω στα χερια μου(το κουτι) δεν το εχω ανοιξει ακομα.η σφραγιδα που εχει το κουτι ειναι μια λευκη ταινια και δεν εχει πανω το logo της LG.το αγορασα απο τα SEVEN και μου ειπαν οτι ολα ετσι τα εχουν παραλαβει.αν θελω φυσικα μπορω να το επιστρεψω και να παρω τα χρηματα μου πισω.εσας πως ηταν σφραγισμενο το κουτι?please βοηθηστε την κατασταση γιατι εχω ψιλο αγχωθει.

 

 

 

Είχε μια λευκή ταινία που έλεγε do not open if κλπ κλπ.. δεν θυμάμαι αν έγραφε lg με οποιοδήποτε τρόπο επάνω γιατί παρουσίασε το πρόβλημα της οθόνης ...

Από phonegallery το πήρα..

Link to comment
Share on other sites

εμενα δε γραφει τιποτα.μονο λευκη ταινια ειναι.δεφαινεται ανοιγμενο αλλα μπορει καποιος με βεβαιοτητα να μου πει αν οντως γραφει κατι η αν ειναι απλως μια λευκη ταινια?σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε γραφει τιποτα.μονο λευκη ταινια ειναι.δεφαινεται ανοιγμενο αλλα μπορει καποιος με βεβαιοτητα να μου πει αν οντως γραφει κατι η αν ειναι απλως μια λευκη ταινια?σας ευχαριστω.

 

αυτο θα βοηθουσε αρκετα και εμενα που θελω να το αγορασω τις εποεμενες ημερες αλλα και αλλα παιδια. γραφει παιδια κατι συγκεκριμενο επανω ή μονο εχει μια λευκη ταινια;

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο ήταν αυτό όπως στην φωτογραφία, αγορά από phonegallery 3/8 γερμανικό, μέχρι τώρα τούμπανο το τηλέφωνο. d04595a0da35e7cec112f70c95d089aa.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκόλλητο ήταν αυτό όπως στην φωτογραφία, αγορά από phonegallery 3/8 γερμανικό, μέχρι τώρα τούμπανο το τηλέφωνο. d04595a0da35e7cec112f70c95d089aa.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επιβεβαιωνω ετσι ηταν και το δικο μου,με καρτα σιμ cosmote το δοκιμασε κανεις?την πρωτη φορα μου εκανε εγκατασταση μερικες εφαρμογες τη η οποιες ευτηχως γινονται απεγκατασταση

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε γραφει τιποτα.μονο λευκη ταινια ειναι.δεφαινεται ανοιγμενο αλλα μπορει καποιος με βεβαιοτητα να μου πει αν οντως γραφει κατι η αν ειναι απλως μια λευκη ταινια?σας ευχαριστω.

 

βγάλε μια φωτογραφία να δούμε πως είναι το δικο σου

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι τοσο ασχετος αλλα εγω δεν βλεπω καμμια διαφορα...

 

στον οφθαλμίατρο γρήγορα.:lol:

 

στο σετ με την κάθετη φωτό στο pc η διαφορά είναι αισθητή.

 

ευχαριστούμε για το apk.:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις γρατζουνιες στο τζαμακι της οθονης? ξυλο να χτυπησω, δεν εχω δει κατι, αλλα διαβαζοντας εδω , εδω και εδω εχει γινει μεγαλο θεμα. οπως ακριβως και στο g2, εχει καποια επιστρωση στο τζαμακι η οποια χαραζεται για πλακα

 

στο g2 το ειχα παθει μεσα σε λιγες μολις μερες και ειχα ξενερωσει πολυ ασχημα. οκ, την αφαιρεσα με καποια αλοιφη και μπολικη υπομονη, αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειχε επηρρεασει την ποιοτητα των φωτο

 

δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα στο g4..

 

επισης, διαβαζω οτι το τζαμακι σπαει για πλακα. η procordia εχει ανταλλακτικα? γενικα, με το σερβις τι παιζει, το χρειαστηκε κανεις?

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι φορούν θήκη.

 

οπότε κανένα πρόβλημα.

 

και γω θηκη ειχα στο g2 απο τη πρωτη μερα και οι περισσοτεροι εκει μεσα αν διαβασεις, αλλα με το παραμικρο η επιστρωση χαραζοταν μεσα σε λιγες μονο μερες. υποτιθεται οτι εχει gorilla glass πισω

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμπιστεύομαι κανένα "γορίλα". Ολα φθείρονται οπότε θηκούλα να είμαι ήσυχος.

 

και γω spigen βαζω σε ολα, που εχει 3-4 χιλιοστα τουλαχιστον αλλα δε λεει κατι, η θηκη δε καλυπτει τη καμερα, καποια στιγμη θα ερθει σε επαφη με κατι.

 

το δικο σου το κοιταξες κατω απο το φως να δεις αν εχει, btw?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...